Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (911. sayfa)

5 sn
288.567
Cevap
4.619
Favori
46.939.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1049 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EUS

Malum sitede sifir A4 design satanlar var 215 220liralara yakin zamanda fiyat alan oldumu bunlarin fiyatlari dustu sanirim?
    düşmediyse bile düşeceğinin haberini almış olabilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: messi49

Ötv muaf araç bakıyoruz bizde,abimin üzerine alıcaz arabayı konuşamadığından aracı 2009da almış olsakta satınca para bloke oluyor,bir nevi paramız bağlanıyor.Sadece araba alabiliyoruz paramızla.131binlik Astraları kaçırdık,120binden aşağı iyi bir araba gelmiyor şaka maka.155bin tl X1 teklifi verdiler 1.6dizel otomatik tabiki de çok yükse rakam...

Soracağım şey şudur 2motor araba bulabilirsek onlarda düşüş daha mı fazla oluyor.Hesabını yapamadım bir türlü %100 ötvlinin.247 bin’e 2 motor araç bulursak kaça mal oluyor bize bu ?

190 binlik Superb 140 bine,310binlik X1 155 bin’e geliyor.Ben gerçekten anlamadım bu işleri
    ötv muafiyetli fiyatlar konusunu, alıcılar olarak kimse bilmiyor ve ayrıca bayilerde verdikleri bilgilerle kafa karıştırıyor. çünki araçların liste fiyatı, gerçek fiyatı, %35, %60, %100 gibi farklı farklı ötv oranları derken çorba oluyor alıcının kafası.

aslında kafa karışıklığına gerek yok. hesabı bilirseniz çok basit. Kısaca açıklayayım;

1- Bayilerle konuşurken, ötv muafiyetinden bahsetmeyin. çünki ötv muafiyetli fiyatı kendimiz bulacağız. Düşündüğünüz aracın normal satış fiyatını isteyin. Bu fiyat 100 lira olsun.
    2- Bu aracın ötv oranını sorun. Bu oran %35 olsun.
    3- 100/1,35=74 lira bu aracın ötv muafiyetli fiyatıdır.
    4- ötv oranı %60 olursa 100/1,60=62 lira; ötv oranı %100 olursa (2000 motorlar) 100/2=50 lira ötv muafiyetli fiyat olur.

burada dikkat ederseniz ötv yükseldikçe, aldığımız indirim yükseliyor. benim tavsiyem imkanımıza göre en yüksek ötv diliminden araç almak. çünki 5 sene sonra aracı sattığımızda karımız daha çok olacak ve daha konforlu arabaya binmiş olacağız.

Şimdi buna günümüzdeki gerçeğe yakın fiyatlar üzerinden örneklendirelim;

1- egea için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 87500 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için ve fiyat olarak da %35 ötv dilimine girmektedir.
    87500/1,35=64800 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.
    yani 22700 lira kazandık bu araçtan.

2- pasat için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 225000 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için fiyat olarak da %60 ötv dilimine girmektedir.
    225000/1,60=140600 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.
    yani 84400 lira kazandık bu araçtan.

3- forester için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 247400 lira fiyat aldık. bu araç 2000 motor olduğu için fiyat olarak da %100 ötv dilimine girmektedir.
    247400/2=123700 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.
    yani 123700 lira kazandık bu araçtan.

• hanibene H kullanıcısına yanıt
    Bugün Nissan'dan aradılar

Şanzıman sorunun 2014 yılında çözüldüğünü söylüyorlar

Her arabada sorun çıkabilir tabi yorumlara bakın o tarihten önceki modellerde sıkıntı olduğunu göreceksiniz diyorlar.

Ne Diyorsunuz?
  • ANIL A kullanıcısına yanıt
    Biz elite paketini aldık kardeşime, bir ayı geçti fiyatı 119 bindi. i20'nin en dolu paketini alacaktık biraz daha ekleyelim daha iyi bir şey olsun dedik. Hem yüksek oluşu, hem tasarımı çok güzel. Her köşe başında olmadığı için herkesin ilgisini çekiyor. Motorun performansı çok iyi, şehir içinde 10 lt yakıyor 4 çeker olduğun için onun altına çok düşeceğini sanmıyorum ama bu performans ve 4 çeker için yakıtı normal.
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Valla keyifleri bilir.pazar payları diplerde.en iyi indirimleri yapmaları lazım fakat burunlarından kıl aldırmıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANIL A kullanıcısına yanıt
    2017 sonunda gelen makyajlı kasalarda problem duyulmadı şimdiye kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayram3258

ötv muafiyetli fiyatlar konusunu, alıcılar olarak kimse bilmiyor ve ayrıca bayilerde verdikleri bilgilerle kafa karıştırıyor. çünki araçların liste fiyatı, gerçek fiyatı, %35, %60, %100 gibi farklı farklı ötv oranları derken çorba oluyor alıcının kafası.

aslında kafa karışıklığına gerek yok. hesabı bilirseniz çok basit. Kısaca açıklayayım;

