Şimdi Ara

Kapsam dışı belgesi kalktı...(DHL vs kullanmayın) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
10
Favori
9.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Ben bu konu hakkında yaşadıklarımdan ötürü bilgi vermek istiyorum. Kapsam dışı belgesi almıştım fakat elime ulaşmadan drone gümrüğe sevk edilmiş. 1 Gün sonra gümrükten tekrar çıktı. Yani kapsam dışı belgesi için herhangi bir bildiri yapmadılar bana. Drone geldiği zaman 60 krş gümrüğe sunulma ücreti verdim. Arkadaşın dediği gibi dhl dışı kargolardan gelenlerde pek sıkıntı olmuyor sadece 1 gün geç geliyor oda gümrük marka modeline bakıyor. Özetleyecek olursak;

Aldığınız drone 500 gr altı ise ve dhl dışı kargo ile geliyorsa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Kargoyu teslim alırken 60 krş gümrüğe sunulma ücreti ödüyorsunuz o kadar.
  • atahan457 A kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde edit yaptım diğer arkadaşlara da yardımcı olur,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen cuma gelen ürünü almak için sivas pime gittiğimde gümrük memururunun gelmesini bekledim. Geldi açtı direk drone bu evraksız veremeyiz dedi. Shgm iha yönetmeliğini koydum önüne bak 500gr altı kapsam dışı diye olmaz yazı getireceksin dedi. Ne yaptıysam anlatamadım. Yanında shgm nü aradım onlar da bize dilekçe yazacaksınız kapsam dışı belgesi vereceğiz onunla alacaksınız dedi. İstanbul'daki arkadaş direk tartıp geçtikleri için çok şanslı burda brokrasi dibine kadar işler. Üstelik kargo dhl değil ptt ile geldi. Sipariş verdiğinizde kapsam dışı için başvurmanız işlemi hızlandırır. Yanınıza kanunun çıktısını alıp gitmeniz dahi anlam ifade etmiyor. Artık shgm kapsam dışı yazmanın mantıksızlığını anlayacak ve gümrüklere 500 altıyda verin yazacak ki rahat edelim.

• Arkadaşlar tekrar yazayım. PTT ile aldıysanız ürün UKİM'deyken mail atın durumu anlatan. Sadece 60 kuruş vergiyle hallediyorsunuz bu şekilde.

• Gümrük vergi limitini 30 euro ya çekmişler sanırım öyle bi haber okudum doğru mu acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mobilephone M kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey duymadım , en son 150€ olacak diyorlardi

Edit: sanırım doğru forumda hemen konuları açılmış , geçmiş olsun cümleten
    Herkes konuşur onlar yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt_Kaya -- 22 Aralık 2016; 16:14:15 >
  • Komple herşeyden vergi alsınlar o zaman.30 euro nedir.Çinden 1 dolarlık baksır mı alalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mobilephone M kullanıcısına yanıt
    USB kablolar falan var işte onlardan vergi almayacaklar, ama hizmet geldi çok iyi oldu.

• evrakları gönderdikten sonra kaç güne geldi sivil havacılıktan belgeler
  • Carpe_diem18 C kullanıcısına yanıt
    1 haftaya gelir cevap
  • quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

1 haftaya gelir cevap

teşekkür ederim kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteMamba

Arkadaşlar tekrar yazayım. PTT ile aldıysanız ürün UKİM'deyken mail atın durumu anlatan. Sadece 60 kuruş vergiyle hallediyorsunuz bu şekilde.

Hocam merhaba nasıl bi mail yazmamız gerekiyor. Sghm ye yazdığımız gibi aracın teknik özelliklerini anlatan bir yazı yollasak kapsam dısı belgesi olmadan geçer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırsatçoksıcak

quote:

Orijinalden alıntı: WhiteMamba

Arkadaşlar tekrar yazayım. PTT ile aldıysanız ürün UKİM'deyken mail atın durumu anlatan. Sadece 60 kuruş vergiyle hallediyorsunuz bu şekilde.

Hocam merhaba nasıl bi mail yazmamız gerekiyor. Sghm ye yazdığımız gibi aracın teknik özelliklerini anlatan bir yazı yollasak kapsam dısı belgesi olmadan geçer mi?

Evet. SHGM'ye gönderdiğim yazının hemen hemen aynısını yazdım. Durumu anlattım. Ama uzun zaman oldu ben bunu yapalı. Malum, gümrükte işleri zorlaştırmaya başladılar. Kesin olur diyemem.
  • telefonla arıyorum hiç yetkiliye bağlanamadım bütün gündür deniyorum arkadaşlar ne yapmam gerekiyor?
  • canboca kullanıcısına yanıt
    telefonla ulaşmak çok zor hocam , mail atmayı deneyin ya da shgm şikayet kısmından şikayet olarak bildirin geri dönüş yapıyorlar o zaman
  • Bugün SHGM'yi aradım. Operatörle konuştum oda beni kapsam dışı belgesi için başka bir numaraya yönlendirdi ancak telefon çalıyor çalıyor sonra kapanıyor. Birkaç kez operatörü aradıktan sonra kapsam dışı belgesi ile ilgilenenlere ulaştım belgenin durumunu sordum iade olmuş filan dediler pek anlamadım tekrar gönderdik dediler. Sonra kapattım ancak aklıma mail yoluyla belgeye taratıp göndermeleri geldi. Operatörü tekrar aradım ancak daha da ulaşamadım yetkililere. Başka bir yolu var mı yetkililerle görüşmek için?
  • forumapp28 F kullanıcısına yanıt
    önceden mail adresi ve şikayet kısmı vardı ama kaldırılmış , şuanda yalnızca arayarak ulaşılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

önceden mail adresi ve şikayet kısmı vardı ama kaldırılmış , şuanda yalnızca arayarak ulaşılıyor

belge ne zaman gelir acaba 26 nisan gönderdim 27 nisan teslim alındı
  • https://iha.shgm.gov.tr/public/index.aspx

İHA kayıt sistemi açıldı.

E-Mail: ihadestek@shgm.gov.tr

Mail yolladım bakalım ne diyecekler.
  • forumapp28 F kullanıcısına yanıt
    1 haftada geri gelir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.