Şimdi Ara

SIFIR 2013 SYMBOL 1.2 TOUCH- 2014 İ20 1.2 JUMP YA DA ? (((( KARAR VERİLDİ, HİÇBİRİ ! ))))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5-6 gündür uğrayamadım araba işini çözüme kavuşturduk. Bugün bir çok kişinin yeni araç alma ihtiyacı var ve malum sebeplerden bir çok kişi sıfır araca yönelmek zorunda kalıyor bunun en büyük sebebi belkide nakit sıkıntısı. Gönlümde bir dizel vardı ama dizel araç fiyatlarının başlangıç fiyatları 50 bin liralara dayanınca pekte mantıklı durmuyordu. 1.2 i20 ve symbol arasında kaldım. Kalabalık diyebileceğim bir ailem var yer sorunu + bagaj sorunu. Bagaj sorunu symbolle halledilebilirdi ancak 1.2 olan motorun üzerine bineceği yük zaten performanstan uzak olan motoru dahada zorlayacaktı buda yolu bir eziyete çevirmekle beraber yakıt tüketiminide olumsuz etkileyecekti. Birde üzerine test sürüşü yapınca iyice soğudum, tüketici kredi faizlerinin 0 araç kredisiyle hemen hemen aynı olduğunu öğrenincede aynı fiyatlara 2. el dizel araç almaya karar verdim. Her bankada faiz oranları tabiki aynı olmayabilir ve yüksek faiz oranıyla ikinci el almanında bir mantığı yok anlaştığım bankanın ismini özelden verebilirim. Sıfır araçların fiyatları böyle uçmuşken alıp zarar etmenin gereği yok ben çok ikilemde kaldım, yol göstermek açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara burdan teşekkür ederim

------------------------------

Arkadaşlar temmuzda sıfır araba almayı düşünüyoruz. Bir kaç gündür araştırıyorum işin içinden sıyrılmaya başladım derken bir yanlışlık olmasın diye konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum;

35-40 bini aşmamak kaydıyla alabileceğim en iyi aracı almak istiyoruz. Gönlümde dizel vardı ama fiyatlar almış başını gidiyor bayilerde kalan 2013 model sıfır dizelleri düşündüm ama bulamadım. Yakıt tüketimi önemli yeri geliyor çok yol yapabiliyoruz.

-Bir bayide sıfır 2013 Model Yeni Symbol Touch 1.2 Benzinli buldum 36 bin lira ( SYMBOLLERİN ŞEHİR İÇİNDE 8 KÜSÜR LİTRELERDE GEZDİĞİ SÖYLENİYOR MOTORUDA İ20 YE GÖRE ZAYIF BUDA BİR ETKEN OLABİLİR)

-2014 Model Hyundai i20 1.2 Benzinli Jump 36 bin lira (ŞEHİR İÇİNDE ORTALAMA 6-7 LİTRE ARASINDA YAKIYORMUŞ)

-Seat İbizaları düşünüyordum eledim, 2. elleri bu saydığım araçlara göre ağır. Bazıları için ufak bir ayrıntı olabilir benim için önemli.

Aldığım aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Yakıt tüketimi açısından i20 alacak gibiyim zorlarsa ileride bir tüp atabilirim diye düşünüyorum siz ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o.so -- 24 Haziran 2014; 21:04:45 >

• Yakit tuketimi onemli demissiniz. Tabii hb olmasi sebebiyle i20 one cikiyor.

Burda sizin ihtiyaclarinizi goz onunde bulundurarak karar vermeniz onemli.

Sedan mi hb mi ?
    2. El kaygisi var mi yok mu ?
    Yakit tuketimi

Ikisininde birbirine gore ustun yanlari var.

Symbol yeni kasa olmasi bir avantaj
    I20'nin daha az yakmasi bir avantaj

Ama i20 daha onde sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır almayın dicem ama olmayacak. Geçenlerde 5binde bir Clio satılık idi ateş kırmızısı ve 32bindi. Siz şimdi sıfır olsun diye fazladan binlerce lira vereceksiniz.
    Sonuca gelirsek kullanım amacınız ne olacak ?
    Sizsiniz farklı bir tavsiye verebilirim. Elinizdeki paralara çokdaha ggüzel araçlar alabilirsiniz ama amaç önemli

• o.so kullanıcısına yanıt
    kia rio natty güvenlik yönünden güzel bir araç.

• Eğer sıfır takıntınız yoksa focus öneririm. 36 bine temiz bulunur.

İllaki sıfır istiyorsanız o paraya seçenekleriniz B segmenti baz donanımlı araçlar olacak.

İ20 ile Symbol arasında eğer bagaj sıkıntınız yoksa İ20 mantıklı. Daha yakışıklı ve güvenli.

Alternatifleriniz fiesta, corsa, ibiza, sandero. Hepsinin birbirine göre artı ve eksi yönleri var.

Bence ikinci el dizele yönelin. Zaten benzin sizi zorlar. Şehiriçi 8-9 lt'den aşağı inmez hele ki klima açıksa 10+ lt.

