Şimdi Ara

Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
579
Cevap
13
Favori
104.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu manga bu sene bitmez 132 ile iyice emin oldum
  • Her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlar

Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı.

Son bölümün yorumunu yapacak olursam ;

Hange'nin ölmesi beni zerre üzmedi, zaten ne yapacağını bilmeyen,saçma sapan bir karaktere dönmüştü. Önceki bölümlerde aklında bir planı olmadığını, tek dert erenmiş gibi ereni durduralım da sonrası Allah kerim gibi bir düşünceye sahip olduğu açıkça belirtildi. Bu bölümde komik bir şekilde gitti ötenaziyi kabul etti. Tabiri caizse ölmeden önce, 2,3 dev kesmesi dışında ne hikayeye etkisi oldu ne de başka bir şeye. İsayama sağ olsun bu bölüm mümkün olduğunca kahramanca öldürtmeye çalışmış, ama bu karaktere uymuş mu ? uymamış. Mikasa için ne diyeyim ki conny bile bir şeylerin farkında vardı, bu hala eski tas eski hamam.

Floch yeminle bu hikayedeki en özel karakterlerden birisisin, geçirdiğin değişim, ideallerine olan bağlılığın her şeyinle 10 numara bir karakter olmana yetti.(severseniz,sevmezseniz orası ayrı konu ama mükemmel bir karakter değişimi geçirdiği gerçeği var)
    Önceki bölüm de erenin iç motivasyonlarını, sadece eldia için değil kendi kişisel sebeplerinden de dolayı dünyayı yok etmeyi istemesini çok güzel açıklamıştı mangaka

Son olarak eğer mangaka, manganın ilk sayfasında ki mikasa-eren konuşmasını(ağaç altında olan konuşmayı) adam akıllı bağlamazsa tırt bir final bizi bekliyor olabilir. Bağlamasına da gerek yok bence, umarım da bağlamaz. Çok fena bir teori kasarsam malum eren hava kuvvetlerinin olduğu yere doğru gidiyor.Eğer arminler ereni durdurup veya öldürürlerse; erenin de başarılı olmasını engellerlerse. Sonra birden sahne değişir ve marleyli hava kuvvetleri nükleer bombalarla eldia'lılara saldırırsa ve eldia'lılar dünyadan bombalarla silinirse. Arminler, ereninin aslında haklı olduğunu son dakika anlarlarsa ; erenin durdurmanın bedelini de kendi uluslarını kaybetmeyle öderlerse nasıl olur ? İsayama tarzı gibi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 10 Eylül 2020; 3:54:55 >

• victor zsasz kullanıcısına yanıt
    +1

Hange bom boş bir karakter olmaya başlamıştı. Şu levi'yi de öldürseler iyi olucak bom boş geziniyor kaç bölümdür. Floch bizim ana ekipten çok daha iyidi ölmesine üzüldüm en azından reis mantıklı bişiler yapmaya çalışıyordu. Ölürkende Erenden devil diye bahsetmesi hoştu.

Ayrıca eren geçmişi ve geleceği görebildiği için o hava kuvvetleri ile ilgili bir öngörü gördü heralde ondan direk oranın konumunu isteyip oraya yöneldi. Senin dediğin teori olabilir mantıklı bakalım.
  • Seri bir tık sıçtı gibime geliyor bana. Son Manga Chapterlarından zerre keyif almıyorum boruto mangasını tercih ederim o derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Eylül 2020; 23:41:57 >

• Vatanı için her şeyi yapan şehit komutan Floch için 1 dakikalık saygı duruşu...
    Hange mi? Eee, o kimdi ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her bölüm sonrası iyi bari şu sıkıcı olan konuşmalar, olaylar bitti; önümüzdeki sayı olaylar karışır, mangaya heyecan gelir derken..... isayama her ay yeni bir sıkıcılık bulmayı başarıyor

133.bölüm yorumum;