1- Bayilerle konuşurken, ötv muafiyetinden bahsetmeyin. çünki ötv muafiyetli fiyatı kendimiz bulacağız. Düşündüğünüz aracın normal satış fiyatını isteyin. Bu fiyat 100 lira olsun.
    2- Bu aracın ötv oranını sorun. Bu oran %35 olsun.
    3- 100/1,35=74 lira bu aracın ötv muafiyetli fiyatıdır.
    4- ötv oranı %60 olursa 100/1,60=62 lira; ötv oranı %100 olursa (2000 motorlar) 100/2=50 lira ötv muafiyetli fiyat olur.

burada dikkat ederseniz ötv yükseldikçe, aldığımız indirim yükseliyor. benim tavsiyem imkanımıza göre en yüksek ötv diliminden araç almak. çünki 5 sene sonra aracı sattığımızda karımız daha çok olacak ve daha konforlu arabaya binmiş olacağız.

Şimdi buna günümüzdeki gerçeğe yakın fiyatlar üzerinden örneklendirelim;

1- egea için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 87500 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için ve fiyat olarak da %35 ötv dilimine girmektedir.
    87500/1,35=64800 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.
    yani 22700 lira kazandık bu araçtan.

2- pasat için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 225000 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için fiyat olarak da %60 ötv dilimine girmektedir.
    225000/1,60=140600 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.
    yani 84400 lira kazandık bu araçtan.

3- forester için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 247400 lira fiyat aldık. bu araç 2000 motor olduğu için fiyat olarak da %100 ötv dilimine girmektedir.
    247400/2=123700 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.
    yani 123700 lira kazandık bu araçtan.

Alıntıları Göster
    Hesabınız yanlış.

Araç alınırken ötv nin de kdv sini ödüyoruz.

Mesela 247bine subaru forester alırken

95.5 araç fiyatı, 95.5k ötv bunların toplamına %18 kdv ödeniyor.

Özetle 247binlik forester ötv muaf olunca 113bin gibi bir rakama gelir.

Ötv muafiyeti varsa subaru forester, toyota rav4 hibrit en mantıklı seçenekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 25 Ocak 2019; 13:14:0 >

• https://hesaplamauzmani.com/otv-indirimi-hesaplama.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.0 motor ötv muafiyeti ile teklif alan var mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Hesabınız yanlış.

Araç alınırken ötv nin de kdv sini ödüyoruz.

Mesela 247bine subaru forester alırken

95.5 araç fiyatı, 95.5k ötv bunların toplamına %18 kdv ödeniyor.

Özetle 247binlik forester ötv muaf olunca 113bin gibi bir rakama gelir.

Ötv muafiyeti varsa subaru forester, toyota rav4 hibrit en mantıklı seçenekler.

Alıntıları Göster
    bugüne kadar 5 defa ötv muafiyetli araç alma tecrübem ve matematik bilgimle açıklayıcı olarak yazdım hesap yöntemini. emeğe ve bilgiye saygı duy.

toplam araç fiyatına kdv de dahil olduğuna göre ve bu fiyatı ötv katsayısına böldüğüme göre, kdv nin içindeki ötv yide düşmüş oluyorum.

anladın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Bugün bana mesaj geldi.2019 dizel otomatik sportageları 2018 fiyatlarıyla vereceklermiş.pazarlıkla 164-165 e alınır.
    2019 ları 164.000 e verecekler ise alırım ,bence iyi ,bilgilendirirseniz sevinirim.
  • bayram3258 B kullanıcısına yanıt
    Pardon, ben yanlış hesaplamışım. Kusura bakmayın

• texmo kullanıcısına yanıt
    164 benim beklentim diyelim.ilgileniyorsanız antalya balabandan fiyat isteyebilirsiniz.

• Forester 2.0 benzin boş paket 119k

Dizel üst paket 140k.

Ötv muafiyetli fiyatlar. Yalnız subaru bayileri çok gıcık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

164 benim beklentim diyelim.ilgileniyorsanız antalya balabandan fiyat isteyebilirsiniz.
    tesk.arayıp ogrenecegim
  • arkadaşlar 2018 model civic exe eco için en iyi fiyat nedir. teklif alan ya da fiyat verebilecek biri varsa yardımcı olabilir mi?
  • cadde.41 C kullanıcısına yanıt
    Bugün 133.5 gördüm bi yerde

• quote:

Orijinalden alıntı: Alonj

31 Aralıkta 166-169 arası değişen fiyatlara veriliyordu. Fakat çoğu bayide bitmişti. Hala varsa arayıp bulmanız lazım, en fazla 1-2 bin zam gelmiştir.
    N11 de bu araç 151bin e satılmadı mı :S
  • Qashqai firsat araclari
    1.2 benzin tekna 128k
    1.5 dizel visia 130k
    1.5 Dizel tekna 139k
    1.5 dizel skypack 154k internet sitesi

• 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.