Şimdi Ara

Shuffle 3.Nesil %100 Şarj Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 3ncü nesil ipod shuffle sahibiyim şu üzerinde on/off haricinde tuş olmayuanlardan.

Cihazdan oldukça memnunum, çalışmasında hiçbir problem yok ancak şarj olayında bir sorunum var.

Cihaz bildiğiniz gibi USB üzerinden şarj ediliyor. Normalde şarj olurken yanan turuncu led pil tam dolduğunda yeşile dönmeli. Ve bu işlem 3saat civarında sürmeli.

Zaten benimki de ilk 2-3 şarjda böyleydi, ama son 3-4 şarjdır dikkat ediyorum değil 3 saat, 7-8 saat bağlı tutsam yine de pilin %100 dolduğunu gösteren o yeşil led yanmıyor, tuturuncu ışık ööle bekliyor. Itunesda da cihaz hala sarj oluyormuş gibi görünüyor.

Ama bataryada bir sorun yok, çünkü inanılmaz uzun süre dayanıyor. Klavuzdaki bilgilere göre de uzun dayanıyor, bir arkadaşımın bu sorunu çıkartmayan shuffleına göre de daha uzun dayanıyor.

Nasıl çıkarız bu işin içinden?

Notlar;
    Evet USB 2.0 kullanıyorum
    Evet masaüstü bilgisayarda anakart üzerindeki bir usbye takılı
    Evet diğer usb portlarına da takıp denedim
    Evet başka bir kabloyla da denedim
    Evet cihazı restore da ettim
    Evet itunes ve firmware güncel.

Bu bilgiler ışığında bana yardımcı olabilecek arkadaşladan zamanlarını rica ediyorum. Çok da önemli bir sorun değil aslında çünkü dediğim gibi hem pil yeşil yanmasa bile ii dayanıyor hem de üstüne üstlük ben öyle deliler gibi müzik dinlemediğimden adam gibi kullanmıyorum da pil bitmiyor resmen. Ayda bir pili ya bitiyor ya bitmiyor benim kullanımımla en son ne zaman bağladığımı unutuyorum. Hatta çok nadir sarj ettiğim için acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diye klavuzunu indirim tekrar okudum, yok o yeşil led in yanması lazım.
    Mühim değil ama olay kafama takılıyor işte, neden yanmıyor o yeşil. neden sürekli şarj oluyor bu alet?

Görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

• Bilkom' a bir mail atın isterseniz. Yardımı dokunabilir.
  • yesil yanana kadar beklemeye calis olmuyorsa cok ta onemli degil zaten onemli olan uzun sure sarjin gitmesi
  • yazılımsal bir hata olabilir. Update ederseniz sorun çözülebilir
  • nasl çözülüyor bu şarj sorunu ya?
  • aynı sorun bende de var..sürekli turuncu yanıyor ve şarj oluyor diyor..

ama 5 saattir şarjda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.