Şimdi Ara

Sharp, 8K çözünürlüğündeki televizyonunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sharp, 8K çözünürlüğündeki televizyonunu duyurdu

Henüz televizyon pazarında 4K çözünürlükler istenen yaygınlığa ulaşmamışken üreticiler 8K çözünürlüğü benimsetmeye kararlı. IFA 2017 tüketici fuarında Sharp yeni 8K çözünürlük sunan televizyonunu tanıttı.

İlklerden

Foxconn iştiraki haline gelen Sharp, uzun süredir 8K çözünürlüklerin benimsenmesi için çalışmalar yapıyor. Firma 2015 yılında ilk 8K çözünürlüğe sahip televizyonu piyasaya sürmüştü. Ayrıca Japonya’da da yıllardır bu konuda teşvikler var. Milli kanal NHK, 8K içeriklerin test yayınına başladı.

Çok daha yüksek çözünürlük ve tazeleme oranlarına ulaşan 8K televizyonlar bu sayede görüntü kalitesini de uç noktalara taşıyor. Elbette 8K çözünürlüklerin benimsenmesi için içerik desteği şart. 4K için yine bir nebze adım atılmış durumda ancak 8K için halen test sürecindeyiz. Yine de bu tecrübeyi denemek isteyenler olacaktır.

Ayrıca Bkz.Resmileşti: Apple etkinliği 12 Eylül’de

70 inç boyutunda olan Sharp AQUOS 8K TV modeli 7680 x 4320 piksel çözünürlüğe sahip. 4 adet HDMI girişinden bir tanesi 8K aktarımını kaldırabilecek kapasitede. Diğer girişler ise 4K ve 2K çözünürlükler için optimize edilmiş. Ayrıca 8K ölçekleme de yapabiliyor.

Sharp yeni televizyonunu önümüzdeki dönemde Japonya, Çin ve Tayvan için piyasaya sürecek. 2018 Mart ayında ise Avrupa’ya gelecek. Fiyatı bilinmiyor ancak 80 inçlik 8K televizyonu 130 bin dolar civarındaydı. 

• millet 4k tv alıyor ama fhd ötesi yayınlar saçma fiyatlar isteniyor tabi cd vs daha lüks ama teknolojik gelişme olarak güzel
    4k tv aldım oyun internet vs dışında film ve dizi yok 30-40 tl film 4k olunca 100 tlden açılıyor

• 2-3 sene sonra 12 k yi konusuruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vestel kaç senedir 8k ekranı getirip götürüyor ifa'ya

• bugüne kadar yaptığım en büyük hatalardan birisi philips 4K televizyon almaktı. 4K olmasına aldandım ama zaten tüm içerik fhd ve full hd yayınlar 4K ekranda kötü gözüküyor. o kadar ölçekleme iyi gelmiyor görüntüye.. insanların yüzleri photoshopta fluu efekti vermişsin gibi görünüyor sürekli.. kötü yani.. ama 4K içerik varsa güzel gösteriyor orası ayrı ama içerik yok.. hep fhd

• quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

vestel kaç senedir 8k ekranı getirip götürüyor ifa'ya

Sharp'tan aldığı panelle ürettiği prototipini gösterip duruyorlar bu Sharp'ın 8K olarak satışa sunduğu 3. tv falan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yayinlar full hd kaldigi surece 8k yada 88k tv nin bir ozelligi yok.

• Sharp bu işin üstadı bence.yaptığı her ürün çok güzel.

• 80 inch 130 bin dolarcıkmış bu da sudan ucuz olur herhalde.
  • Fiyatı 1 milyon yen'den (9000$) başlayabilir diyor Nikkei Asian Times.

• quote:

Orijinalden alıntı: hector_1990

millet 4k tv alıyor ama fhd ötesi yayınlar saçma fiyatlar isteniyor tabi cd vs daha lüks ama teknolojik gelişme olarak güzel
    4k tv aldım oyun internet vs dışında film ve dizi yok 30-40 tl film 4k olunca 100 tlden açılıyor

4K Tvler bizim ülkemiz için gereksiz, Gereksiz'den ziyade fazla lükse kaçıyor tüm tanıdıklarıma 4k almayın boş yere fazla para vermeyin diyorum ben şuan hala gereksiz olduğu kanısındayım en azından 3-5 sene aralığı var diye düşünüyorum.
  • İçerik olmadıktan sonra bir anlamı kalmıyor ,daha hala 4K içerik bile yok çoğu yerde.

• Birde 8K çıkardılar başımıza PC grafikleri hiç gelişmeyecek. 2013 oyunu crysis 3'ü 8K 60 fps oynayabilmek için 6 yıl ekran kartı değiştirmek zorunda kalacaksınız hepsi bu

• 8K yı, 4K'dan ayırabilen varsa haber etsin... ;) Henüz 4K nın bir 10 yılı daha var... Altyapısı olan kanallarartana kadar fiyatar oldukça düşer 4K'da...8 K almak ise hayal ve gereksiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: hector_1990

millet 4k tv alıyor ama fhd ötesi yayınlar saçma fiyatlar isteniyor tabi cd vs daha lüks ama teknolojik gelişme olarak güzel

4K Tvler bizim ülkemiz için gereksiz, Gereksiz'den ziyade fazla lükse kaçıyor tüm tanıdıklarıma 4k almayın boş yere fazla para vermeyin diyorum ben şuan hala gereksiz olduğu kanısındayım en azından 3-5 sene aralığı var diye düşünüyorum.

Film ve dizi intern ortamında izliyecek internet altyapısıda yok. 4k için
  • hocam bazen fhd ile aralarında 200-300 tl fark oluyor öyle fiyat görünce alıyor insan ben mesela daha önce elimde fhd tfn panel vardı görüntü netliği renkler falan derken yeni tv bakıyordum teknosada çok iyi indirim yakaladım öyle aldım lg 43inç 4k tv 1600 tl satılıyordu 900hz birde görünce bir daha bu fiyata düşmez dedim aldım gerçi sonra 1900 altına görmedim
    tv monitör olarak kullanıyorum tabi konsol var ona bağlı birde arada bir iki içerik buluyorum 4k ama yaygın yok mesela game of thrones dizisi gibi yapımlar??
  • hector_1990 H kullanıcısına yanıt
    Burada kullanılan panel giriyor devreye ama oda herkesin anlayacağı bir durum değil ben'de dahil, Birbirine yakın fiyatı olanlar için birşey diyemem tercih edilebilir ama ilk çıktığındaki gibi pahalı modeller için yazmıştım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sharparrow

bugüne kadar yaptığım en büyük hatalardan birisi philips 4K televizyon almaktı. 4K olmasına aldandım ama zaten tüm içerik fhd ve full hd yayınlar 4K ekranda kötü gözüküyor. o kadar ölçekleme iyi gelmiyor görüntüye.. insanların yüzleri photoshopta fluu efekti vermişsin gibi görünüyor sürekli.. kötü yani.. ama 4K içerik varsa güzel gösteriyor orası ayrı ama içerik yok.. hep fhd

Hangi marka ve model tv kullanıyorsunuz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizde 4K için bile erken. Yılda bir iki spor müsabakasını 4K izlemek için geri kalan bütün zamanlarda FHD yayınları upscale ederek daha kötü bir yayın izlemek mantıksız.

Ne zamanki ana akım medya 4K yayına geçer, ve bu arada da televizyon markaları arasında 4K standartları oturur, o zaman televizyonumu değiştiririm.

• Arabanın ucuk fiyatlara satılanları var da bilgisayarın televizyonun mu olmayacak, böyle bir zamanda yaşıyoruz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.