Şimdi Ara

Shameless (2011- ) | 11.Sezon ~ (278. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.659
Cevap
64
Favori
182.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizi zaten ilk birkaç sezonun ekmeğini yiyor yıllardır. Yinede izliyormuyuz evet. Ama steve'in olduğu sezonlar en üst seviyeleriydi bu dizinin. Ben sezona başlamadım daha. Ama elbet izlerim bir ara. Bu arada ilk birkaç sezon için benim hala favorimdir bu dizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Hayatın içinden diziyi kim izlesin. Sıradan, günlük olayları kim ne yapsın. Madem hayatın içinden istiyorsun, hayat dışarıda buyur izle. Bu dizinin tutmasının sebebi bunun tam tersi. Dizi en başından 4. sezondan sonraki sezonlar gibi olsaydı zaten dizi tutmazdı.

Bu işin olgunlukla veya alıştığımız için sıradan gelmesi ile de alakası yok. Olgunlaştı dediğin Lip, Fiona'nın motor olduğu yaşında. Lip sadece bir karakter. Küçüklüğünde yaramazlıkları ile meşhur olan Carl, Lip'in ders çalışırken masanın altında sakso çektirdiği yaşta uslu çocuk oldu. Komşulara kadar bütün karakterler uslu çocuk oldu duruldu. Sanki bir RTÜK baskısı var, aile dizisine döndü. Frank bile 1-2 sezon normal bir insan oldu, işe girdi, müdür oldu. Hala bu fikri savunuyorsun.

Alıntıları Göster
    Bu yorumu sonradan gördüm, ağzına sağlık. İşte dizinin tam da geldiği durumu son derece güzel açıklamışsın.

Shameless dizisi aykırılığı ve marjinalliği sayesinde izlendi, sevildi ve tutuldu.
    Ama dizinin özellikle son 3-4 sezondur geldiği yer, yeni Türk dizileri kıvamına erişiyor.

Belki de bilmiyorum oyuncular iyice ünlenince fazla aykırı sahnelerde yer almak istemediler. Ya da tepeden bir baskı geldi ve dizi daha oturaklı bir seviyeye çekildi sanki.

Başrolleri geçtim Kev'in karısı V bile ahlaklı biri oldu çıktı :) ki hatırlarsınız her sezon en az 3-4 nude sahnesi olurdu.
    Carl, Liam falan son sezonlarda hep bunlardan iyi karakter yaratma çabaları ortada. Debbie keza öyle uçarı bir karakter olmadığından sıkıyor.
    Eskiden özellikle Frank'in sahneleri en eğlenceliyken sonradan onun üstüne de vasat şeyler işleyip sıkmaya başladılar.

Yani sadece final sezonunda böyle oturaklı işlere girişseler tamam diyeceğim ama son 3-4 sezon böyle olunca tarz değiştirdikleri bariz ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 19 Kasım 2019; 9:8:20 >
  • Valla çıktığı an izledim 2 bölümü. Tamam sıktı falan diyoruz ama 1 olay oluyor mesela son bölümde kargocu adamın sahnesi ulan shameless işte bu ya dedirtiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Bu yorumu sonradan gördüm, ağzına sağlık. İşte dizinin tam da geldiği durumu son derece güzel açıklamışsın.

Shameless dizisi aykırılığı ve marjinalliği sayesinde izlendi, sevildi ve tutuldu.
    Ama dizinin özellikle son 3-4 sezondur geldiği yer, yeni Türk dizileri kıvamına erişiyor.

Belki de bilmiyorum oyuncular iyice ünlenince fazla aykırı sahnelerde yer almak istemediler. Ya da tepeden bir baskı geldi ve dizi daha oturaklı bir seviyeye çekildi sanki.

Başrolleri geçtim Kev'in karısı V bile ahlaklı biri oldu çıktı :) ki hatırlarsınız her sezon en az 3-4 nude sahnesi olurdu.
    Carl, Liam falan son sezonlarda hep bunlardan iyi karakter yaratma çabaları ortada. Debbie keza öyle uçarı bir karakter olmadığından sıkıyor.
    Eskiden özellikle Frank'in sahneleri en eğlenceliyken sonradan onun üstüne de vasat şeyler işleyip sıkmaya başladılar.

Yani sadece final sezonunda böyle oturaklı işlere girişseler tamam diyeceğim ama son 3-4 sezon böyle olunca tarz değiştirdikleri bariz ortada.

