Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Sıcaklık normal mi?

5
Cevap
0
Favori
69
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    847 Mesaj
    Merhaba beyler ekran kartı oyun açtığımda deliriyor. Sıcaklık çok hızlı bir şekilde artıyor. Bununla birlikte ekran kartındaki led ağır yük olarak gösteriyor.En son 80 dereceyi gördüm yükselmeye devam ediyordu kapattım.

Kart : Matrix r9 290

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 10 Mart 2017; 14:50:29 >

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    // Dark N10 Kasa // Seasonic M12II-850 EVO Güç Kaynağı // Asus ROG Strix X370-F Gaming Anakart // AMD Ryzen 5 2600 @4.1GHz İşlemci // Lepa Aquachanger 120 İşlemci Soğutucusu // Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) @2933MHz @CL14 Bellek // Asus ROG Strix GTX 1070 O8G Ekran Kartı // Corsair Force GT 120GB SSD // Western Digital Caviar Blue 1TB 7200 RPM HDD // Western Digital Elements Portable 2TB HDD // Windows 10 Single Language 64 Bit İşletim Sistemi // Asus VG248QE Monitör // Logitech G105 Klavye // Thermaltake Tt eSports Black Mouse // Steelseries Qck Mousepad // Logitech F710 Gamepad // Gamesir G4S Gamepad // Sony PlayStation Vita Slim v3.65 Henkaku // Samsung Galaxy S7 Edge // Sennheiser Momentum 2.0 Over-Ear Kulaklık // Dzat DF-10 In-Ear Kulaklık //
  • Yüzbaşı
    712 Mesaj
    Test yazılımlarında 90-95c leri görebilir oyunlarda da 80-85c lerde gezebilir sorun teşkil edecek bir seviye değildir o gpu için çünkü 275W TDP - (ısı tasarım gücü) değerine sahip ama fan devrine manuel müdahale edip daha aşşağılara çekip kullanabilirsin.

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

Test yazılımlarında 90-95c leri görebilir oyunlarda da 80-85c lerde gezebilir sorun teşkil edecek bir seviye değildir o gpu için çünkü 275W TDP - (ısı tasarım gücü) değerine sahip ama fan devrine manuel müdahale edip daha aşşağılara çekip kullanabilirsin.

Fanlar %95'de sıcaklık 90 derece hocam.

Öyleyse kartın soğutucu bloğunu fanını filan hiç temizlemediysen temizlik vakti çoktan gelmiş yok temizlik yaptıysan muhtemelen bloğun gpu temas kısmındaki termal macunun artık değişmesi gerekecek daha yaz gelmeden bu fan devrinde bahsettiğin sıcaklık yüksek.
    |
    |
    ShaNexxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
sohbet
üniversite
Blogio
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.