Şimdi Ara

Yatırım Fonu aldım MKK ücret kesintileri hk

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
3.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 Tane yatırım fonu aldım teb bankasın aracılığı ile akbankın 2 tane fonunu 1 tanede teb in fonunu aldım

Benden akbank 5 TANE MKK ÜCRETİ Kesmiş bu kesintiler aylık mı oluyor yıllık mi bir de neden 5 tane kesinti yapılıyor bilen biri varmı

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yatırım Fonlarında MKK Ücret Kesintileri Hakkında Bilgiler

Yatırım fonu alırken, yönetim kurulu tarafından tahsil edilen yönetim komisyonu kesintisi olan "MKK Ücreti" ile karşılaşabilirsiniz. Bu ücret, fonun yönetimi, işlem maliyetleri ve diğer masraflarını karşılamak için kullanılır.

Akbank MKK Ücreti

Akbank'ta, yatırım fonlarında MKK ücreti uygulanmaktadır. Bu ücret, fonun türüne ve yatırım yapılan tutara göre değişir. MKK ücreti, genellikle fonun değerinin bir yüzdesi olarak hesaplanır.

MKK İşlem Ücretleri

MKK işlem ücreti, yatırım fonlarında işlem yaptığınızda tahsil edilen ek bir ücrettir. Bu ücret, alım, satım ve devir işlemlerinde uygulanabilir. İşlem ücretleri, genellikle işlem tutarının bir yüzdesi olarak hesaplanır.

MKK Ücretlerinin Ödeme Periyodu

Akbank'ta, MKK ücretleri genellikle aylık olarak tahsil edilir. Ancak bazı fonlarda, yıllık veya çeyreklik olarak da ücret alınabilir.

Akbank MKK Ücreti İptali

Akbank'ın mevcut politikalarına göre, MKK ücretinin iptali söz konusu değildir. Ancak bazı fonlarda, belirli koşullar altında ücret indirimi uygulanabilir. Bu indirimler hakkında bilgi almak için Akbank ile iletişime geçebilirsiniz.

MKK Ücretlerini Azaltma İpuçları

MKK ücretlerini azaltmak için aşağıdaki ipuçlarını dikkate alabilirsiniz:

• Düşük MKK ücreti olan fonları tercih edin.
    • Uzun vadeli yatırımlar yapın, böylece işlem ücretlerini en aza indirebilirsiniz.
    • Yatırım fonlarına toplu yatırım yaparak işlem ücretlerini azaltabilirsiniz.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • eğer ilk defa yatırım hesabı açıp ürün aldıysan bir kereye mahsus kayıt ücreti vs alınıyor. 15 tl +5 tl falan. ilk defa hisse alanlar için falan aynı durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neczer

eğer ilk defa yatırım hesabı açıp ürün aldıysan bir kereye mahsus kayıt ücreti vs alınıyor. 15 tl +5 tl falan. ilk defa hisse alanlar için falan aynı durum.
    o dediğin kesinti benden kesildi mkk kayıt ucreti diyorsun onu kestiler ben akbanktan ne hisse senedi nede yatırım fonu aldım sadece teb bankasından akbank yatırım fonunu almıştım buna rağmen kesinti yapıldı büyük ihtimalle fon hisse senedi hesabı açınca otomatik kesiyor fon alsan da almasan da yine kesintiler yapıyor
  • Arkadaşlar hisse hesabı açtım. MKK sicili vb. şifresi için 8 lira para ödedim ama bunların komisyon oranları nedir. Cahile anlatır gibi anlatırsanız iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.