Şimdi Ara

Siemens SN27M881TR Bulaşık Makinesi İncelemesi ( Almanya Üretimi, Çelik Taban)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
10.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıdaki 4 ithal cihazdan birini alacaktık. Uzun araştırmalar sonucunda, Siemens SN27M881TR de karar kıldık. ( 1750 TL 8 X Taksit, Siemens Mağazası )

7 Program, 3 Ek Fonksiyonlu. Almanya Üretimi, İthal, Çelik Tabanlı. 3 Sepet, Isı Alış-Veriş Bloğu, Aqua Stop Gibi Özelliklere Sahip, 14 Kişilik.

SİEMENS SN27M881TR

BOSCH SMS78M08TR

ELECTROLUX ESF8630ROX

PROFİLO BM6481MG

Diğerlerini neden seçmedin derseniz;

Electrolux ; Yaygin olmayan servis ve ufak bir ariza da 1 ay parça bekletme gibi şikayetleri görünce vazgeçtim. 6 ay falan kutusunu da saklatıyorlarmış, riske alamadim. Yoksa çok sevmiştim, bu makineyi.

Bosch ; Tip olarak eski makinemiz ile ayni olduğu için, bu sefer de farkli olsun dedik. Ayrica 7.5 yil bizi götürdü ama 2 kere motor, 1 kerede karti yanmişti sanirim. Garanti dahilinde parçalar değişilmişti. Fabrikadan takim elbiseli, kravatli mühendis bile gelmişti. Dedik artık degiş bunu bıktık ama adam Nuh dedi, Peygamber demedi.

Profilo ; 21 tane İstanbul bayisine telefon açtik. Sonunda 21.Bayide bulabildik :) Kesin alacaktik ama son 1800 Tl dediler. 1500 1600 olsa tamamdi ama 1750 TL'ye Siemens varken profilo alinmaz dedim, vazgeçtik. Her ne kadar bosch,siemens,profilo ayni olsa da kendi aralarinda 3.sirada profilo. Bu arada 8 ay önce memleketteki eve Profilo BM5380MG aldik, polinox taban. Ondan da son derece memnunuz.

İnş dogru tercih olmuştur. Elektronik eşya birazda şans işi malum. 2 kere çalıştırdık, tıka basa doluydu, mükemmel yıkadı ve kuruladı. (Auto Program ve Quick 65 Derece)

Ayrıca fotolarda görünmüyor ama eski makinenin çatal, bıçaklığını atmadık, onuda kullanıyoruz. Üst 3.kısmı zor olur, uğraşamam diyor annem. Garantisini de tabi ki uzattık.

Makineyi kullandıkça yeni ek bilgiler eklerim. Cihaz hakkında merak ettiklerinizi konu altından sorun, yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar

Siemens SN27M881TR :http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/solo-ve-ankastre-bulasik-makineleri/solo-bulasik-makineleri/SN27M881TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 26 Ekim 2016; 19:35:29 >

• Hayırlı olsun, bende aynı makinenin 26M modelini aldım. Kısmetse yarın teslim edilip kurulacak. 26M ile 27M arasında kaldım. 3. göz kullanışlı olmaz, 7 programa gerek yok diyerek 6 programı tercih ettim. İnşallah memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furbey40

Hayırlı olsun, bende aynı makinenin 26M modelini aldım. Kısmetse yarın teslim edilip kurulacak. 26M ile 27M arasında kaldım. 3. göz kullanışlı olmaz, 7 programa gerek yok diyerek 6 programı tercih ettim. İnşallah memnun kalırım.
    Hayırlı olsun. Ben de aynı şekilde Siemens/electrolux arasında kaldım. Hatta 2060 TL verip Miele mi alsam diye de düşünmeye başladım ufaktan. Miele de ömürlük cihaz yani.

Zamanla cihazda oluşacak sorunları da not edersiniz buraya.
  • Teşekkürler.

Sizinde makineniz hayırlı olsun.
  • celutska kullanıcısına yanıt
    Teşekkür Ederim.

Miele'nin kalitesine bir lafım yok ama o tipi yok mu tipi, hayatta almam. Çok eski, adi duruyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikokci

Hayırlı olsun, bende aynı makinenin 26M modelini aldım. Kısmetse yarın teslim edilip kurulacak. 26M ile 27M arasında kaldım. 3. göz kullanışlı olmaz, 7 programa gerek yok diyerek 6 programı tercih ettim. İnşallah memnun kalırım.

