Şimdi Ara

Shell Fuel Save Diesel (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
33.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tp nin sitesinde fiyatlat ucuz görünmüyor.kayseride 3,67 mesela.sanırım sizin aldığınız mazot indirimli.ben olsam güvenemezdim.kaçak olabilir iyi araştırın.başınıza büyük masraflar açabilir.
  • Shell V power kullanmadım ama uzunca bir süre opet kullandım. Benzinli eski aracımda ise hep bp kullanıyordum. Neden opet diye sorgulayıp bp yi denemek istedim ve aracımı aldıktan 2 ay sonra mazotu bp den almaya başladım. Aracım kesinlikle opetin mazotuna göre daha sessiz ve performanslı. Yakıt tüketimi konusunda da bir fark gözlemlemedim. iki ay önce depoyu tekrar opet ten doldurdum ve tekrar aynı şeyleri yaşadım ve bp ye yine geri döndüm.
  • Gittiğim güzergahta birde alpet var oda 3.27 tl eurodizel birde havaalanından (adnan menderes) torbalı aydın istikametine giderken hemen orda po var ordada şöyle yazmışlar " Kaliteyi bozmadan eurodizel vmax 3.37 tl" O yolu kullananlar bilir gaziemiri 5 km çıkınca sağda Ama shellde hiç indirim yok aksine bindirim var
  • Bu indirimli yerlerde tüpraş rafineriden alındığını yazıyor.Kaçak değil yani buna göre. Mazot aldığım zaman pompacı bana bütün istasyonların aynı yerden aldığını söyledi.Yani tüpraştan.
  • Ben de haftasonu mazotu Shell'den alacağım ama açıkçası kafam karıştı. Birçok çeşidi var mazot olarak. Normalde Opet'ten aldığım eurodiesel'e hangisi eşdeğer acaba?
  • Dün Ankarada İstanbul yolundaki LUOKİL den aldım bende euro dizel 338 di bende hemen depoyu fulledim yakıtı fena değil hatta azda olsa performansı arttı diyebilirim yada bana öyle geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbcemo

Ben de haftasonu mazotu Shell'den alacağım ama açıkçası kafam karıştı. Birçok çeşidi var mazot olarak. Normalde Opet'ten aldığım eurodiesel'e hangisi eşdeğer acaba?

bahsettiğimiz fuel save diesel eşdeğer olanı.yani en azından fiyat olarak öyle.yalnız olumsuz tecrübelere bakılırsa pek de eşdeğer değil gibi görünüyor.birçok firma katkısız eurodizelle katkılı eurodizelin fiyatlarını ayırdı.yani kalitelisini almanız için shellde 9 diğer firmalarda da 4-6 krş litre başına fazla ödemeniz gerekiyor.ama opette böyle bir durum yok.motorin her zamanki motorin.fiyatı tek.şu an için opetten gayet memnunum.tek memnun olmadığım taraf km olarak az götürmesi.ama aracımın performansı gayet iyi.o yüzden bir süre daha opete devam diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 25 Mart 2011; 1:43:51 >

• bugün shell istasyonunda aracımın lastik havalarını kontrol ediyorken bir de baktım shell v power diesel geri gelmiş.yani o da alternatifler arasına girmiş.oysa daha önce v power diesel yazan pompalara fuel save etiketini yapıştırmışlar ve w power dieseli kaldımışlardı.en azından kayseride böyleydi.demekki vatandaş fuel save den pek memnun kalmadı ve v power tekrar getirildi gibi bir sonuç çıkardım ben.ama fiyatına baktım 3,72.çok fark var.fuel save 3,63.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 25 Mart 2011; 1:44:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

quote:

Orijinalden alıntı: fbcemo

Ben de haftasonu mazotu Shell'den alacağım ama açıkçası kafam karıştı. Birçok çeşidi var mazot olarak. Normalde Opet'ten aldığım eurodiesel'e hangisi eşdeğer acaba?

bahsettiğimiz fuel save diesel eşdeğer olanı.yani en azından fiyat olarak öyle.yalnız olumsuz tecrübelere bakılırsa pek de eşdeğer değil gibi görünüyor.birçok firma katkısız eurodizelle katkılı eurodizelin fiyatlarını ayırdı.yani kalitelisini almanız için shellde 9 diğer firmalarda da 4-6 krş litre başına fazla ödemeniz gerekiyor.ama opette böyle bir durum yok.motorin her zamanki motorin.fiyatı tek.şu an için opetten gayet memnunum.tek memnun olmadığım taraf km olarak az götürmesi.ama aracımın performansı gayet iyi.o yüzden bir süre daha opete devam diyorum

Normalde ben de hep Opet'ten alırım ama bu haftasonu gideceğim yerde bonusumla benzin alabileceğim yerleri araştırdım o yüzden mazotu Shell'den almak zorunda kalacağım gibi görünüyor.

