Şimdi Ara

SHARP klimaları nasıl bilirsiniz. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
39.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Dün itibari ile İstanbul bilişimden Sharp AY-XP 9 LSR modelini sipariş ettim.

taksitli liste fiyatı 2304 tl olan ürünü İstanbul bilişim den 1763 tl ye kredi kartı tek çekim aldık.

yarın ya da p.tesi günü gelecek.

Ürünü Bandırma iklimsa dan tam almak üzere iken İstanbul Bilişim de fiyatı görünce keşfe gelecek arkadaşı evimize gelme saatinden 10 dk önce arayıp durdurdum.
    Bandırma iklimsa ile İstanbul Bilişim arasında 380 tl kadar fark var.

bu modelin 12000 lik olanını almak istiyordum ama o bandırma iklimsa nın elinde yokmuş. İstanbul Bilişim de ise 2800 tl gibi pahalı bir fiyata.

Klimayı sadece soğutma da kullanacağım. Salonumuz 24 metre kare.
    Evimiz olağanüstü güneş görüyor. Salon güney doğu- güney batı yönünde yani güneşin doğuşu yan pencereden, öğleden sonrasının tamamı batışa kadar ön pencereden ev ısınıyor.

9000 btu nun kesinlikle yeteceğini söyledi bandırmadaki servis.

siz ne düşünüyorsunu

herkes saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

herkese merhabalar.

Dün itibari ile İstanbul bilişimden Sharp AY-XP 9 LSR modelini sipariş ettim.

taksitli liste fiyatı 2304 tl olan ürünü İstanbul bilişim den 1763 tl ye kredi kartı tek çekim aldık.

yarın ya da p.tesi günü gelecek.

Ürünü Bandırma iklimsa dan tam almak üzere iken İstanbul Bilişim de fiyatı görünce keşfe gelecek arkadaşı evimize gelme saatinden 10 dk önce arayıp durdurdum.
    Bandırma iklimsa ile İstanbul Bilişim arasında 380 tl kadar fark var.

bu modelin 12000 lik olanını almak istiyordum ama o bandırma iklimsa nın elinde yokmuş. İstanbul Bilişim de ise 2800 tl gibi pahalı bir fiyata.

Klimayı sadece soğutma da kullanacağım. Salonumuz 24 metre kare.
    Evimiz olağanüstü güneş görüyor. Salon güney doğu- güney batı yönünde yani güneşin doğuşu yan pencereden, öğleden sonrasının tamamı batışa kadar ön pencereden ev ısınıyor.

9000 btu nun kesinlikle yeteceğini söyledi bandırmadaki servis.

siz ne düşünüyorsunu

herkes saygılar

hayırlı olsun güzel klimadır 9luk uçururu o alanı korkacak bir durum yok. ben klasiğini 50 küsur m2 vurdum banamısın demedi 1 ay boyunca. güçlü klimadır. güle güle kullanın

• Teşekkür ederim.

Klimam bu gün geldi.
    İklimsa servisi ancak pazartesi kurabileceklerini söyledi.

İklimsa 'dan izin alarak kutuyu açtım. 400 tl ucuza aldığım ürünün sağlam çıkıp çıkmayacağından (tamir görmüş ürün olabilir demişlerdi) tam emin olmadığım için açıp kontrol ettim.

Allaha şükür bir sorun yok. içinden bir de iklimsa garantisi çıktı.

Klimayı aldığım fiyat iklimsaya geliş fiyatından 250 tl daha ucuz. bu nedenle ürünün garantisi, servis güvencesi vb ile ilgili almadan önce şüphelerim vardı. yani İstanbul Bilişim'in paralel ithalat ürünleri ile ilgili bilenen sorunlar konusu.

Bu nedenle perşembe günü yaklaşık iki buçuk saat telefon trafiği ile klimanın servis konusunu netleştirmeye çalışmıştım.

Şükür ürünü bandırma iklimsa takıyor muş. Ben incelediğim cihazda bir sorun göremedim. inşallah servis mantajı sırasında da bir problem olmadan takılır.

Kullanma kitapçığında ve klimanın üzerindeki yapışkan şeritte gürültü seviyesi 51 yazıyor. bu 51 desibel mi demek. öyleyse ses çok demektir. oysa babamın kliması olan Mitsubushi gayet sessiz çalışıyordu. bu koda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

herkese saygılar.

• quote:

Teşekkür ederim.

Klimam bu gün geldi.

İklimsa 'dan izin alarak kutuyu açtım. 400 tl ucuza aldığım ürünün sağlam çıkıp çıkmayacağından (tamir görmüş ürün olabilir demişlerdi) tam emin olmadığım için açıp kontrol ettim.