• Legen_dary L kullanıcısına yanıt
    Sedanda hb de olabilir. sedan olması bir avantaj elbette ama yakıt tüketimi daha önemli. öncelik olarak sıralayacak olursam,

1- Yakıt tüketimi
    2- 2. el piyasası
    3- sedan veya hb olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huka Sampos

Eğer sıfır takıntınız yoksa focus öneririm. 36 bine temiz bulunur.

İllaki sıfır istiyorsanız o paraya seçenekleriniz B segmenti baz donanımlı araçlar olacak.

İ20 ile Symbol arasında eğer bagaj sıkıntınız yoksa İ20 mantıklı. Daha yakışıklı ve güvenli.

Alternatifleriniz fiesta, corsa, ibiza, sandero. Hepsinin birbirine göre artı ve eksi yönleri var.

Bence ikinci el dizele yönelin. Zaten benzin sizi zorlar. Şehiriçi 8-9 lt'den aşağı inmez hele ki klima açıksa 10+ lt.

neye göre i20 symbol e göre daha güvenli acaba?

• Huka Sampos kullanıcısına yanıt
    batkent B kullanıcısına yanıt
    İkinci el alacak bütçem yok bu yüzden sıfırlara yöneldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o.so -- 18 Haziran 2014; 19:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.so

kredi ile alacaksanız zaten galeriler çıkartıyor kredi. alacağınız 2. el arabaya iyice baktırırsınız. içinize sinerse alırsınız.
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    http://tr.euroncap.com/tr/results/hyundai/i20/359.aspx

Symbol teste bile girmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: statükocu

quote:

kredi ile alacaksanız zaten galeriler çıkartıyor kredi. alacağınız 2. el arabaya iyice baktırırsınız. içinize sinerse alırsınız.

Hocam faizler zaten yüksek, ikinci ellerde daha bir yüksek neredeyse aynı hesaba geliyor. Belki bir artısı dizel olması olur diyeceğim oda ne kadar etki eder bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Araç güzel ama fiyatı diğerlerine göre fazla kalıyor i20 buna göre daha mantıklı geldi
  • quote:

http://tr.euroncap.com/tr/results/hyundai/i20/359.aspx

Symbol teste bile girmemiş.

i20 jump ta bu teste giren aracın hangi güvenlik donanımları var acaba? onu da söyleylerseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Sıfır almayın dicem ama olmayacak. Geçenlerde 5binde bir Clio satılık idi ateş kırmızısı ve 32bindi. Siz şimdi sıfır olsun diye fazladan binlerce lira vereceksiniz.
    Sonuca gelirsek kullanım amacınız ne olacak ?
    Sizsiniz farklı bir tavsiye verebilirim. Elinizdeki paralara çokdaha ggüzel araçlar alabilirsiniz ama amaç önemli

Elimdeki nakit paraya düzgün bir ikinci el araç gelmiyor ve ikinci ellerde faizler çok yüksek vade ile aynı hesaba geliyor. Aracı ailecek kullanıcaz, şehir dışınada gidilebilir ama ağırlıklı olarak şehir içi olacak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: statükocu

quote:

Hocam faizler zaten yüksek, ikinci ellerde daha bir yüksek neredeyse aynı hesaba geliyor. Belki bir artısı dizel olması olur diyeceğim oda ne kadar etki eder bilemiyorum

valla çok etki eder. sümbüllerin dizelleri çok az yakıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Araç güzel ama fiyatı diğerlerine göre fazla kalıyor i20 buna göre daha mantıklı geldi

pahalı dediğiniz araçta 3000 tl fark var. bu farka 6 hava yastığı, esp, yokuş kalkış desteği gibi donanımlar var. tabiki bütçe ile alakalı bir durum.
    Tamam kardeş symbol daha güvenli. Sen kazandın.

• quote:

Tamam kardeş symbol daha güvenli. Sen kazandın.

üstad kazanmakla kaybetmekle alakası yok. ben eski i20 sense kullanıcısıyım. araçta hangi donanımların olduğunu hangisinin olmadığını çok iyi biliyorum. insanları doğru bilgilendirelim. euroncap ten 5 yıldız almış ama en üstün güvenlik donanımlarıyla. symbol sahibi değilim çok büyük konuşmayı sevmem ama hayatta da almam. ama araçta esp, yan hava yastıkları standart. lütfen olan herşeyi ayrıntılı yazalım. çocuk değiliz kazanıp kaybettik muhabbeti yapacak.
    Haklısın ama ısrarla ncap bile girmemiş bir aracı ncaptan 5 yıldız almış bir araçla karşılaştırıyorsun. Ben İ20 çoook güvenli demiyorum ama Symbolden güvenli olduğu aşikar.

Donanım konusunda haklısın ama senin mantığınla gidip chery kimoya dolduralım hava yastığını, espyi, absyi ve en güvenli araç olsun.

Elde olan verilerle açık ve net İ20 daha güvenli bir araç.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.