Şimdi Ara

Sid Meier’s Civilization VI (2016) [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
26
Favori
35.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yağmalanan kampüs tile'ını işçiyle tamir edemiyorum nasıl tamir ediliyor bunlar? Anahtar işareti çıkmıyor işçi kampüsün üstündeyken.
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Üretim ekranindan tamir ediyorsun ben de benim oyunda 100 tur sonra fark ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • belirli bir süre sonra ekran bir anda bir köne doğru kaymaya başlıyor bende durmuyor,saveleyip çıkıp tekrar giriyorum anca öyle düzeliyor,aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Ordugah, havaalanı vb üretim talimatı verdiğimiz binalar bölümünden onarılır.

Bu arada nükleer attığınız bölgeleri inşaatçılar ile temizleyebiliyoruz. Eğer temizlenmeden birimlerinizi orada bırakırsanız bir müddet sonra ölüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reiskonen -- 11 Haziran 2020; 16:54:34 >
  • Oyunda bende şöyle enteresan bir durum oluyor.

Mause ile herhangi birşeyin üstüne geldiğimde, açıklama baloncuğunun çıkması 2-3 saniyeyi buluyor.

Geliştirme yaparken ya da herhangi bir hamle öncesi bakarken herbir seçenek üzerinde 2-3 saniye beklemem gerekiyor. İnternette oynanış videolarına baktım, hepsinde hızlı. Bende niye böyle anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkelerin özelliklerinin türkçe açıklandığı bar kaynak var mı?

• Bu sayfayı gördüm ama burada tam olarak oyun başlangıç sayfasında yazanların çevirisi yok. Tarihte o uygarlığı anlatıyor genelde.

Mesela roma'nın trade route'larda bonusları var ve şehir kurulduğunda ekstra bina ekleniyor. Ama o sayfadaki yazıda bundan bahsetmiyor.

• Şu oyunu oynamayı çok istiyorum fakat oyunla ilgili hiç bilgim yok. Youtubeden videolarda izledim fakat gene beceremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeze1 kullanıcısına yanıt
    Sadece Youtube dan izleyerek öğrenmen zor.önce oyuna başlaman gerek,biraz oyun mekaniklerini öğrendikten sonra oyun içi rehberleri okuman ve izlemen iyi olur
  • Hiçbir oyun sırf izleyerek öğrenilmez. İzleyerek en fazla detayları kaparsınız. Deneme yanılma yapmak lazım.
  • Bence belli bir yaşın üzerinde olmak lazım tam olarak bu oyunu kavrayabilmek, özümseyebilmek adına..

• benim bir sorum olucak. oyunla ilgili değil oyunun yarattığı yer problemiyle ilgili. oyun normalde 10gb iniyor ve e üzerine kuruyorum ama oyunu açtığımdan itibaren c'ye 150gb civarı dosya yükleniyor ve bu da benim için ciddi bir yer sorunu oluşturuyor. bu genel bir olay mıdır ve o dosyaların yüklenme yeri değiştirilebilir mi ? oyunu oynamak istiyorum fakat çok fazla dosya yüklendiğinden dolayı oynayamıyorum. bilgisi olan birisi cevaplarsa sevinirim.
  • Barbarların Allah belasını versin. Civ 5de bu kadar kalabalık ve agresif olmuyorlardı. 30 tur geçti dört beş birim sapancıyla şehrimi talan ettiler.

Beyler bu fog of war efektini kaldırmanın, Civ 5 gibi geçtiğimiz yerleri görünür yapmanın yolu var mı? Epic üzerinden oynuyorum steam atölyesine erişemiyorum doğal olarak. Modları nereden indirebiliriz?
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Yeni oyun başlatırken barbarları kapatabilirsin hocam, şahsen öyle yapıyorum.

Linkteki makaleden anladığım kadarıyla Steam atölyesinden indireceğimiz dosyaları belgelerim'deki Civ6 Mods klasörüne atarsak çalışıyormuş fakat Nexus Mods sitesinden de kurabilirsin, modlar baya eski görünüyor ama denemekte fayda var eğer olmazsa birinci seçeneği denersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reiskonen -- 29 Haziran 2020; 0:26:15 >

• Reiskonen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Dün barbarları kapatıp Mansa Musayla bir 250 tur oynadım. Gidişata göre diplomasi zaferi gelebilir gibi duruyor. Birileri yardım çağrısı yapsa da yardımcı edip diplomasi puanı kazansam diye bekliyorum resmen. Para akıyor akmaya da yapacak bina yok o kısmın kısıtlanması biraz kötü olmuş daha doğrusu alışmışız Civ 5deki gibi bir şehre sonsuz sayıda bina yapmaya.
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Alternative Fog of War - Clear Mid Fog isimli modu kurarsanız civ 5 benzeri olur

• Arkadaşlar önerebilceğiniz güzel modlar varmı bu oyunla ilgili. Oyun Sürümü: 1.0.2.39 (505793)
  • Merhaba.
    Uykuya aldığım askeri veya sivil birimleri toplu veya tek tek görebileceğimiz menu varmı arkadaşlar. Harita genişledikçe, birimin yerini hatırlayamıyoruz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Online etkinlik mi düzenlesek acaba? Özellikle oyuna yeni başlayanlarla, ne dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.