Şimdi Ara

SHARP, SAMSUNG YADA LG MARKA BUZDOLABI TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
8.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1800-1850 tl ye kadar bütçem var. Peşin olarak nakit alıcam buzdolabımı hemen. Sharptaki Plazmacluster Ion teknolojisinin çok başarılı olduğunu okuyorum ve duyuyorum hep. Samsung ve Lg marka buzdolaplarının da gerçekten başarılı modelleri forumda konuşuluyo hep. Acil bi tavsiye istiyorum sizlerden. Sharp olucaksa Premium yani Plasmacluster teknolojisi ile üretilen bir model (SJPT) olan bi modeli seçmek daha mı mantıklıdır? Sharp "SJPT-59R-**" modeli uygun ve en iyi tavsiye olabilir mi mesela bu fiyat aralığı için? Gerçekten bilgi sahibi arkadaşlardan profesyonel bi tavsiye bekliyorum, şimdiden teşekkürler önerileriniz için. Samsung ve LG yide unutmayalım tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citiraga -- 17 Temmuz 2011; 13:21:19 >

• Bi önerisi olan yok mu arkadaşlar
  • dostum ben de senin gibi 3 markaya bakıyorum ama kafam allak bullak ...off. ne zormuş...
    benim bi uzmanlığım yok ...ama istersen senle görüşlerimi paylaşayım..ama baştan söyleyim..ben de nihai bir karar veremedim. ben dışı beyaz olmayan modellerle ilgilendiğim için yorumlarım da hep bunlarla ilgili oldu...

samsung fiyat açısından çok uygun. özellikle 63ebpn modeli...ancak iç aksamı, plastik kalitesi vasat geldi bana...bir de lcd ekranındaki sıcaklık göstergesi, derece cinsinden değil, çubuk şeklinde bir kademelendirme..eğer bunlara takılmazsan bence samsung gayet iyi...özellikle dış kaplaması çok hoşuma gitti. tam aradaığım gibi mat ve fırçalanmış çelik...spotta 1600e falan bulursun...combi tipi de çokm güzel ama o büyük kalıba rağmen iç hcmi daha dar...eğer iç hacim sıkıntın yoksa ve de koyacak yerin varsa, combi tipini de düşünebilirsin (ama iç aksamın vasat kalitesi bunda da hakim)

sharpın plsamalı modelleri güzel özellik bakımından. ancak fiyatlar uçuyor. spotta bile 2 bin tl. dış ve iç malzeme kalitesi bence çok iyi. özellikle dış kaplaması inoz olan çok şık duruyor. lakin sharp dolapların kapı lasitkleri çok adi. 2 yılda bi bozulabiliyormuş. 12 tl civarındaymış bu lastikler de...bazı kullanıcılar sebzeleri çabuk pörsüttüğünden şikayetçi olmuş. buz kırma sesi bunda da varmış...

lg dolapların biraz daha sesli çalıştığını okudum üstteki 2 modele göre.iç malzeme kalitesi bence iyi...ancak chiller bölmesi sebzeliğin üstüne. yani baya bi eğilmek lazım. keşke üstte olsaydı sharpta oldugu gibi...buzmatik olayı bence en güzel bu dolapta. üst bölmeden suyu dolduruyosun...bir mandal yardımıyla bulzrı alttaki bölmeye döküuorsusn...ancak lg. de de mat çelik kaplamalı model yok. önceden tiitanyum kaplama varmış. şu an bsh grubunda satılan xl ve xxl modellleri zaten lg üretimi. xl ve xxl.lerin dış kaplaması mat ve titanyum ve çok şık...ama bu modeller de lg.den oldukça pahalı. lg ise hangi akkla hizmet bilemiyorum, T kodlu tiitanym modelleri artık getirmiyor. onun yerine acm kaplama denen ve 80lerin discolarındaki parlaklığa benzer S serili (602-652-712)ysx alüminyum kaplamalı modellerini getiriyor. hani cihiilerın falan altta olmasını da kabul ettim ama o ışıltılı acm içime sinemedi. bu arada lg. de lan iyoniser sisteminin sağlığa zaralı oldugunu da okudum bi yerlerde...

