Şimdi Ara

SIEMENS WM14W560TR alındı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
16.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wasla wawın motor sesleri rulman sesleri bambaşka zaten burdan motorun farklı olduğu anlaşılıyor youtubede kenan 763 nickli arkadaşın bir sürü videosu var ordan bakabilirsiniz boschun yeni 4d wash serisinde wasın denge taşları kullanılmakta ondan bu kadar ağır. Dediğiniz was modeli için evet yanlış bilgi girilmiş 61 kg olması mümkün değil ancak genel olarak verilenler doğru balance konusuna gelirsek gene wası daha iyi buluyorum bu demek değilki wawın kötü kesinlikle değil o modellerin balanceside çok iyi stabil sıkabiliyor hatta waw serisinde olan amörtisörleri wasınkine göre daha iyi buluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denizata06 D kullanıcısına yanıt

was28840tr harici 20762 ve 24762 modellerine baktım 2 modeldede yalıtım yok idosa koymuşlar sadece

Yalıtım sadece WAY24840TR ve WAS28840TR modellerinde var sadece. Onlar da exclusive modelleri olduğu için. O konuda haklısınız WAS serileri sıkmada hiç körük sesi yapmıyor mesela WAY serileri yapıyor. Ben eski varisoft lu WAY serilerinde bile WAS serilerine nazaran kalite düşüşü olduğunu düşünüyorum. Ancak asıl kalite düşüşünü yaşatan seriler WAW WAT güncel WAY serileri oldu. WAX serileri hakkında şimdilik bir şey diyemiyorum.

Bosch'un servis hizmetleri para koparma peşinde makinelerin kalitesi düşmesine rağmen fiyatlar uçuk seviyede ben yıkama periyotlarını beğenmiyorum şahsen buncacık suyla tam kapasiteye yakın yıkama yapıldığında iyi sonuçlar ortaya çıkmıyor az suyla yapılan yıkamanın çamaşırları yıprattığını düşünüyorum.

Bosch grubunda tamburdan gelen çamaşır çarpma sesi,rulman sesi,körük sesi,askı yayı sesi geldiği sürece o kadar fahiş fiyatlar verip evime sokmama kararı aldım.

Bu palet esneme muhabbeti ise hemen hemen diğer markalarda da var bu da plastik oluşundan kaynaklı keşke mielede ki gibi metal pedallar kullanılsa da kalite hissini yakalasak.

Ben bundan sonra yerli markaların f/p ürünlerini tercih edip garantiyi 7 yıla uzatıp kullanmayı düşünüyorum yoksa kalitesine inanarak dünyanın parasını verip aldığımız ürünlerin garantisi biter bitmez kartı bilmem neyi cartayı çekince istenilen uçuk onarım bedellerinin stresinden uzak kalmak en doğrusu olur.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

Aynen sadece bu 2 modelde yalıtım var yeni çıkan wax serisinde su jetinden dolayı körük sesi daha çok artmış durumda ve yay sesi yapanlarıda gördüm ancak yayların kalınlığı dahada artmış ve kasnak yenilendi bunlar güzel gelişmeler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

Aynen sadece bu 2 modelde yalıtım var yeni çıkan wax serisinde su jetinden dolayı körük sesi daha çok artmış durumda ve yay sesi yapanlarıda gördüm ancak yayların kalınlığı dahada artmış ve kasnak yenilendi bunlar güzel gelişmeler :)

Evet waxlarda yay sesini yapanları ben de gördüm. Yeni wax serileri su jetinin sessizliği dışında bana biraz daha sesli çalışıyor gibi geldi. Motor yine değişmiş waw serisindeki motordan farklı bir motor kullanmışlar. Tambur hareketleri waw serisinde yumuşak başlayıp yumuşak bitiyordu, şimdi waxlarda aniden hareket edip aniden duruyor. Sıkmada özellikle 100 devirde wawların çıkardığı motor sesi waxlarda çıkmıyor, bu ses waslarda da pek yoktu fakat motorun normal çalışma sesi waw serisine göre daha fazla. Motor hareketleri ve motor sesinden dolayı was ile wax serisinin birbirine daha yakın oluğunu düşünüyorum. Ben şuan waw kullanıyorum evimde, sessizlik, stabilite, dengeleme, yıkama-durulama performansı olsun her şeyi çok çok iyi. Sadece şuan fiyat olarak 8500 civarları verilir mi bu biraz düşündürüyor. Nerdeyse yarı fiyatına aynı kapasite ve sıkma devrinde arçeliğin en üst modeli de alınabiliyor sonuçta.

