Şimdi Ara

Sıfır alırken eskisini verince daha mı karlı oluyor? Takas indirimi nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
66.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla geçen gün toyota bayisinde de bizim corollaya 15500 direk verdiler. 2001 model ilk el 85000 de avensistende 52500 e kadar düşeriz dediler en son. avensisin liste fiyatı 54700. bilmiyorum azmı çok mu verdiler piyasada yaşadığım şehir türkiyenin en pahalı ili galiba otomobil konusunda. km nin de az olmasından 16500 eder diye düşünüyordum.
  • Heralde bir tek bız karliyiz yaptığımız takasla :)
    Suan kullandığımız aracı alırken bizim eski araca 32000 tl saydılar bizde üstünü tamamlayıp aldık. Ertesi gün bizi çağırdılar aracı satmışlar satışını vermek için çağırdılar aracı 28000 tl ye satmışlar 4000tl assa vermişler bazen boyleleride olabiliyor demekki. Bu arada aracın liste fiyatı uzerindende 3000 tl bı indirim yapmışlardı.
  • Geçen sene bende girdim bu bayi ile takas işine. 24000 verilen aracıma onlarda 23800 verdiler,38500 olan araçlarınıda 36500e indirerek imzamdaki aracı aldım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu arada tanıdık galeri aynı araca tanıdık olmasına rağmen 19000 vermişti en son. ne yapın edin galericinin eline düşmeyinde.
  • bende sonuçları çok merak ediyorum

arabayı ikinci el kendin satsanmı daha iyi yoksa takasa versenmi
  • Adamlar ticaret yapıyor boş hayellere kapılmayın.Ha aceleniz vardır 3-5 kuruşun için beklemem derseniz girin takasa
  • Merhabalar benim aracım, 2009 Corolla D4D

Dün aksam teyzemlere gitmiştik, carsamba günü ehliyet sınavına gireceği için söyle bi iki tur atmak istedi aracımla, kıramadım bende.. Keşke kırmıs olsaydım o da ufak hasarlı bi kaza yaptı, karsı tarafa carptı ama karsı taraf hiç durmadı anında kaçtı, suclu o, ama bişi yapamadım, cünkü teyzemin ehliyeti yok

Neyse sadede gelcek olursam, bugün Düzce deki Toyota gittim, Avensis ile takas a girersem üste ne öderim dedim, 35700 benim aracımı sayıp, 54700 e 2011 avensis i bırakıyorlar... Bilmiyorum ne yapmayalıyım, acaip sogudum aractan hiç öyle takas indirimi mindirimi demediler

• bu takas konusunda en iyi fiyatı veren renault ....

arkadaşıma araç alırken piyasa fiyatından aldı.

özellikle mais şubeleri fiyat konusunda iyi fiyat veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Hortlatmayı seviyorum :)

Önceki konudan devama güzel bir örnek.

Konuyla ilgili yorumum.

Bayilerin, galerilerden daha iyi fiyat verdiği gerçek.

Yani gerçek alıcıya satmadıktan sonra her türlü az-çok zarardasınız. Günümüzde araç taşımak her türlü zarar zaten. Çünkü araçlar ihtiyaç yani alıp kâr yapılarak satılan nesneler değil. O eskidendi. Onun için ihtiyacınızı karşılayacak en uygun fiyatlı araçlar ön planda.

"Benim işim gücüm var, bu işlerde uğraşamam, aracımın alıcısını beklemeye zamanım yok, stres yaşayamam..." diyenler için elinizdekini pazarlıkla bayiye verip sıfır araçla bayiden çıkmak daha güzel olsa gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: over and under

1. bayiler arabanı ucuza kapatır başkasına hayal edemeyeceğin paraya satar

2. takas indirim denilen şey hikayedir biraz diyalogla takasa girmeden çok daha iyi indirim alabilirsin

Yalnız ilginçtir bizim millete sen o paraya araba satamazsın insanlar otomobil firmalarndan alınca "0" alıyoruz sanıyor heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

2. takas indirim denilen şey hikayedir biraz diyalogla takasa girmeden çok daha iyi indirim alabilirsin

Yalnız ilginçtir bizim millete sen o paraya araba satamazsın insanlar otomobil firmalarndan alınca "0" alıyoruz sanıyor heralde

"Orijinalden alıntı: over and under

2. takas indirim denilen şey hikayedir biraz diyalogla takasa girmeden çok daha iyi indirim alabilirsin"

over and under,

Galiba süresiz uzaklaştırıldı.

Kendisi yeni bir adla burada mı?

Neyse!

Bu mesajınız gerçekten konuyu özetledi. Beğendim.

• Para olarak karlı olamazsın bu kesin.
    Yalnız para dışında kârları var.Mesela bazıları için zaman para.Bazıları için işin sorunsuz olması para.Bazıları için abuk sabuk insanlarla muhattap olmamak para.
    Bir de aracın satış süresi var.Bayi senin satamayacağın zamanda ve fiyatta aracı satar.İtimat daha fazla.

