Şimdi Ara

Shell Cam Suyu Araç Boyasına Zarar Verir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
19.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç Seat Leon Stella 2001 model...Sizce?
    Benzer olay yaşayan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c a g a t a y -- 22 Ağustos 2011; 22:17:46 >

• Öncelikle geçmiş olsun ama soruyu sorup birşey yazmamışsınız eminmisiniz?ona göre aracımıza koyalım.
  • Sevgili Genckan
    Zaten mesaj soru amacliydi?
    Birileri de benle aynı sorunu yaşıyormu merak ediyorum.
    Shell Cam suyunu henüz suçlamıyorum. Bilimsel ispat peşindeyim

Şu anda konu SEAT+SHELL+Tüketici Mahkemesi+Ticaret Mahkemesi arasında

Neden Cam Suyundan süpheleniyorum?
    Cünkü önce sileceklere su götüren hortumlarim cürüdü, ardından araç tavanında beyaz noktasal lekeler oluştu, sonra beyaz lekeler kabuk atmaya başladı.
    Hortumlar patlayana kadar silecekler tavana atıyor(muş)du.

Selamlar
  • Umarım cam yıkama suyu deposundan alınacak numunenin shell olduğu kanitlanabilir.

Sanırım yetkili servis tarafından yapılan bir uygulama sonucu kullandınız. Bu yuzden seat da taraflardan biri olmuş.
  • Aynısından ben de kullandım 2-3 şişe.Herhangi bir sorun olmadı.
    Sulandırmadan mı kullandınız acaba,ya da güneşte mi çok kaldı?

Ben de boşaltayım bari bir an önce şüphelendim şimdi
  • Hayır
    Cam suyu depoda numune alınacak su kalmadı aylar gecti ve cok su koydum (saf su)
    Hep litrelik içme suyu alirim 1-2 LT onu koyarım (saf su)
    Ama hiç cam suyu koymadım o tarihten beri
    Shell cam suyunu pompadaki eleman koydu
    Elimde kredi karti bilgilerim var, cam suyunu aldigima dair
    Peki aldim cam suyunu da koydum mu?
    O tarihte, o gün istasyon kameralari (elimde degil, mahkeme isterse alinabilir heralde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c a g a t a y -- 22 Ağustos 2011; 23:07:42 >
  • Arkadaşlar

1. Birinci resme bakarsanız GÜNEŞTE KALMA SONUCU BOYA ATMA olmadığına siz de kanaat getirirsiniz
    Dikkatlice bakarsanız boya kalkmaları cam suyunun püskürtüldügü hizada başka yerde değil.

2. Cam suyunu su ile seyreltmeden %100 koysanız dahi bu etkiyi yapmaz, yapmaması lazım.

İki şeyden süpheleniyorum;

1. Gercekten aracıma cam suyu mu koyuldu?
    2. Benim aldigim cam suyu partisinde bir sorun mu vardı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c a g a t a y -- 22 Ağustos 2011; 23:14:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c a g a t a y

Hayır
    Cam suyu depoda numune alınacak su kalmadı aylar gecti ve cok su koydum (saf su)
    Hep litrelik içme suyu alirim 1-2 LT onu koyarım (saf su)
    Ama hiç cam suyu koymadım o tarihten beri
    Shell cam suyunu pompadaki eleman koydu
    Elimde kredi karti bilgilerim var, cam suyunu aldigima dair
    Peki aldim cam suyunu da koydum mu?
    O tarihte, o gün istasyon kameralari (elimde degil, mahkeme isterse alinabilir heralde)

Kredi kartı slipi ile o gün satın aldığınızı kanıtlayabilirsiniz, ama cam suyunu satın almanız, hangi arabada kullanıldığını kanıtlamaz.

Kamera kayıtları genellikle en fazla 30 gün saklanır. 30 gün sonunda tekrar üzerine kaydetmeye başlar.

