Şimdi Ara

Shell Fuel Save Diesel (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
33.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar markayı geçtim istasyon bile çok önemli.

Bu hususta şöyle bir bilgi vereyim: Total Doco istasyonları direkt olarak Total tarafından işletilen istasyonlardır.

Aracı bayii olmadığı için üçkağıt olayı da olmayacaktır (herhalde) diye tahmin ediyorum.

Bilginize.

Haluk
  • 3.33 den fuel save aldım gayet de memnunum 0.03TL de yanıma kar kaldı
  • Fullpet ten yakıt aldım aracımın motor sesi arttı ve çok az performansı düştü 80 tl lik almıştım bitsin bir shell den gtl+ alıcam 3,69 galiba inşALLAH düzelir aracım birde dizel korkuyorum masraf çıkartmasın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

Fullpet ten yakıt aldım aracımın motor sesi arttı ve çok az performansı düştü 80 tl lik almıştım bitsin bir shell den gtl+ alıcam 3,69 galiba inşALLAH düzelir aracım birde dizel korkuyorum masraf çıkartmasın....

GTL dün 3.730 idi..
  • Shell fuelsave dizel V power dizelden uygun olunca Bp Utimate , Totalde Excellium yerine fiyatlandırmada motorin ismi altında ( kırsal motorin değil ) eurodizel satmaya başlamışlar.Benim görüşüm kaliteli katkıları çekerek standart 10 ppm kükürt içeriğine sahip standart yakıt satmaya başlamış olabilirler, benzinde yaptıkları gibi
    Ben Lukoil ecto dizel alıyorum memnunum.100 liralık alınca 3 liralık hediye yakıt veriyorlar ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

quote:

Fullpet ten yakıt aldım aracımın motor sesi arttı ve çok az performansı düştü 80 tl lik almıştım bitsin bir shell den gtl+ alıcam 3,69 galiba inşALLAH düzelir aracım birde dizel korkuyorum masraf çıkartmasın....

GTL dün 3.730 idi..

3.710 tl den aldım dün....
  • Bende gtl aldım 3700.- den araç bravo 1.6 mj depo boştu 50.- lik aldım motor daha sessiz çalıştığını fark ettim ancak pahalı ben yine opef e devam etcem
  • İyi mazot gtl aldım motor sesi daha bı guzel oldu ama pahalı 3,700 cok
    Opet e devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: canera66

İyi mazot gtl aldım motor sesi daha bı guzel oldu ama pahalı 3,700 cok
    Opet e devam

3.7 nedir ya benzinli araba alırdım o parayı verecek olsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

quote:

Opet e devam

Ben şahsen ayda ya da 2 ayda 50-100 tl arası alıyorum en azından araç için iyi oluyor....
  • quote:

quote:

quote:

Opet e devam

Ben şahsen ayda ya da 2 ayda 50-100 tl arası alıyorum en azından araç için iyi oluyor....

o mantıklı bak eyvallah. ama sürekli kullanım için bana pahalı geldi total yok kütahyada shell takılıcaz mecbur yoksa totalden alıcam dizeli ama el mahkum

• Fuelsave aldım ben de ve öncekine göre (V-Power) motor sesi ve performansı olumsuz etkilediğine şahit oldum ...
    (2007 Kangoo 1.5 Dci 80 Hp)
  • ben de fuel save aldım aracımın sesi çok gibi geliyor bana, bir de performansı düştü sanki, aracın devri düşünce eskisine göre çok ses ve titreme yapıyor. ben sevmedim sanırım bir daha da almayacağım. ya total ya po dan alırım...
  • Ekonomik bir yakıt olduğu kesin.En azından benim aracımda öyle.Çünkü 100 km de 4.1 litre tüketmiş ki bu fabrika verilerinin bile altında bir değer.Ama ses ve parformans konusunda tereddütteyim ...
  • Ekonomi, performans, gürültü, güven vs. vs. tümünü genel olarak hesaba katınca dönüp dolaşıp total excelyum erodiezele devam etmekararı aldım ben. shell gtl iyi ama pahalı ve yakış artıyor gibi, fuelsave'i de ekonomik ama gürültülü performansda azda olsa elden gidiyor gibi. opet, po, bp falan son 10yıldır hiç almadım bu markalardan. mazot pompasını bir kere kırdım 90lı yılların sonlarına doğruydu. arabanın ederi 4-5bin liraydı binbeşyüze varmıştı sadece pompa masrafı. depoyu söktür temizlettir falan filan neler çekmiştim anlatamam.
  • Arkadaşlar şahsen ben de çok kararsız kaldım bu Fuel Save konusunda.
    Nedenine gelince; yıllardır (6-7 senedir) Shell Euro dizel almaktaydım. Ancak yeni yasa gereği (her konuda Avrupa birliği normları geçerli sanki memleketimizde) kırsal motorin kalkınca yerine Fuel Save diye bir şey çıkardı Shell, gerçi benzinliler için zaten vardı da dizel için yeni oldu. Bence Shell kırsal motorin sattığı müşterilerine tutup da Euro dizel satamayacağı için; çünkü daha pahalı kırsal motorine göre. Eski bildiğimiz Euro dizel in kalitesini ve dolayısı ile maliyetini düşürdü. Son aldığım (mecburen) Fuel Save aracın düşük devirlerde çok fazla titreme yapmasına neden oldu. Opet i çok fazla öneren var etrafımda, ancak onlarda da durum Shell deki gibi yeni yakıt adı altında Euro dizeli kötüleştirdi mi acaba ?????
    Yorumlarınızı bekliyorum. Selamlar herkese ...
  • ben dün depoyu v power doldurdum afyondan geçerken o ses ve titreme gerçekten azaldı bazen rölantıde motorun sarsıntısını içeriden hissediyordum biraz pahalı ama buldukça v power dizel alacağım fuel save kırsal motorin tadında bir yakıt anladığım kadarıyla eıro dizele yakın diyorlar ama fark bariz
  • bunlar hava civa,yakıt ve performanstan verim almak istiyorsanız bor katklı motor yağı kullanın.
  • quote:

ben dün depoyu v power doldurdum afyondan geçerken o ses ve titreme gerçekten azaldı bazen rölantıde motorun sarsıntısını içeriden hissediyordum biraz pahalı ama buldukça v power dizel alacağım fuel save kırsal motorin tadında bir yakıt anladığım kadarıyla eıro dizele yakın diyorlar ama fark bariz

Arkadaşım v power Euro dizel kalmadı ki sen herhalde Gtl i kastediyorsun.
    V power halen olmuş olsa zaten bu konu başlığı dahi olmazdı.
  • yok gayet güzel bir şekilde v power deisel doldurduk ödedik 3,4 küsür verdik litresine internet sitesinde de v power diesel mevcut birisi v power dieselin kalkacağını söylemiş ama nette de yazmıyor böyle bişey

bknz:http://www.shell.com.tr/home/content/tur/products_services/on_the_road/fuels/v_power_diesel_tpkg/
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.