Şimdi Ara

SHARP LC-60LE741S AQUOS - 2999 (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
1
Favori
16.434
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xxm

741 de dvbt2 var, yani ülkemizin kullanıcağı digital karasal yayın.740 da dvbt2 yok hd uydu alıcısı var.Tek farkları bu.

tamam onu diyorum işte. elimde d-smart da varken kanal geçişleri yavaş olan bir dahili uydu alıcı yerine
    dijital karasal yayına uygun olan bir TV daha mantıklı. ben de 741 aldım.

simdi bakalım olu piksel olacak mı. clouding kesin olacaktır da rahatsız edici boyutta olacak mı
    sıfır kutu mu olacak refurbished olacak mı vs vs vs

durduk yere adrenalin

• bu arada isveç media markt da satmış zamanında 26 tane kullanıcı görüşü var bu linkte. neredeyse tamamı super diyor.

google translate ile ingilizceye çevirdiğinizde çok anlaşılır oluyor yorumlar.

tahmin ettiğim gibi en büyük sıkıntısı clouding gibi görünüyor...

http://www.prisjakt.nu/produkt.php?o=1172712
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Almiyrim ula almiyrimmmmmm.

Abi bitirdiniz bizi ya.

Sağ elim sol elim ile savaşıyor şu an. Leyla ile Mecnundaki iyi Mecnun - Kötü Mecnun tartışması içinde gibiyim yahu. Şeytan al lan ne olacak diyor. Öbür taraf ise ulan evde mi duruyorsun sanki. Hem 55" paşalar gibi 1300TL ye kapattığın 3D Smart TV var 60 a geçsen ne olacak. Afrikada bir sürü insan aç diyor.

üSTADIM BU 1300 TL PAZARLIĞINI NASIL YAPTIN.
  • mediamarkt fiyatı artırmış 4.999 olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: kenai

quote:

Orijinalden alıntı: hanedantr

evet dsmart full paket üyesiyim peki 3D nasıl iyimidir 100 hz olayı diğerlerinde malum 200 400 gibi rakamlar var

3D için 100 Hz olması yeterli, yapmacık 400-600 Hz lerin fazla bir fonksiyonu yok.

Benim 32" Samsunng 3D' nin SD yayınlarda ghosting yapması bu yapmacık hz değerleri yüzünden mi?

Forumda yazdıklarınızı okudum da plazmadan lede geçerseniz her türlü hayal kırıklığıdır (4000-5000 TL lik bir led tv almazsanız örneğin sony w905, samsung f8000, Lg la9xx serileri). Birçok sorunla karşılacaksınız özellikle görüntülerdeki karelenme vs. çok dert yanacağınızı düşünüyorum hatta mesafenizde yakınsa bu tv için çok çok kötü. Aldığınız tv panel frekans değeri 50 HZ dir LG,Samsung, Sony vs. daha tüm markaların üst segment dediğimiz tv leri hariç (örnek verdiğim tv ler) hiçbirinde bu değerden yüksek olmaz belirtilen 200 HZ, 400HZ, 800 HZ değerleri tamamen yazılımsal değerlerdir.

Tv'yi alırken büyük tv alayım izlerim mantığında düşünmemenizi tavsiye ederim eğer mesafeniz yeterli değilse aldığınız tv yi kırmak isteyebilirsiniz. Led tv lerin çoğunda yakından bakınca hele ki 60" lik bir tv için karelenme çok bariz belli olur. Ben 47" lik bir tv aldım bazen ben bile aldığım tv nin görüntüsünden rahatsız oluyorum izleme mesafem en uzak noktada 3m.

Alacaklara hayırlı olsun, gördüğm kadarıyla parasının hakkını veren bir tv.

• quote:

Orijinalden alıntı: kharon

forumlardan birinde soyle bir bilgiye denk geldim:

dijital karasal yayın geliyormuş 2014 ün sonunda 17 milyon çanak anten çöpe gidecekmiş.

