Şimdi Ara

Shadow Warrior 2 (2016) [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İlk oyunda güzeldi ama bu daha güzel olmuş. İlk oyunda ki sorunlar giderilmiş daha kısa daha öz daha zevkli bir oyun olmuş. Boss tasarımları gayet iyiydi.
  • Cıvık bi oyun, ciddiyetsiz oyunları sevmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son update'den sonra oyun error verip atmaya başladı. Birçok sorunu yaşayan oyuncu var silip, tekrar yüklüyorum umarım düzelir.
  • Pek ilgi görmedi galiba ?
  • İlk oyunu çok beğenmiş biri olarak bunu hiç sevemedim ve devam etmeyeceğim gibi görünüyor.Oyunları genelde 1 saat falan malum yollardan deneyip beğenirsem ve optimize sıkıntısı da yoksa satın alan biriyimdir.Shadow Warrior 2'de de aynısını yaptım ve o 1 saat bayık ve sıkıcı geçti diyebilirim.Oyun öncelikle oynanış olarak ilk oyun kadar ya da ne bileyim bi Doom kadar rahat ve akıcı değil,ham geliyor insana.Parçalanma ve kan efektleri yine ilk oyundaki kadar iyi değil.Vuruş hissi vasatlaşmış,hani iyi olan bir şeyi nasıl bozmuşlar anlamadım.Grafikler ilk oyundan neredeyse farksız ki arada 3 yıl var.Sonuç olarak değil satın almak,malum sürümünü bile bitirmeyeceğim büyük ihtimalle.İlk oyundan sonra hayal kırıklığı oldu benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 15 Eylül 2017; 0:55:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

İlk oyunu çok beğenmiş biri olarak bunu hiç sevemedim ve devam etmeyeceğim gibi görünüyor.Oyunları genelde 1 saat falan malum yollardan deneyip beğenirsem ve optimize sıkıntısı da yoksa satın alan biriyimdir.Shadow Warrior 2'de de aynısını yaptım ve o 1 saat bayık ve sıkıcı geçti diyebilirim.Oyun öncelikle oynanış olarak ilk oyun kadar ya da ne bileyim bi Doom kadar rahat ve akıcı değil,ham geliyor insana.Parçalanma ve kan efektleri yine ilk oyundaki kadar iyi değil.Vuruş hissi vasatlaşmış,hani iyi olan bir şeyi nasıl bozmuşlar anlamadım.Grafikler ilk oyundan neredeyse farksız ki arada 3 yıl var.Sonuç olarak değil satın almak,malum sürümünü bile bitirmeyeceğim büyük ihtimalle.İlk oyundan sonra hayal kırıklığı oldu benim için

Hocam bende ilk oyundan daha çok beğendim ve 25 saat kadar oynadım. Bence bir şans daha verin, biraz güç edindikten sonra Doom kadar akıcı oluyor kısa zamanda. İlginç tasarıma sahip silahlar var. İlk 1 saat biraz tanıtım ve çok önemli olmayan senaryoyu gösteriyor, daha sonra tüm bölümler random olarak yaratılıyor. Bence bir şans daha verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

İlk oyunu çok beğenmiş biri olarak bunu hiç sevemedim ve devam etmeyeceğim gibi görünüyor.Oyunları genelde 1 saat falan malum yollardan deneyip beğenirsem ve optimize sıkıntısı da yoksa satın alan biriyimdir.Shadow Warrior 2'de de aynısını yaptım ve o 1 saat bayık ve sıkıcı geçti diyebilirim.Oyun öncelikle oynanış olarak ilk oyun kadar ya da ne bileyim bi Doom kadar rahat ve akıcı değil,ham geliyor insana.Parçalanma ve kan efektleri yine ilk oyundaki kadar iyi değil.Vuruş hissi vasatlaşmış,hani iyi olan bir şeyi nasıl bozmuşlar anlamadım.Grafikler ilk oyundan neredeyse farksız ki arada 3 yıl var.Sonuç olarak değil satın almak,malum sürümünü bile bitirmeyeceğim büyük ihtimalle.İlk oyundan sonra hayal kırıklığı oldu benim için

