Şimdi Ara

Sid Meier’s Civilization VI (2016) [ANA KONU] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
26
Favori
35.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok değil mi bu fiyat? Oyunun kendisi çok uygun da olsa ek paketleri 2-3 katı. Bilmiyorum açıkçası bir oyuna da o kadar vereceğimi kesinlikle sanmıyorum. Belki yılbaşında daha iyi indirim görür derdim ama firmalar eskisi gibi indirimden yana değiller. Sanırım en uygun fiyatı en yakın yaz gibi görürüz. O zamanda 100-130 olursa yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok, almayacağım ben de. Korsan indirmek en iyisi şu an.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ksk2000 K kullanıcısına yanıt
    Civ 6'yı oynamadım ama 5. oyunla aynı mantıkta olduğunu düşünürsem ilk soru için;

İlk şehrinizde nüfus artmış olduğundan madenleri vs çalıştırıp size üretim sağlayacak nüfusunuz oluyor elinizde. İkinci şehriniz henüz yeni olduğundan nüfusa ihtiyacı var aynı şekilde. Öncelikle nüfusu artırmaya çalışın. Bir de 5. oyunda mutluluk olayı vardı. Eksiye düşerse üretim azalıyordu. Bunda da öyle bir sistem olmalı. Onlara dikkat edin.

Soruyu tekrar okudum, yanlış anlamış olabilirim. Yeni şehir kurduğunuzda ilk şehirde üretimin yavaşladığını yazmışsınız sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 29 Kasım 2019; 21:43:46 >
  • Oynayanlar grafiklere alıştılar mı?

5'te Hunlarla oynadığım oyunu bitirdikten sonra buna geçeceğim. Artık vakti geldi.

• hala 5 oynayan varsa oynamaya devam etsin.

6 malesef 5 kadar güzel değil.
  • Alıştık hocam ama 4 yıldır büyük zulüm etti sid amca bize. Bir an önce civ vii civ v grafikleriyle çıksın özümüze dönelim istiyorum.

• Katılmak isterseniz playbycloud modu ile oynayacağımız multiplayer etkinliğimize bekliyoruz

https://forum.strategyturk.com/konu-mp-civ6-multiplayer-ocak-2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rzenma -- 9 Ocak 2020; 12:57:36 >
  • Seriye ilk defa başlayacak birisine bu oyunu önerir misiniz? En dolu sürümü Platinum Edition mı? Gelecek dlcler (eğer var ise) bu pakete ekleniyor mu? Yoksa ekstradan mı alıyoruz? Dlcler direkt oyuna ekleniyor mu, yoksa yeni oyun başlatırken dlc seçerek mi giriyoruz?

• Asetil Co A kullanıcısına yanıt
    Oyunu tavsiye ederim çok güzel bir strateji oyunu. Bir youtuber bu oyun için modern satranç diyordu bence de doğru söylüyor.
    Platinum edition şuana kadar çıkmış tüm dlc leri içeriyor ama yeni bir DLC gelecek söylentisi var oda büyük ihtimal ayrı satilacaktir. Şuana kadar yeni çıkan DLC ler hep ilk ayrı satıldı daha sonradan bir paket içine dahil edildi.
    DLC ler otomatik olarak açık olacaktir. Ama menü de ek içerik kısmı var oradan açılıp kapanabiliyor modları da oradan kontrol edebilirsin.
    Birde bu oyun ilk çıktığında grafik olarak sevmiyordum o yüzden kullandığım iki mod var tavsiye ederim atölyeden abone olarak indirebilirsin. 1.Alternative fog of War - Clear mid fog 2.environment skin: Sid meier's civilization V

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_k

Oyunu tavsiye ederim çok güzel bir strateji oyunu. Bir youtuber bu oyun için modern satranç diyordu bence de doğru söylüyor.
    Platinum edition şuana kadar çıkmış tüm dlc leri içeriyor ama yeni bir DLC gelecek söylentisi var oda büyük ihtimal ayrı satilacaktir. Şuana kadar yeni çıkan DLC ler hep ilk ayrı satıldı daha sonradan bir paket içine dahil edildi.
    DLC ler otomatik olarak açık olacaktir. Ama menü de ek içerik kısmı var oradan açılıp kapanabiliyor modları da oradan kontrol edebilirsin.
    Birde bu oyun ilk çıktığında grafik olarak sevmiyordum o yüzden kullandığım iki mod var tavsiye ederim atölyeden abone olarak indirebilirsin. 1.Alternative fog of War - Clear mid fog 2.environment skin: Sid meier's civilization V
    Az önce oyunu satın aldım. Diğer dlc gelse de anca öğreneceğimi düşünüyorum. Zaten ilk Civilization oyunum olacak. Bu oyun için önerebileceğiniz rehber veya topluluk var mı? Sorularıma daha rahat ulaşabilirim belki.

• Asetil Co A kullanıcısına yanıt
    En rahatı YouTube dan izleyerek öğrenmek olur Tuna Pamir in açıklayarak oynadığı videoları vardı onlara bakabilirsin birde forum strategyturk de rehberler mevcut başka varmı çok bilmiyorum

• Oyunu kardeşlikle PS den almak isteyen olur mu?

• Tüm DlC leri içeren platinum edition , playstore üzerinde 150 tl ye düşmüş.
    Ayrıca bu hafta içinde full Türkçe paketi Anonymous ekibi tarafından çıkartılmış olacak.
    Halen şans vermemişler için hem indirim hem full türkçe yama ile denemek için bir fırsat
  • Ben oyunu beğensem de victory mantığı çok hoşuma gitmiyor. Sadece bilim ya da sadece kültür ile zafer kazanabiliyor olmak gerçekçi ve güzel gelmiyor bana.

• Nopasstr kullanıcısına yanıt
    O yamaya nerden ulaşabiliriz?

• Epicin bir sonraki beleşi burasıymış. Yerimizi alalım

• New Frontier Pass paketi 200 TL ile çıktı keşke biraz daha ucuz olsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Ben oyunu beğensem de victory mantığı çok hoşuma gitmiyor. Sadece bilim ya da sadece kültür ile zafer kazanabiliyor olmak gerçekçi ve güzel gelmiyor bana.
    6 farklı victory türünden istediklerini kapatabiliyorsun.
    İstersen sadece hakimiyet zaferini açık bırakabilirsin vs...
    Yani sonuçta sana bağlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_k

New Frontier Pass paketi 200 TL ile çıktı keşke biraz daha ucuz olsaydı
    platnium alsak yeterli olmaz mı
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.