Şimdi Ara

Shingeki no Kyojin (Attack On Titan) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.500
Cevap
26
Favori
118.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok güzel başladı anime.Konu olarak felan güzel bir animeye benziyor.Biraz hızlı bir giriş oldu. Annesinin intikamını çok feci bir şekilde alacakmış gibi bir his var içimde :)
    2013'ün anime'si olmaya aday bence :)
  • Güzel bölümdü ama seri mecburen sansürlü olacak. Mangadaki vahşeti, çaresizliği sansürlü de olsa yansıtabilirse 10 numara seri olur.

Bu arada seri son 1-2 yıldır SAO'dan sonra ilk bölümden itibaren bu kadar tutulan anime olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 7 Nisan 2013; 23:11:08 >
  • Çok iyi bölümdü. Dehşeti de iyi yansıtmışlar.

Suru aşan dev boss gibi bir şeydi sanırım. O kadar büyük olmasını nasıl açıklayacaklar acaba? Bir de keşke başrolü çocuk seçmeseydiler. Neden illaki başrol çocuk olmak zorunda? Seçsinler 20 yaşında bıçkın delikanlı. Şimdi o çocuk haliyle devleri kesecek olmasını düşünmek biraz mantık dışı geliyor. Yine de ilk bölümün sonundaki dramı iyi yansıtmışlar, o devi lime lime doğrayıp intikam alma isteği bile bana geçtiyse duyguyu iyi yansıttıklarının kanıtıdır bu. Bir de nasıl bir insan çağında yaşıyorlar acaba? Silah teknolojisi pek gelişmemiş sanırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espâda -- 9 Nisan 2013; 18:13:10 >
  • Son sahneyi her izlediğimde o devi paramparça etme hissi uyanıyo içimde adamlar gerçekten o hissayatı animeye güzel yansıtmışlar ] O 50 metrelik devde sanırım bölüm bossu olcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espâda

Çok iyi bölümdü. Dehşeti de iyi yansıtmışlar.

Suru aşan dev boss gibi bir şeydi sanırım. O kadar büyük olmasını nasıl açıklayacaklar acaba? Bir de keşke başrolü çocuk seçmeseydiler. Neden illaki başrol çocuk olmak zorunda? Seçsinler 20 yaşında bıçkın delikanlı. Şimdi o çocuk haliyle devleri kesecek olmasını düşünmek biraz mantık dışı geliyor. Yine de ilk bölümün sonundaki dramı iyi yansıtmışlar, o devi lime lime doğrayıp intikam alma isteği bile bana geçtiyse duyguyu iyi yansıttıklarının kanıtıdır bu. Bir de nasıl bir insan çağında yaşıyorlar acaba? Silah teknolojisi pek gelişmemiş sanırım?

O çocuğa deli bi özellik verirler herhalde babası da baytarmiş zaten gider ayak dönünce birşey gösterecem falan dedi
    çizimleri nedense hellsıngi hatırlattı bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Spoiler sayılmaz ama gene de spoiler içine aldım. Olaylarla değil de evrenle ilgili bir kaç bilgi.

Zaten uzun bir time skip olacak ve senin söylediğin gibi bıçkın bir delikanlı olacak. Çağ olarak da o duvardan duvara atladıkları şey hariç basit tüfek top falan var. Bir de öyle kolay dev kesilmiyor yani aşmış süper güçler yok kimsede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 9 Nisan 2013; 20:37:58 >

• Çizim demişken her tarafı bıngıl bıngıl oynayan liseli yada kendini liseli sanan kızlardan gına gelmişti misaki gibi ruhsuz odun gibilerindan daha fazla olmalı

• quote:

Şuan sadece ana karakterin neden titanlara karşı sonsuz nefreti olduğunu gösteriyorlar zaten,Hikayenin başı gibi düşünebilirsin yakında uzun bir time skip ile yetişkin olacak, küçücük çocuk devleri kesmeyecek yani.

• Destansı bir başlangıç yaptılar. ilk bölümünü anime gibi değilde mini bir film gibi izledim. Çizerleri ayrıntılara çok dikkat etmişler, belli ki çok iyi hazırlanmışlar bu animeye. Müzikleri konuya çok uygundu. İlk bölümü 10 üzerinden 10'lıuk bir bölümdü.
  • Bilmiyorum, pek sevemedim. 100 Yıldır o bölgede bulunan devler 7-8 metre civarılar ki 100 yıl boyunca çok fazla ilerleme katedilebilirdi, ve o duruma göre silahlar, taktikler geliştirilebilir, savaşılabilirdi. O kadar süreden sonra bile hiçbir şey yapamamaları saçma duruyor. Ayrıca sevdiği birisi ölür, intikama yemin eder senaryosu artık sıkmaya başladı. Fazla sıradan, ve basit.

