Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (901. sayfa)

16 Kayıtlı Üye (9 Mobil) ve 53 Misafir (17 Mobil) - 43 Masaüstü26 Mobil2 iOS7 Android
5 sn
288.651
Cevap
4.621
Favori
46.971.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokselelkn

İşi satış olmayanların bilmedikleri çok şey var. Distribütör üreticiden fiyat alırken adet bazında tahhutte bulunur. Bu rakamlara göre üretici fiyatı belirler. Distribütör satış yapamıyorum diyip üreticiden almamazlik yapamaz. Yaparsa yani adet sözünü tutmazsa üretici fiyatı arttırır. Yani distribütör üreticiye yıllık 1000 araç satacağını söylemiş ve araç başı 10 bin euro fiyat almışsa ama buna rağmen adrtsel olarak gerideyse, ya 1000 araç sözünü tutmak ve almak zorundadır yada üretici sonraki araçları 10 bin eurodan değil 11000 eurodan verebilir. Siz 1 araç alırken 100 bin TL fiyat almışsaniz 3 araç aliraaniz 98 bin TL olabilir. Tıpkı bunun gibi. Satış adetleri düşerse distribütörü alış fiyatı artar. Satış rakamları artarsa distribütör ek indirim alır. Burada insanların bilmedigi çok etken var.
    Bahsettiğiniz konuyu bilmek için illa satışla ilgilenmek gerektiğini düşünmüyorumm Alışla ilgilenen yani normal birçok tüketicinin farkında olduğu bir konudan bahsetmişsiniz. Birçok kişinin araba veya başka ürün alma için sene sonunu beklemesin ana sebebi zaten bu konu, distribütörler fabrikaya verdiği yıllık taahhütü yerine getirebilmek için sene sonu genelde daha düşük kar marjıyla satış yapar o yüzden kasım aralık ayı genellikle fırsatların ve indirimlerin daha çok olduğu dönemdir. Sizinde bahsettiğiniz gibi bu tahhütler genellikle yıllık verilir yani aylık değil, birçok distribitör için 2018 taahhütünü ağustos-ekim harici dönemde ithal edip yerine getirebilirdi, araba sektöründede ithalatlar genellikle ilk 6 aylık dönemde yüksek hacimli oluyor yeni model yılı vs gibi konular söz konusu olduğundan, doların yükseliş trendinde olduğu bir dönemde kimsenin ithalat için ağustos-ekim dönemini beklediğinide sanmıyorum, ağustosta itahalat edende satıştan anlamıyordur zaten.

Edit: aklıma ağutos ayında 1.0 tsı dsg highline poloyu -170-180e alıp kasımda 150ye satmaya çalışan polo sahibi geldi, ilanı malum sitede hala daha duruyor 137.000e inmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Ocak 2019; 19:29:59 >

• Arkadaşlar marttan sonra ötv indirimi devam eder bence. Benim merak ettiğim bu ötv oranını dahada düşürürler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil759 H kullanıcısına yanıt
    bursa doğuş oto 186.500 camtavanlı
  • HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Motosiklet motoru diyor :) 1.6 yeni kasa honda civic bile 11 küsür saniyede 0-100 e çıkıyor bu motorsiklet motorlu araba ise 10 küsür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Motosiklet motor demen komik geldi. Çoğu arabadan daha performanslı b segmentine göre ayrıca polo gti da 2.0 272 bg ve 4.1 0-100 e sahip. Buraya gelip bildiğimiz örnekleri verme.

Maalesef yazıyı değiştirmiş benimde gözüm aradı o uzun yazıyı

• quote:

Orijinalden alıntı: DeliCingene

Motosiklet motor demen komik geldi. Çoğu arabadan daha performanslı b segmentine göre ayrıca polo gti da 2.0 272 bg ve 4.1 0-100 e sahip. Buraya gelip bildiğimiz örnekleri verme.
    Ornegi ilk veren sensin , yanlis bilgi vermesen karsilik vermezdim .

Sifirindan daha pahaliya hatta zamaninda 20 bin lira pahaliya aracini koyup ilana da supersonic gibi ovguler yazan birinin arabasiyla dalga gecerim .

• Güncel tiguan tsi dsg highline teklif alan varmı

• Toyota Corolla 1.6 satışları ne durumda arkadaşlar?

Kaçtan gidiyor şu anda?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.Kahriman kullanıcısına yanıt
    Bayilerde yok. Belki doğuda vardır.

• burada luca dıye bırı var bana hakaret etmıs aklı sıra bildirimi geldi ama silinmiş sanırım
    bu arkadas sanırım ötv uzayınca stok yaptıgı arabalardan ıstedıgı karı yapamadı
    sımdı saga sola saldırıyor.
  • Legend3017 kullanıcısına yanıt
    Evet çok doğru bayilerde distributorlerde aylar öncesinden yaz aylarında dövizin tavan yapacağını biliyorlardi. Hay Allah'ım ... Adamlar bilse arabamı alır, halk bilse gidip arabamı alır. Herkes döviz yapar yatar. Önceki yıllardaki aylik satış rakanlarina göre tahminde bulunup 3 ay öncesinden sipariş verir distribütör. Adam kahin mi nereden bilsin dövizin artacağını, satışların düşeceğini. Ne kadar kolay sallamak, yapsaydı etseydi...

