Şimdi Ara

SIFIR Alınan BEKO Bulaşık Makinasından Çıkan KİRLERE Bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cihazı 2 gün Önce bulunduğum semtteki Beko Mağazasının İnternet Sitesinden daha uygun fiyattan sattığı için 4 Programlı BM 4004I model bulaşık makinesini aldım ( Nedense Web siteleri Mağazalarındaki fiyattan daha ucuzdu )
    Servis bu sabah makineyi getirdi hızlıca ambalajı açıp makineyi yerine yerleştirdiler,Servis yetkilisi makineyi anlatmaya filtren başladı ve yerinden çıkarınca filtrede resmen katran gibi olmuş pislikler olduğunu gördüm bunu kabul edemeyeceğini söyledim onlarda biz servisiz kurulum yaparız cihazın çalışmasında bir sorun varsa ancak işlem yaparız bu duruma karışamayız gibi birşeyler saçmaladılar,
    Bu sefer aldığım mağazayı aradım durumu izah ettim hatta whatsapp'den foto yolladım ve önce evdeki servis elemanlarıyla konuştuktan sonra beni aradılar ve aynı şeyleri geveleyip normal olduğunu söylediler hatta kendi teşhirlerindeki ürünlerdede bu kirlerin olduğunu iddaa edip bana teşhirlerinden bir makinenin filtresinin resmini çekip attılar ama onların resimdeki filtre çok küçük bir kaç iz hariç pırıl pırıldı bendekinden çok çok daha temizdi,

Çağrı merkezini arayıp kayıt bıraktım bakalım ne çıkacak,

Makineyi satan bayinin aynı ürünün kendi web sitelerinde yaklaşık 200 tl daha ucuza satması bende iyice kuşka uyandırdı, Kullanılmış,spot yada Revizyonlu veya Test ürünü olabilir diye düşünüyorum,http://bekoanabayi.com/beko-bm-4004-i-4-program-inox-bulasik-makInasi bu site ucuz fiyatından dolayı birçok fiyat arama motorunda ilk sırlarda çıkıyor, alıcak olanlar dikkatli olsun.

Sizce Bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izlemeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 16 Eylül 2017; 16:44:59 >

• Merhabalar
    Yaşanılan bu durum tüketici adına soru işaretleriyle dolu bir süreç.Olay çok vahim görünse de size şunu söylemek isterim.Makine deneme suyu çamurlu olabilir ve bu da filtre de kalmış olabilir.Ben şuana kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.(BOSCH Yetkili Satıcısı olarak söylüyorum).Siz aldığınız yere durumu daha da açık izah edip bayiyi ziyaret edebilirsiniz.Sonuçta Beko Bir dünya Markası...
    Saygılar
    İyi Forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsch

Merhabalar
    Yaşanılan bu durum tüketici adına soru işaretleriyle dolu bir süreç.Olay çok vahim görünse de size şunu söylemek isterim.Makine deneme suyu çamurlu olabilir ve bu da filtre de kalmış olabilir.Ben şuana kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.(BOSCH Yetkili Satıcısı olarak söylüyorum).Siz aldığınız yere durumu daha da açık izah edip bayiyi ziyaret edebilirsiniz.Sonuçta Beko Bir dünya Markası...
    Saygılar
    İyi Forumlar

