Şimdi Ara

SHARP AR-203E tarayıcı-yazıcı sorunu (tarayıcı yok diyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sharp ar-203e adında hepsi bir arada yazıcı tarayıcım var. Daha önce tarama işlemlerini kolayca yapmama rağmen toner bittikten sonra makina kilitlendi. Toner dolumu sonrası çalışmaya başladı fakat şimdi sadece yazıcı olarak çalışıyor. Tarayıcı bulunamadı deyip duruyor. driverlerini tekrar tekrar yükledim fakat durum değişmedi. Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı? (Not:Fotokopi olarak çalışıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dijitalkurt -- 16 Ocak 2012; 21:41:37 >

• tonerleri orjinal mi değişti yoksa dolum mu yaptırdınız?
  • dolum oldu
  • dolumu yapan firma ile görüştünüz mü?genelde onlar bu işin kurnazlıklarını bilirler..tonerler bittiğinde sistem tarayıcıyı da kapatıyor genelde bu modellerde..tonerler de dolum yapıldığı için tarayıcı halen kapalı konumda duruyor olabilir.İmkanınız varsa toner dolumu yapan firma ile görüşün.
  • dolum yapan firmadaki arkadaş pek bir şey bilmiyor. sadece chip değiştirip toneri doldurmayı biliyorlar. Sıfır toner kartuşu alıp takarsam sorun düzelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dijitalkurt -- 16 Ocak 2012; 17:03:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dijitalkurt

dolum yapan firmadaki arkadaş pek bir şey bilmiyor. sadece chip değiştirip toneri doldurmayı biliyorlar. Sıfır toner kartuşu alıp takarsam sorun düzelir mi?

Ucuz bir risk değil :)oldukça pahalı
    o yüzden kesin işe yarar diyemiyorum..sorununuz acil gibi duruyor ama araştırmak için biraz süre tanımanız lazım..Bence siz de fotokopi cihazlarına bakan sharp servisini arayıp seri no vermeden ve firma ismi belirtmeden (mümkünse tabi) derdinizi anlatıp bir sorun bakalım ne diyorlar.
    Ama seri no ve firma ismi vermeyin yoksa telefon konuşmasını delil gösterip cihazı garanti dışı bırakabilirler.
  • cihazın garantisi bitmiş durumda zaten :) .
    Acil dememin sebebi çarşamba günü teslim edeceğim bir ödevim olması. Bir kitabı taramam lazım o yüzden telaş var biraz tarayıcı olmazsa saatler gidecek.
    Adana'daki firma yetkilisiyle görüştüm. Bakmamız lazım deyip konuyu geçiştirdiler. Başka bir öneriniz olabilir mi acaba?
  • Sorunum için çözüm önerebilecek bir arkadaş yok mu?
    Yazıcı/tarayıcıyı başka bir bilgisayarda da denedim fakat yine sadece yazıcı olarak görüyor.
    Bu sorunu çözebilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.