Her iki makinede hayırlı olsun. 26 olan makinenin kodu tam olarak kodu ve maliyeti nedir? 26 olan makinede çelik midir? Birde bu çatal kaşık gözü gene üstte raf olarak mı yoksa altta kaşıklık , yani eski tip midir?
    teşekkürler
  • omeravalar kullanıcısına yanıt
    SN26M832TR model. Çelik ve Almanya üretimi. Çatal kaşık altta kaşıklık şeklinde. Üstte raf yok. Forumda bir arkadaş aracılığı ile nakit 1575 TL ye aldım.
  • 27 den 1780 e taksitle yetkilisinden alındı. bilgiler için teşekkürler
  • biraz yorum alabilir miyiz.Makinayı alma aşamasındayım
  • 1 saat kadar önce ben de SN27M881TR kodlu ürünü satın aldım. Eski makinamiz yine siemens in 98 ya da 99 yılı üst sepet yıkama seçenekli olan modeli idi. Bunca yıl 2-3 günde bir kullanıldı, 1 defa arıza vermedi. Ta ki geçen haftaya kadar. Ben de tamir ettirip 6 ay daha kullanmaktansa yenilemeyi tercih ettim. Umarım bizde memnun kalırız. Son $ artışının da etkisiyle 1950tl/12 ay satın aldım.
  • Hayırlı Olsun.

Güle Güle Kullanın.
  • Özelden 1-2 arkadaş makineden memnun musunuz, alalım mı diye sordu. Buraya da yazayım 3.5 aylık deneyimimizi.

Makineden çok memnunuz arkadaşlar. Yarın yeni makine almaya kalksak, gene aynısından alırız.

Gerek yıkama, gerekse kurutma performansından memnunuz.

Eski çanak, bardaktan anlaşılmaz diye 6 tane yeni çay bardağı aldım, bakalım çizecek mi diye. Şimdilik hiçbir beyaz leke veya çizik oluşmadı.

Deterjan olarak BİM tablet deterjan kullanıyoruz. 50 tane içinde var, fiyatı 9.5 TL civarı.

Program olarak, en çok Auto 45-65 ve Quick 65 derecelik programları kullanıyoruz.

Makinede koku da yapmıyor, koku sorunu yok emin olabilirsiniz. Çelik taban zaten.

Sonuç olarak; Ötv indirim fırsatı da geldi, yeni alacaklara tavsiye ederim.

• SN27M881TR tavsiye ettiğiniz bu makinenin aynı özelliklerinin beyaz renk olanı var mı ?
  • Vardir kesin.

Kod olarak bilmiyorum, hiç beyazlara bakmadim.
  • H olsun. Ancak bosch almama sebepleriniz siemens için de geçerli. Zira küçük kozmetik farklar dışında aynı cihazlar. Biri diğerinden üstün ya da düşük değil. Profilo deseniz anlaşılır ama bosch ve siemens aynıdır. Aralarında sıralama yapmak sadece satıcıların müşterilere mal satmak için salladığı şeylerdir. Bosch satan adam bosch iyidr der, siemens satan siemens iyi der.
  • Teşekkürler.

Aynen bende biliyorum ama ilk mesajda anlattigim vaka nedeniyle bu seferde Siemens olsun dedik.

Çamaşir Makinemiz, Bosch İ-Dos. 5 Yil olacak neredeyse, son derece memnunuz.
  • Arkadaşlar merhaba,

Almanya üretim 7 programlı Siemens modellerle ilgili kod değişikliği olmuştur.

Buna göre;

SN27M881TR kodlu bulaşık makinesi satışa kapatılmış, yerine SN257I00MT

SN27M880TR kodlu bulaşık makinesi satışa kapatılmış, yerine SN257I01MT
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Arkadaşlar merhaba,

Almanya üretim 7 programlı Siemens modellerle ilgili kod değişikliği olmuştur.

Buna göre;

SN27M881TR kodlu bulaşık makinesi satışa kapatılmış, yerine SN257I00MT

SN27M880TR kodlu bulaşık makinesi satışa kapatılmış, yerine SN257I01MT

Ben mağaza kataloğunda sn27m881tr beğendim şimdi bu almanya üretimi değil mi? Sn2571I00MT mi alman üretimi
  • help21 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    O söylediğiniz modelin üretimi bitti; yerine SN257I00MT modeli üretilmeye başlandı.
    SN236I00IT ye de bakabilirsiniz.
    Serdar 0553 397 6676
    Dilerseniz akşam 17:00 ye kadar mağazadayım telefonlaşalım.
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Arkadaş konulara telefon numarası veriyorsun, geçen hafta içi aradık önce meşguldün sonra cevap vermedin. İşim vardı falan diyorsun, işin bitince neden dönmüyorsun?

Yani biz işimizi bitirdik makinelerimizi/Ankastre Setimizi aldık, seni bekleyemedik.

Şimdi yeni evlenecek bir dostumuza da aldığımız yerin adresini verdik. Epey şey kaçırdınız ancak bunları şunun için diyorum: Telefon numarası bırakıyorsun elli yere, sonra açmıyorsun!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.