Şimdi Ara

Shokugeki no Souma 2018 Yeni Sezon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
6.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Shokugeki no Souma 2018 Yeni Sezon

#Okul/Shounen/Ecchi

KONUSU

Yukihira Souma'nın hayali babasının restoranında tam zamanlı bir şef olmak ve babasının becerilerini aşmaktır. Ama Yukihira ortaokuldan mezun olduktan sonra babası Avrupa'da aşçılık yapmak için restoranı kapatmıştır. Hayal kırıklığına uğramış olmasına rağmen öğrencilerin sadece %10'unun mezun olabildiği elit bir aşçılık okulundan mezun olan Jouichiro'dan gelen bir meydan okumayla Souma'nın savaşma ruhu canlanmıştır. Bakalım Souma bunlara göğüs gerebilecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 21 Mart 2018; 22:33:53 >

• Ayy bu ne ucuz foodgasmdan prim yapma çabaları diye burun kıvırıp beklettiğim esaslı serilerden.İlk sezonunu zaten göz açıp kapayana kadar bitirdim.İkinci sezonun başları sıkıcı olsada ortaları ve şu stajyerlik mevzuları ilaç gibi geldi

Shokugeki no Souma basitçe herkesin haddini bildirmek üzerine kurulmuş ve bu da pek çok seriden alamadığım hazzı almamı sağlıyor.Haddi bildirilenlere bende dahil

Souma tarafından adam edilenler:

-Erina
    -Arato
    -Aldini
    -Mimasaka
    -İkumi
    -Adını bulamadığım düello yaptığı eski elitlerden biri

Buradan çıkarıyoruz ki Luffy gibi çevresini değiştirme,ortamın hakimiyetini eline alma,çabuk öğrenme,sentez yapma gibi becerileri var.Verdiği ayarlarda ben mükemmelim diss attım seviyesinde değil kendisi de tökezlemekte fakat insanların muzdarip olduğu kendini tanıma ve buna göre yol haritası çıkarmadaki eksikliğine düşmüyor daima ileri.Tengen Toppa Gurren Lagann izlemiş olanlarınız bilir ordaki spiral muhabbetinin aşçılık formatlısı

Dışarıdan klasik kütük gibi gözüksede aslen işlenmemiş elmas.Yeri geldiğinde atalarına sahip çıkar yeri geldiğinde ise ilerlemek uğruna radikal değişiklikleri göz alır

Aşağılık kompleskinden muzdarip obsesif intikam delisi ve işlevsiz karakterlerin arasında yıldızlar gibi parlayan bir protagonist olarak saygımı kazanmıştır.Asla pes etme konsepti muazzam işlenmiş fairy tail gibi laçkalaşmamış

Ayrıca en insani yan karakterlerden olan megumiye ayrı sempati beslerken aratoya gıcık kaptım.Neyse ki karakter gelişimi mevcut yukarıda anlattığım gibi.Çok kompleks olmasalar da insana dair güzel tespitler görmek isteyip boş kabuk izlemekten sıkıldıysanız figürler değilde kanlı canlı varlıklar görmek istiyorsanız tavsiye ederim

Animenin eleştireceğim yönü kendini çok tekrar etmesiydi fakat realiteye dokunan staj bölümleriyle bir nebze kırdılar.Bir de politikanın yoksunluğu diyebilirim.Her ne kadar karakterlerin kendine has yemek yapma ilkeleri ve anlayışlarından söz edebilsekte sistemleşmemiş.Sabit yetenekli olan kazanır düsturu hakim

Kültür şokundan bahsetselerdi iyiydi.O kadar yurtdışına gidip gelişmek işlenirken yol açtığı risklerden bahsedilmemesi gerçekçilikten uzaklaştırmaktadır

İşin bilgi içeren yanından hiç bahsetmiyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 9 Ekim 2016; 0:15:25 >

• -İkinci sezonunu dün bitirdiğim seri olup oruçlu iken izlenmemesi gerekir

-Serinin mangakası eski bir hentai(geri dön reis) yazarı olduğundan bayan karakterlerin hepsi mükemmel çizilmiş

-Seslendiricilerin sesleri(yerim seni erina)karakterle uyum içerisinde

-Yemek yapma üzerine olan bir animenin sürekliyici bir shounene dönüşmesi,yemek orgazmı(evet yemek orgazmı)sahnelerindeki yaratıcılık beni benden almıştır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Devam etmeyin seriye devamı hayal kırıklığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flight Of Icarus

Devam etmeyin seriye devamı hayal kırıklığı.