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Konuşma, konuşma konuşma..... ve bitiş. Hadi artık olay görelim derken bu sayı gittik yine annielere sonra falco uçmak istiyor falan fistan sayı bitti. Sayının en iyi tarafı erenin arkadaşlarının savaşma özgürlüğünü elinden almamasıydı. Tam anlamıyla erenin karakterine uyan bir durum bu. Tabi bu demek değil ki eren arkadaşları tarafından durdurulmak istiyor, eren açıkça belirtti ki: işini şansa bırakmayacağını sonuna kadar ilerleyip savaşacağını. Yani demek istiyor ki öldürebiliyorsanız öldürün bu sizin kararınız.... ama ben durmayacağım ve savaşmaya devam edeceğim Birkaç sayıdır yazdıklarımı okuyanlar bilir. Levinin dirilmesinin tamamen editör ve fan baskısından kaynaklanmakta olduğunu açıkça düşündüğümü belirtmiştim ve boş küme levi bu bölümde hala zeke diyor.... neyse ama inanın levi bile benim gözümde mikasadan daha iyi yerde....
    Yeter be kadın ereni evcil hayvanın gibi gördün yıllarca bu çocuk neye üzülüyor bu çocuğun nesi var hiç bakmadın; eren paradis ne olacak diye düşünürken gittin çorba iç dedin, çocuk kendini yumrukladı eren kendine gel dedin, annesi mi ablası mı sevgilisi mi belli değil, açın 123. sayıyı mikasa kendi diyor biz erenin gerçek halini hiç görmedik görmek istemedik diye. Eren sadece historia'ya gerçek duygularını açabildi, yaptığı plandan da koca ekipte sadece historianın haberi vardı düşünün artık siz durumu.(bir de floch'un o da sağ kol gibi bir şey) Acı bir şey sizi tam anlamıyla anlayan sadece bir kişinin olması. Diğer herkes ereni görmek istediği gibi gördü. Bu demek değil ki eren takım arkadaşlarına değer vermiyor veriyor elbette ama çocuğa hep velet muamelesi çekildiğinden hiçbir zaman gerçek duygularını açamadı kimseye. Bu bölümde mikasa diyor ki erene ''senin yükünü taşımak istiyorum''. Bizim buralarda bir laf vardır ''geçti borun pazarı sür eşeği niğde'ye'' aynı şekilde arminde bu bölüm erene '' biz hatalıydık seni bu sona biz sürükledik'' diyorShingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 9 Ekim 2020; 0:12:50 >

• 2 sene önce askere gitmeden önce son bölümü okuyup öyle gitmiştim askere. dönünce biriksin dedim 2 yıl birikti. bitirdim son bölüme kadar.

Spoiler,

gitmeden bizimkilerin marleye saldırısını falan görmüştüm tabi. 2 yılda baya olaylar dönmüş. şahsi fikrim bodrum sırrı açığa çıktıktan sonra sıkmış seri. mikasanın atkıyı çıkarması erenin dark side takılması hiç hoşuma gitmedi. iyi ki de 2 yıl bakmamışım valla. ileriyi görme olayları da beni pek açmadı ne yalan söyliyim. anime 4. sezon kaç bölüm olacak merak içerisindeyim. yaratıcı klişeye kaçmamak için abuklaştırmış gibi geldi bana hikayeyi.
  • Hala güncel mi

• Plot armor'un bokunu çıkardın isayama.... 135 bok gibi bölüm olacak sızıntıya göre.

Spoiler,

Ulan amma yumuşadın be . Evlilik yaramadı sana birde bunun eskiden bir tane editörü vardı karısını öldürdü girdi hapse, ondan sonra daha da yumuşadı yeni gelen editörden dolayı. Ölüm olmayan eclipse mi olur arkadaş(berserk okuyanlar bilir). Öldürmüyor karakterleri manga bitecek inatla öldürmüyor.(onyankopon bile ölmemiş) Hange'den sonra anlamalıydım, hange'yi ıkına sıkıla kahramanca öldüren adam bunları hayatta öldüremez
  • Tebrikler Isayama kendi serinin içine sıçtığın için diyorum.

Shingeki no Kyojin'den zerre umudum da kalmadı, o tüm umudu artık Re:Zero'dan arıyorum.