Yok böyle bir şey ,zaten karasal yayın yapacak olan 11 HD + 22 Sd kanal + 4 bölgesel+7 yerel kanal ,bunların içinde TRT ye verilecek kanallarda var. .Karasal yayın yapan TVler uydudanda yayın yapacak zaten iptal edilen ihaleye girenlerden uydu yayını yapmayanı yoktu hatırladığım kadarı ile .Anlaşılmaz ve garip bir şekilde bu karasal yayın ısıtılıp -çarpıtılıp getiriliyor .
    Bu kanalları zaten şuan uydudan seyreden vatandaş için bu karasal yayın olmuş olmamış onun için fark eder mi ? Etmez ve işi olmaz ekstra birşey seyredemeyeceği için .Karasal yayının faydası uydu alıcı koyamayacağınız yer ve durumlarda ve evde 2 -3 tv olması durumlarında ortaya çıkıyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 30 Ekim 2013; 11:53:55 >

• Media Markt e nasıl bir sinirlendiysem 60le741s siparişimi iptal ettim sabah sonra pişman oldum tekrar aktifleştirdim
    Bir kutu içeriği söylemediler 740 da akıllı kumanda ve 3d gözlük yazıyordu kıskandım değiştirmek istedim yapmadılar iptal ettirmiştim, ama böyle bir televizyon kolayca bu fiyata bulunmaz dedim 50" bunun kadar kaliteli olmayan tvler bile android box ın yaptıklarını 5 te 1 ini bile yapmadan daha pahalıya satılıyor kolay kolay eskiyecek bir tv değil. En ucuz 60" tvler bile bu fiyatlara zor bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray_p800

quote:

quote:

quote:

evet dsmart full paket üyesiyim peki 3D nasıl iyimidir 100 hz olayı diğerlerinde malum 200 400 gibi rakamlar var

3D için 100 Hz olması yeterli, yapmacık 400-600 Hz lerin fazla bir fonksiyonu yok.

Benim 32" Samsunng 3D' nin SD yayınlarda ghosting yapması bu yapmacık hz değerleri yüzünden mi?

Forumda yazdıklarınızı okudum da plazmadan lede geçerseniz her türlü hayal kırıklığıdır (4000-5000 TL lik bir led tv almazsanız örneğin sony w905, samsung f8000, Lg la9xx serileri). Birçok sorunla karşılacaksınız özellikle görüntülerdeki karelenme vs. çok dert yanacağınızı düşünüyorum hatta mesafenizde yakınsa bu tv için çok çok kötü. Aldığınız tv panel frekans değeri 50 HZ dir LG,Samsung, Sony vs. daha tüm markaların üst segment dediğimiz tv leri hariç (örnek verdiğim tv ler) hiçbirinde bu değerden yüksek olmaz belirtilen 200 HZ, 400HZ, 800 HZ değerleri tamamen yazılımsal değerlerdir.

Tv'yi alırken büyük tv alayım izlerim mantığında düşünmemenizi tavsiye ederim eğer mesafeniz yeterli değilse aldığınız tv yi kırmak isteyebilirsiniz. Led tv lerin çoğunda yakından bakınca hele ki 60" lik bir tv için karelenme çok bariz belli olur. Ben 47" lik bir tv aldım bazen ben bile aldığım tv nin görüntüsünden rahatsız oluyorum izleme mesafem en uzak noktada 3m.

En yakın 2 metreden izliyorum. Yemek yediğim zaman bu mesafe 5' e çıkıyor.
    Sonuçta göz denilen organ uyum sağlayabiliyor ama bu uyum daha sonra TV' nin küçük görünmesine sebep olduğundan TV nin büyüklüğü benim için daha önemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eray_p800

quote:

quote:

quote:

En yakın 2 metreden izliyorum. Yemek yediğim zaman bu mesafe 5' e çıkıyor.
    Sonuçta göz denilen organ uyum sağlayabiliyor ama bu uyum daha sonra TV' nin küçük görünmesine sebep olduğundan TV nin büyüklüğü benim için daha önemli.