Devler güzel düşünülmüş, ama hatalar var dediğim gibi. Yeraltı şehirleri yapmak 50 metrelik duvar örmekten daha kullanışlıydı ve çeşitli detaylar eklenebilirdi ki bu seriyi daha güzel kılardı. Son sahnede de "bakın bakın annesini nasıl yiyo" dercesine gözümüze sokmuşlar Slow motionlar müzikler falan. Vahşet falan yok ortada.

Ayrıca ruh yok. Bölümün sonunda askerin hissettiği korkuyu anlayamadık bile. Yaşatamıyor o ruhu. Veya çocuğun içindeki azim, onu hissettiremiyor. Durduk yere azim ve hırs doluyor çocuk.

Not: Sadece benim görüşüm bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 9 Nisan 2013; 22:19:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

Bilmiyorum, pek sevemedim. 100 Yıldır o bölgede bulunan devler 7-8 metre civarılar ki 100 yıl boyunca çok fazla ilerleme katedilebilirdi, ve o duruma göre silahlar, taktikler geliştirilebilir, savaşılabilirdi. O kadar süreden sonra bile hiçbir şey yapamamaları saçma duruyor. Ayrıca sevdiği birisi ölür, intikama yemin eder senaryosu artık sıkmaya başladı. Fazla sıradan, ve basit.

Devler güzel düşünülmüş, ama hatalar var dediğim gibi. Yeraltı şehirleri yapmak 50 metrelik duvar örmekten daha kullanışlıydı ve çeşitli detaylar eklenebilirdi ki bu seriyi daha güzel kılardı. Son sahnede de "bakın bakın annesini nasıl yiyo" dercesine gözümüze sokmuşlar Slow motionlar müzikler falan. Vahşet falan yok ortada.

Ayrıca ruh yok. Bölümün sonunda askerin hissettiği korkuyu anlayamadık bile. Yaşatamıyor o ruhu. Veya çocuğun içindeki azim, onu hissettiremiyor. Durduk yere azim ve hırs doluyor çocuk.

Duvarların yapılışıyla ilgili değişik olaylar var seriyi izlemeye devam ettikçe görürsün. Yer altı şehri inşa edersen tarlalar, hayvanlar, aydınlanma gibi bir sürü sorun çıkar ortaya. Normalde serinin mangasında sadece annesini değil herkesi nasıl yendiğini açıkça gösteriyor ama animede sansür gerektiğinden anca böyle yapmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Susanoo

quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

Bilmiyorum, pek sevemedim. 100 Yıldır o bölgede bulunan devler 7-8 metre civarılar ki 100 yıl boyunca çok fazla ilerleme katedilebilirdi, ve o duruma göre silahlar, taktikler geliştirilebilir, savaşılabilirdi. O kadar süreden sonra bile hiçbir şey yapamamaları saçma duruyor. Ayrıca sevdiği birisi ölür, intikama yemin eder senaryosu artık sıkmaya başladı. Fazla sıradan, ve basit.

Duvarların yapılışıyla ilgili değişik olaylar var seriyi izlemeye devam ettikçe görürsün. Yer altı şehri inşa edersen tarlalar, hayvanlar, aydınlanma gibi bir sürü sorun çıkar ortaya. Normalde serinin mangasında sadece annesini değil herkesi nasıl yendiğini açıkça gösteriyor ama animede sansür gerektiğinden anca böyle yapmışlar.

Haftaya bir ara mangasina da bakayim ben o zaman;), gerçek yüzüyle görelim

• Hangi günler cıkacak anime?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KurotsuchiMayuri

Hangi günler cıkacak anime?

Pazar günleri çıkıyor sanırım.
  • Ya benim takip ettiğim bir site var animeleri hep ordan izliyorum ama daha bu anime gelmemiş siz nerden izlediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesim89

Ya benim takip ettiğim bir site var animeleri hep ordan izliyorum ama daha bu anime gelmemiş siz nerden izlediniz?

http://www.turkanime.tv/anime-izle/Shingeki-no-Kyojin-1-Bolum

• İlk bölüm çok güzeldi , güzel bir seri olacak. Misaki'de değişik bir şeyler var ama hadi hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 12 Nisan 2013; 14:44:28 >
  • Bakalım nasıl birşeymiş. Yapılan yorumlar geçerliği olduğu yönde ama bi görmek lazım.
  • 2. bölüm de yayınlandı... Şu anki düşüncem sezonun en iyi animesi olacağı yönünde. Duygu harika işlenmiş sanki oradaymışçasına hissediyorsun. Uzun zamandır böyle bir anime izlememiştim.
  • 2.BÖLÜMÜ nasıl izlediniz
    bulamadım nette
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.