işte böyle..
    işin içine girmeden önce, gider bir bosch bayiinden inox combi dolap alırdım diyordum..ne zamanki araştırmaya başladım kafam karıştı..daha önce başka bir başlıkta da yazmıştım..

keşkse fiyatı samsung gibi olan, iç malzeme kalitesi lg gibi olan, dış kaplaması samsung-shap gibi olan ve de hacim kullanma açısından sharip gibi olan bir dolap olsaydı...

http://www.electrolux.com.tr/node39.asp?ProdId=41710

bu dolabı da çok beğendim ama fiyatı el yakıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

dostum ben de senin gibi 3 markaya bakıyorum ama kafam allak bullak ...off. ne zormuş...
    benim bi uzmanlığım yok ...ama istersen senle görüşlerimi paylaşayım..ama baştan söyleyim..ben de nihai bir karar veremedim. ben dışı beyaz olmayan modellerle ilgilendiğim için yorumlarım da hep bunlarla ilgili oldu...

samsung fiyat açısından çok uygun. özellikle 63ebpn modeli...ancak iç aksamı, plastik kalitesi vasat geldi bana...bir de lcd ekranındaki sıcaklık göstergesi, derece cinsinden değil, çubuk şeklinde bir kademelendirme..eğer bunlara takılmazsan bence samsung gayet iyi...özellikle dış kaplaması çok hoşuma gitti. tam aradaığım gibi mat ve fırçalanmış çelik...spotta 1600e falan bulursun...combi tipi de çokm güzel ama o büyük kalıba rağmen iç hcmi daha dar...eğer iç hacim sıkıntın yoksa ve de koyacak yerin varsa, combi tipini de düşünebilirsin (ama iç aksamın vasat kalitesi bunda da hakim)

sharpın plsamalı modelleri güzel özellik bakımından. ancak fiyatlar uçuyor. spotta bile 2 bin tl. dış ve iç malzeme kalitesi bence çok iyi. özellikle dış kaplaması inoz olan çok şık duruyor. lakin sharp dolapların kapı lasitkleri çok adi. 2 yılda bi bozulabiliyormuş. 12 tl civarındaymış bu lastikler de...bazı kullanıcılar sebzeleri çabuk pörsüttüğünden şikayetçi olmuş. buz kırma sesi bunda da varmış...

lg dolapların biraz daha sesli çalıştığını okudum üstteki 2 modele göre.iç malzeme kalitesi bence iyi...ancak chiller bölmesi sebzeliğin üstüne. yani baya bi eğilmek lazım. keşke üstte olsaydı sharpta oldugu gibi...buzmatik olayı bence en güzel bu dolapta. üst bölmeden suyu dolduruyosun...bir mandal yardımıyla bulzrı alttaki bölmeye döküuorsusn...ancak lg. de de mat çelik kaplamalı model yok. önceden tiitanyum kaplama varmış. şu an bsh grubunda satılan xl ve xxl modellleri zaten lg üretimi. xl ve xxl.lerin dış kaplaması mat ve titanyum ve çok şık...ama bu modeller de lg.den oldukça pahalı. lg ise hangi akkla hizmet bilemiyorum, T kodlu tiitanym modelleri artık getirmiyor. onun yerine acm kaplama denen ve 80lerin discolarındaki parlaklığa benzer S serili (602-652-712)ysx alüminyum kaplamalı modellerini getiriyor. hani cihiilerın falan altta olmasını da kabul ettim ama o ışıltılı acm içime sinemedi. bu arada lg. de lan iyoniser sisteminin sağlığa zaralı oldugunu da okudum bi yerlerde...

işte böyle..
    işin içine girmeden önce, gider bir bosch bayiinden inox combi dolap alırdım diyordum..ne zamanki araştırmaya başladım kafam karıştı..daha önce başka bir başlıkta da yazmıştım..

