Şimdi Ara

Shell Fuel Save Diesel (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
33.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten 100 km olması abes kaçar,100 litre doğru olanı;mesele anlaşılmıştır ...
  • shell bir depoda 1 litre tasarruf diyoda bu depo kaç litrelik

50 litrelik depo desek 100 litrede 2 litre tasarrufu olur poda 4 litre diyor... acaba hangisi doğru... bence ikiside yalan
  • Bununla değil fiyat düşürerek daha iyi satış yapabilrler ülkemizde. Açıkcası shell kullanan biri olarak ilk defa full petrol e gideceğim ve yakıt alacağım bakalım inşALLAH kalitelidir eurodizeli?....
  • Bir de hangi araçlara göre? En azından motor hacmi, ağırlık oranı verebilirler.
  • selamlar arkadaslar
    ben full ve kadoil den euro dizel aldım defalarca ve diğer bildiğimiz marka yakıtlarıda kullandım.Ama aralarında bariz bir fark hissetmedim.3.37 yerine 3.22 tl lik fiyat gayet güzel artı bide full un açılış yaptığı günde yüzde 25 e varan indirim uygulanıyornuş fakat ben bu indirmlere yetişemedim malesef.yalnız en fazla 150 tl lik yakıt veriyolarmış...belki ileride enjektör ve pompa sistemlerine zaraı olur mu bilemiyorum ama ben şimdiye kadar bişey görmedim.
    saygılar...
  • Ucuz yakıta güvenmemek lazım. Pompalarının sağlıklı ölçüm yaptığını, mazotlarının temiz olduğunu düşünmüyorum. Hatta her bayiye bile güvenmem, belli başlı istasyonlardan yakıt alırım.

Örneğin önceliğim burdaki Total'dir. Menzili de uzun oluyor namıssızın. Sonra Konya Yolu'ndaki Opet. Şehir dışında da Opet'ten başka yerden almıyorum.
  • Maalesef Full'ün mazotu benim arabaya yaramadı (ses artışı, performans düşüklüğü ve tüketim artışı). Paşa paşa döndük BP'ye. Halbuki evime çok yakın bir tane Full istasyonu var ve çok güzel bir istasyon, çalışanlar da çok düzgün insanlardı. Kafeteryasında çay çorba falan bedavaydı, keşke araba kabul etseydi mazotu.

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

Bununla değil fiyat düşürerek daha iyi satış yapabilrler ülkemizde. Açıkcası shell kullanan biri olarak ilk defa full petrol e gideceğim ve yakıt alacağım bakalım inşALLAH kalitelidir eurodizeli?....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbdanisman

Maalesef Full'ün mazotu benim arabaya yaramadı (ses artışı, performans düşüklüğü ve tüketim artışı). Paşa paşa döndük BP'ye. Halbuki evime çok yakın bir tane Full istasyonu var ve çok güzel bir istasyon, çalışanlar da çok düzgün insanlardı. Kafeteryasında çay çorba falan bedavaydı, keşke araba kabul etseydi mazotu.

quote:

Bununla değil fiyat düşürerek daha iyi satış yapabilrler ülkemizde. Açıkcası shell kullanan biri olarak ilk defa full petrol e gideceğim ve yakıt alacağım bakalım inşALLAH kalitelidir eurodizeli?....

Bu her şubedemi var acaba yaramama olayı? ilk kez alıcam acaba azmı alsam yoksa depoyu doldursammı?

• quote:

Bence full olayi bitirdi. Yillarca bizi somuren akaryakit kartelinden bir allahin kulunun yapamadigini yapiyor adamlar.

Helal olsun diyorum.