• Okeanix kullanıcısına yanıt

Hocam spoiler'da levi connie'yi kurtarıyor sonra levi yakalanıyor onu da mikasa kurtarıyor bu ne arkadaş ? fairy tail mi okuyoruz ne oluyoruz arkadaş. Reiner'ın titanı yeniliyor jean son anda kurtarıyor falan Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. . Neyse şunun şurasında 2 bilemedin 3 bölüm kaldı, ölüm falanda aramıyorum adam akıllı tatmin edici bir son yapsın yeter; buna da şükür diyeceğim. Bu japonlar karakterlerini öldüremiyor nedense bunu kabul ettim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 4 Aralık 2020; 17:47:48 >
  • victor zsasz kullanıcısına yanıt

Düzgün bitmesi imkansıza yakın, sondan çok sona nasıl gelindiği de önemli o yüzden böyle bir şansı yok artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 4 Aralık 2020; 17:50:0 >

Hocam ben ümidimi kaybetmedim, isayamanın güzel bir sonla nokta koyacağını düşünüyorum, ümit ediyorum. Bakalım bölüm çıksın da görelim, kesin mükemmel bir ortam yaratıp, öldürmeyerek efsane olma şansını kaybetmiştir

• Tam 1 senedir 3 bölüm kaldı deniyor, şuan mesajlara baktım yine 2-3 bölüm kaldı deniyor. Bu manga bitecek mi acaba? Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. 

Animesi final sanırım bu sezon. Nasıl sığdıracaklar koca mangayı 1 sezona anlamadım

• Türkçesi malum sitelere düştü haberiniz olsun. Üstte yorumladım zaten yeni sayıyı; ekstra birkaç şey söyleyecek olursam. Armin yeni sayıda ymir'in eren ile karşı karşıya geldiğini ve erenin iradesini kabul edip, onunda dünyayı yok etmeye karar verdiğini söylüyor. Yani düşman sadece eren değil ymir, ve ymiri yenmekte imkansız diyor. Olan bu ama git redditlere yine başlamış millet ymir ereni kontrol ediyor, ymir baş kötü olacak biye bık bık bık ötmeye. Ben burada fanlara değil, isayamaya suç buluyorum. Sen millete materyal verirsen; millette saçma sapan konuşur. Kaç sayı önce de zeke ereni kontrol ediyordu bunlara göreShingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. . He anam he ymir baş kötü çıksın kaguya gibi, erenin bütün arc boyu geliştirilen karakteri de çöpe atılsın. Sinirimi bozdu bu sayı, plot armor dolu bir sayı izledik. Yeminle manga yakında bitmeyecek olsa beğenirdim sayıyı derdim ne güzel aksiyon çizmiş adam. Ama bitmesine 2,3 sayı kala böyle bir savaş aramıyordum ben kusura bakmasın kimse......

Son olarak bölüm hakkında, internette gördüğüm ingilizce güzel bir yorumla kapatayım. ''Attack on titanda kavgalardan niye nefret ediyorum biliyor musunuz ?, çünkü hikaye hareket etmiyor''

Neyse kafamı boşaltıp, animeye odaklanacağım. Anime hype'nıda öldürdü bu sayı

Ekstra not: Eğer kaguya benzeri olursa ymir, yeminle en büyük sıçışı gerçekleştirmiş olursun isayama manga dünyasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 5 Aralık 2020; 18:48:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: victor zsasz

Türkçesi malum sitelere düştü haberiniz olsun. Üstte yorumladım zaten yeni sayıyı; ekstra birkaç şey söyleyecek olursam. Armin yeni sayıda ymir'in eren ile karşı karşıya geldiğini ve erenin iradesini kabul edip, onunda dünyayı yok etmeye karar verdiğini söylüyor. Yani düşman sadece eren değil ymir, ve ymiri yenmekte imkansız diyor. Olan bu ama git redditlere yine başlamış millet ymir ereni kontrol ediyor, ymir baş kötü olacak biye bık bık bık ötmeye. Ben burada fanlara değil, isayamaya suç buluyorum. Sen millete materyal verirsen; millette saçma sapan konuşur. Kaç sayı önce de zeke ereni kontrol ediyordu bunlara göre . He anam he ymir baş kötü çıksın kaguya gibi, erenin bütün arc boyu geliştirilen karakteri de çöpe atılsın. Sinirimi bozdu bu sayı, plot armor dolu bir sayı izledik. Yeminle manga yakında bitmeyecek olsa beğenirdim sayıyı derdim ne güzel aksiyon çizmiş adam. Ama bitmesine 2,3 sayı kala böyle bir savaş aramıyordum ben kusura bakmasın kimse......