• Takasa girmenin, bazı istisna durumlar dışında mantıklı bir yanı yok.

Araba satmak bile zor bir iş haline geldi. Abuk subuk insanlarla muhabbet etmek zorunda kalıyorsunuz. Satmak için belirli bir zaman harcamanız gerekiyor ki, kimileri için bu da büyük bir zarar. Bana göre, maddi durumun ortanın üzerindeyse, uğraşmaya gerek yok. Orta ölçekli ve düşük ölçekli araba satımları için, takasa girmenin mantığı yok.
  • Sahsen ben 1-2 bin TL icin ugrasmam.Araba satmak cok eziyet verici bir is.Piyasa degerinin maksimum 2 bin tl altina birakirim bayiye.

Zararli oluyorsunuz belki ama hic ugrasmadan yeni arac aliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: RS13

Sahsen ben 1-2 bin TL icin ugrasmam.Araba satmak cok eziyet verici bir is.Piyasa degerinin maksimum 2 bin tl altina birakirim bayiye.

Zararli oluyorsunuz belki ama hic ugrasmadan yeni arac aliyorsunuz.

Orası öyle ama orta sınıfı ve altı için, takasa girdiğiniz zaman kaybedeceğiniz 1-2.000 TL, az buz bir zarar olarak algılanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Konuyla ilgili yorumum.

Yani gerçek alıcıya satmadıktan sonra her türlü az-çok zarardasınız. Günümüzde araç taşımak her türlü zarar zaten. Çünkü araçlar ihtiyaç yani alıp kâr yapılarak satılan nesneler değil. O eskidendi. Onun için ihtiyacınızı karşılayacak en uygun fiyatlı araçlar ön planda.

"Benim işim gücüm var, bu işlerde uğraşamam, aracımın alıcısını beklemeye zamanım yok, stres yaşayamam..." diyenler için elinizdekini pazarlıkla bayiye verip sıfır araçla bayiden çıkmak daha güzel olsa gerek.

Az önce gereksiz konu hortlatma diye ceza puanı aldım.

Demekki geçmiş bilgileri okumak yerine her şey için yeniden konu açmamız gerekiyormuş.

Asıl diktatorluk bu forumda oluşmuş.

• quote:

quote:

quote:

Konuyla ilgili yorumum.

Demekki geçmiş bilgileri okumak yerine her şey için yeniden konu açmamız gerekiyormuş.

bence konuya yorum yazarsan sıkıntı yok ama sırf hortlatmak gibi özel bir zevkin varsa bence kurallara bahane bulma.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

quote:

quote:

Konuyla ilgili yorumum.

bence konuya yorum yazarsan sıkıntı yok ama sırf hortlatmak gibi özel bir zevkin varsa bence kurallara bahane bulma.

Ben bu konu ile alakalı bilgi arayıp google da bu konuyu bulmasam nasıl olacak da hortlatacağım.

Bu konu ile alakalı bir arama yapıp buraya gelmişim ki hortlatıyorum.

Millet hakaretler içinde forumu birbirine katmış diğer konularda ; bunların uğraştığına bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Arkadaşlar iki sorum var:
    1..Sanırım çoğu firma bayisi istersek eski arabamızı alarak fiyattan düşüyor. Eski arabamızı başkasına satmaktansa sıfır araba aldığımız bayilere verince daha mı kar lı oluyor yani piyasaya göre daha iyi mi fiyat veriyorlar? evetse ne kadar farkeder..

2..Takas indirimi dedikleri şey nedir? mesela 2000 YTL takas indirimi kampanyası varmış toyotada. eski arabamızı onlara verirsek fiyattan 2000 YTL düşüyorlar ama bu durumda eski arabayı da ucuza alıp durumu kapatıyorlar mı yoksa gerçekten gözle görülür bir "takas indirimi" oluyor mu?

1. Takasta her zaman zararlı siz olursunuz. Mümkünse aracınızı satıp öyle sıfır alınmalı.
    2. takasta aracınızı değerinin bayağı altında aldıkları için 2000 tl indirimin bir anlamı kalmıyor.

• 15 bin verdiler takasta 21 e sattım dışarıda alan ucuza aldım dıye sevındı renault bayısıydı..
  • 3 tane aracım oldu, her defasında takasa verdim sıfırını aldım. Hepsinde 1000-2000 lira zarar ettim. Her defasında önce kendim satayım dedim, abuk subuk adamlarla muhatap olmaz zorunda kaldım ve yine takasa verdim. Piyasada araç alan-satan tipler biraz düzelmedikçe herhalde ben zarar edip takasa vermeye devam edeceğim araçlarımı. Hepsi de temiz biniciye yıllarca hizmet edecek araçlardı, ilkini artık hacmi yetmediği için ikincisini de uzun yolda inanılmaz yorduğu için satmıştım, tertemiz araçlardı. Ekmeklerini bayiiler ile anlaşmalı oldukları galericiler yediler. Helali hoş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.