Şimdi Ara

Sıcaklıklarda bir terslik var gibi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sistemin montajını yapıp çalıştırdım. BIOS'tan ayarları kurcalarken sıcaklık değeri gözüme çarptı. Sonradan HW Monitor indirip oradan da kontrol ettim. Bu nasıl oluyor? Soğutucunun montajını (stok fan) kontrol ettim aluminyum kısma dokundum ama normal değerler hissettim el yakan bir sıcaklık yoktu. Yardım edebilir misiniz?

Bir de 3 çekirdek olarak gözüküyor bu kısmı anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezio Auditoré -- 30 Mayıs 2014; 19:38:55 >

• üç çekirdek olarak gözükmesi, üç modül olarak olduğu içindir muhtemelen. Sıcaklık meselesinde ise; coretemp programında da kontrol edin. Eğer değerler bu şekilde ise soğutucunuz yerine tam oturmamıştır ( zaten bu yüzden soğutucu soğuk olur ) . Termal macunu da kontrol edin. fazla yada az olmamalı.
  • Bu programda da böyle hocam. Soğutucu montajını da kontrol edeyim şimdi umarım sıkıntı işlemcide değildir daha yeni aldım sıkıntı çıkmasın ya. Peki çekirdek kısmını nasıl ayarlayabilirim?
  • Ezio Auditoré kullanıcısına yanıt
    coretemp 6 çekirdek olarak göstermiş, sıkıntı yok. Yalnız sıcaklık anormal. Bu da muhtemelen soğutucu düzgün oturtulmadığı içindir. Hele bi soğutucuyu tekrar sök tak, durumu görelim. Ona göre yolumuza devam ederiz. yalnız işlemci üstüne tam oturmalı soğutucu. Takarken de anakarta zarar verme sakın. Kolay gelsin
  • 78 derece olsa elini degemezdin sogutucuya ve reset atardi.anakart yanlis okuyor olabilir boyle seyler oluyor hatta eskiden amd gigabyte anakartlarda cok gorulen bir durumdu.anakartin yeni biosu varsa yuklemeyi dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

78 derece olsa elini degemezdin sogutucuya ve reset atardi.anakart yanlis okuyor olabilir boyle seyler oluyor hatta eskiden amd gigabyte anakartlarda cok gorulen bir durumdu.anakartin yeni biosu varsa yuklemeyi dene.

İşlemci soğutucuya temas etmiyorsa nasıl ısınacak ki soğutucu Önce bi tekrar söküp taksın, durumu o zaman anlayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IItwentysixII2 -- 30 Mayıs 2014; 20:00:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII2

quote:

78 derece olsa elini degemezdin sogutucuya ve reset atardi.anakart yanlis okuyor olabilir boyle seyler oluyor hatta eskiden amd gigabyte anakartlarda cok gorulen bir durumdu.anakartin yeni biosu varsa yuklemeyi dene.

İşlemci soğutucuya temas etmiyorsa nasıl ısınacak ki soğutucu Önce bi tekrar söküp taksın, durumu o zaman anlayabiliriz.

amd stok fanlarin montajinda sogutucuya temas etmeme gibi bir durum yoktur klipslidir islemcinin uzerine oturmak zorunda.78 derece calismaz amd islemci anakart yanlis olcuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII2

quote:

amd stok fanlarin montajinda sogutucuya temas etmeme gibi bir durum yoktur klipslidir islemcinin uzerine oturmak zorunda.78 derece calismaz amd islemci anakart yanlis olcuyor.

Olabilir çünkü ilk ssde de birinci değer normal ama ikincisi ve üçüncüsü saçmalamış baya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamdır arkadaşlar sorunu çözdüm. Montajı hatalı yapmışım. Uzun zaman sonra masaüstüne geçip yeni sistem kurunca heyecanlanıp afallamışım. Şimdi sıcaklıklar normal seviyede gözüküyor içim rahatladı.
    Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steven Paul Jobs S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Kesinlikle bir sorun var..

Arkadaşın dediği gibi anakart yanlış ölçüyo olabilir..

Voltajda sanki biraz fazla gibi yalnız.

4.2 ghz de benim max 1.275 v la çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmitcarsi -- 30 Mayıs 2014; 22:48:18 >
  • Hocam sorun benim heyecandan fan montajını düzgün yapamamdan kaynaklanmış. Neyse ki düzelttim şu an sıcaklıklar normal seviyede. Bu arada stok fan ile ne kadar gidebilirim oc için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio Auditoré

Hocam sorun benim heyecandan fan montajını düzgün yapamamdan kaynaklanmış. Neyse ki düzelttim şu an sıcaklıklar normal seviyede. Bu arada stok fan ile ne kadar gidebilirim oc için?

kasanıza bağlı hava akımınız iyiyse bu sizin avantajızıza olur.
    voltajsızdı galiba forumda 4.5 ghz stabil olanlar vardı belki az bir voltajla.
  • Aida64 indirip baksana birde büyük ihtimal algılayıcıda bir sorun vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: bademli1969

quote:

Hocam sorun benim heyecandan fan montajını düzgün yapamamdan kaynaklanmış. Neyse ki düzelttim şu an sıcaklıklar normal seviyede. Bu arada stok fan ile ne kadar gidebilirim oc için?

Toplamda dört tane fan var içeride kasa içi sıcaklık 27 derece hocam. Sizce yoklayayım mı yoksa biraz daha bekleyeyim mi?
  • quote:

quote:

quote:

Toplamda dört tane fan var içeride kasa içi sıcaklık 27 derece hocam. Sizce yoklayayım mı yoksa biraz daha bekleyeyim mi?

Niye bekliyorsunuz?
    Ha ama iyi bir hava soğutmayla daha sağlıklı bir oc yapmak daha iyidir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Niye bekliyorsunuz?
    Ha ama iyi bir hava soğutmayla daha sağlıklı bir oc yapmak daha iyidir.

Şu an performansından memnunum o yüzden de özellikle stok fan varken zorlamak istemiyorum. Ama yarın bir deneyeceğim bakalım ne olacak.
  • izmitcarsi kullanıcısına yanıt
    Çalışıyo ama stabilmi ?

Arkadaş gçmiş olsun oluyo öyle hatalar.. allahtan işlemciye bişey olmamış 70 derece üstü yanabiliridi neyseki halletmişsin..
  • GamTeli kullanıcısına yanıt
    3-4 saat crysis 3 oynattıysa benim için stabildir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.