keşkse fiyatı samsung gibi olan, iç malzeme kalitesi lg gibi olan, dış kaplaması samsung-shap gibi olan ve de hacim kullanma açısından sharip gibi olan bir dolap olsaydı...

http://www.electrolux.com.tr/node39.asp?ProdId=41710

bu dolabı da çok beğendim ama fiyatı el yakıyor :)

emrahsnr kafanı biraz da ben karıştırayım beğendiğin o electrolux de galiba vestel üretimi. electrolux un kendi ürettiği bütün dolaplar kombi tipiymiş avrupaya uygun olarak, extradan bir yatırım yapmamak için dondurucu üstte dolaplarını vestele ürettiriyormuş. ama vestel mestel önemli değil derseniz zanusside bu dolaba yakın hacimde 1200 tl civarlarında dolap var. o da vestel üretimidir büyük ihtimalle. aeg-electrolux-zanussi aynı firma.

http://www.cimri.com/zanussi-zrt349-buzdolabi?ad=1

• avustralya yapımı olarak okudum beyaz eşya başlığında....ama dediğiniz gibi vestelse direk elerim zaten...

düzeltme: avustralya yapımı olan

http://www.garantialsat.com/ilan/electrolux_end5298x_buzdolabi_a_517_lt_celik_yxgxd_172x8-79781.html

imiş..

yani önceki linkini verdiğimin menşeini bilmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 19 Temmuz 2011; 1:17:52 >
  • işte dolabın kralı burda fiyatından belli. bir türk, türk halkını ancak bu kadar yolabilir. yazık diyorum başka birşey demiyorum. bütün dolaplarında olumlu yorumların altındaki hayırlar,olumsuz yorumların altındaki evetler tıklanmış. e çevremizden de biliyoruz ne olduklarını. kalite üretin kendi malımızı alalım,canı gönülden istiyorum bunu. ama nasıl olsa halk saf diye, kaliteden tamamen ödün verip, fiyatıda "kör malın iyisini fiyatından anlarmış" mantığıyla yüksek tutuyorlar.

http://www.hepsiburada.com/Liste/vestel-bzp-xxl3504-sew-parlak-gri-no-frost-buzdolabi-552-lt/ProductDetails.aspx?productId=mtvesbzpxxl3504sew&categoryId=22154#Gorseller

2 sene önce laptop araştırıyordum, alacağımdan değil ama merak edip vestelin bir laptopuna baktım. teknolojinin baya gerisinde bir laptopu 2100 tlydi. dünya markalarında bile yoktu o özellikte olupta o fiyata laptop.

• quote:

avustralya yapımı olarak okudum beyaz eşya başlığında....ama dediğiniz gibi vestelse direk elerim zaten...

http://www.garantialsat.com/ilan/electrolux_end5298x_buzdolabi_a_517_lt_celik_yxgxd_172x8-79781.html

imiş..

kombi tipi olanı avustralya üretimi,media marktta gördüm. hakkaten güzel bi dolap. ama dondurucu üstte olan modeller hakkında verdiğim bilgi candoğandan
    3 tip 52810 var, ikisi dondurucu üstte beyaz ve inox, biri kombi inox.

• Bu aralar buzdolabı alanlar (almayı düşünenler) hep aynı şeyden muzdarip: SAMSUNG mu SHARP mı?

Ben de bir haftadır yaptığım gözlemler sonucunda bu iki marka rasında kaldım ama son tercihim SHARP olacak gibi.

Benim için en önemli parametre (fiyattan bile önemli) yer darlığı. Mutfakta buzdolabı için ayrılan yer maalesef 77 cm, o yüzden Samsung'un rt72 modelini elemek zorunda kaldım çünkü dolabın eni 84 cm. Benim mutfağım için en uygun boyuttaki Samsung ise 72.5 cm genişliğe sahip rt54 modeli fakata bunun da iç hacmi yaklaşık 410 litre, dışardan çok heybetli duruyor ama maalesef dolabın iç hacmini fizibıl kullanamamışlar. Sharp da ise bana en uygun genişlikteki dolap 70cm genişliğe sahip sj-pt59r modeli. İç hacmi 470 litre civarı bunun yanında teknoloji ve donanım olarak rt54'ten hayli önde. İnternet üzerinden satış fiyatlarına baktığım zaman yaklaşık olarak 600-700 liralık bir fiyat var aralarında. Dediğim gibi istediğim en'de en fazla hacmi sağlıyıp en son teknolojiye haiz seçenek sjt-pt59 modeli.