Klimayı aldığım fiyat iklimsaya geliş fiyatından 250 tl daha ucuz. bu nedenle ürünün garantisi, servis güvencesi vb ile ilgili almadan önce şüphelerim vardı. yani İstanbul Bilişim'in paralel ithalat ürünleri ile ilgili bilenen sorunlar konusu.

Bu nedenle perşembe günü yaklaşık iki buçuk saat telefon trafiği ile klimanın servis konusunu netleştirmeye çalışmıştım.

Şükür ürünü bandırma iklimsa takıyor muş. Ben incelediğim cihazda bir sorun göremedim. inşallah servis mantajı sırasında da bir problem olmadan takılır.

Kullanma kitapçığında ve klimanın üzerindeki yapışkan şeritte gürültü seviyesi 51 yazıyor. bu 51 desibel mi demek. öyleyse ses çok demektir. oysa babamın kliması olan Mitsubushi gayet sessiz çalışıyordu. bu koda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

herkese saygılar.

hayırlı olsun.

kargo işleri gerçekten çok karışık. kargo görevlsinin yanındamı açtınız kutuyukolay kolay izin vermezler çünkü çoğu budurum farklı bir durum diyor kargo şirketlerinin gönderen kişi daha yüksek ücret ödemesi gerekiyormuş ozaman. kargo şirketlerininde görevlilerininde çoğu zaten problem. çok haince çalışanlar olabiliyor bu tip adamların mal indirişlerini yükleyişlerini seyretseniz yeter zaten. her türlü vuruk kırık olması mümkün olabiliyor insan dua ediyorki aman bir şey olmasın. neyseki şükrü problem yokmuş sizin kliamda insan korkar tabiki.

51 olan db dış ünitenin ses seviyesidir. dış ünite sesini duymazsınız bile bizimki klasik 47dn galiba yanılmıyorsam kulağını dayamazsan duymazsın. ama iç ünite biraz seslidir. sebebi ise hava debisi baya yüksektir bunu takmayın alışırsınız ayrıca hava debisi yüksek olan klimalar daha çabuk soğutma ve ısıtma yapar kensisini dah açabuk kısarak enerji tasarrufu yapar eer cop değerlei düşük gözükse bile hava debsinden bu açığı kaparlar. bunun avanatjını anlarsınız zamanla. iç ünite 36larda felan olması ses seviyesi fakat tatlı bir sesi vardır. korkmayın yanınızda traktör çalışmayacak. olsunda sharp gibi klimanız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Teşekkür ederim.

Klimam bu gün geldi.

herkese saygılar.

hayırlı olsun.

kargo işleri gerçekten çok karışık. kargo görevlsinin yanındamı açtınız kutuyukolay kolay izin vermezler çünkü çoğu budurum farklı bir durum diyor kargo şirketlerinin gönderen kişi daha yüksek ücret ödemesi gerekiyormuş ozaman. kargo şirketlerininde görevlilerininde çoğu zaten problem. çok haince çalışanlar olabiliyor bu tip adamların mal indirişlerini yükleyişlerini seyretseniz yeter zaten. her türlü vuruk kırık olması mümkün olabiliyor insan dua ediyorki aman bir şey olmasın. neyseki şükrü problem yokmuş sizin kliamda insan korkar tabiki.

51 olan db dış ünitenin ses seviyesidir. dış ünite sesini duymazsınız bile bizimki klasik 47dn galiba yanılmıyorsam kulağını dayamazsan duymazsın. ama iç ünite biraz seslidir. sebebi ise hava debisi baya yüksektir bunu takmayın alışırsınız ayrıca hava debisi yüksek olan klimalar daha çabuk soğutma ve ısıtma yapar kensisini dah açabuk kısarak enerji tasarrufu yapar eer cop değerlei düşük gözükse bile hava debsinden bu açığı kaparlar. bunun avanatjını anlarsınız zamanla. iç ünite 36larda felan olması ses seviyesi fakat tatlı bir sesi vardır. korkmayın yanınızda traktör çalışmayacak. olsunda sharp gibi klimanız olsun.

Kargoyu açma nedenim ürünü İstanbul bilişimden hem de normal liste fiyatından (2304 tl ) 540 tl ucuza almamdır.

Ürünü İstanbul Bilişim'den alırken ucuz fiyatının cazibesi yanında aklımızda iki risk durumu vardı;
    1- İstanbul bilişimin ürünü garanti kapsamında mı ve bu ürünü ücretsiz takarlar mı? Hem Bandırma İklimsa servisinin verdiği bilgi ve hem de paket içinden çıkan iklimsa garanti belgesi bu sorunu çözdü ve içim rahatladı.

2- tamir görmüş, sağı solu yamuk bir ürün mü alırız.? Bunun cevabını da paketi açıp ürünü inceleyerek kısmen aldım. şükür bir sorun yok.