Hocam bende ilk oyundan daha çok beğendim ve 25 saat kadar oynadım. Bence bir şans daha verin, biraz güç edindikten sonra Doom kadar akıcı oluyor kısa zamanda. İlginç tasarıma sahip silahlar var. İlk 1 saat biraz tanıtım ve çok önemli olmayan senaryoyu gösteriyor, daha sonra tüm bölümler random olarak yaratılıyor. Bence bir şans daha verin.

Hocam senin oyun zevkine güveniyorum her ne kadar Connor Kenway ve Black Flag konularında aynı fikirde olmasak da Tamam o zaman yarın son bir şans daha vereyim

• Ne zamandır aklımdaydı, bunu da aradan çıkarayım dedim. Saf FPS oyunlarını özellikle seviyorum. Painkiller serisi olsun, Doom serisi olsun. Serious Sam'i tek sevmiyorum herhalde.
    İlk oyunu da zevkle oynayıp bitirmiştim. Öncelikle Ana karakterimiz Lo Wang tam kafa bir adam. Oyun dünyasının "Merc With a Mouth"u bile diyebiliriz.
    İlk oyuna göre oyunun combatını aşırı şekilde geliştirmişler, hem yakın dövüş hemde silahlı çatışmalar inanılmaz doyurucu olmuş.
    FP olarak uzun zamandır bu kadar zevkli yakın dövüş silahı kullanmamıştım. Çoğu yan görevi sadece yakın dövüş silahları ile yaptım desem yalan olmaz.
    Oyundaki mizah ve gore seviyesi arşa çıkmış desek yalan olmaz. Karakterimiz konuşmayı, karşısındaki konuştuğu şahsı da itin g.tüne sokmayı seven birisi.
    Konuşmalar içerisinde yer alan Popüler-kültür göndermeleri bazen kahkaha atmama neden oldu.
    Oyunun hiç mi kötü tarafı yok desek. Var tabii, hem de tonla. Ama beklentiyi düşük tuttuktan sonra 20-30 saatlik bir şölenle karşılaşıyorsunuz. Oyunun en büyük sıkıntısı görev yelpazesi.
    Ana görevler olsun, yan görevler olsun hep 3 tane şundan öldür, 6 tane bundan getir vs gibi. Oyun geniş ve farklı haritalarda geçtiği kadar genelde de hep birbirinin aynısı aslında. O yüzden sürekli görevlere koşar oldum bir yerden sonra. Birde oyunun saf FPS olduğunu söylemiştim fakat aynı zamanda looter-shooter da diyebiliriz. 10-15. saatten sonra silah skillerini değiştirmez oldum. Hem karakterini hemde silahlarını güçlendirmeden zorlanacağınız bosslar ve yan görevler oluyor bol bol. O yüzden mecbur kafa verip özellikleri karıştırıyorsunuz silahların.
    Bu arada eklemeden geçmeyeyim, oyunu Türkçe yaması ile oynadım. Oldukça başarılı olmuş. Mizah yönü yüksek olduğu için mecburen anlamsız kalan çevirileri arkadaşlar çok güzel yerelleştirmişler. Bol bol tebessüm ettim oynarken.Fazla uzattım. Saf aksiyon seviyorsanız, hem mizahın çok olduğu, hem de gore'un gırla olduğu oyunları seviyorsanız bunu kesin oynamışsınızdır kesin. Ben geç kaldım biraz. O yüzden
    Yippie-Kai-Yay Mother f*
    der kaçarım.