Diğer taraftan baktığımız zaman yaşadığım muhitte (Pendik çevresi) gezdiğim Teknosa'ların hiçbirinde 59 serisi yok. (eğer yer sorununuz yoksa Darty'de 2200 civarı bir fiyata sjt-pt69 serisini bu aralar 2200 civarı bir fiyata almak mümkün). Ondan dolayı bana Sirkeci yolları gözükmek üzere. Şu aşamada gözümü korkutan spotçulardan alacağım bir cihazda Allah muhafaza herhangi bir sıkıntı yaşarsam garanti şartlarından yararlanamama korkusu. Madem burası paylaşımların olduğu bir forum, eğer güvendiğiniz ve önerebileceğiniz bir spotçu varsa bana onun iletişim bilgilerini gönderin En azından arızalanma korkusu yaşamadan gönül rahatlığı ile buzdolabı kullanayım.

p.s. Söylemeden geçemeyeceğim, Sharp sorun çıkarana kadar iyi bir seçenek gibi duruyor ama bozulduğunda baya bir can sıkacak gibi duruyor çünkü servis ağları yetersiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi permanganat26 -- 19 Temmuz 2011; 9:56:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: permanganat26

Bu aralar buzdolabı alanlar (almayı düşünenler) hep aynı şeyden muzdarip: SAMSUNG mu SHARP mı?

Ben de bir haftadır yaptığım gözlemler sonucunda bu iki marka rasında kaldım ama son tercihim SHARP olacak gibi.

Benim için en önemli parametre (fiyattan bile önemli) yer darlığı. Mutfakta buzdolabı için ayrılan yer maalesef 77 cm, o yüzden Samsung'un rt72 modelini elemek zorunda kaldım çünkü dolabın eni 84 cm. Benim mutfağım için en uygun boyuttaki Samsung ise 72.5 cm genişliğe sahip rt54 modeli fakata bunun da iç hacmi yaklaşık 410 litre, dışardan çok heybetli duruyor ama maalesef dolabın iç hacmini fizibıl kullanamamışlar. Sharp da ise bana en uygun genişlikteki dolap 70cm genişliğe sahip sj-pt59r modeli. İç hacmi 470 litre civarı bunun yanında teknoloji ve donanım olarak rt54'ten hayli önde. İnternet üzerinden satış fiyatlarına baktığım zaman yaklaşık olarak 600-700 liralık bir fiyat var aralarında. Dediğim gibi istediğim en'de en fazla hacmi sağlıyıp en son teknolojiye haiz seçenek sjt-pt59 modeli.

Diğer taraftan baktığımız zaman yaşadığım muhitte (Pendik çevresi) gezdiğim Teknosa'ların hiçbirinde 59 serisi yok. (eğer yer sorununuz yoksa Darty'de 2200 civarı bir fiyata sjt-pt69 serisini bu aralar 2200 civarı bir fiyata almak mümkün). Ondan dolayı bana Sirkeci yolları gözükmek üzere. Şu aşamada gözümü korkutan spotçulardan alacağım bir cihazda Allah muhafaza herhangi bir sıkıntı yaşarsam garanti şartlarından yararlanamama korkusu. Madem burası paylaşımların olduğu bir forum, eğer güvendiğiniz ve önerebileceğiniz bir spotçu varsa bana onun iletişim bilgilerini gönderin En azından arızalanma korkusu yaşamadan gönül rahatlığı ile buzdolabı kullanayım.

p.s. Söylemeden geçemeyeceğim, Sharp sorun çıkarana kadar iyi bir seçenek gibi duruyor ama bozulduğunda baya bir can sıkacak gibi duruyor çünkü servis ağları yetersiz.

yetersiz mi tam bilmiyorum ama yedek parcalar fahis. forumdan bi arkadas alt ve ust kapi icin /ya da dis yuzeyi de olabilir tam hatirlamiyorum/ dolap fiyatindan daha fazla bir bed istediklerini yazmis servisin.