• Ben Son 1,5 ay içinde 2 depo fuelsave, bir depo total excellium, bir depoda GTL+ aldım yakıtların arasıda ne ses farkı nede performans farkı göremedim, farkları fiyatları. yalnızca totalden asit kokusu geliyor egzost gazından.
    Heralde ben hoşafdan anlamıyorum. :)
  • GTL+ ile arasındaki farkı anlamadıysan galiba son dediğin doğru oluyor. :))
  • Shellin sitesinden alıntı ;

Kısa veya uzun bütün yolculukların daha tasarruflu olabilmesi için Shell FuelSave Diesel'i yarattık - Daha fazla ödemeden her depoda 1 litreye kadar* tasarruf etmenizi sağlamak için tasarlandı.
    Aracınızı Shell FuelSave Diesel ile doldurduğunuz andan itibaren yeni yakıt tasarrufu formülünün faydalarını görmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni, formülünün ilk damladan itibaren yakıt ekonomisini geliştirecek şekilde tasarlanmış olan Verimlilik Arttırıcı ile zenginleştirilmiş olmasıdır.

Verimlilik Arttırıcı nasıl çalışır?
    Yakıt verimliliği sağlayan bu formül daha etkin bir şekilde ateş alıp yanarak motorunuzda daha verimli bir yanma ortaya çıkmasına yardımcı olur. Böylece Shell FuelSave Diesel'in her damlasından en fazlasını almanıza ve hiçbir ek ücret ödemeden depo başına 1 litreye kadar tasarruf etmenize yardımcı olur*.

Deponuzu her doldurduğunuzda tasarruf etmenizi sağlayacak yakıtı elde etmek için durmaksızın laboratuvar ve yol testleri gerçekleştiren Shell bilim insanlarımız için bu aşamaya gelmek memnuniyet verici bir mücadelenin sonucuydu.

Öyleyse, Shell FuelSave Diesel ile daha fazla ödemeden her depoda 1 litreye kadar tasarruf edin* - hemen en yakınınızdaki Shell istasyonuna uğrayın.

Shell FuelSave Diesel

Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (düşük kükürtlü) eski veya yeni teknoloji her tür dizel araç için uygundur.
    Binek araç, ticari araç, ağır vasıta her tür dizel araçta kullanılabilir.
    Türk Standartları Enstitüsünün TS EN 590 standardına uygun bir yakıt olup Euro 2,3,4 ve 5 normundaki tüm motor tipleri için uygundur.
    *En az 50 litrelik bir deponun tamamının doldurulduğu varsayımıyla hesaplanmıştır. Standart benzinle ilk depoda etkisini gösteren yakıt tasarrufu formülümüze sahip standart benzin karşılaştırılmıştır.

Standart dizel yakıtla ilk depoda etkisini gösteren yakıt tasarrufu formülümüze sahip standart dizel yakıt şehiriçi kullanım baz alınarak karşılaştırılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve sürüş stiline göre değişebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacec -- 28 Mart 2011; 1:12:47 >

• fuel save dızel tasarruf dıyorlar v-power enerji ?????? denedim evet dogru yanı :D
  • haklısın.

quote:

Orijinalden alıntı: D_E_V_I_L

GTL+ ile arasındaki farkı anlamadıysan galiba son dediğin doğru oluyor. :))
  • kesinlikle var denemenizi öneririm
  • Artık Shell fuelsave alacağım.
  • Bugun Shell fuel save 3.66 dan fulledik ( Antalya ) . Bakalım farketmezse v power ( 3.84 )almaya gerek yok...
    shell+turkcell kampanyasından 40 tl yide kullandık iyi oldu son gün 15 agustos arkadaşlar dikkat son güne bırakmayın ben baya uğraştım shell kartta problem oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cannama -- 12 Ağustos 2011; 13:22:51 >
  • Piyasadan kalkan kara mazotu böyle bitirmeye çalışıyorlar :)
  • Fuel Save ile V-Power arasındaki makas 15 kuruş oldu.. Gene VPower ile GTL arasındaki fark 25 kuruş.

Bu farklara değecek birşey değil ikisi de. Fuel Save alın katkıyı kendiniz koyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jet_han

Piyasadan kalkan kara mazotu böyle bitirmeye çalışıyorlar :)

Şimdi biz kara mazot mu almış olduk ? ( fuel save = kara mozot ) shell in sitesi yanlış yazmış galiba ... Opet tek çeşit satıyor yani sana göre kara mazot ilginç...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.