Şimdi Ara

Kapsam dışı belgesi kalktı...(DHL vs kullanmayın) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
10
Favori
9.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    selam, başka sitelerden, banggood vb bilgileri bulursan daha iyi olur sanki, gr vb bilgiler yok o sayfalarda. Ne olur ne olmaz, uğraşırsın sonra...
  • blasph B kullanıcısına yanıt
    üstte bi arkadaşta yazmış 100 gr diye ona istinaden dilekçeye ekledim 100gr ama emin olamadım.
  • arkadaşlar 500gr üstü drone almak istersek prosedür nedir bilen var mı ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • es_umit kullanıcısına yanıt
    hocam bu belgelere ek bir kaç belge daha istiyorlar hatırlamıyorum şuan shgm arayıp öğrenebilirsiniz
  • Arkadaşlar sipariş vermeyi düşündüğüm drone pil ile 300gr civarı kumandadır şarj cihazıdır ıvır zıvır paket ağırlığı 1100 gram yazıyor gümrükte 500gr olayına nasıl bakacaklar şimdi adam paketi tartıp bu 500 gr'ı geçiyor diyip geçmesine izin vermez ve takılma durumu olursa ben adanadayım gelmemi isterseler ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazzini M kullanıcısına yanıt
    hocam önemli olan dronun ağırlığı eğer elinizde shgm den kapsam dışı belgesi varsa hiçbir şey diyemezler
  • Anladım dostum eyvallah görevliler normal prosedüre uysa sıkıntı çıkmazda kıllık çıkaran çok olduğu için insan tedirgin oluyor.

• Selamlar, bu kapsam dışı belgesi ne kadar zamanda geliyor, bilgisi olan var mı? DHL ile kargo alan arkadas vardı, bu bekleme süresi sonunda bir ücret ödedi mi acaba?
    Arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre 1-2gün içinde geliyormuş ama siz hızlı bir kargo ile gönderin tabi.

dhl ile aldım ödemedim ama dhlyi arayıp konuşun belli olmaz
  • Mazzini M kullanıcısına yanıt
    16/05/2016sı gonderdim posta ile 17.05.2016 saat 14de teslim almışlar evraklarımı SHGM, ama bir haber yok. Arasam mı Sivil Havacılıgı? Evrak takibi falan oluyor mu acaba?
    hocam bana belgenin dönmesi 15 gün falan sürdü en azından 1 hafta bekleyin o kadar hızlı ilerlemiyor işler
  • Ben Gearbestten bir drone ve yanında aksesuar olarak batarya sipariş verdim 90 dolar felan tuttu. Gümrükten geçmesi için düşük fiyat yazın diye söyledim.Bu belgeyi alırken sıkıntı yaratır mı?
  • keşke aksesuarları ayrı bir kargoyla söyleseydiniz
  • Live Chat'ten görüştüm iki farklı kargo gönderecekler. Fatura ingilizce olur muhtemelen kabul ederler inşallah onu?
  • Selam beyler ve bayanlar,
    Bugun, 24.05.2016, öğlen geldi kapsam dışı yazısı, hemen DHLi aradım, bana mail adresi verdiler, oraya bu yazıyı ve ürünün 75 avro altında bir fiyatta oldugunun belli olacağı, ekstredir, paypal ödemesidir, vb bir kaç evrağı gondermemi istediler. Eğer gümrük sınırı altındaysa hiçbir ücret ödemeden kargoyu size ulaştırırız, gümrük sınırı üzerindeyse vergisini vb ödemeleri yaptıktan sonra kargoyu gondereceklerini soylediler.
    16/05/2016sı gonderdim evrakları ptt ile 17.05.2016 saat 14de teslim almışlar evraklarımı SHGM, evrak tarihi ise 18.05.2016. Aslında hızlı olarak onay vermişler ancak kargoya vermeleri falan geç olmuyor demekki, kaç gun sonra aldım evragı.
    2 iş günü içerisinde gümrük onayından geçer dediler.
  • arkadaslar urunu yeni siparis ettim şimdiden alayim mi bu belgeyi

• Benimde kargo singapurdan butarafa yola çıktı dün de sivil havacılığa gönderdim belgeleri paket trye girene kadar belge bana ulaşır herhalde

• alın alın, ödemesi yapılımış durumda, zaten 10 gün sürüyor belgenın gelmesi. Hiç beklemeden kargonuzu alırsınız tık diye.
  • Selamlar, bu sabah bir mail daha geldi, gümrükçülere DHL itirazda bulunmuş benım belgelerle, gümrük sınırı aldında oldugu tespit edildiği için 2 iş gununde ücretsiz olarak kargonuzu teslim edeceğiz yazıyor. Kargo geldiğinde de kontrolleri sağlar, basımdan geçenlerle ilgili ufak bir liste hazırlarım, yol gösterme acısından 500gr altında drone almak için yapılacaklar diye.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.