Alıntıları Göster
    +1. Katılıyorum. Dizilerin ana konularında, bazı fanboylar bulunuyor. Bunlar dizilerine toz kondurmazlar. Objektif yorumlara bile tahammül edemeyen tipler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 19 Kasım 2019; 22:55:30 >
  • Heyy gidi hey. Bu dizi ilk 3 sezon aşırı popülerdi, efsaneydi cidden. Yukardaki arkadaşların dediği gibi tamamen marjinal ve dizi sektörüne bambaşka bakış açısı getirdiler. Hala kaymağını yemek istedikleri için 10. sezonun çıktığını düşünüyorum. Arka sokaklara dönüyor yavaştan
  • İlk 3 sezondaki tadı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden çıktığı gibi izler, bölüm bittiği zaman üzülürdüm. İlk bölümü izledikten sonra hevesim kırıldı resmen, çıkmış 2 bölümü izlemedim bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BurakBey

Eskiden çıktığı gibi izler, bölüm bittiği zaman üzülürdüm. İlk bölümü izledikten sonra hevesim kırıldı resmen, çıkmış 2 bölümü izlemedim bile.
    Çok durgun bölümler gerçekten çok sıkıcı çektikten sonra izlemiyorlar herhalde artık.
  • 10 x 3'ü izledim.

Çok boktan bir bölümdü. Dizi gittikçe enerjisini kaybediyor.

Yani akıl sır ermiyor Shameless gibi bir dizi nasıl bu hale gelebilir

Son sezonlar kötüydü ama 10.sezon açık ara en berbatı şu anda.

10 x 4'ün trailerı vardı bölüm sonunda, o da vasat duruyordu.
  • ben eğleniyorum hala izlerken, bu sezon kötü muhabbeti 5-6 sezondur vardır heralde.
  • Gayet doğal çünkü ilk 4 sezondaki kaliteyi ve çıtayı hiç yakalayamadılar.
    Özellikle 4.sezon finali hatırlayanlar bilir dizinin en iyi bölümüydü.

Yine de 5-6 falan bir şekilde eğlendiriyordu ama bence son 2 sezon epey kötü özellikle devam eden 10.sezon şu an itibariyle dizinin tam anlamıyla dibi gördüğü yer.

Final sezonu sanırım, yarım kalmaması adına devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 27 Kasım 2019; 11:26:43 >
  • Sonunda 5.bölümde de olsa 1 defa komik bir sahne çekmişler (10x5 son sahne). Diğer bölümlerde çıtayı arttırsalar bari.
  • S10 x Ep5

Uzun zaman sonra hatta sezonlar sonra gerçekten dolu dolu, eğlenceli bir bölüm izleyebildik sonunda.

Shameless ruhunun hissedilebildiği ve geri döndüğü yerler vardı. Belli ki epey çalışmışlar bu bölüme, her saniyesinde karakterler arası muhabbetler bile iyiydi.

Son sahnede Kev

Bir de şu Tami uyuz karısı olmasa keşke... Her gördüğümde boğasım geliyor...

Neyse en azından bu seviyede devam eder umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 10 Aralık 2019; 11:29:43 >
  • İlk 4 bölüm baya tırttı ama 5. Ve 6.bölümler uzun zaman sonra shameless izliyormuşum gibi hissettirdi. Özellikle 5.bölümde kevin ın her sahnesi muhteşemdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.bölümden sonra yine tırt halini aldı dizi.

En son S10 x Ep8 seyrettim.

Hikaye oldukça saçma sapan bir şekilde ilerliyor.

Her bir karakterin yaşadıkları oldukça gerçekdışı ve sevimsiz. İlgi çekici ve eğlenceli hiçbir yönü yok. Hele ki Liam, Carl, Frank'in yaşadıkları...

10.sezon açık ara en berbatı. Kim yazdıysa şu senaryoyu cidden 1-2 saatte falan bitirmiş olmalı. Halledeyim de aradan çıksın demiş.

En sevdiğim dizinin bu hale gelmesine cidden üzüldüm.
  • Her daim intiharın eşiğindeyseniz eğer bu dizi sayesinde erteleyebilirsiniz. En zor dönemlerimde başlamıştım bu diziye 2-3 kere baştan izlemişliğim var. İlk bölüme başladğımda soğuk, karlı bir geceydi. O kış hayatımdaki tek güzel şey shameless'ti.

Anne gallagher'in bileklerini kestiği bölüm benim farvori bölümümdü. Bende kesmiştim o şekilde orda kendimi gördüm ve evet kan gerçekten fışkırıyor ama köpüklü oluyor. Bu dizi hayatın kendisiydi benim için bir zamanlar. Hala keyifle izliyorum ilk sezonların yanından geçemesede gömemiyorum.
  • beyler 2018 yılında bıraktım bu diziyi ama hangi kaçıncı sezon ve hangi bölümde bıraktıgımı hatırlamıyorum.en son frank doktor ilişkisi vardı frank tren raylarında doktora bam bam güm seks yapıyordu.kaçıncı bölüm o .Diziyi tekrar devam etme kararı aldım yorumlardan okudugum kadarıyla dizi berbat bir hale almış keyfim kaçtı ama biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fredydexter -- 9 Ocak 2020; 2:29:43 >
  • Dizi harbi çöp oldu.

• Bu sosyal mesaj verme muhabbetleri hakikaten mide bulandırıyor artık.

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    Açıkcası başka dizilere yönelmeni tavsiye ederim. Ben bile seyrettiğim için devam ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.