Şimdi Ara

Shadow of the Tomb Raider Xbox One X Üzerinde 4K 60FPS Çalışacak (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox Resmen insanları kandırıyor. Dinamik çözünürlüğe 4k diyorlar. Koridor oyunbu QB'i 1440p medium oynatıyor 4k diyorlar.
  • Native olamaz zaten biliyoruz, 1800p den aşırtmadır, ama 60 fps olması süper. Pro da öyle olur büyük ihtimal. Pc fanboylarını kudurttuğuna göre iyi yolda konsol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona_Non_Grata

Native olamaz zaten biliyoruz, 1800p den aşırtmadır, ama 60 fps olması süper. Pro da öyle olur büyük ihtimal. Pc fanboylarını kudurttuğuna göre iyi yolda konsol.
    Valla ben kuduran Pc fanboyu görmedim, 4k 60 fps Pc kullanıcları zaten halihazırda oynuyorlar da bence burada hazımsızlık çeken bazı Ps 4 kullanıcıları. Dikkatli baktım bazı Ps 4 kullanıcıları Pc ve Xbox'la ilgili aşağılayıcı küçümseyici yorumlar yapıyorlar. Sen bunlardan 5-6 tane daha fazla oyun oynuyorsun diye (o da 300 tl'ye) neyin muhabbeti bu, üstelik oynayıp bitirdikten sonra dönüp yüzüne dahi bakmıyorsun.

• Bence One X için bile Native 4K60FPS zor ancak Proda 4K30FPS görürseniz şükredin. Önce 1080P60FPS sabit olmalı artık her oyun için ya da en kötü ihtimalle oyunların böyle bir seçeneği de oyunculara sunulmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Valla ben kuduran Pc fanboyu görmedim, 4k 60 fps Pc kullanıcları zaten halihazırda oynuyorlar da bence burada hazımsızlık çeken bazı Ps 4 kullanıcıları. Dikkatli baktım bazı Ps 4 kullanıcıları Pc ve Xbox'la ilgili aşağılayıcı küçümseyici yorumlar yapıyorlar. Sen bunlardan 5-6 tane daha fazla oyun oynuyorsun diye (o da 300 tl'ye) neyin muhabbeti bu, üstelik oynayıp bitirdikten sonra dönüp yüzüne dahi bakmıyorsun.

Alıntıları Göster
    O yüzden her ps4 exclusive oyununun altında salya sümük ağlıyorsunuz. Rockstar bile iplemiyor pc yi, oyun çıkarmıyor.

• Xbox diye konsol olduğunu unuttum nerdeyse lakin adamlar native olsada olmasa da sistemler belli Ps4pro'dan çok daha iyi ayarlarda oynatacaktır oyunu. Yani büyük ihtimalle sadece pc sürümünden aşağı olacaktır.
  • Pro'dan 1 sene sonra çıkmış, daha güncel donanımlı bir konsolun daha iyi grafik vermesinden daha doğal bir şey olamaz.Unutmayın ki, standart ps4 ve xbox aynı zaman diliminde çıkmasına rağmen, ps4 daha güçlüydü.O yüzden eleştirileri ona göre yapmak lazım. One x'i geçtim ps4 pro'daki donanım bile gayet iyi.Ama önceden de dediğim gibi işlemciler her iki konsoluda frenliyor.Yoksa xbox one x'in 1070 ile hemen hemen aynı performansı vermesi lazımdı. Sağolsun tablet bozması çağ dışı işlemcileri, ayağına pranga vurulmuş gibi engelliyor.
  • Haber yanlış. 1080/60 ve 4K/30 modunda çalışacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaSsErDoDo

Haber yanlış. 1080/60 ve 4K/30 modunda çalışacak.
    Gayet mantıklı.

GOW'da da 1080p 60 FPS kilit, 4K'da FPS dalgalanmalı çalışıyordu.
  • quote:

O yüzden her ps4 exclusive oyununun altında salya sümük ağlıyorsunuz. Rockstar bile iplemiyor pc yi, oyun çıkarmıyor.