• İlkini geçenlerde bitirmiştim bunu oynamadım sanıyordum 3 yıl önce oynayıp bitirip mesaj atmışım bile. Her türlü ilk oyundan çok daha iyi. İlk oyun gereksiz uzunken bu oyun tadında olmuş. İlk oyunda devamlı aynı tip düşmanlar geliyor ama bunda başından sonuna kadar düşmanlar hep farklı tip olarak karşımıza geliyor. Vuruş hissi gayet tatmin edici özellikle kılıçla. Ps kolu ile oynayınca kolun titremesi ile birlikte daha keyif verici oluyor. Oyunun sesleri çok iyi kesinlikle kulaklıkla oynayın. Hem souls tarzı olması hem biraz distopya içermesi ile kıymeti bilinmeyen oyunlardan biri.
  • 21 saatte hard zorlukta %100 tamamlayarak bitirdim. Üstte tam 3 yıl önceki yazımdan da görüleceği üzere zamanında nedense Shadow Warrior 2’ye hiç ısınamamış ve yarım bırakmıştım. Son Steam yaz indirimlerinde ise 10 TL’ye düşmüştü ve tam da o sıralar bir arkadaşımın övmesi ile satın alıp bir şans daha vermeye karar verdim ve iyi ki de vermişim diyorum Şu anda pek çok açıdan üstte yazdıklarımla tamamen zıt fikirlere sahibim. Oynanış çok eğlenceli, çeşitli ve akıcı. Grafikler 2K Ultra’da günümüz için bile hiç fena değil. Vuruş hissi tatmin ediyor, bazı yan görevler ve diyaloglar mizahi açıdan oldukça başarılı. Hatta oyun iyice açıldıktan sonra üstte kıyasını yaptığım Doom 2016’dan bile daha çok içine çekiyor diyebilirim, ama Doom Eternal kadar iyi değil yine de

Shadow Warrior 2’nin bence 3 tane çok kritik eksisi var. Bunlar görev içerikleri, bölüm tasarımları ve looting sistemi. Görevler resmen sadece git şu kadar sayıda şunu öldür veya şunu topla gelden ibaret. Oyunda hepi topu 2-3 tane bölge var ve görevlerin %90’ı bu bölgelerde benzer yerlerde olup bitiyor. Hatta bazı görevlerde aynı yerleri karlı, yağmurlu veya gece oynuyorsunuz ve haritanın başka yerinden başlatıyor, hani sanki başka bir bölgeymiş gibi hissettirmeye çalışmış böylece yapımcılar ama yemezler Onun dışında looting kısmını da sevemedim, keşke klasik upgrade sistemi olsaymış silahlarda da. Çünkü özellikle hard veya very hard’da oynanıyorsa çok fazla loot düşüyor ve sürekli bunları tek tek kontrol edip en uygununu kullanmanız gerekiyor ve bu da oyunun akıcılığını baltalıyor. Çok kasmazsanız da bazı boss’lar ve kalabalık alanlar ciddi zorlayabiliyor, o yüzden seve seve o düşen lootları ve silaha takılan özellikleri sürekli güncel tutmak durumunda kalıyorsunuz

Sonuç olarak Doom kafasında akıcı oynanış arayıp yakıp yıkıp kesip biçmek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim, benim de hakkında fikirlerimin bu kadar değiştiği başka bi yapım yoktur hayatımda herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    niyetlendiğim her sefer birileri çok kötü, bulaşma dedi. oysa ilk oyunu çok sevmiştim. şimdi karar verdim, elimdeki oyunlar bitince ilk fırsatta deneyeceğim.
  • quote:

21 saatte hard zorlukta %100 tamamlayarak bitirdim. Üstte tam 3 yıl önceki yazımdan da görüleceği üzere zamanında nedense Shadow Warrior 2’ye hiç ısınamamış ve yarım bırakmıştım. Son Steam yaz indirimlerinde ise 10 TL’ye düşmüştü ve tam da o sıralar bir arkadaşımın övmesi ile satın alıp bir şans daha vermeye karar verdim ve iyi ki de vermişim diyorum Şu anda pek çok açıdan üstte yazdıklarımla tamamen zıt fikirlere sahibim. Oynanış çok eğlenceli, çeşitli ve akıcı. Grafikler 2K Ultra’da günümüz için bile hiç fena değil. Vuruş hissi tatmin ediyor, bazı yan görevler ve diyaloglar mizahi açıdan oldukça başarılı. Hatta oyun iyice açıldıktan sonra üstte kıyasını yaptığım Doom 2016’dan bile daha çok içine çekiyor diyebilirim, ama Doom Eternal kadar iyi değil yine de