Son olarak bölüm hakkında, internette gördüğüm ingilizce güzel bir yorumla kapatayım. ''Attack on titanda kavgalardan niye nefret ediyorum biliyor musunuz ?, çünkü hikaye hareket etmiyor''

Neyse kafamı boşaltıp, animeye odaklanacağım. Anime hype'nıda öldürdü bu sayı

Ekstra not: Eğer kaguya benzeri olursa ymir, yeminle en büyük sıçışı gerçekleştirmiş olursun isayama manga dünyasında

Şu son chapterda 1 kişinin bile ölmemesi rezillik. Ne yapmaya çalışıyor bu adam.

• ben anlamıyorum bu nefret neye. okuyun geçin arkadaş. hikaye gayet güzel. yok şu şöyle bu böyle diyip aldığınız zevki baltalıyorsunuz. adam gidip sizin her istediğinizi yapacak değil. öyle olsaydı o adam orada olmaz buralarda yorum yazardıShingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. bu zamana kadar kaç tane böyle zekice kurgulanmış ve sunumu yapılmış manga okudunuz? bir elin parmaklarını geçmez. hala devam ediyorken tadını çıkarın. seri bitsin sıkıntılı olan yerleri hep beraber gömeriz.

Ayrıca bir kişi de çıkıp son sayıda ortaya çıkan titanları görünce hange bunları görseydi kendinden geçerdi dememişShingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. 

Hocam hatırlarsan birkaç sayı öncesine kadar bunlar jeagiristlerle savaşıyorlardı, ama ne hikmetse bu plot armor onlara işlemedi karınca gibi hepsi patır patır öldüler. O zamanda dedim ki ben, floch ve adamlarıyla (adamlar sürü gibiydi) dövüşüp de hepsinin hayatta kalması imkansız, connie vs ölmeliydi. Sonra hadi dedim belki ölümlerini final fight'a saklıyorlardır; ama arkadaş o kadar antik titan dirildi bunlarda akılsız değil ha kendi iradeleriyle beraber dirildiler, yine ölüm yok yine ölüm yok. Artık insana batmaya başladı, bundan sonra daha ne dövüşü olacak. Ben artık arminleri, annieleri görmek istemiyorum. Bana zeke göster ! yeminle kaliteli bir karakter arkadaş ya ereni durdursa yeminle gözüme batmaz, bana historia'yı göster kızı 2. plana attı habire mikasanın delüzyonel sanrılarını görüyoruz.

• rdlsln kullanıcısına yanıt

Hocam benim durumum hem severim hem döverim hesabıShingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı. . Güncel manga olarak birkaç yıldır sadece attack on titanla one piece takip ediyorum(eskiden çok fazla manga takip eder, okurdum). One piece'i pek önemsemediğimden oradaki konuda mesajımı göremezsiniz mesela, okur geçerim yorum bile yapmam(yapana da saygım sonsuz tabi). Benim derdim o kadar getirdin getirdin sonunda saçmalama arkadaş ya GOT gibi olmasın sonu

Neyse bu alıntıya cevaptan bağımsız olarak şunu video'yu atayım, teori kasmayı sevenler varsa redditlere falan girsin, güzel ortam oluyorShingeki No Kyojin (Attack on Titan) manga.Seri tamamlandı.  bu video da çok tartışıldı . Bildiğim kadarıyla fan yapımı bir video değil, attack on titan sonuyla alakalı olabilir deniliyor

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.