Şimdi Ara

SIFIR AKÜ ALICAM YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
11.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hayırlı olsun hocam fiyat verdiğin iyi oldu çok değişken fiyatlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

• varta
  • 72lik mutluyu 220 liraya aldım kış gelmeden fordun orjinal akü de mutluydu ama silver serisiydi. Mutlu silver bulursaniz oldukça kalitelidir ama pahalıdır.

• Varta alın en az 5-6 yıl kafanız rahat olsun. Aracımda fabrika çıkış varta vardı 11 yıl sonra değişti. 2 yıldır sıfır sorunla varta kullanmaya devam ediyorum.

• batkent B kullanıcısına yanıt
    80 amperlik varta arkadaş geçen 280 e aldı eskiyi verdi 20 lira daha indirim yaptılar.

• İnci aküden bugüne kadar hep memnun kaldım, ihtiyaç olsa yine inci alırım.
  • AKÜ=MUTLU dur :) şaka bi yana abim taksici ve mutlu dan başka akü almaz. duraktaki arkadaşları da öyle. akü alacaklara tavsiyem internetten mutlu akünün sizin ilinizde bulunan ana bayisini bulun, eski akünüzü verin yenisini alın. genelde pazarlık yapmıyorlar ama şansınızı deneyin. adamlar peynir ekmek gibi akü sattıkları için genelde yeni üretim oluyor ürünleri..
  • Benim de akü ihtiyacım doğdu.Araştırıyorum.
    Şimdiye kadar kimsenin söylemediği durumları anlatayım.
    1)Aracınızın lambalarını açık unutarak akünüz boşaldıysa geçmiş olsun.Akünün en az yarı ömrü yok oluyor.Akü içinde kurşun plakalar var.Bu tarz zorlamaya maruz kalan akünün plakaları üzerindeki eklentiler az ya da çok dibe çöküyormuş.Bu nedenle aküyü boşaltacak enerji harcamasını engelleyin.
    2)Bir gün eski aracımdaki teybi çaldılar.Yeni bir teyp aldım.O günden sonra akü sorunum başladı.1 ayda aldığım akü iflas etti.
    Sonra bir akücüde ölçüm yaptırdım.Aracın tüm enerji harcayan kısımları kapalı olduğu halde bir şey devamlı enerji harcıyordu.Bunu avometreden gözlerimle gördüm.Akücü yeni teybin kapalı olmasına rağmen enerji harcadığını söyledi.Çözümü
    şöyle bulduk.Kontağı kapattıktan sonra akü ile teyp arasında bulunan kabloya açma-kapama düğmesi koydu.Ben her defasında aracı stop ettiğimde bu düğmeyi de kapatıyordum.Böylece akümün ömrü 5-6 yıla çıktı.
    Değerli arkadaşlar:Normal havalarda 5w30 yağ kullanan araçlar motor soğuk iken 440 CCA ilk çalıştırma gerilimine ihtiyaç duyuyormuş.Bu nedenle 60 AH olup da 540 CCA değeri olan aküler araç stop ettiğinde enerji harcayan bir unsur yoksa ve 1.maddede
    anlattığım olayı yaşamamışlarsa en az 5 yıl akü derdi çekmezler....

• Dün Afyonkarahisar'da küçük sanayide mutlu marka 60 amper 540 cca akünün fiyatını 260 Tl dediler.Eski aküyü iade edersem
    210 tl.'ye vereceğini söyledi.Teşekkür ettim.Araştırmalarıma devam ediyorum.
  • İnci , Çelik , EAS , TUDOR , Birmot , Opar , Energizer , Hella gibi markalar da tercih edilebilir.

• 14 martta 60 Ah,540 cca yiğit marka aküyü 40x5=200 tl'ye aldım.Akü şarj aleti ile 3 saat şarja bağlayıp aracıma taktım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.