Şimdi Ara

Sid Meier's Civilization V (2010) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.952
Cevap
28
Favori
198.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oh bee sonunda okçu ile tank öldürme olayı da kalkmış, dımdızlak kalıyorlar artık birimlerin hızı da önemli, 4. oyunda olduğu gibi sen 1 kılıç salla karşıdaki 1 kılıç sallasın olayı yok, mesela ben warrior ile okçulara saldırdım, ben 1 kere vurana kadar okçular bana durmadan ok yağdırdı,bir de şehirler artık kendilerini savunabiliyorlar ,zamanına göre oksa ok ,füzeyse füze atıyorlar,artık bütün orduyu tek bir kareye yığamıyorsun,stratejik düşünmen lazım orduları nereye koyucağını belirleme açısından,parayla toprak alma var eğer değerli bir maden bulursanız orayı para verip alabiliyorsunuz,ben bir de oynarken Fuji dağını keşfettim,yanına şehir kurarsanız devamlı bonus veriyor,rütbe olayı var ,askerler savaştıkça tecrübelenip, rütbe alıyorlar, gelişiyorlar Valla müzikleri olsun eksiklerini giderme olsun dört dörtlük oyun olmuş , oynamayan kalmasın.
  • Şöyle söyliyim oyunun ne kadar güzel olduğunun anlaşılabilmesi için, civ`i açtığımda herşeyden soyutlandığım için ve hiçbişeyle ilgilenmeden saatler geçirdiğim için korkuyorum. O yüzden tamamen boş ve meşgul olmadığım bi zaman bulup oynuyorum, sadece civ. Yani oyunu açmadan iki defa düşünüyorum başka bi işim varsa direkt iptal olmasın diye :) Umarım oyunun bağımlılığını ve çekiciliğini anlatabilmişimdir. İyi civ`ler :)
  • Vay be süper olmuş.Civ 3 de aldığım keyifi 4. oyunda alamamıştım.Bu sanırım 3ün yerine geçebilir Gerçi sabahın bu saatinde sadece 40 dakika sürdü oyun ama önümüzde ki maçlara bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeja

Arkadaşlar oyunu yükledim fakat girebileceğim hiç bir ikonu yok. Masaüstüne ikon koyayımmı diyor, koy diyorum ama yok. Başlat'ta da yok. Hiç biyerde yok. Yüklendi oynayamıyorum. :( Farklı yöntemlerin kötülüğü galiba.

Edit: Gerekli şey olması gereken yerde yokmus başka biyerden buldum.

Program Files'da oyunun klasörünü aç oradan Launcher'i masaüstüne gönder.
    Launcher ile açıldığında sistem destekliyorsa Dx11 seçeneği çıkıyor. (Dx9 - Dx11 seçilebiliyor)
  • Bu oyun mu daha iyi yoksa starcraft 2 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingoflegends

Bu oyun mu daha iyi yoksa starcraft 2 mi?

Bu soru sanki biraz "Elma mi? Armut mu?" sorusu gibi olmus !!! Evet ikiside strateji ama farkli aynen elma ile armudun meyve olmasi disinda farkli olmasi gibi !!
  • daha onceki oyunlara gore daha serbest hissettiriyor oyun. Gelistirilmis diplomasi ve para ile satin alma cok guzel olmus. Muzikleri soylemeye gerek yok cok sey soylenmis zaten. İnce ayrintilar ve ek duzenlemeler ile gayet guzel oyun yapmislar, senelerce oynariz artik. Update'ler ile su optimizasyon problemlerini de giderebilirlerse ne ala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STEPHEN_KinG

Of!... N´olur biraz daha övün [ Bana xbox 360´ı sattırıp bilgisayarı yenilettireceksiniz Bu arada oyunda Atatürk de varmış diye duydum

SIRF ATAM için alırım bu oyunu indirdim ama kurma şansım olmadı henüz çok yoğunum
  • Arkadaşlar ilerlemeli oyunda harita büyüklüğünü ve rakipleri biz seciyoruz olmuş. Öyle değil mi? Biz sadece devleti secsek diğer ayarları kendi verseydi keşke. Bu şekilde AoE'da ki skirmish gibi olmuş. Ama oyun mükemmel tabiki :)
  • Off off öyle bir oyun olmuş ki.. Sabah 6.30da başladım şu saate kadar vakit nası geçti anlamadım valla.. Rönesanstayım şu an. Rusya kraliçesiyle takışıyoruz arada, Amerika'ya şimdilik gücüm yetmiyor adamlar destroyer falan çıkartmaya başladılar..
  • Oyun SteamWork'mu ? Bir de daha önce Civilization oynamadım hiç. Oyun nasıl ilerliyor ve oynanışı nasıl? Açıklarsanız ona göre ilgileneyim
  • Arkadaşlar ben ilk defa başlayacağım Civilization'a daha önce civ4'ü biraz oynamıştım ama pek anlamamıştım tabii aoe,world in conflict gibi oyunlara alışınca değişik gelmişti ingilizcem bir oyunu anlayabilecek sevide oyunun sıra tabanlı olması bana ilginç geliyor mesela , bu oyunun mantığını bana açıklayabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3bron

Oyun SteamWork'mu ? Bir de daha önce Civilization oynamadım hiç. Oyun nasıl ilerliyor ve oynanışı nasıl? Açıklarsanız ona göre ilgileneyim

Evet oyun Steamworks kullanıyor. Youtube'dan video izleyebilirsin.
  • Civ 4 oynamadım.Total war serisinin hepsini oynadım.

Oyunda gelişmeler, bilimde ilerlemeler, para kazanma yolları, ticaret, diploması çok güzel olmuş, müzikleride öyle.

Ama, savaş sistemi iğrenç total war'a göre, dosdoğru strateji yapamıyoruz ?,
  • arkadaşlar adalarda ruinler buluyorum ama adama bi türlü ayak basamadım.gemi çıkardım ama askeri geminin içine nasıl koyacaz da adaya çıkaracaz.bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı.yalnız ada benim şehir sınırlarımda değil.
  • Askeri gemiye koymana gerek yok, askeri direk gitmek istediği yere tıkla o kendi gemi olup gidebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre544

arkadaşlar adalarda ruinler buluyorum ama adama bi türlü ayak basamadım.gemi çıkardım ama askeri geminin içine nasıl koyacaz da adaya çıkaracaz.bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı.yalnız ada benim şehir sınırlarımda değil.

İlerki çağlarda, kendiliğinden gemiye dönüşüyolar

Savaş sistemi yüzünden oynamaya değmez
  • bunu düşünmemiştim sağolun dostlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tenur

quote:

arkadaşlar adalarda ruinler buluyorum ama adama bi türlü ayak basamadım.gemi çıkardım ama askeri geminin içine nasıl koyacaz da adaya çıkaracaz.bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı.yalnız ada benim şehir sınırlarımda değil.

Savaş sisteminin nesi varki? Önceki oyunlardan farkını ben göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

quote:

Orijinalden alıntı: Tenur

quote:

Savaş sisteminin nesi varki? Önceki oyunlardan farkını ben göremedim.

Mesela 2 tane orduyu birleştirme bulamadım?

civ4 falan oynamadım.

çok eskiden 2 veya 3 oynamıştım. tam hatırlamıyorum

Total wardaki gibi savaşın içinde taktik veremiyoruz vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tenur -- 26 Eylül 2010; 14:28:11 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.