Animenin mantığına ters düşen bir şeyler mi var yoksa foodgasm dolayısıyla mı böyle düşünüyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 26 Ekim 2016; 3:02:29 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Hikayesi hayal kırıklığı.
    bir anda gurmesel suç örgütü olayları başlıyor

• 1.sezonu efsane 2.sezonu hayal kırıklığı olan ama 2.sezonunun son 4 bölümü izlemeye değer anime.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flight Of Icarus

Hikayesi hayal kırıklığı.
    bir anda gurmesel suç örgütü olayları başlıyor

O ne yav hayalimde canlandıramadım Toriko falan olsa anlarım da cidden koyamadım o animeye bunu kafamda

• Daha da açayım madem hard spoiler .
    müdürün oğlu geliyor ve bu seçilmiş ögrenciler müdürü devirip oğlunu onun yerine geçiriyor. Oğlunun amacı belirlenmiş gurme tariflerinin dışına çıkılmaması
    böyle saçma birşey oluyor

• 3.sezon gelicek en nihayetinde bi güncelleyeyim başlığı,bana devredildiğinde unutmuştum

Edit:Tamamdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 21 Eylül 2017; 19:54:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

3.sezon gelicek en nihayetinde bi güncelleyeyim başlığı,bana devredildiğinde unutmuştum

Edit:Tamamdır

3.sezon geldi sandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 21 Eylül 2017; 22:56:41 >
  • Yemek açıklamaları bayıyor bir kısımdan sonra bide bunu zaten erkekler izliyor adamların yemek yedikten sonra coşması boşa zaman kaybı xd

• quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Yemek açıklamaları bayıyor bir kısımdan sonra bide bunu zaten erkekler izliyor adamların yemek yedikten sonra coşması boşa zaman kaybı xd

Sen git Death Note izle ne işin var burada

• quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Yemek açıklamaları bayıyor bir kısımdan sonra bide bunu zaten erkekler izliyor adamların yemek yedikten sonra coşması boşa zaman kaybı xd

Sen git Death Note izle ne işin var burada

Yeni animelere yelken açtım kenks yakında seni geçersem şaşırma

• Beklenen gün geldi. Bugün 3. sezon ilk bölüm çıkıyor
  • Bu sezon şöyle bir İskender yapsa souma jüride mükemmel dese sonra daha bitmedi diyip üstüne cooosss diye yağı dökse ve turnuvayı kazansa

• Özlemişiz
  • Özlemişim gerçekten. Bu sezon bayağı güzel olayların olacağı şimdiden belli oldu
  • Erkeklerin soyunduğu yerleri atlıyorum ben bu seride(yalnız olmadığımı söyleyin)

Elit 10'lu ilk sezondan beri bildiğimiz ancak yeni tanıma şerefine eriştiğimiz okulda aşılması gereken en büyük engel.İki sezondur onların varlığı ilgimizi canlı tutarken seri bir yandan da karakter gelişimleriyle ilerlemeye devam etti.Zaten incinme dürtüsünden yoksun haliyle soma'nın gelişimi normal gelse de(anakarakter la adam) ama asıl hoşuma giden megumi'nin değişimiydi.Atılma tehlikesi geçiren bir kız ve şu an geldiği nokta.Bir de farketmişsinizdir ama yine yazayım üyelerden hiçbiri sıra olarak bir üst döneminden daha yukarıda yer almıyor.Kısacası soma'nın işi çok zor.

Soma ilk 5'den kimseyi yenemeden 3.sınıflar muhtemelen mezun olacak.Belki soma mezuniyet sonrası onlardan biriyle shokugeki yapar.Olmadan da yapar gerçi yahu.Eski okul birincisine meydan okumuşluğu var.Neyse iyi seyirler...

• yeni serisi güzel duruyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.