Tercih sizindir, yanlız tv yayınları full hd olanlarda zaten sorun olmaz. Onun haricinde ATV, Show tv, Star Tv gibi kanalların normal yayınları 540P dir ki bunlarda sorun yaşayabilirsiniz tv bölümünde usta arkadaşlarımız var destek için. Eğer gerçekten tv yi keyifle izlemek istiyorsanız beğendiğiniz bir videoyu youtubeden veya farklı bir siteden, full hd 1080p çözünürlüklü olarak indirin ben genelde hızlı ve öfkeli 6 nın fragmanını izlemiştim tv seçerken. birde 540p bir görüntü indirin atın flasha en yakın teknomarkette beğendiğiniz almayı düşündüğünüz tv ile izleyin ancak o zaman alıp almayacağınıza karar verin. Herkesin seyir zevki aynı değil sonuçta ama plazmadaki resim kalitesini bulmanız gerçekten çok zor (şu andaki hangi led tv olursa olsun) .

• Benim TV az önce teslim edildi.
    Servis yarın kuruluma gelecek. 4 gündür TV siz kaldık, daha fazla uzamaz umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: crossfitter

quote:

Orijinalden alıntı: abrajj

Bunun 50" 752 modeli var goldda 2500 lira, böle her gün hayranlıkla izliyorum, şu sıralar sharplarda indirim çok iyi, 40" modelide 1350 lira mesela ve o haliyle bile lg samsung 2000 liralık tv lerden daha çok performans veriyor, bu modeller 200hz ve gerçek değerleri 3d ise aktif gözlük ile tam bir şölen(gördüğüm en iyi 3d lerden bir tanesi)
    bide 400-800 hz tv ler var(lg ve samsung) gel gör ki hepsi atlamalı, albani'nin son bi mesajı var sharplarla ilgili, o mesaja tamamen katılmakla beraber bu haliyle bile lg ve samsunga 2 basar diyorum, edge led'lerde en iyilerden bir tanesi(50" edge değil back led aydınlatma gibi bi teknoloji var o daha bi kaliteli)
    Konusunu açıcaktım resmini falanda çektim ilk indirim golddaydı şimdi diğer mağazalarda sharp dahil tüm markalara indirim gelmeye başladı(sharpda en iyi fiyatlar goldda)

50lik 752 modeli duruyor mu hala?

Duruyor herhangi bir gold mağazasına uğrayabilirsiniz.

• quote:

Benim TV az önce teslim edildi.

hocam siz siparişi ne zaman verdiniz.aldığınız 740 mı 741 mi ?birde servis olarak enkaymı yoksa digicommu bakıyor?
  • Tuvnera nasil kutuda bir sorun refurbished durumu var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benimkini daha bugün kargoya vereceklermiş bide sende 1 saat önce verdim siparişi ha
    ne yaptın arayıp tehdit mi ettin

• quote:

quote:

hocam siz siparişi ne zaman verdiniz.aldığınız 740 mı 741 mi ?birde servis olarak enkaymı yoksa digicommu bakıyor?

740 Modelini pazar günü sabahı sipariş vermiştim.
    Çizgi Elektronik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 30 Ekim 2013; 16:42:40 >
  • quote:

quote:

quote:

740 Modelini pazar günü sabahı sipariş vermiştim.
    Çizgi Elektronik

ben cuma günü 741 modelini sipariş verdim daha ortada birşey yok.

• Şimdi tekrar aradım ürünü göndermeyeceklerini söylüyorlar sabah iptal etmiştim sinirden sonra fikir değiştirip tekrar aktifleşmesini istemiştim gün içinde olduğu için işlem tamam demişlerdi az önce aradığımda "paranız iade olacak" dediler
    Mail attım bende sorduğum basit soruya bile cevap veremediğiniz için iptal etmiştim falan eğer gönderilmez ve iptal olursa tüketici haklarına gideceğimi falan diye cevap bekliyorum. Sizce n'apmalıyım ürünü almak için sonuçta tamam aktifleşecek siparişiniz dediler.
  • fatsali1 F kullanıcısına yanıt
    bence hiçbirşey yapamazsın savunmaları bu olacak sipariş iptali girildi sistem üzerinden stok takibi sürdürülüyor başka müşteri sipariş geçti kampanyalı ürün sayısı tükendi bitti gitti :)
  • Olsun yine de uğraştıracağım şuan çağrı kaydını dinliyorlar ben de "medi markt la bakmadan almam hizmet yoksa almam" saçmalığını dinliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kharon

Tuvnera nasil kutuda bir sorun refurbished durumu var mi

Kapalı kutu, temiz görünüyor:

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.