Alıntıları Göster
    Ben sadece bir oyunun 300 tl olmasına üzülenler dışında exc. oyunlarını oynayamadık diye ağlayanları görmedim. 3-5 oyun eksik oynasan ne olur oynamasan ne olur ortada bir kayıp yok. Hem konsolun fiyatı baya yüksek hem de oyunların fiyatları, ben bu parayı 6 yılda çıkan 8-10 tane o da içlerinde sağlam 3-4 tane exc. oyun için veremem, ha verene de saygı duyarım beni ilgilendirmez. Rdr 2'yi çok çok oynamak istesem giderim ikinvi elden ucuza bir Xbox One (geçen 400 tl'yr satan gördüm) bulur oynar satarım. God of War'ı Uncharted'ı Youtube'dan izlesem de olur, açık dünya görünümlü koridor tarzı oyunlar zaten.

• quote:

Ben sadece bir oyunun 300 tl olmasına üzülenler dışında exc. oyunlarını oynayamadık diye ağlayanları görmedim. 3-5 oyun eksik oynasan ne olur oynamasan ne olur ortada bir kayıp yok. Hem konsolun fiyatı baya yüksek hem de oyunların fiyatları, ben bu parayı 6 yılda çıkan 8-10 tane o da içlerinde sağlam 3-4 tane exc. oyun için veremem, ha verene de saygı duyarım beni ilgilendirmez. Rdr 2'yi çok çok oynamak istesem giderim ikinvi elden ucuza bir Xbox One (geçen 400 tl'yr satan gördüm) bulur oynar satarım. God of War'ı Uncharted'ı Youtube'dan izlesem de olur, açık dünya görünümlü koridor tarzı oyunlar zaten.

Alıntıları Göster
    Bir 4k 60 fps oynatan pc yi kaç paraya toplayacaksın peki? Konsolun kat kat üstü para öduyorsunuz sırf iki grafik fazla olsun diye, onu da %300 zoom yaparak anlıyorsun farkını, konsolda ise özellikle psn de her 2 haftada bir oyunlarda indirimler oluyor, istersen 50-60 tl ye de AAA oyunları alaıyorsun, kardeşlikten bahsetmiyorum bile. Ayrıca Uncharted, God of War, the Last of us ve nicelerini oynamayanlar oyun oynadım demesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_Non_Grata -- 3 Mayıs 2018; 19:42:31 >

• quote:

Bir 4k 60 fps oynatan pc yi kaç paraya toplayacaksın peki? Konsolun kat kat üstü para öduyorsunuz sırf iki grafik fazla olsun diye, onu da %300 zoom yaparak anlıyorsun farkını, konsolda ise özellikle psn de her 2 haftada bir oyunlarda indirimler oluyor, istersen 50-60 tl ye de AAA oyunları alaıyorsun, kardeşlikten bahsetmiyorum bile. Ayrıca Uncharted, God of War, the Last of us ve nicelerini oynamayanlar oyun oynadım demesin.

Alıntıları Göster
    10 Ps4 oyun parasına bütün oyunları akıcı ve yüksek kalitede oynayabileceğin bir Pc toplayabilirsin. Ucuza Steam'den binlerce çeşit oyun alabilirsin. Bu arada konuyu Pc vs Konsol muhabbetine çevirmen de ilginç bak bu başlıkta Xbox için oyun 4k 60 fps gelecek ama bazı Ps 4 kullanıcıları hem buna hem de Pc'ye laf ediyorlar sürekli. Ardı arası bir oyun için bu kadar itici olmayın, zaten Ps4'ün hem kendi fiyatı hem de oyunlarının pahalılığı yeterince itici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 3 Mayıs 2018; 19:58:56 >

• Oyunları çıktığı gibi almaya kalmazsan pahalı falan değil. Şu an humble’dan 60 liraya 7 oyun paketi aldım mesela, oynayıp hesabı 45 liraya satarım. 300 liraya bile alsam bitirir spotçudan takas yaparım, o parayla yeni çıkmış 5-6 oyun oynarım. 3000-4000 lira ekran kartına verip oyun fiyatlarına pahalı demek ilginç doğrusu.

• quote:

10 Ps4 oyun parasına bütün oyunları akıcı ve yüksek kalitede oynayabileceğin bir Pc toplayabilirsin. Ucuza Steam'den binlerce çeşit oyun alabilirsin. Bu arada konuyu Pc vs Konsol muhabbetine çevirmen de ilginç bak bu başlıkta Xbox için oyun 4k 60 fps gelecek ama bazı Ps 4 kullanıcıları hem buna hem de Pc'ye laf ediyorlar sürekli. Ardı arası bir oyun için bu kadar itici olmayın, zaten Ps4'ün hem kendi fiyatı hem de oyunlarının pahalılığı yeterince itici.