Istasyonlar yayginlasinca neler olacak acaba.
  • Arkadaşlar bence dizelin hepsi aynı. bence tasarruf yakıtları firmaların satış yapabilmek için yaptığı reklamlardan ibaret. Hatta ve hatta eurodizel ile kırsal motorinin bile aynı olma ihtimali var diye düşünüyorum.
  • beyler, bu tür reklamlarda kaçırdığınız çok ciddi bir nokta var.

reklamlara dikkat edin, hep "şu litreye kadar" tasarruf der. burda can alıcı kelime "kadar" kelimesi. yani "şu litre tasarruf" değil. "şu litreye kadar tasarruf" der.

ne demek bu?

bu şu demek. "1 depode 1 litreye kadar tasarruf" demek "1 depoda 1 litre" de tasarruf edebilirsiniz, "1 depoda 0.000001 litre" de tasarruf edebilirsiniz. hatta "1 depoda 0 litre" tasarruf etseniz de "niye tasarruf etmedim ben arkadaş" diye soramazsınız çünkü size kesin bir taahhüt verilmemiştir demek oluyor tüm bunlar.

kısaca ve özetle, bu tür reklamlar saçmalıktan ve aldatmacadan başka bir şey değildir. kendi bildiğiniz tasarruf yöntemleriyle tasarruf edecek olursanız ettiğiniz tasarrufu reklam sahibi firmalar sahiplenecek, "bizim ürünümüz sayesinde tasaruf ettiniz" diyebilecekler ama hiç tasarruf etmezseniz "biz kesin şu kadar tasarruf edeceksiniz demedik, şuna kadar edebilirsiniz demiştik" deyip işin içinden sıyrılacaklar demek oluyor kısaca.

kanmayın bunlara, uyanık olun biraz...

• ben kandım denemek için nihayet dün doldurdum ama uzun yolda bakamadım bu deponun tekrar dolması vakit alır ama dolarsa tam yakıt tüketimini paylaşırım dün sordum kırsal motorin ayarındamıdır diye yok euro dizele YAKIN dedi
  • arkadaşlar bu yakıt eurodizel mi değil mi tam karar veremedim doğrusu.aracıma koymakta tereddüt ediyorum.bu konuda bilgi sahibi olanınız varsa bi zahmet yazabilir mi?teşekkürler...
  • gerçekten kaliteli mazot istiyorsanız Shell GTL deneyin ama onunda fiyatı normal euro dizele göre pahalı.
  • Arkadaslar shell fuel save diesel yakit hakkinda shell in müşteri hizmetlerini aradim biraz once.
    Merak ettiğim bu yakitin v-power diesel yakitin yerine mi gectigi, yoksa diesel extra (hatirlarsiniz kamyonculara yonelik bir reklami vardi ve uzun menzil vaat ediyordu) dedikleri ürünün yerine mi gectigi idi.
    Bu arada shell istasyonlarindan v-power diesel yakitin kaldirildigini da ekleyeyim. Şimdi fuel save ve gtl var.
    Müşteri hizmetlerindeki bayan v-power diesel yakitin yerine fuel save in ikame edildigini bundan sonra v-power diesel isimli bir ürünün bulunmayacagini soyledi...
    Fuel save diesel yakitin v-power diesel e gore daha düşük kükürt oranina sahip oldugunu da ekledi ve bu oranin 10 ppm oldugunu soyledi.

Gelgelelim benim gorusume. Bir ay kadar once surekli v-power diesel kullanan biri olarak gtl i denemek amacli depoyu doldurdum. Gtl ile menzil kisaldi (yaklasik %7 oraninda), performansta bir degisiklik gormedim. Bu hafta depoyu yeniden doldurmak icin shell istasyonuna gittigimde v-power diesel yok denildi, yerine fuel save geldigi soylendi. Başka bir istasyona gittim, orda da ayni sey soylendi. Gtl almak istemedigimden fuel save diesel aldim. Alir almaz 500 km sehirler arasi yol yaptim. Motor sesinde ve titresiminde artis hissettim acikcasi biraz da körelme var gibi geldi hizlanmada. 3 seneyi tamamladim aracimla, huyunu suyunu sesini bilirim... Donuste gtl ile tamamladim depoyu.

Acikcasi boyle bir isim degisikligi beni huylandirdi. Bu olayi kafamda netlestiremezsem Total excellium ya da Po nun euro dieseline devam edecegim... Shell fuel save benim icin v-power dieselin degil diesel extra nin devami gibi geldi...