• Sharp için şu parça fiyatları ve servis ağı ile ilgili detaylı bir bilgi sahibi olan bir arkadaş var sa paylaşsın bence. Keza dolap kalitesinin yanında servis ve yedek parça faktörüde çok önemli bişi. Ben iklimsa bakıyor diye bliyorum sharp servisi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: citiraga

Sharp için şu parça fiyatları ve servis ağı ile ilgili detaylı bir bilgi sahibi olan bir arkadaş var sa paylaşsın bence. Keza dolap kalitesinin yanında servis ve yedek parça faktörüde çok önemli bişi. Ben iklimsa bakıyor diye bliyorum sharp servisi için.

Yukarıda da dediğim gibi ürünü kurumsal bir yerden satın aldığınız zaman garanti süresi içinde herhan gibi arızada zaten ücretsiz yapmak zorundalar, hatta cüzi bir miktar para ödeyerek bu garanti süresini 3-4 sene daha uzatmak da mümkün. Fakat bozulan herhangi bir parçasının Türkiye'de bulunmama ve yurt dışından getirtilme ihtimali ihtimalini düşünmek bile istemiyorum, kim bilir ne kadar zaman alır. Bunun yanında benim kafamı kurcalayan asıl konu, spotçulardan alınan buzdolabı için İklimsa'dan alınmış muamelesi görüp onun gibi garanti şartlarına sahip mi, artı eğer spotçulardan alırsam kurulumunu yapacak kişiler İklimsa'nın kendi personeli mi olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: permanganat26

quote:

Sharp için şu parça fiyatları ve servis ağı ile ilgili detaylı bir bilgi sahibi olan bir arkadaş var sa paylaşsın bence. Keza dolap kalitesinin yanında servis ve yedek parça faktörüde çok önemli bişi. Ben iklimsa bakıyor diye bliyorum sharp servisi için.

Yukarıda da dediğim gibi ürünü kurumsal bir yerden satın aldığınız zaman garanti süresi içinde herhan gibi arızada zaten ücretsiz yapmak zorundalar, hatta cüzi bir miktar para ödeyerek bu garanti süresini 3-4 sene daha uzatmak da mümkün. Fakat bozulan herhangi bir parçasının Türkiye'de bulunmama ve yurt dışından getirtilme ihtimali ihtimalini düşünmek bile istemiyorum, kim bilir ne kadar zaman alır. Bunun yanında benim kafamı kurcalayan asıl konu, spotçulardan alınan buzdolabı için İklimsa'dan alınmış muamelesi görüp onun gibi garanti şartlarına sahip mi, artı eğer spotçulardan alırsam kurulumunu yapacak kişiler İklimsa'nın kendi personeli mi olacak?

Bence evet, çünkü spotçulardan da alınsa muhakkak bi fatura kesilecek ürün için. İklimsa yinede gelip dolabı kurmalı, ve garanti süresini de başlatmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: navek

quote:

avustralya yapımı olarak okudum beyaz eşya başlığında....ama dediğiniz gibi vestelse direk elerim zaten...

imiş..

kombi tipi olanı avustralya üretimi,media marktta gördüm. hakkaten güzel bi dolap. ama dondurucu üstte olan modeller hakkında verdiğim bilgi candoğandan

Hocam, kombi olanin urun kodu farkli zaten. Kombi olanlar ENB, standard tipler ise END olarak geciyor 52810 modelinde. Ben de uzun arastirmalar sonucunda bugun kobi tipi olan ENB 52810 X modelini satin aldim. Persembe gunu insallah teslimati yapilacak

• quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_50114299/mpage_1//tm.htm#50802763

burda yazılanlara da bir bakın ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertigo_vh72

quote:

quote:

imiş..