• batu25 kullanıcısına yanıt

wax serisinde evet değişiklikler var yazılımda değisti zaten bazı programlarda 1 dakika kadar su almadan dönüyor jetini açıp 200 devire kadar çıkıyor yıkamada fakat wax serisinin dönüşu bana daha narin geldi motor yavas yavas hizlaniyor arçelik gibi fakat wawlarda direk dönüyor ve duruyor fiyat olarak 8500 i kesinlikle hak etmiyor bence ederi 3000 tl waw serisine 8500 verene kadar ben ya miele alırdım yada Electrolux EW08F2166MA modelini.

• Riverice030 R kullanıcısına yanıt

Evet bu farkları biliyorum ancak kullanmadığım için tam anlamıyla net yorum yapamıyorum.

Su jetinden çok körük lastik boşluğu olmadığı için körüğün 2 kısmı birbirine sürtünerek ses yapıyor. Bu ayak ayarlarından da kaynaklanabilir ancak bunun WAX serilerinde sorun olduğu gerçek.

Kasnağın yenilenmesi güzel olmuş. Bosch ların kasnakları ağır yüklerde genelde hafif ses yapıyordu veya kayış kaçırabiliyordu.

Kalite olarak artması çok iyi olmuş ama o fiyat aralığında almaya değer mi orası soru işareti. O fiyat aralığında powerwash 2.0 lı Miele alınır. Sanırım Miele de yeni çıkan bir model. Daha önce powerwash 2.0 Miele modeli 15 bin TL idi o zaman Bosch düşünebilirdi ama şimdi ise bana mantıklı gelmiyor. Sonuçta Bosch un meblası yaklaşık 10 bin TL gibi rakamdan bahsediyoruz. Powerwash lı Miele modeli ise aynı fiyata şimdi.

miele zaten her türlü boschdan daha iyi 10 bin boscha verene kadar jeti daha sık çalışan sürekli değisken devirli yıkayan bir makine almak daha mantıklı hatta sıkma esnasında kazanda su birikmesi olursa devrini düşürüp kolayca suyu atmasını sağlıyor ben bu özelliğı hic bir markada görmedim açıkcası sıkmadaki sessizliği tartışılmaz zaten :)

Miele bana çok da sessiz gelmedi ama onun dışında katılıyorum 👍.

Donanımları sonuna kadar kullanan bilen insan Bosch alabilir ancak böyle insanlar maalesef pek yok. O yüzden bu şartlar altında Miele daha mantıklı. Donanımdan kastım yazılı ekran epey işlevsel Bosch da onun dışında kat kat Miele daha mantıklı.

• Kendi evimde Bosch was20762 kullanıyorum içinde yalıtım falan görmedim. idos was larda var diye biliyorum lütfen görmeden konuşmasın kimse :)

Evet günümüzde çoğu insanlar çevir başlat yapıyo kimisi derece devire bile bakmıyorlar. Onyüzden benimde tavsiyem miele olur ama fonskiyonları iyi bilen ve sık kullanmak isteyen miele nin giriş modellerine bakmasın bence :)

sessizlik konusu ortam ilede alakalı olabiliyor parke üstüne koyulan mieleden sessizlik beklenmez zaten laminent üstünde olunca gıkı çıkmıyor makinenin bu zaten her makine için geçerlidir.

bu konuda size katılıyorum zamanında çok yazılı ekran modeller satıldı dolu dolu özellikli çoğu insan çevir başlat derdinde menüyü gezseler ek durulama ilave su leke seçeneği sessiz yıkama kırışık önleme vs gibi bir sürü özellik var ama kullanmasını bilene...

Was' yalıtımıyla önde demişsiniz sonda ama benim makinem bosch was ama içinde yalıtım görmedim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

was28840tr harici 20762 ve 24762 modellerine baktım 2 modeldede yalıtım yok idosa koymuşlar sadece

