Şimdi Ara

Sıcaklığı yükselmeyen kalorifer kazanı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
10
Favori
126.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece sabaha kadar hava sıcaklığı 6-8 derece aralığında olacak ise gece 23-24 gibi kapattırırım. Gündüz hava sıcaklığı 10-15 aralığında olacak ise akşamüstü saat 14-15 gibi yaktırıyorum kazanı. Böylelikle 7/24 yandığı günlerdeki fazla tüketim dolayısıyla tasarruf yapmaya çalışıyorum.

Bilgi : 15 daire, Termodinamik yarı otomatik 300 binlik kazan, TKİ fındık kömür, tüm cephelere bakan apartman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Gece sabaha kadar hava sıcaklığı 6-8 derece aralığında olacak ise gece 23-24 gibi kapattırırım. Gündüz hava sıcaklığı 10-15 aralığında olacak ise akşamüstü saat 14-15 gibi yaktırıyorum kazanı. Böylelikle 7/24 yandığı günlerdeki fazla tüketim dolayısıyla tasarruf yapmaya çalışıyorum.

Bilgi : 15 daire, Termodinamik yarı otomatik 300 binlik kazan, TKİ fındık kömür, tüm cephelere bakan apartman

Bizim kazanlarda uyku modu yok ne hikmetse. Aslında olsa süper olurdu. Dediğiniz gibi gündüz havanın iyi olduğu zamanlarda uyku moduna alıp tasarruf edebilirdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: i39AHiM

quote:

Gece sabaha kadar hava sıcaklığı 6-8 derece aralığında olacak ise gece 23-24 gibi kapattırırım. Gündüz hava sıcaklığı 10-15 aralığında olacak ise akşamüstü saat 14-15 gibi yaktırıyorum kazanı. Böylelikle 7/24 yandığı günlerdeki fazla tüketim dolayısıyla tasarruf yapmaya çalışıyorum.

Bizim kazanlarda uyku modu yok ne hikmetse. Aslında olsa süper olurdu. Dediğiniz gibi gündüz havanın iyi olduğu zamanlarda uyku moduna alıp tasarruf edebilirdik

Güzel havalarda kazanı şalterinden kapatabilirsiniz

• metciii M kullanıcısına yanıt
    stokerli kazan kolay iş.
    160 saniye beklesin 4 saniye besleme yapsın. ve kesinlikle kazanın su sıcaklığını 45 ten yükseğe ayarlamayın.
    bizim stokerli kazan 24 saat 40 derecede yanıyor.
    hava -5 olunca 41
    -10 olunca 42 - 43 te yakıyoruz.
    hiç söndürmeden 24 saat yakıyoruz. birikme olmuyor.
    sizin kazana 160 saniye bekleme 5 saniye yükleme yapın
  • Selamlar Mimsan 60 lik kazan var 45 derece yakmak icin besleme en ideal nasil olmali 40.dere 45 , derece. Ve 50 derece de beslemeler en idael nasil olmali kahramnmaras afşin ilcesi eksi -11 derece oluyor geceleri en idael ne olmali fındık rus linyit kömur ykiyoruz bina 3 katli 3 . Kat soguk oluyor ne yapmaliyiz cep: 5073377171 yardimci olursaniz acil lûtfen

• Dilocrom kullanıcısına yanıt
    hocam kazan temizliği nasıl olmalı yazdıklarınızı okudum bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum?

stokerli kazan mevcut bizim evde. ev 3 katlı ona uygun emtaş marka kazan var.sürekli ithal kömür yakılıyor. ev 3 yıllık ve makinada aynı şekilde.
  • liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    Estağfirullah

Her hafta kazan detaylı olarak temizlenmeli ve her yıl baca temizliği muhakkak suretle yapılmalıdır. Pirinç kömür kullanmayın.

Kazan yakanların dediklerine güvenmeyin

İyi geceler...

• Sürekli fındık ithal kullanıyoruz. İlçedeki yakıcılar vasat. Bu işi sırf para için yapıyorlar. Adam anlaşıyor 10 daire ile yakmak için ve ona göre temizlik yapıyor. Belgem yok ama öğrendim baka baka yakmayı. Acaba kendim mi yaksam diyorum. Brülör ve iç temizliğini çözdüm ama arka taraf hakkında bilgim yok.

Cevabınız için teşekkürler

• liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    Aynen yakanların derdi para, ne kadar çok kazan o kadar çok para onlar için. 15 tane kazan yakan var bizim burada, tabi bu arada milletin kömürünü zebil ediyorlar Gelip gitmeleri 2-3 dakika sürüyor

Arka tarafın temizliği de çok basit, yaparsınız

O işi yaparken harcıalem bir kıyafet, bone ve sağlam bir maske şart

Kazan full otomatik ise sizde yakmak için müsait iseniz kömürünüzü zebil ettirmeyin o işi bilmez adamlara derim

• Müsadenizle Konuyu Hortlatıyorum...

