Şimdi Ara

SIFIR ARABA 'AÇMA' KOMEDİSİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
20.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: irfanconi

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Rodaj diye birşey var ama Broadway den sonra tarihte kaldi
    2016 model aracınızı ilk saniyesinde itibaren dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Günümüz araçlarında rodaj süresi bulunmaz.

Rodaj nedir, neden ihtiyaç duyulur incelerseniz, günümüz araçlarında da neden uygulanmadığı is göreceksiniz..

Motoru acmak diye bir olay da yoktur. Haliylr günümüzde..

Sanayideki ustaların biz çok biliriz mantığı ile ürettiği ama,sogru bilinen koca bir yanlıştan ibarettir.

Bir otomotiv arge firmasının görevli personeli olarak , otomotiv fabrikasında çalışıyorum. Makine mühendisiyim.

İsterse şu saniyede üretilsin, rodaj vardır. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim.

Rodaj yapmak zaten "motor açmak" değildir. "Motor açma" da basarlar, rodajda devir bile çevrilmez.

Honda NSX almadığınız sürece rodaj vardır, onda bile fabrikada dinamometrede rodaj yapıyorlar.

rodaj yoktur derken şunu anlatmak istedim. bu araçların motorları yapıldıktan sonra illa ki test yapılıyor .

belli bir km test ediliyordur. şimdi herşey tam otomatik makinalarda. neredeyse sıfır hata ile yapılıyor .

yani arabayı yeni aldım ilk 1000 km. yavaş kullanayım rodaj süresi vs. gerek yok hocam bence.

sıfır motor yaptırdım geçen yıl .motor yapılırken internette herkes rodaj süresi vs. konular.

ustam bas marşa devam et . eskidendi o işler dedi.

Usta yanlış biliyor.

Testi ayrı, zaten hiçbir araç 0 km gelmiyor , 50-100 km'de falan geliyorlar. O arada bakılıyor bir sıkıntı var mı diye.

Sıfır hata ile imalat yapmak söz konusu değildir. Her zaman hata, her zaman tolerans vardır. Dar olsa bile vardır.

Rodaj mevcuttur, eskisi gibi 10 bin km değil, gelişen teknoloji ile kısaldı, fakat 1000 km var.

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle çok isabetli bir yorum olmuş.
    Adam gözümün önünde opel astrayı kaldırıma çıkardı. Karteri kırdı. Yetmedi devam etti sürmeye. Az ilerde de yağ boşalıp araba durunca da bir zahmet indi arabadan.
    Sonra satılık kazasız boyasız değişensiz opel astra. Ama motor ... yedi. hadi bakalım. Alana geçmiş olsun
  • irfanconi İ kullanıcısına yanıt
    "bence" demeyle olmuyor bu işler hocam.
    mükemmel yapılan imalat yöntemi gereği, imal edilen parça yüzeyinden parça kopartılarak-kesilerek ayrılır. haliyle mikro düzeyde bozukluklar vardır- olması doğaldır. bu mikro bozuklukları büyütüp başına iş almak-mikro bozuklukları törpüleyeler daha uzun kullanım ömrü elde etmek. rodaj, bu ikisi arasında seçim yapmaktan ibarettir.
  • sıfır lambolarda 1500 km ye kadar 150km hızı geçmiyorlar
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Son 5 yıl kullandığım sıfır araçların hiç birinde yazmıyor :)

Bu birazda firmanın kullanıcı hatası ni nereden yakalarım işleri.

Biz yazdık, sen çok devirli kullanmissin, ondan olmuş

Bir esprisi yok artık. Sene olmuş 2018. Motoru açıp modifiye etmediysen, kafana göre yakıt sistemini değiştirmedi sen, düzenli bakımlarını yapıyorsan birşey olmaz..

Dacia taksi 300 bin km gördüm geçen. Sordum. Maşallah sıkıntı yok dedi adam. Bakımları da ne şartlarda yapıyordur siz hesap edin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar günümüzde parçalar daha düzgün ve birbirine uyumlu üretilebilirse de yine de %100 uyumlu üretilememektedir.

