Şimdi Ara

SIFIR ARABA 'AÇMA' KOMEDİSİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
2
Favori
20.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Rodaj diye birşey var ama Broadway den sonra tarihte kaldi
    2016 model aracınızı ilk saniyesinde itibaren dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Günümüz araçlarında rodaj süresi bulunmaz.

Rodaj nedir, neden ihtiyaç duyulur incelerseniz, günümüz araçlarında da neden uygulanmadığı is göreceksiniz..

Motoru acmak diye bir olay da yoktur. Haliylr günümüzde..

Sanayideki ustaların biz çok biliriz mantığı ile ürettiği ama,sogru bilinen koca bir yanlıştan ibarettir.

Bir otomotiv arge firmasının görevli personeli olarak , otomotiv fabrikasında çalışıyorum. Makine mühendisiyim.

İsterse şu saniyede üretilsin, rodaj vardır. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim.

Rodaj yapmak zaten "motor açmak" değildir. "Motor açma" da basarlar, rodajda devir bile çevrilmez.

Honda NSX almadığınız sürece rodaj vardır, onda bile fabrikada dinamometrede rodaj yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 22 Şubat 2018; 21:43:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Adam parayi basmis almis. İsterse rolentide 1 saat bagirttirir kime ne

Yarın öbür gün arabayı sana bana satarken "alır almaz gazladım, rölantide 1 saat bağırttım" da diyecek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 22 Şubat 2018; 21:46:26 >
  • malına istediğini yapar ama mallık yapıyorsa mal olduğunun dile getirilmesinin burada paylaşılmasının sakıncası yok
  • değil 23 km 3 km bile gazı kökleyerek 1, viteste araç süremezsin , hararet yapar conta yakar kapak yamultursun vs... o yüzden serin hikaye kardeş , ya sen üflüyorsun yada transporterci dayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newrophat -- 22 Şubat 2018; 22:38:25 >
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Sizin deyiminiz ile "rodajda devir bile çevrilmez" ise kullanıcı nasıl rodaj uyguluyor?

Rodaj dan bahsettiğimiz(konuda bahsedilen şekli ile) eski araçlarda belirtilen belli bir kilometre (1000km gibi) yüksek devirli kullanılmaması önerisinden bahsediyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 22 Şubat 2018; 22:45:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayı aldıktan sonra ilk sürüş deneyimini hangi şarkı ile yaptığını tahmin etmek hiç zor değil
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    hemde dikiz aynasının yolu gösteren kısmına beyaz sorsan bu ne diye bilmez bile sorgulama zaten olmazda neyse cahil yeterli
  • Arabaya zarar verip bir hinlik düşünüyor da olabilir bu çomar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snowmann -- 23 Şubat 2018; 0:22:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresGTi

hemde dikiz aynasının yolu gösteren kısmına beyaz sorsan bu ne diye bilmez bile sorgulama zaten olmazda neyse cahil yeterli

Herkes her aracın ya da kendi aldığı aracın her özelliğini bilmek zorunda diye bir kural var mı!!

Örnek verecek olursak bir telefon alırsın 27 tane özelliği vardır ama senin için amaç alo desin her yer de çeksin çekim antenleri kaliteli olsun ve mesaj atsın diye telefon alır ve geri kalan özellikler umrunda değildir bu yüzden kaliteli mal alır gider iphone alır ve zengindir şimdi bu kişi kalan özellikleri kullanmayacak diye bu telefonu almaya hakkı yok mudur demeliyiz sizin düşünce ile gidersek o yüzden biraz yazarken daha kapsamlı düşünsek olmaz mı??

Adam bana ticaret aracı lazım demiştir ve sınıfının en iyisi bu diye olgu bırakmışsa araç kendinde artı parası da var kaliteli makine almak istemiş ve almış o beyaz işareti bilse ne olacak bilmese ne olacak.. O yüzden özetle kimileri teknolojinin bütün nimetleri ile kimileri de 4 teker dönsün yeter deyip a noktasından b noktasına gider ve ikisinin ana temeli aynıdır bir yerden bir yere varmak..

• SANA NEEee?e?e?e?ee?
  • quote:

Sizin deyiminiz ile "rodajda devir bile çevrilmez" ise kullanıcı nasıl rodaj uyguluyor?

Rodaj dan bahsettiğimiz(konuda bahsedilen şekli ile) eski araçlarda belirtilen belli bir kilometre (1000km gibi) yüksek devirli kullanılmaması önerisinden bahsediyoruz..

Uygulamayanlar sayesinde Türkiye'deki çoğu motor 250 bini gördü mü yağ yakmaya başlıyor.

"eski araçlarda belirtilen belli bir kilometre (1000km gibi) yüksek devirli kullanılmaması önerisinden bahsediyoruz"

Aynen bu. Eskiden 5-10 bin km'ydi. Şimdi 1000 km. Hala yerinde duruyor, sadece uzunluğu değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Herkes her aracın ya da kendi aldığı aracın her özelliğini bilmek zorunda diye bir kural var mı!!

Örnek verecek olursak bir telefon alırsın 27 tane özelliği vardır ama senin için amaç alo desin her yer de çeksin çekim antenleri kaliteli olsun ve mesaj atsın diye telefon alır ve geri kalan özellikler umrunda değildir bu yüzden kaliteli mal alır gider iphone alır ve zengindir şimdi bu kişi kalan özellikleri kullanmayacak diye bu telefonu almaya hakkı yok mudur demeliyiz sizin düşünce ile gidersek o yüzden biraz yazarken daha kapsamlı düşünsek olmaz mı??