Ses seviyesinin iç ünite için 39-ve 28 db. rakamlar fena değil. çok iyi de değil. kullanınca göreceğim.

Son konu btu: Maalesef bu konuda da en ufak bir tecrübesi bile olmayanlar yanıltıcı yorum yapıyor.
    Bandırma'da yıllardır bu işi yapan ve çocukluğundan beri klima üzerine çalışan iklimsa nın sahibi hocam 24 m2 de 9000 btu soğutma için rahatlıkla yeter derken onun dışında beyaz eşya bayisi, ev kullanıcısı yada diğerleri ısrarla sakın 12000 btu dan düşük alma diye yanıltıyor.

Açıkçası ben 12000 btu sahrp ay-xp klimayı peşin alamazdım. taksitle de 2600 tl beni gerçekten çok yorardı. 850 tl az bir para değil hem de tek maaşla ev öderken.

Allah yardım etti ve böyle güzel bir klimayı 1763 tl ye alabildim. inşallah takılıp iyi günlerde kullanırım.

forumda sharp klimalarla ilgili çok az yorum ve ben kullanmaya başlayınca bol bol yorum yapacağım.
    herkese saygılar

• Allah güle güle kullanmayı nasip etsin kardeşim. yeterde artar kormayın bir arkadaş bandırmada sizden çok daha büyük bir alanda 140m2 9luk kullanıyordu ve %70-%80 nem var diyordu. beni idare ediyor diyordu sizi hayda hayda idare eder korkmayın. tabi 140m2 için ille kimse 9luk alsın demiyoruz oda yanlış anlaşılmasın:))

ben şahsen klasik 9lukla 50 küsür m2 1 ay canını okudum klimanın eve keşif için gelen servsi şaşırdı temmuzda bu ev nasıl serin dedi. sizin servis tabiki yıllardır oralarda haliyle iş bilir. tek alanda kullnılacak olduktan sonra zaten yetmemesi mümkün değil bencede. antalyada 25m2 alanda bir arkadaş fujitsu 9lukla hem ısınıp hem serinliyordu. üstelik antalya burası.

normalde klimacılar önermezler 9000lik onalrda kendilerince haklı ama. klimanın mantığı insanı dondurmak olmamalı o açıdan bence gayet evin içinde 24- 25-26C leri tutturduktan sonra sorun kalmaz bena şahsen 25-26 lar yetiyor hatta şuan 26c ev o bile bu zamanda ağır geliyor.

sharpın sesi gerçekten çok güzeldir alışırsınız merak etmeyin. artık siz bol bol yorum yaparsınız. hatt atavsiye bölümünede fiyatı bldirin alacak olanlardan dua alırsınız.

• herkese selamlar

Pazartesi günü saat 12:00 de iklimsa servisi geldi klimayı taktı.
    Allaha şükür, İstanbul Bilişimden net 400 tl ucuza aldığım klimam 3 yıl boyunca iklimsa garantisinde.

İlk deneme de sesini yüksek buldum. fanı en kısığa alınca bu sorun giderildi.

9. luk klimayı 24 metrekare olan salonun en dip kısmına yani oturduğumuz koltukların bir hayli uzağına taktırdık Üstelik klimanın takıldığı kısım salonun önündeki balkonun salona girinti yaptığı kısmın diğer tarafında kalıyor. yani salona kapıdan girdiğinizde klima görünmüyor.
    Bunun iki nedeni vardır: 1- Oradan hiç boru kullanmadan dış üniteye doğrudan ( duvar deliği ile ) bağlandı.
    2- Klima üzerimize esmesin ve çarpmasın.
    . Btu su yüksek bir klima için bu çok çok iyi olabilirdi. klimanın doğrudan çarpmaması için. Klima 9000 lik olunca bu durum beni biraz düşündürdü. Zaten acaba küçük mü gelir dediğimiz bu klimayı dip köşeye koymak salonun soğumasını engeller mi diye düşündüm ve ilk denememi yaptım.

oda 26 derece iken tam bir saat boyunca 19 derecede çalıştırdım. diğer odalara göre salon çok serin di. termometre ise 22 derece 22,5 dereceyi gösteriyordu.

bu deneme beni biraz rahatlattı. karar vermek için erken. ne de olsa çok sıcaklar başlamadı.

klimanın üzerinde hiç ekran olmaması, oda sıcaklığını vb göremememiz eksiklik mi bilmiyorum.

şimdilik bu kadar herkese saygılar.

• benden başka yorum yazan çıkmayacak sanırım.

herkese saygılar
  • Satılık 12000 FHR modeli 3 yıl kullandım şu an balıkesir de Sökülü halde yatıyor tayin nedeniyle söktüm satılık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satılık 12000 FHR modeli 3 yıl kullandım şu an balıkesir de Sökülü halde yatıyor tayin nedeniyle söktüm satılık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.