Şimdi Ara

Sıfır alırken eskisini verince daha mı karlı oluyor? Takas indirimi nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
63
Cevap
1
Favori
66.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: astra-Elegance

dostum araban gerçekten güzelmiş kaça aldın bide aynısını dizeli ne kadardır..

sağolasın.

Ben 2007 ekimde 2008 model olarak aldım.

Esp yol bilgisayarı panoramik tavan v.s toplam 36 400 e çıktı.

Dizel konusunda bilgim yok ama 3 500 lira oynar gibi geliyor...
  • Kesinlikle aracını bayiye takas olarak verme;piyasa fiyatından 1-2 milyar aşağı alıyorlar.
  • arkadaşımın 2006 kango sunu (üstü komple açılanlardan) citroen bayisi nemo vermek üzere aracı incelemeden 21 e aldı. boş nemo yuda 24 küsüre verdi.
  • valla, benim başıma geldi de... aracımı (2002 peugeot 206 xt otom)bu sene şubatta takas için hangi bayiye götürdüysem fix 14.000 verdiler. ben ise 16.000' e sattım.

özetle tabii ki piyasa fiyatından çok ucuza alıyorlar. aldıkları arabaların bir kısmını galerilere satıyorlar, kalanını kendileri satıyorlar. sonunda bu araçları en son alan kişi yine piyaa fiyatına alacağı için kendileri de kar edeceklerdir, bu normal...
  • Önce piyasa fiyatını araştıracaksın,sonra takas mantıklı ise olur diyeceksin bana göre...
  • arkadaşlar şunu unutmayın.
    eğer bir yerde eskiyi getir yeniyi götür , ya da takas yapalım ya da eskiyi getireyene takas desteği vs gibi indirimler varsa ordan uzak durun tamam mı?

fiyatı baştan ekliyor zaten hiç merak etmeyin :) en iyisi iyi bir fiyata eskisini satın üzerine para koyun istediğiniz markayı alın.

( not: ancak mantıklı teklif gelirse iyi düşünün çünkü bayilerin oto galerileriyle ilişkileri iyi , sizin eski arabanızı uygun fiyata satın alabilirler. )
  • imzamdaki arabayı bayiden aldım. adamın arabasını 8500 tuttular adam üstünü verip sıfır aldı. ben bayiye dedimki siz sıfır araçtan zaten kar etmişsinizdir. banada bu aracı aldığınız fiyata 8500 e verin. kabul ettiler. Bende aldım.
  • Bayilerin işi sıfır araç satmak. Bu yüzden her zaman sizin 2. el aracınızın değerini öldürceklerdir. Ama illaki ben zarar edicem derseniz de sizi kırmazlar. Çünkü parası olan için fazla uğraşmadan aracını satmak daha cazip geliyor. Diğer taraftan sıfır bayilere öyle araçlar geliyor ki ah cebimde param olsa da alsam diye yanıyorsunuz. Gözümün önünde 2000 model 60bin de Transporter 11bin e takasa gitmişti
  • 2007 CLİO 17000 DE 15 Ten yukarı vermediler,
    çabuk satıldığından 17250 ye verdik aradaki fark bize kaldı.
    Birde şöle var alacağın araç 27 lira mesela senin araca heryer 18 verdi ama bayi 20ye alıyo.Sen diosun vay iyi verdik takasa ama diğer aracı 29dan taş çatlasın 28500e veriyo.Bizzat şahit olduk ve biriside gerçeği söyledi.Çünkü aynı araç bayiler arası 2 lira gibi rakamla oynuyodu.
    Yani elden satmak daha avantajlı
  • Chryin;

Aracın fiyatından hiç düştüklerini düşünüyor musunuz acaba? Araç fiyatı belli. Zaten 2-3000 Tl pazarlıkla düşecek, ne yapıyor düşmüyor sizin aracın üstüne ekliyor. 20.000'lik araç oluyor 23.000. Yok pazarlıkta yaptım diyorsanız arkadaşlar hayır sever sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastkhan -- 28 Mayıs 2009; 15:13:45 >
  • Kandırmaca, kendin sat, yeniyi alırkende çatır çatır pazarlık et çok daha karlısınız...
  • olayın özü
    quote:

Orjinalden alıntı: rhetorical

Kesinlikle dogru.En iyisi elden başkasına satmak.
    quote:

Orjinalden alıntı: over and under

1. bayiler arabanı ucuza kapatır başkasına hayal edemeyeceğin paraya satar

2. takas indirim denilen şey hikayedir biraz diyalogla takasa girmeden çok daha iyi indirim alabilirsin

• 2005 model BMW 1.16i Premium sahibiyim. Fiat 500 için takasa girmeyi düşündüm Ankara Kartaş 28000 TL önerdi. Aracımın fiyat aralığı 35000-38000 TL.
  • çıtır hort olmuş

• Ticaretin altın kuralı her malın bir alıcısı mutlaka vardır. Önemli olan doğru müşteriyle doğru zamanda karşılaşma ihtimali.

Kendin satmaya kalksan aracını satmak için işinden evinden zaman ayırıp bir emek sarf etmek durumundasın. Hele ki iyi fiyat istiyorsan zamanın ve bu uğurda harcayacak enerjin olmalı.

Yoksa bunu meslek edinenler devreye girer. Seni yormazlar uygun fiyata alır kar koyup satarlar. Bu makul bir süreç.

Aracılık hizmetleri en tatlı para kazanılan işlerdendir. Alan memnunsa satan memnunsa başkasına ne yapmak düşer ?
  • galerinin 12,5 opel bayisinin 13 verdiği 2001 polo comfortline aracımı elden 14,5 a sattım
  • 2005 407 yi c5 le takasta 21500 aldıklarına şahit oldum ya. yuh dedim. 22 olsa cebimde ben verip adama ben alacaktım 407 yi. ha takas indirimide 3000 tl yaptılar orasıda var aslında ama en az 25 eden bir aracı 21500 e aldılar fazladanda max 1000 tl indrim yaptılar. çünkü dolmuşla bile gitseniz bayiye 2000 tl indirim alırdınız zaten.
  • VW yetkili bayinde toureg için takasa 70.000 bin lira verdiklerini gördüm.Aynı adama 1 hafta sonra rastladığımda aracını 105.000 e elden sattıgını öğrendim.
  • Geçen hafta bir arkadaşımla karşılaştım; sıfır araba alacaktı ve bayileri dolaşıyordu, neyse ford bayisine gitmiş, fiesta dizel almayı düşünüyor, arabası 2007 clio 3 hb dizel extreme versiyondan, bayi arabasını takasta 17 vermiş, sonra 2-3 galeriye sormuş yine takas karşılığı 20 civarına saymışlar, arabasının piyasasına baktım 18-22 arası.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.