Ayrıca üzerinden aylar geçtiğini söylüyorsunuz. Bu arada başka bir ürün de eklenmiş olabilir. Sİzin tarafınızdan veya yetkili servis bakımında.

Bunları şevkinizi kırmak için yazmıyorum, savunmada karşınıza çıkacak durumlar. Hazırlıklı olun.

Umarım başarılı olursunuz.
    Üründe bir hata varsa, bedelini ödemeliler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 22 Ağustos 2011; 23:15:49 >

• Belirttiğiniz cam suyunu 2 yıldır sulu yada sulunadırmadan direkt kullanıyorum herhangi bir zararı olmadı...Acaba fren hidrolik yağı püskürtülmüş olmasın sizin araca?
  • çok geçmiş olsun.bu cam sularında antifiriz olduğu biliniyor.ben de sürekli su ile seyrelterek kullanırım.hiç sıkıntı olmadı.yalnız sizin fıskiyeler camdan başka her yere fışkırtmış sıvıyı.davanızda başarılar dilerim...
  • geçmiş olsun, inşallah çözersiniz...

olmadı ilk görünce aklıma oraya mavi üstüne sarı alev görüntüsü yaptırmak geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhz

Belirttiğiniz cam suyunu 2 yıldır sulu yada sulunadırmadan direkt kullanıyorum herhangi bir zararı olmadı...Acaba fren hidrolik yağı püskürtülmüş olmasın sizin araca?

Bunu dikkate almak lazım,evet.
  • geçmiş olsun
  • Aynı izler benim araçtada mevcut, ben cam suyu koydurmam fakat yıkamalardaki deterjan gibi etkenler olabilir.

Cila yanığı dedikleri bir şey bu, boya eskidikçe kendiliğinden oluşuyor, boya koruması olarak pasta cilası yaptırılması gerekir.

Sizde de bunun için oluşmuş ya da bir kimyasaldan kaynaklı olabilir. Herhangi birinden şikayetçi olmanız veya peşine düşmenizin pek bir kazancı olmayabilir, geçmiş olsun zımparalanıp boyanıcak, daha fazla yayılmadan da pasta cilaya girmenizi tavsiye ederim.
  • Büyük geçmiş olsun. Davanızda başarılar. Umarım beklediğiniz sonuç çıkar ve zararınızı karşılarsınız.
  • güneş yanığı görmüştüm ama bu güneş yanığından farklı...hiç böyle birşey görmemiştim.
    resmen cam suyu bölgesinden gelen damla şekilleri. su değil de başka bir kimyasalmış gibi duruyor...

geçmiş olsun...

edit.harf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 23 Ağustos 2011; 1:47:39 >
  • takip mesajı.

Ben ters ozmoz mantığı ile çalışan arıtıcıdan su koyuyorum. evden de 25cc kadar cam sil alıp koyuyorum. kışın 50cc kadar koyuyorum. Antifriz özelliğinden dolayı. şu ana kadar bir sorun olmadı. hiçbir kimseye aracın herhangi bir yerine benden habersiz işlem yaptırmam. Böyle şeyler olabiliyor.
  • Çok geçmiş olsun gerçekten can sıkıcı olayın peşini bırakmadan sonuna kadar git ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: c a g a t a y

Arkadaşlar

1. Birinci resme bakarsanız GÜNEŞTE KALMA SONUCU BOYA ATMA olmadığına siz de kanaat getirirsiniz
    Dikkatlice bakarsanız boya kalkmaları cam suyunun püskürtüldügü hizada başka yerde değil.

2. Cam suyunu su ile seyreltmeden %100 koysanız dahi bu etkiyi yapmaz, yapmaması lazım.

İki şeyden süpheleniyorum;

1. Gercekten aracıma cam suyu mu koyuldu?
    2. Benim aldigim cam suyu partisinde bir sorun mu vardı?

Güneş yanıgı olmadıgı belli.Peki aldıgınız yer ne dedi yada diyor bu duruma
  • Çok geçmiş olsun sonucu mutlaka buraya bildirin..takipteyim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.