Alıntıları Göster
    Xbox a laf atanlardan biri de benim ama benimde xboxım var evimde. Benim lafım sana değil belirli 2-3 fanboy var sürekli konsol oyunlarının altında oyunu kötüleyen onlara yazıyorum aslında. Adam taparcasına pc yi övüp God of War gibi metaaı 95 olan oyuna bok atabiliyor. Öyle yazanlara böyle cevapta ben veririm.

• quote:

Orjinalden alıntı: saameet_06

one ve ps4 var iken 180 pikselin (900p/1080p kavgası) kavgasını yapanlar bugün 4K yı eleştiriyor, ilginç.

1080p veya 900p' nin yanında ki "p" ler pikseli değil taramanın progressive olduğuna işaret eder. Ayrıca iki çözünürlüğün arasında 180 piksel değil 633600 piksel fark var ve yaklaşık %30 gibi bir farka denk geliyor. Gel gelelim 4k mevzusuna ve insanların tepkisine. Oyunun hikayesi ve oynanışıyla ilgili bilgilerin olduğu habere gösterilen ilgi ve bu teknik olan ve hiç bir manevi değeri olmayan haberin gördüğü ilgi, çoğu oyuncunun ne istediğini gösterir nitelikte, bu yüzden yapımcılar "4k 60 fps" gibi değerlere yönelip oyunun içinin bom boş olduğu ya da diğer oyunun kopyası olan oyunlar yaratmaya devam edecek. Arz talep meselesi sonuçta.

• Oyunlar gittikçe daha çok ayrıntı ve kaliteye ve çözünürlüğe ulaşıyor. Bu çok iyi. Ama sorun şu ki en iyi oyun için en iyi de konfigürasyon gerekiyor. Bu tür oyunları oynamak en üst seviye konsol ve en üst seviye bilgisayar gerektiriyor. Bu da gittikçe daha çok para demek. Oyun oynamanın oyunculara maliyeti 10 bin lira sınırına doğru yaklaştı ve hatta geçiyor. Bu yaş aralığı 12+26 ağırlıkta olan çalışmayan ve para kazanmayan oyuncu genç kesim için ailelerini zorlayan bir masraf demek. Çok yakında online sistemlerin geçerek herkesin internet bağlantı hızına daşanarak sistem kurmadan oyun oynamaya yöneleceğini düşünüyorum yoksa bu gittikçe yükselen çıtayı artık kimse aşamayacak. Ben kazansam bile bu parayı bu konsol ve oyunlara verirken üzülürüm, uzaktan seyrediyorum artık. Yazık para çok kazanılmıyor Türk lirasının durumu da ortada. Sadece ultra zenginler oyun oynuyor en iyi sistemlerle. Tabii oyun oynayacak kadar da boş vakitleri var.

• MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    10.000 lira mı ne yaptın sen, maddi durumu iyi olmayan ikinci el Xbox one alır 500-600 civarına bir de gamepass ve EA acceess aldı mı tamam.

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    Zaten kendin söylüyorsun maddi durumu iyi olmayan iyi konsol ve normal kutul almasın diye. Bu bile durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Oyun dünyasının ne büyük bir lükse ve zengine hitap ettiği, fakirin bile en eski konsola 500+600 liradan kapı açıp ki 2.el, bozuk mu kırılmış mı belli değil, oyunlarına da steam indirimi veya bedavalar için iki üç beş ay çakal gibi beklemesi gerektiğini düşünüyorsanız zaten dediğime geliyor. Son sistem oyunları 4K ile oynamak, orijinal kutulu oyunu çıktığı gün almak ve yılda en iyi oyunları bu şekilde oynamak 10.000 lira üzeri bir fiyat demek. Fakirler ise en az minimum 1000 lirayı gözden çıkartmalı eski ikinci el sistemler için bile. Pek ucuzmuş hakikaten oyun dünyası. Allah anne babalara sabır versin.

Bu bildiğin dünya seyahati veya araba parası.

Bak henüz satılık genişleme ve DLC paketlerine girmiyorum bile. Ve 4K oyun alıp konsol alıp da buna uygun bir de 4K UHD TV veya monitör almak gerektiğine hele hiç girmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 5 Mayıs 2018; 14:54:40 >

• Oyunu One X üzerinde oynuyorum doğal 4K mı değil mi bilmiyorum ama oynadığım en iyi grafikli oyunlardan biri olmuş görsel olarak muhteşem gerçekten.

• Weycell 61 kullanıcısına yanıt
    One X de native 4K HDR 30 FPS

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.