Hadi söyle euro artacak mı düşecek mi . Araba fiyatları artacak mı düşecek mi. ÖTV tamamen kalkacak mı , Euro yazın 10 TL mi olacak 6 TL mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 17 Ocak 2019; 22:1:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Evet çok doğru bayilerde distributorlerde aylar öncesinden yaz aylarında dövizin tavan yapacağını biliyorlardi. Hay Allah'ım ... Adamlar bilse arabamı alır, halk bilse gidip arabamı alır. Herkes döviz yapar yatar. Önceki yıllardaki aylik satış rakanlarina göre tahminde bulunup 3 ay öncesinden sipariş verir distribütör. Adam kahin mi nereden bilsin dövizin artacağını, satışların düşeceğini. Ne kadar kolay sallamak, yapsaydı etseydi...

Hadi söyle euro artacak mı düşecek mi . Araba fiyatları artacak mı düşecek mi. ÖTV tamamen kalkacak mı , Euro yazın 10 TL mi olacak 6 TL mi?
    Dolar ağustos ayına özel artmadı 3-4 yıldır artıyor zaten seçimden öncede sinyalleri vermişti, ağustostaki gibi ani yükselmeyi kimse beklemiyordu ama yükseleceğini piyasayı takip eden herkes görebilirdi, kaldı ki üstte belirttiğim gibi otomotiv sektörü ithalatının büyük kısmını ilk yarıda yapar ağustosa bırakmaz, bir önceki sene kasım-aralık ayı ile erittiği stoğu yeni model yılı araçlar ile doldurmak için ithalatlarını büyük kısmını ilk yarı yaparlar ama bu sene gümrükten araç çekme süresi uzatıldığı için önceki senelerde olduğu gibi stok ertime veya stok yenileme gibi konu söz konusu değil. Kaldıki kasım ayında 100.000 aracın üstünde gümrükte araç vardı, demekki daha önceki dönemlerde ithal edilmiş, ağustosta dolar yükselip piyasa yavaşlayınca gümrükten çekmemişler, yani tahhahütlerini yerine getirip zaten ithal etmişler önceki dönemlerde.

Bazı şeyler için kahin olmak veya piyasayı çok yakından takip etmeye gerek yok, bu sene otomotiv pazarının geçen seneye göre daha durgun geçeceğini herkes görebilir, distiribtörlerinde bu seneki taahhütlerini geçene iki seneye göre daha düşük olduğunu da çok rahat söylüyebilirim, bunları göremeyen biri ya mağarada yaşıyordur yada piyasadan anlamıyordur, mesela bu sene ocak ayında 2018 ocaktan daha fazla araç satılabileceğini düşünen varmı? bence satılmaz, sallıyormuyum 15gün sonra görürürüz

• quote:

Orijinalden alıntı: Luuca

Bu mesaj silindi.
    ben sana kus beyinliyi gösterirdimya neyse adminlere bırakıyorum seni
  • O alıp sattığın arabalar için vergide veriyorsundur herhalde.
    Terbiyezliğin tavan yapmış. Toplumda ağırlıklı olarak senin gibilerden oluştuğu için ülke bu halde.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Sizin mesajlarinizi takip ediyorum sürekli hakaret tahrik edici uslup kullaniyorsunuz yeter artik kendinize gelin bıktık sizden

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Bak güzel kardeşim burada karşıt görüşte olduğun insanlar fiyatların bayiler tarafından şişirildigini bayilerin ötv indirimini kendi lehine fırsata çevirdiğini savunuyor siz ise bunun tam tersini savunuyorsunuz

Bugün birşey öğrendim lutfen iyi dinleyin

Isyerinde makine bakım işine gelen bir tanıdık araba almış eve bırakmayı teklif etti arabasına bindim yolda sohbet ettik hayırlı olsun dedim

Araç dizel otomatik cam tavan elantra yılbaşından önce almış

Fiyatını sordum 90 bine aldım dedi

Ben aşırı derecede şaşırdım abi nasıl aldin bu paraya bi kusuru falanmi vardı diye sordum hayir yok dedi

Bayi müdürü tanıdık falan derken bu paraya aracı almış

Ben bu aracın piyasasını bilmem ama 90 binden fazla olacağınıda tahmin ederim

Demek istediğim bayiler bir araçtan cok ciddi para kazaniyorki bu adama aracı 90 bine vermiş

Burdan yola çıkarak bence savunmayın bayileri bu kadar

• Hunharca Eleştiri H kullanıcısına yanıt
    2015 model 1.4 TSİ 125 HP comfortline dsg beyaz renk kış lastikleriyle beraber 125’e aldım 34000 km’de
    Nasıl sizce? Dsg problemlerini okumaktan gına geldi. Ya arkadaş koskoca firma problemli araçmı üretiyor. Yollar hep bu araçlarla dolu. Kafama çok takmadan aldım geçtim. Allah utandırmasın İnşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin20020 -- 17 Ocak 2019; 23:14:2 >
  • engin20020 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. araçta herhangi bir opsiyon var mıydı?

• Alonj kullanıcısına yanıt
    Yok comfortline donanımda ne varsa o. Ek olarak sadece tüm camlar 3m cam filmi yapılmış, kazasız boyasız servis bakımlı araç. Genel olarak yorumun nedir

• 
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.