Hocam, kombi olanin urun kodu farkli zaten. Kombi olanlar ENB, standard tipler ise END olarak geciyor 52810 modelinde. Ben de uzun arastirmalar sonucunda bugun kobi tipi olan ENB 52810 X modelini satin aldim. Persembe gunu insallah teslimati yapilacak

hayırlı olsun güle güle kullanın.

kurulumdan sonra detaylı ve fotolu bir yorum yaparsanız çok sevinirim ayrı bir başlıkta.

bir de ne kadara ve nerden aldınız acaba?

• quote:

quote:

quote:

imiş..

hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir ürün almışsınız. burda övülen bütün dolaplardan daha büyük sebzeliğe sahip. sharp,samsung lg hepsinin küçücük sebzelikleri var. hele lg önden bakıyorsunuz devasa gibi görünüyor sebzeliği bir açıyorsunuz çok dar. tabi 52810 kombi tip olduğu için sebzelik motor kısmına denk gelmiyor ama bosch-siemens in kombilerinin de sebzelikleri çok küçük,yani kombi olmakla da iş bitmiyor. eşimle kıyaslamalar yaparken bizde sizin aldığınız modeli en kullanışlı olarak ilk sıraya aldık. ama fiyat çok yüksek.

• quote:

quote:

quote:

quote:

imiş..

hayırlı olsun güle güle kullanın.

kurulumdan sonra detaylı ve fotolu bir yorum yaparsanız çok sevinirim ayrı bir başlıkta.

bir de ne kadara ve nerden aldınız acaba?

Cok tesekkürler. Su an biraz tasinmanin telasi var, yeni bir daireye tasiniyoruz, ama en kisa zamanda fotografli bir inceleme koymayi düsünüyorum foruma.

Enplus Erenköy subesinden aldim, 2850TL nakit pesin ödedim. 1 ay öncesinde Altinhanda spotcularda 2700TL söylenmisti, aradaki fark cok yüksek olmadigi icin dogrudan bayiden aldim.

• hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir ürün almışsınız. burda övülen bütün dolaplardan daha büyük sebzeliğe sahip. sharp,samsung lg hepsinin küçücük sebzelikleri var. hele lg önden bakıyorsunuz devasa gibi görünüyor sebzeliği bir açıyorsunuz çok dar. tabi 52810 kombi tip olduğu için sebzelik motor kısmına denk gelmiyor ama bosch-siemens in kombilerinin de sebzelikleri çok küçük,yani kombi olmakla da iş bitmiyor. eşimle kıyaslamalar yaparken bizde sizin aldığınız modeli en kullanışlı olarak ilk sıraya aldık. ama fiyat çok yüksek.

Tesekkürler. Buzdolabini koyacagimiz yerin boyutlari 183cm x 90cm. Baktigimiz markalarin bircok begendigimiz modeli boydan sigmadi (genelde 185cm civari yükseklikleri vardi), bir de ENB 52810 modelinin üstün özelliklerini göz önünde bulundurunca karar vermemiz zor olmadi. Ilk basta biraz böyle tombalak göründü gözümüze bu model Ama mutfaktaki yere tam sigacak, sagindan solundan 5'er cm bosluk da kaliyor, tam ideal yani.

Bakindigimiz diger marka/modeller arasinda isciligi, özellikleri en cok hosumuza giden buzdolabi bu oldu acikcasi. Dediginiz gibi sebzelik bölümü cok genis, cekmeceli bölümlerde celik teleskobik raf sistemi var, cok sessiz calisiyor vs vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertigo_vh72 -- 20 Temmuz 2011; 22:36:22 >

• Hala bi tavsiye yok mu arkadaşlar
  • quote:

Hala bi tavsiye yok mu arkadaşlar

sizin için en uygunu,en kalitelisi sharp. samsung ve lg den çok daha önde. tek dezavantajı buzmatiğin buzlukta çok yer kaplaması.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.