Şimdi Ara

sıfır almak mı yenilemek mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saygı değer arkadaşlar size bir konuda fikir danışma ihtiyacı hissettim.

tam 12 yıldır kullandığım halende kullanmaktan zevk aldığım aracım var (opel vectra 1.6 comfort 2001 model b kasa)

yaşından dolayı bazı sıkıntıları var döşeme ve boya yıpranmaları plastik aksamında eskimeler.

şimdi sıfır araç bakıyorum ama hiç biri bu aracım gibi gelmiyor, ısınamıyorum.

size soruma gelecek olursak

siz benim yerimde olsanız severek kullandığınız aracınızı sırf yıpranmalar ver diye değiştirir misiniz yoksa

biraz masraf edip yenileme yoluna mı gidersin.

• Sıfır her zaman iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 ay beeklenip..Kampanyalardan kredisiz bir araç alınabilir..

yok kredi çekecekseniz..şimdiki aracınıza binmeye devam edin..
  • bir arkadaşımın ailesine ait 16 yıldır bindikleri bir araçları vardı. bir gün benim kullanmam icab etti. dedim ki frenleriniz çok geç cevap veriyor direksiyonunuz kütük gibi, benzini içiyor. gaz tepkileri ölmüş. oysa onlara çok iyi görünüyordu. derken ikinci bir araç aldılar farkı çok net hissedince hak vermeye başladılar. eskisi şu an satılık.
  • Üstad, mavipaşa önemli noktalara değinmiş.

Vectra güzel araçtır.Bende de 2004 vectra C vardı. Yeni araba her zaman iyidir. Kredi işine girmeyeceksen değiştir derim.
  • arkadaşlar yeni araba nereden baksan 70 bin bandında yani miktarın bir kısmını mecburen kredi kullanacağım.
  • bence yenileyin, motor ve yürür aksamda sorun yoksa freni olsun yakıtı olsun iyi bi bakım yaptırın, ondan sonra binmeye devam edin, yeni araç alıp ısınamama ihtimalide olur her zaman; birde şu ortamda vergilerin bu kadar arttığı ortamda masraf yapıp devlete ütülmeye gerek yok, tabiki şahsi ekonomik durumlada alakalı.
  • Yeni alacağın sıfır aracı daha çok seveceksin.
  • Aracınızı seviyorsanız ve kullanmaktan zevk alıyorsanız yenileyin.
  • araç lpg li yakıt olarak hiç bir sıkıntısı yok. frenler konfor sahip olduğu donanım bana fazlasıyla yetiyor. bunun yanında sıfır bir çok araç kullandım yeni olaması dışında benim araçtan hiç farkını göremedim.
    aracımı aldığım günden itibaren düzenli bakıma soktum yürür aksamı motoru sıkıntısız hatta on numara diye bilirim benim sıkıntım sadece dış aksamda ki ve plastik aksam da ki eskimeler.

mesela honda civic kullandım konfor benim arabadan geride.

astra kullandım frenler benim araca göre daha kötü.

bi tek insignia ve superb iyi geldi ama onlara da ısınamadım hep bişey eksik gibi.
  • bu arada ben motosiklet kullanıcısıyım honda nc700s var bende 4 mevsim 12 ay onun üzerindeyim aracı ailecek yapılan yolculuklarda kullanıyorum bunun dışında motosiklet kullanırım değerlendirirken bunu da göz önünde bulundurun lütfen.
  • Hocam araç 2. planda sadece uzun yol içinse sıfır araca para bağlamak ne kadar doğru olur ki?

Ben yerinizde olsam sürekli motor kullanıyorsam güncel aracımı tututarım.

Elinizde de tahminim 25 civarı bir para var.O bütçe ile de kendinize zevk verecek 2.el bir araç alabilirsiniz.

Zevk olarak şöyle olabilir mesela klasik bir otomobil alıp sevdanız varsa oynarsınız ya da 2000cc üstü bir araç alabilirsiniz.