Geçen sene malkara kömürü ve beceriksiz kalorifer tesisatçıları kışımızı berbat etmişti.

Eee, üşüye üşüye insan öğreniyor.

Tekirdağ/ Şarköy'de ikamet ediyoruz, 10 gün kadar -8 bile gördüğü oluyor burada, sonrası hep 5-6 derece.

9 Daire 130.000 Ünmak otomatik kazan kullanıyoruz, maalesef kendi karıştırıcısı yok.

15 ton rus süperkarbon + biraz kar yapalım diye, çok reklam yapan 15 Ton da malkara kömürü aldık.

Yakıcı arkadaş yanar döner, sıkıştırdığımda iyi yakıyor, sıkıştırmadığımda sallıyor, sağlam tembihledim, asla tam poşeti sallamayacaksın dedim. Poşetleri yarım rus, yarım malakara olarak attırıyorum. En azından ben oralardayken böyle yapıyor.

120 saniye bekleme, 6 saniye besleme ile yakıyorum. Şuan beni korkutacak bir curuf olmadı. Umarım kış iyi geçer, nasipse 1 hafta içinde çocuğum doğuyor, sıkcaklık elzem.

Kolaylıklar dilerim.

• Arkadaslar merhaba apartmanimizdaki kalorifer kazaninin anakarti bozulmus denildi.Acaba anakart neden bozulur?

• Merabalar benim buyuk sorunum var sitede hursan 720.000 kalorili kazan var 2 bloga bagli 60 daire isitiyor kazani normal yakmama ragmen derece 40 tan yukari cikmiyor akabe karpuz 1.kalite komir yakiyorum ama derece derece cikmiyor ne yapabilirim kazan fansiz kara kazan baca klapesi 3 .ayarda 2 pompanin tekini calistiriyorum oda 3.cu ayarda calisiyor kulluk kapagida acik lutfen yardimci olun ne yapabilirim cikmasi icin

• Merabalar devri dayim pompasininmi anakarti yandi

• Yokmu cevap yazan

• quote:

quote:

Çok teşekkürler. Peki havanın Sıcaklığı düştüğünde veya yükseldiğinde Besleme ve bekleme sürelerinde oynama yapmalı mıyım ?

Rica ederim.

-6/-7 derecede 50 - 6 - 130 çok rahat yetmesi lazım. Hava sıcaklığı yükselirse 45 - 5 - 130 diyorum ben.

Bu bahsettigiiniz kat kaloriferi icin mi gecerli? Benim kat kaloriferi ve 5 dk 5 sn ayarli

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

quote:

quote:

Çok teşekkürler. Peki havanın Sıcaklığı düştüğünde veya yükseldiğinde Besleme ve bekleme sürelerinde oynama yapmalı mıyım ?

Rica ederim.

-6/-7 derecede 50 - 6 - 130 çok rahat yetmesi lazım. Hava sıcaklığı yükselirse 45 - 5 - 130 diyorum ben.

Bu bahsettigiiniz kat kaloriferi icin mi gecerli? Benim kat kaloriferi ve 5 dk 5 sn ayarli

Benim yazdıklarım merkezi sistem kömür yakıtlı kazanlar için geçerlidir.

Kat kaloriferinde 5 dk bekleme ve 5 saniye besleme ile yeterli performansı alabiliyor iseniz ne ala

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

quote:

quote:

Rica ederim.

Benim yazdıklarım merkezi sistem kömür yakıtlı kazanlar için geçerlidir.

Kat kaloriferinde 5 dk bekleme ve 5 saniye besleme ile yeterli performansı alabiliyor iseniz ne ala

Tşkler

• Arkadaşlar. Bizim binamız 8 daire kazancımız 40-42 derece yanıyor komurumuz 8200 kalori.fakat çok curuf çıkıyor ben ayar vs işlerinden anlamadığım için karismiyorum ama futbol topundan büyük curuf atıyor kazan.bekleme 5 dk besleme 8 sn lütfen bilen arkadslar bunun ideal beslenme bekleme suresi ne kadar kazanda karıştırıcı yok bina 8 daire

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozgun32

Arkadaşlar. Bizim binamız 8 daire kazancımız 40-42 derece yanıyor komurumuz 8200 kalori.fakat çok curuf çıkıyor ben ayar vs işlerinden anlamadığım için karismiyorum ama futbol topundan büyük curuf atıyor kazan.bekleme 5 dk besleme 8 sn lütfen bilen arkadslar bunun ideal beslenme bekleme suresi ne kadar kazanda karıştırıcı yok bina 8 daire

O büyüklükte çuruf çıkar çünkü merkezi sistem için ayarlarınız yanlış.

Bölgenizdeki hava sıcaklığını bilemiyorum ama 160-170 saniye bekleme, 8000 kcal kömür için 3 saniyede besleme süresi uygundur. Gün içinde de 4-5 kez kazanı karıştırıp temizlemek icap eder.

İyi geceler

• Tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.