Adam bana ticaret aracı lazım demiştir ve sınıfının en iyisi bu diye olgu bırakmışsa araç kendinde artı parası da var kaliteli makine almak istemiş ve almış o beyaz işareti bilse ne olacak bilmese ne olacak.. O yüzden özetle kimileri teknolojinin bütün nimetleri ile kimileri de 4 teker dönsün yeter deyip a noktasından b noktasına gider ve ikisinin ana temeli aynıdır bir yerden bir yere varmak..

Her ozelligi bilmezsin ama biri sana ogrettiginde tesekkur edersin bilmiyordum dersin

Yoh yaauuuvv ne alagasi var hebele hubele yapmazsin

En azindan biz ailede boyle gorduk sizi bilemem tabi nasil yetistirildiniz ne egitim ogretim gordunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

2016 model aracınızı ilk saniyesinde itibaren dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Rodaj nedir, neden ihtiyaç duyulur incelerseniz, günümüz araçlarında da neden uygulanmadığı is göreceksiniz..

Sanayideki ustaların biz çok biliriz mantığı ile ürettiği ama,sogru bilinen koca bir yanlıştan ibarettir.

Bir otomotiv arge firmasının görevli personeli olarak , otomotiv fabrikasında çalışıyorum. Makine mühendisiyim.

Rodaj yapmak zaten "motor açmak" değildir. "Motor açma" da basarlar, rodajda devir bile çevrilmez.

Honda NSX almadığınız sürece rodaj vardır, onda bile fabrikada dinamometrede rodaj yapıyorlar.

Uzmanları dinlemek isteriz bu konu da bende merak ediyordum, sıfır araç alımlarında hala motor açma olayı var mı diye merak ediyordum, bir tanıdığımız birkaç ay önce bir bayanın kullandığı ve sıfır olarak almış aracı 2. el olarak 2 3 yıllık aracı aldılar ve bayan kullandığı için hiç zorlamamış aracı basıyorlar araç gitmiyor diye anlattılar bana başka bir tanıdığımı alıp aracı açmaya gitmişlerdi otoyol otobana mı ne denemişlerdi arabayı..

FORD 'ta olduğunuzu düşünüyorum çok arkadaşım itü den ve içlerinde makine müh. ler olarak Ford 'talar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 23 Şubat 2018; 0:59:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

quote:

Her ozelligi bilmezsin ama biri sana ogrettiginde tesekkur edersin bilmiyordum dersin

Yoh yaauuuvv ne alagasi var hebele hubele yapmazsin

En azindan biz ailede boyle gorduk sizi bilemem tabi nasil yetistirildiniz ne egitim ogretim gordunuz

O onun kişiliği öyle insanlar var yok değil, teşekkür ederse onun adına iyi olur ama etmezse o insana kimse bir daha yardım etmek istemez bu kadar basit..

• quote:

quote:

quote:

Uzmanları dinlemek isteriz bu konu da bende merak ediyordum, sıfır araç alımlarında hala motor açma olayı var mı diye merak ediyordum, bir tanıdığımız birkaç ay önce bir bayanın kullandığı ve sıfır olarak almış aracı 2. el olarak 2 3 yıllık aracı aldılar ve bayan kullandığı için hiç zorlamamış aracı basıyorlar araç gitmiyor diye anlattılar bana başka bir tanıdığımı alıp aracı açmaya gitmişlerdi otoyol otobana mı ne denemişlerdi arabayı..

FORD 'ta olduğunuzu düşünüyorum çok arkadaşım itü den ve içlerinde makine müh. ler olarak Ford 'talar..

Yanlış tahmin. O önceki mesajın üzerine bunu yazmaya bile üşeniyorum, bırakın konuyu anlatmayı, nokta bile koymam

"kendi iç sesine inanarak" bulursun cevabını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 23 Şubat 2018; 1:8:19 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlış tahmin. O önceki mesajın üzerine bunu yazmaya bile üşeniyorum, bırakın konuyu anlatmayı, nokta bile koymam

"kendi iç sesine inanarak" bulursun cevabını

İşine gelirse ben realite (gerçekleri) yazarım, işe bu taraftan bakacaksınız, çünkü şu algı vardır, herkes en ucuza en iyisini almak ister mantığı ve bu mantığa karşı gelen de herkes en yüksek fiyata en kalitesizini satma derdindedir, bu sistem insanın içinde olan doğal içgüdüdür bende isterim insanlar dürüst olsun dürüst alışverişler yapılsın ama gerçekler böyle değil acı geliyor insana..

O yüzden ister yaazzzz ister yazma sana cevap verdim işine geliyorsa..

• Daha motoru açılmamış beeee jilet gibi araba denir temiz 2. El araçlara ama buna şimdi bunun motoru açılmış yav diyecekler 😂

• volkjn kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamın yüzüne karşı gülüp burda böyle konu açmak ne kadar doğru peki? Yaptığınız komşuluk hukukuna, ahlaka sığıyor mu?

• Hangi güruhtan olduğunu bir kaç milisaniyede anlamama, forum yönetiminin ricası bile engel olamadı. Şimdi ignorance is bliss yazsam, gidip translate'e ekleyecekler haaa kötü bir şey dememiş galiba diyecekler, o derece
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.