Bu sebeple parçalardaki yüzeylerin aşındırılarak birbirine uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Bunu araç alındıktan sonraki süreçte yakıt tüketiminin sürekli düşmesinden anlayabiliriz. Benim 2015 model Ford Focus aracımda ilk yakıt tüketim değeri 14 l/100km idi. Aracın km'si arttıkça bu değer azaldı. İlk ayında tüketim değerini sıfırlaya sıfırlaya yaptığım testlerde 8 litre altına inemedim ancak km arttıkça aşağı indi ve 6,2 litreyi dahi gördüğüm oldu.

Bu süreçte aşırı devir çevrilirse silindir ve pistonlar kötü şekilde aşınır ve oluşan boşluklardan içeri yağ girerek yağ yakmaya sebep olur.

• Motoru açmazsan o arabadan hayır gelmez. Bunu bilmeyen de bir zahmet araba almasın hatta kullanmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Herhalde araci size almislar anladigim kadari ile.Cahil demeniz ordan geliyor.

Yok yani bir araca 2kisi girdiyseniz bilemem.

Bende sizin hangi kesimden oldugunuzu anlatma geregi duymuyorum.

Alınmış yazık sfsdfd

Arkadasim malum kesimden bende nefret ediyorum.Ama adamin cahil demeside hic hos degil.

Burdaki trollerden bahsetmiyorum.Senin bu mantiga gore konu sahibide trol?

He siz malum kesimden herkesi sovmeyi planliyorsaniz buyrun beraber sovelim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 23 Şubat 2018; 16:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

Malum kesim dediğin insanlarla sorunun var herhalde? Adam komşun sana maddi manevi zarar verdiyse açık açık yaz bizde bilelim. Eğer sana zararı yoksa kendi malıdır zararı kendine istediğini yapar. Kendine göre iyilik yaptığını düşüyorsun ama konu açıp adamın arkasından gıybet yapıyorsun, bi daha adamı gördüğünde selam vermezsin gelip konuda açmazsın olur biter.

Kardeş malum kesim dediği adamın zarar vermesi için komşu olmak gerekmiyor. Bak o malum kesim dediği adamı kimdir nedir bilmem etmem ama bana bile zararı var şu an malum kesim olduğu için :)

• Sıfır arabanın aksamları tam yerine oturmamış olabilir ama bu sorunu aşmak için arabayı normal seyrinde bir müddet kullanmak yeterli motora böyle işkence etmenin bir mantığı yok. Rodaj dönemi daha çabuk bitsin diye yapılıyor olabilir ama motora zarar verme riski var. Ayrıca yarışa falan girmeyeceğiz o arabayla performansı bir müddet %10 fazla veya az olsa ne farkeder?

• Komedi falan değil bildiğin cehalet, hem de zengin fakir her kesimi sarmış. Ondan sonra neden gidip o paralara sıfır araç alıyorsunuz demeyin...
  • 2. elden beter bir aracı var şuanda. Ne güzel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sikayet ettim guzel kardesim

• Kimse kimseye sovmedi sen haric

Yine sikayet ettim

• Buna rodaj denir araba kitapçığında da yazar ama bu zatın yaptığı rodaj değil motorun ömrünü kısaltma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O araba 20 bine gelince yağ yakmaya başlar. Daha o fabrikadan yeni çıkmış rodajı bitmemiş silindirlerin durumunu düşünemiyorum 1. viteste son gaz gitmek nedir.
  • Night Stalker Batman kullanıcısına yanıt
    Aferin

• Eleştiriyi hakaret etmeden ötekileştirmeden yaptığın gün adam olacaksın. Bekleyeceğiz o günü

• Kardeş yürekten inandım gerçekten
  • Kimlerden araba alıyoruz yaa düşününce bi hoş oldum. Kim bilir benim ceylanıma neler yaptılar :(

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.