Bulaşık makinesindeki deneme suyu neden çamurlu suyla olsun anlam veremedim ?
    Size yetkili satıcı olduğunuz için danışmak istedim , benim bu ürünü çağrı merkezinin durumu sonuçlandırmasını beklemeden direk iade etme imkanım varmı, cayma hakkım varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 16 Eylül 2017; 21:57:43 >
  • Ürünü internetten aldığınız için, koşulsuz şartsız cayma hakkınız var. Mağazadan almış olsaydınız ve içinden çamur çıkmamış olsaydı, cayma hakkınız olmayacaktı. Ama üründe kusur mevcut olduğu için, ister dükkandan ister internetten almış olun, cayma hakkınız var.
    Çok büyük ihtimalle ürün kullanılmış, iade alınmış, sıfırlanmış, bayi deposunda sel/su baskınına maruz kalmış vs olabilir.
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ürünü aldığınız yerle görüşüp direk iade edeceğinizi söyleyip geri adım atmayın bu konuda ilgili bir bayi ise direk değişimini yapar böyle çamurlu bir filtreyi lütfen kabul etmeyin beyaz eşya yı internetten almak aslında çok da mantıklı değil yani bir bayiden alınsaydı daha hızlı bir süreçte değişim yapılırdı.Çağrı merkezi umarım kısa sürede değişim başlatır. çamurlu suyla test edileceğini düşünmüyorum edilse bile filtre de bu kadar kalmaz ürün revizyonlu ürüne çok benziyor bence revizyonlu ürünler genelde internetten satılıyor :) değişimden sonra bana söyle ben sana arçelik gönderiyim kutusu açılmamışından :)) konuyla ilgili bilgilendirirseniz tekrardan sevinirim . iyi günler
  • Kayıt açtıktan sonraki gün Aldığım yerle görüştüm, Direk iade etmek istediğimi belirttim kayıt açtırdığım için iade yapamayacağını servis raporuna göre işlem yapabileceklerini söylediler, zaten iyice sinir oldum bunlara telefonda baya bir atıştık çok ilgili bir bayi değiller, Gerçekten böyle bir işe bulaşacağım hiç aklıma gelmezdi ve sanırım bu iş çokda uzayacak,
    bugünle 3 gün oldu kayıt açtıralı arayan soran yok, makine öylece duruyor her gördüğümde gidip tekmeleyesim geliyor,büyük ihtimal gelen servis elemanlarıda bu durum normal vs. diyip beni dellendirecekler,sonuçta kendi malları ürünü savunacaklar.
    Nerden bulaştım bu pisliğe bilmiyorimki ,bir daha asla bulaşmam bu rezil Arçelik yada Beko'ya, umarım bu olay elimden bir kaza çıkmadan biran önce sonuçlanır ...
    Şikayetvar'a yazın hatta filtrenin fotoğrafını da koyun, gerekli işlemleri yapacaklarını umuyorum. Şikayetvar etkili bir site ve sosyal medya birimi arçelik bekonun oldukça ilgili. Filtrenin bu şekilde pis olması kabul edilebilir değil. Yıllarca kullanılan makinelerin filtreleri bile bu hali almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Şikayetvar'a yazın hatta filtrenin fotoğrafını da koyun, gerekli işlemleri yapacaklarını umuyorum. Şikayetvar etkili bir site ve sosyal medya birimi arçelik bekonun oldukça ilgili. Filtrenin bu şekilde pis olması kabul edilebilir değil. Yıllarca kullanılan makinelerin filtreleri bile bu hali almıyor.

Bugün servis geldi makinenin filtresinin resmini çektiler , Gelen servis elemanı alay eder gibi bu kirli olan parçanın değişim yapabiliceklerini söylediler, kesinlikle kabul etmeyeceğimi değişim yada iade istediğimi belirttim,
    servis çıktıktan dakikalar sonra arçelikten bir yetkili arayıp makinedeki bu lekelerin normal olduğunu test yapılırken bazı kimyasallar kullanıldığını ve bundan dolayı bu şekilde lekeler kalabileceğini vs. söyledi, aynı şeyleri arayan yetkiliyede söyledim ve makineyi bu şekilde asla kabul etmeyeceğimi belirttim, servisin çektiği fotoları inceleyip döneceklerini söylediler, bakalım ne zaman dönecekler, bu işin sonu ne olacak merak ediyorum, inşallah elimden bir kaza çıkmadan bu iş istediğim gibi sonlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bugün servis geldi makinenin filtresinin resmini çektiler , Gelen servis elemanı alay eder gibi bu kirli olan parçanın değişim yapabiliceklerini söylediler, kesinlikle kabul etmeyeceğimi değişim yada iade istediğimi belirttim,
    servis çıktıktan dakikalar sonra arçelikten bir yetkili arayıp makinedeki bu lekelerin normal olduğunu test yapılırken bazı kimyasallar kullanıldığını ve bundan dolayı bu şekilde lekeler kalabileceğini vs. söyledi, aynı şeyleri arayan yetkiliyede söyledim ve makineyi bu şekilde asla kabul etmeyeceğimi belirttim, servisin çektiği fotoları inceleyip döneceklerini söylediler, bakalım ne zaman dönecekler, bu işin sonu ne olacak merak ediyorum, inşallah elimden bir kaza çıkmadan bu iş istediğim gibi sonlanır.

Merhabalar
    Kusura bakmayın geri dönüş yapamadım.Şimdi sırayla su yolları takip edelim.Bir Link vereceğim orayı çok iyi okumanızı istiyorum.
    http://www.bekoyetkilisatici.com/content9/Satis-Sozlesmesi-ve-iade-sartlari

Sergilenen tavır çok yanlış işin peşini bırakmayın şikayetvar sitesine de durumu anlatan bir şikayet yazarsanız sürecin daha hızlı işleyeceğini düşünüyorum.

• Bence normal değil. Hadi çelik iç yüzeydekile su lekesi falan diye bahane bulunabilir ama filtrenin o derece pis olmaması gerekiyor. Hatta o derece değil, temiz olmaıs gerekiyor.
  • iADE OLDU MU
  • Vendetta kullanıcısına yanıt
    Evet yenisi ile degisim yapildi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.