Mesela şu tarz bir araç alabilirsiniz:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-merpen-otomotiv-den-2000-model-s80-2.0t-orjinal-172832818/detay

Yine böyle zevk ve uzun yol aracı bakabilirsiniz.

Çok kullanılmayan bir araca 70.000TL vermek mantıklı değil.

Arada aracınızın üstüne yaklaşık 45.000TL koyacaksınız bu paranın 5.000 TL si ile aracınızı yenileyebilirsiniz.

40.000TL lede zevk aracı ya da ilginiz varsa klasik araç.

Değişik bir öneri ufak bir tekne ya da bir karavan alabilirsiniz.

• ihtiyaçlar değişmeden sadece isteğe bağlı olarak mal değiştirmek masraf ve israf.
    yırtılınca dik, delinice yama yap, bozulunca tamir ettir,
    ama bir malı işini göremeyecek halde gelinceye kadar kullan.
    ben de eksikliklerini yenileyin, sıfır araba almayın derim.
    huyunu suyunu bildiğiniz arabadan güzeli yoktur.
    kazasız belasız güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bufujamal

arkadaşlar yeni araba nereden baksan 70 bin bandında yani miktarın bir kısmını mecburen kredi kullanacağım.

aracınız 13 yaşında. Haliyle yaşına göre ufak tefek sıkıntıları vardır. Bence büyük bir sorun çıkarmadan araba değerini de bulduysa yenileyin. Ama illa 70 bine çıkmanıza gerek yok. Daha düşük fiyatlarada güzel araçlar mevcut.

• Hocam beni anlatmışınız:)
    2000 audi a3 1.6 vardı. Yenilemek için 2 yıl araba bakmıştım ama hiçbiri eski arabamın yerini tutmamıştı. En son geçen sene yeni leon'u buldum, a3'e en yakın ve bütçeme uygun olarak. Yeni arabamı da çok seviyorum, eskisini de hala arıyorum.
    Şu bi gerçek ki eski arabaların kalitesi yok. Çok malzemeden çalıyorlar artık. o yüzden Vectra'daki konforu aramayın, yenilerde Bulamazsınız.ama bi gerçek daha var ki, ne kadar sağlam ve kaliteli olsalar da, 2015 e gireceğiz artık. İlla ki masraf Çıkaracaklar. Ve ufak tefek de olsa, "300 şuna, 500 buna vb" diye toplayıp "ya bu paraları yeni alacağım arabanın bütçesine eklesem daha iyisini alırdım, şu donanımları ekletirdim" dememek için yavaştan yenisine bakmakta da fayda var.
    Bütçenizi bilemem ama yeni astra sedan 1.6 dizel çok güzel gider;)

• asagi yukari bende sizinle ayni durumdayim.2001 model aracimi,sirf yasindan dolayi degistirmeyi dusunmeye basladim.aracim hatasiz,sorunsuz,hatta ici bile nerdeyse daha ilk gunku temizliginde.ama rahatlikmi batiyor ne oluyor degistirme fikri hergun dahada fazla aklima giriyor.ben yuksek model 2.el almayi dusunecegim,sifir butcemi bayagi zorlar.ya da bu sacma fikiri aklimdan atip pasa pasa aracimla devam edecegim.

• Sıfır ama hangi sıfır araç bu nokta önemli.

Vectra B ucuz sıfır araçlardan daha iyi bir araç.

Eğer daha iyi bir alınamayacaksa sağını solunu toparlayıp bildiğiniz araca binin.

• Bizimde aracımız 14 yıldır bizde ancak bence hiç kimse aracı ile bu denli bir duygusal bağ kurmamalı.

Ayrıca sıfır araba alacaksınız ama ne alacaksınız ? Sonuçta altınızdaki araç günümüzdeki bir çok araçtan daha iyi Önce alacağınız aracı belirleyin, sonra kararınızı verin derim ben.
  • Ne olabilir sx4 cross, astra. golf. civic
    .leon .corolla vb. Türevleri olabili

• bufujamal kullanıcısına yanıt
    alıştığınız marka opel den mokka olabilir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.