Shadow Warrior 2’nin bence 3 tane çok kritik eksisi var. Bunlar görev içerikleri, bölüm tasarımları ve looting sistemi. Görevler resmen sadece git şu kadar sayıda şunu öldür veya şunu topla gelden ibaret. Oyunda hepi topu 2-3 tane bölge var ve görevlerin %90’ı bu bölgelerde benzer yerlerde olup bitiyor. Hatta bazı görevlerde aynı yerleri karlı, yağmurlu veya gece oynuyorsunuz ve haritanın başka yerinden başlatıyor, hani sanki başka bir bölgeymiş gibi hissettirmeye çalışmış böylece yapımcılar ama yemezler Onun dışında looting kısmını da sevemedim, keşke klasik upgrade sistemi olsaymış silahlarda da. Çünkü özellikle hard veya very hard’da oynanıyorsa çok fazla loot düşüyor ve sürekli bunları tek tek kontrol edip en uygununu kullanmanız gerekiyor ve bu da oyunun akıcılığını baltalıyor. Çok kasmazsanız da bazı boss’lar ve kalabalık alanlar ciddi zorlayabiliyor, o yüzden seve seve o düşen lootları ve silaha takılan özellikleri sürekli güncel tutmak durumunda kalıyorsunuz

Sonuç olarak Doom kafasında akıcı oynanış arayıp yakıp yıkıp kesip biçmek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim, benim de hakkında fikirlerimin bu kadar değiştiği başka bi yapım yoktur hayatımda herhalde
    Ben oyunu şimdi bitirdim ilk oyuna göre kat kat daha eğlenceli ve güzel olmuş. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ama sonu niye öyle bitti anlamadım merakta bıraktı beni bayağı. :)

• MoÇü kullanıcısına yanıt
    Sonunu ben de tam oturtamadım ama 3.oyun çıktığında açıklarlar diye ümit ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sonunu ben de tam oturtamadım ama 3.oyun çıktığında açıklarlar diye ümit ediyorum
    Fragmanlar ve oynanıştan sanki başka yerden devam edecek gibi geldi bana ama oyun çıkıca görürüz artık hocam.
  • PS5'te dün bitirdim. Güncel ve popüler bir oyun değil ama yorumumu yazayım.

Oyun çok hareketli. Üzerinize onlarca düşman saldırıyor. Vuruyorsunuz, kesiyorsunuz ama gözümü kapatsam da vurup kesebilecek gibiyim. O kadar çok düşman üzerinize saldırabiliyor. Vuruş hissi kötü maalesef. Kol,bacak kesiyorsunuz; onun hissiyatı da yok. Oyun eski, onu hissettiriyor. Hareketli ve hızlı, üzerime saldıranları bazen görmekte ve yakalamakta zorlandım. Hikaye ve görevler çok çekici değil ama oyun eğlenceli, kafa dağıtmalık bir oyun. Strese sokmuyor. Silahlar güzel, silahları geliştirmek keyifli. Benim için asayım, keseyim, vurayım, ilerleyeyim oyunu. Karakter de eğlenceli olunca zaman zaman gülümsetiyor. Yüzde 77 tamamlamışım. Kalan görevler merak ettirmediği için yüzde 100'e tamamlamadım. Ayrıca oyuncu dostu bir oyun. Boss savaşında öldünüz, yeniden canlandığınızda düşmanın barı kaldığı yerden devam ediyor. Bunu herkes sevmeyebilir ama ben sevdim. Özellikle bazı boss savaşlarında ihtiyacınız oluyor. Normal seviyede bitirdim, zor seviyede belki böyle değildir. Oyun bana keyifli bir 8 saat geçirtti.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.