Sizin fikirleriniz nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayi terbiyecisi

Arkadaslar shell fuel save diesel yakit hakkinda shell in müşteri hizmetlerini aradim biraz once.
    Merak ettiğim bu yakitin v-power diesel yakitin yerine mi gectigi, yoksa diesel extra (hatirlarsiniz kamyonculara yonelik bir reklami vardi ve uzun menzil vaat ediyordu) dedikleri ürünün yerine mi gectigi idi.
    Bu arada shell istasyonlarindan v-power diesel yakitin kaldirildigini da ekleyeyim. Şimdi fuel save ve gtl var.
    Müşteri hizmetlerindeki bayan v-power diesel yakitin yerine fuel save in ikame edildigini bundan sonra v-power diesel isimli bir ürünün bulunmayacagini soyledi...
    Fuel save diesel yakitin v-power diesel e gore daha düşük kükürt oranina sahip oldugunu da ekledi ve bu oranin 10 ppm oldugunu soyledi.

Gelgelelim benim gorusume. Bir ay kadar once surekli v-power diesel kullanan biri olarak gtl i denemek amacli depoyu doldurdum. Gtl ile menzil kisaldi (yaklasik %7 oraninda), performansta bir degisiklik gormedim. Bu hafta depoyu yeniden doldurmak icin shell istasyonuna gittigimde v-power diesel yok denildi, yerine fuel save geldigi soylendi. Başka bir istasyona gittim, orda da ayni sey soylendi. Gtl almak istemedigimden fuel save diesel aldim. Alir almaz 500 km sehirler arasi yol yaptim. Motor sesinde ve titresiminde artis hissettim acikcasi biraz da körelme var gibi geldi hizlanmada. 3 seneyi tamamladim aracimla, huyunu suyunu sesini bilirim... Donuste gtl ile tamamladim depoyu.

Acikcasi boyle bir isim degisikligi beni huylandirdi. Bu olayi kafamda netlestiremezsem Total excellium ya da Po nun euro dieseline devam edecegim... Shell fuel save benim icin v-power dieselin degil diesel extra nin devami gibi geldi...

Sizin fikirleriniz nelerdir?

Bende bir hafta önce mecbur kaldığım için Shell e girdim ve dediğiniz gibi full save vardı. depoyu fulledim şuana kadar yaklaşık 300 km yol yaptım şehir içi,

bugüne kadar hep totalden alıyordum,

aracımda bir fark hissetmedim,

aracın sesi, çekişi aynı,

• ben önceki depomu v power doldurmuştum son depoyu fuelsave doldurdum maalesef benim aracım daha sesli çalışıyor gibi beliyor belki soğukların etkisindendir ama pek sevmedim v pwer yoksa ne yapacaz bilmiyorum
  • Ben pek bişey hissetmedim... Yeni pazarlama taktikleri işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

arkadaşlar bu yakıt eurodizel mi değil mi tam karar veremedim doğrusu.aracıma koymakta tereddüt ediyorum.bu konuda bilgi sahibi olanınız varsa bi zahmet yazabilir mi?teşekkürler...

Tabiki eurodizel dostum. Yoksa fiyati boyle olmazdi zaten.
  • Bi depo 55 litredir ortalama. 55 litrede 1 litre tasarrufu ölçmeyi başarabilecek var mı aramızda. Arabanın kullanımı, trafik, havanın soğukluğu gibi kriterlere bağlı olarak tüketimi değişiyor. Uzun yolda bile rüzgar her zaman aynı olmaz. 55 litrede 1 litre derecesinde hassas ölçüm ancak laboratuar ortamında yapılabilir...

Ben ortalama 55 dedim ama 45lt depo da var 70 litre depo da var. Adamların salladığı buradan bile belli bence. 45 litrede 1 litre tasarruf olursa 70 litrede de mi 1 litre olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 9 Şubat 2011; 16:11:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.