Şimdi Ara

Sid Meier's Civilization V (2010) [ANA KONU] (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.953
Cevap
28
Favori
198.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tenur

quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

quote:

Orijinalden alıntı: Tenur

quote:

Orijinalden alıntı: emre544

arkadaşlar adalarda ruinler buluyorum ama adama bi türlü ayak basamadım.gemi çıkardım ama askeri geminin içine nasıl koyacaz da adaya çıkaracaz.bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı.yalnız ada benim şehir sınırlarımda değil.

İlerki çağlarda, kendiliğinden gemiye dönüşüyolar

Savaş sistemi yüzünden oynamaya değmez

Savaş sisteminin nesi varki? Önceki oyunlardan farkını ben göremedim.

Mesela 2 tane orduyu birleştirme bulamadım?

civ4 falan oynamadım.

çok eskiden 2 veya 3 oynamıştım. tam hatırlamıyorum

Total wardaki gibi savaşın içinde taktik veremiyoruz vb.

Savaşı anlamak için 6gen olayını iyi bilmen gerekiyor. Çok kapsamlı bir savaş mantığı var aslında. Satranç gibi bir sürü hamle sonrasını planlaman gerekiyor. Total War taktiklerinden çok daha kapsamlı. Zorluk seviyesini arttır ve rakibin senin askerlerini dağıtırken kullandığı taktikleri iyi gözlemle. Bazen öyle bir dizilip sıra ataklar yapıyorlar ki hayranlıkla izliyorum.
  • civ serisi oynayıp da bu oyunu begenmeyen olmayacaktır
  • Bazıları Civilizaiton´u Total War oyun yapısıyla karşılaştırıyor ya fena şaşıyorum. Civ, total war´dan çok önce çıkmıştır ve 2000 yılından beri hayran kitlesi olduğunu biliyorum. Herkes oynayamadığı için de bu kitle azdır. Çünkü oyuncuların çoğu kanlı revanlı savaş istediği için civciler azınlıkta kalır. Tabi civ oynayanlar da total war severler. Fakat civ onlar için tamamen farklı bir dünyadır. Önemlidir ki total war ve envai strateji oynayanlardan daha fazla oynarlar ve daha çok haz alırlar. Oyunu farklı kılan da budur. Sevenine hiç farkettirmeden saatlerce oynatması...
    Civ 4´teki gibi orduların iç içe geçmesi engellenmiş fakat daha ince düşünmeye itmeye yönlendirdiğini ve bunun daha eğlenceli olduğunu tahmin edebiliyorum
  • Şu an indiriyorum. 1mbit internet ile yaklaşık 10 saatte inecek gibi :):) Türkiye'ye geldiğinde eğer 50TL civarı olursa muhakak orjinal alacağım. Yorumlara ve puanlara bakılırsa 10/9 almış. Civ serisini III. oyundan beri oynarım. Gerçekten mükemmel bir oyun. Ama kesinlikle Total War serisiyle karşılaştırmayın.
  • Oyun 2050 de bitiyor yine galiba ve devam edemiyorsun. Wait wait more turn.. seçeneği tıklanmıyor :S niye öyle oldu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

Oyun 2050 de bitiyor yine galiba ve devam edemiyorsun. Wait wait more turn.. seçeneği tıklanmıyor :S niye öyle oldu anlamadım.

Banada onunla ilgili bir mesaj gelmişti devam etme var yazıyordu galiba tam hatırlamıyorum şimdi. Eğer devam etme yoksa kötü olmuş benim oyunlarımda (Civ 2 den beri) savaşlar 2000li yıllarda başlar teknolojik ve ekonomik gelişme tamamlandıktan sonra
  • Şu üretimlerin süresini nasıl düşürebiliriz. Bi tane Warrior basalım dedik 200 yıl sürdü be.
  • Bu oyunun isminin telaffuzu nasıldır yav
  • Uygarlık ya da Uygarlıklar diye çevirebilirsin herhalde
  • Çevirme değil telaffuz demiş

'Kılıvızeyşın' diye sallıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3bron

Çevirme değil telaffuz demiş

Sivilizeyşın diyorum bende ve sorumu tekrarlıyorum.

quote:

Şu üretimlerin süresini nasıl düşürebiliriz. Bi tane Warrior basalım dedik 200 yıl sürdü be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingoflegends

Bu oyunun isminin telaffuzu nasıldır yav

Sivilizeyşın diye telaffuz ediliyor biliyorum.

O üretim süresi şehirlerin yanındaki numaralarla orantılı diye biliyorum şehirin seviyesi ne kadar yüksek olursa üretim sürecin o kadar kısa oluyor. Şehir seviyesini de gerekli ve halkı sevindiren inşalar yaparak yükseltebilirsin.

2050 ye kadar gelip devam edebilen var mı yoksa sadece benim oyunumdamı böyle birşey oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fîrzen -- 26 Eylül 2010; 19:58:44 >
  • Arkadaşlar oyunda ilk defa civ oynayanların anlaması için güzel bir tutorial var mı ?
  • arkadaş bu neya mayıştım oyun oynarken kafam güzel oldu şenburgaz çiftetellisi süper , oyunun müziklerini buldum
    D:\Program Files\Sid Meier's Civilization V\assets\Sounds\Streamed\Music\Middle East Africa\Peace
    burada var açıyorum mediaplayerclassicle dinliyorum arada süper ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

quote:

Şu üretimlerin süresini nasıl düşürebiliriz. Bi tane Warrior basalım dedik 200 yıl sürdü be.

Sivılızeyşın oyunun adı ayrıca üretim şehrin büyüklüğüne bağlı şehir ne kadar gelişmişse ne kadar zenginse üretim o kadar kısa sürer ayrıca bir özellik daha eklenmiş galiba eskisi gibi at çiftliği kurup boyna at basamıyorsun kaynaklar sınırlı ve bitebiliyor bu özellikte hoşuma gitti
  • offf efkarlandım dışarı çıkıyorum içim fena oldu
  • Oynayan arkadaşlar !

Önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

quote:

Sivılızeyşın oyunun adı ayrıca üretim şehrin büyüklüğüne bağlı şehir ne kadar gelişmişse ne kadar zenginse üretim o kadar kısa sürer ayrıca bir özellik daha eklenmiş galiba eskisi gibi at çiftliği kurup boyna at basamıyorsun kaynaklar sınırlı ve bitebiliyor bu özellikte hoşuma gitti

Üstad 2050 ye kadar geldin mi hiç oyun bitiyor mu yani bbende sadece exit to main window seçeneği çıktı.
  • Hic Civilization oynamamış biri cok zorluk ceker mi arkadaşlar. Belli başlı bir alıştırma bölümü var mıdır oyunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Hic Civilization oynamamış biri cok zorluk ceker mi arkadaşlar. Belli başlı bir alıştırma bölümü var mıdır oyunda?

Sanırım biraz zorluk çekersin ama sonradan baya bir alışırsın hiç merak etme :)
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.