Hocam emin misiniz? Genel anlamda gördüğüm incelediğim hatta youtubeda(kenan763 hocamınkiler de dahil) bütün waslarda özellikle kazan altı bölümde ziftli keçe mevcut. Yalıtımdan kastım buydu ayrıca bir çok akrabamda was20761/24761 modellerini söktüm yeri geldi amortisörlerini değiştim ama hepsinde yine bahsettiğim yalıtım vardı. Ben diğer sonra üretilen modeller hakkında da konuşuyorsanız eğer yorum yapamayacağım ancak gördüğüm was serisi makinelerde hep vardı keçe. Motor sesi nesilden kaynaklı. Mesela ecosilence motorların tümünde yüksek frekans motoru kullanılıyor. Daha sonraki değişimler iyileştirme. Öyle ki waw serisinin kendi içinde bile değişebiliyor. Bir palet makinenin motor frenleme periyoduyla diğer bir paletinki değişik. Şimdiki waxlarda dikkat ettiyseniz motor hassasiyeti daha da artırılmış. Ayrıca güncel waxlara wasların beton bloklarının takıldığına dikkat etmemiştim. Aydınlattığınız için sağolun. Tek ilgincime giden bu makinelerde neden eski maxxlardaki gibi döküm kasnağa geri dönüldü? Sonuçta wastan itibaren tümü press kasnakla piyasaya sürüldü. Birçoğu hala aynı hatta bir öncekine nazaran daha inceltilmiş pres kasnak kullanıyor. Yenilerde hep eski tip kasnak. Acaba bosch aşırı kalite düşüşünü gözardı etmek için kaliteyle birlikte maliyet artışına da mı gitti diye düşünmüyor değilim ben.Bu konuda sizlerin fikri ne acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Bosch'un servis hizmetleri para koparma peşinde makinelerin kalitesi düşmesine rağmen fiyatlar uçuk seviyede ben yıkama periyotlarını beğenmiyorum şahsen buncacık suyla tam kapasiteye yakın yıkama yapıldığında iyi sonuçlar ortaya çıkmıyor az suyla yapılan yıkamanın çamaşırları yıprattığını düşünüyorum.

Bosch grubunda tamburdan gelen çamaşır çarpma sesi,rulman sesi,körük sesi,askı yayı sesi geldiği sürece o kadar fahiş fiyatlar verip evime sokmama kararı aldım.

Bu palet esneme muhabbeti ise hemen hemen diğer markalarda da var bu da plastik oluşundan kaynaklı keşke mielede ki gibi metal pedallar kullanılsa da kalite hissini yakalasak.

Ben bundan sonra yerli markaların f/p ürünlerini tercih edip garantiyi 7 yıla uzatıp kullanmayı düşünüyorum yoksa kalitesine inanarak dünyanın parasını verip aldığımız ürünlerin garantisi biter bitmez kartı bilmem neyi cartayı çekince istenilen uçuk onarım bedellerinin stresinden uzak kalmak en doğrusu olur.

Çok haklısınız. Söylediklerinizin birçoğuna katılıyorum. Ama sanki bizim makine yıkarken az su almıyor yoksa bana mı öyle geliyor? Kullanan arkadaşlar siz ne diyosunuz?

• LG washer kullanıcısına yanıt

Diyorum ya gördüğüm eski model Waslarda alt kısımlarda ziftli keçeden bahsediyorum ben. Epey kömürlü motorların sesini azaltıyor bu. Was serisi sonuçta 10-12 yıl satılmış bir seri illaki farklar olacaktır. Ayrıca bilmeden attığım birşey de yok gördüğüme konuşuyorum ben bir makine mühendisi olarak.

• dediğiniz keçeden kastınız yan duvarlarda olanmı hiç dikkatimi çekmedi ben sadece was28840tr de ve way24840trde gördüm o keçeyi yan duvarlarda

yeni seri wax içinde yurt dışında yaşayan arkadaşım var üst kapağını açtı 4d washın iç aksamını gösterdi üst denge taşı wasla aynıydı kasnaktan çok şikayet geldiği için bence değisti maliyet olsa way288h0tr modeli 4d wash serisinden pahalı olmazdı ki serie 8 ilede wax serisi arasında eskisi gibi aşırı fiyat farkıda yok bosch anlamsız şeyler yapıyor şuan türk üretim modeller 77 kg gösteriyor ve altı kapandı wal serisinin yıkamada 46 sıkmada 73 db gösteriyor 1400 devir için.

Hocam miele powerwash 2.0 siz tavsiye etmiştiniz size attığım mesaja cevap olarak. Bence temel özellik ve kalite bakımında on numara makine. Ben olsam kendime alır mıyım alırım. O zamanda bahsetmiştim size tercih etmeyen yalnızca 50 derecesi olmadığından ve 1000-800 yerine 900 kullanılmasından tercih etmez. Ancak dedğiniz şartlarda bu kadar pratik ve bosch fiyatına en iyi miele yıkaması kesinlikle değer. Başka alternatif isteyen gitsin 2166MA alsın.

https://www.youtube.com/watch?v=40JrvGRp7bc&feature=youtu.be bu videoya göre sessizlik yorumu yapmıştım.

Laminant parke sesi yankıyı keser ancak titreşimi tam anlamıyla zemine veremez.

Donanım konusunda daha fazla bir şey demeye gerek yok zaten hemfikiriz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.