Şimdi Ara

SHADOW OF THE TOMB RAIDER | PlayStation 4/Pro (2018) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
536
Cevap
7
Favori
17.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu firmaların aç gözlülükleri yüzünden birçok oyun serisi değerini kaybediyor. Yakın zamanda iki örnek gördük. Biri star wars battlefront 2 diğeri destiny 2. Star wars yine sıkı bir kitlesi olduğu için öyle ya da böyle sattı. Fakat destiny 2 de duyduğuma göre Serverlar bomboşmuş. Micro ödeme denilen olay zaten olmalı. Mutlaka talipleri vardır dünyada. Fakat bu Micro ödemeler kozmetikte sınırlı kalmalı. Battlefield 1 de ve overwatchda da var bu Micro ödeme olayı fakat bunlar hep kozmetik. Oynanışa etki etmiyor. Bu nedenle de oyuncuları rahatsız etmiyor. İsteyen alır isteyen almaz. Umarım ea ve bungie biraz akıllanmıştır ve önümdeki oyunlarda bu yaptıkları haltı yapmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 16 Mart 2018; 12:13:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EA Yeni Battlefield için sadece kozmetik mikro ödeme olacağını söylemişti. Battlefront 2 alıcaktım sırf star wars hayranlığımdan sebep fakat o mikro ödeme işin içine girince EA çok soğuttu. COD serilerine bulaşmıyorum artık zaten. Destiny hiç oynamadım ilk oyun çok oynanılıyordu yanlış hatırlamıyorsam, ikinci oyun fazla olay yaratmadı. Online oyunlar açıkcası eskisi gibi sevemiyorum.

Benim çok sevdiğim Battlefield Bad Company 2'di sonra COD 2 ve COD MW multi :) ondan sonra gelenleri o kadar aşırı sevemedim.
  • Rise of the Tomb Raider'a kötü diyenler oyunun neresi kötüydü? Birde eski serilerle kıyaslanmış. Rotr Tomb Raider serisinin en iyi oyunudur bana kalırsa. 2013 oyunu neydi asıl? Lara'dan falan uzaklaşmış denmişde asıl Lara buydu zaten? Hatta daha profesyoneli. Yeni seri içerisinde en yakın Lara Rotr'daydı. Ve oyun çok çok güzeldi. Tr dil olmamasından beğenmediniz sanırım?

Rotr'da en beğendiğim yanı bütün Tomb Raider serisindeki mekanikleri derleyip toplayıp güzel bir şekilde oyuna yedirmeleri ve bulmacaların çok daha zor oluşuydu. Bulmacalar galiba zor geldi? Tomb Raider = Bulmacadır anlayın şunu. 2013 oyunu asıl bir Tomb Raider oyunu değildi. Rotr gerçekten efsane. Bütün Tomb Raider serilerini bitirmiş biri olarak en beğendiğim oyunu oldu.

Shadow of the Tomb Raider'ı da merakla bekliyorum. Ön Sipariş vermeyi planlıyorum zira Rotr beklentilerimin çok çok üstündeydi. Umarım o çizgiyi bozmazlar zira Adventure, Aksiyon ve Bulmacalar tam yerinde ayarlanmış. Bulmacalar ciddi anlamda zorlar vardı klasik serideki kadar olmasa da. Tomb Raider hiçbir zaman aksiyon oyunu değildi, 2013 serideki en saçma oyundu.

Rotr mekan tasarımları olsun, renk paleti olsun her şeyiyle mükemmel bir oyundu. Sizin beğenmemeniz seriyi aşağı çekmez. Bu serinin tek yaptığı hata Xbox One'a çıkarmaktı başta oda oyunun satışlarını mahfetti, gerekli ilgiyi göremedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Master -- 3 Nisan 2018; 0:28:44 >

• Tomb Raider güzel oyun ama ben çizgisel ilerlemesini seviyorum, bulmaca çıkıcak onu çözücez fantastik harabelerde dolaşıcaz filan, benim için tomb raider bu, ama belli bi alan verip kısıtlı açık dünya sundukları kamplı yerlerde acayip sıkılıyorum, oynamıyorum sırf bu yüzden, biraz ondan biraz bundan her oyundan biraz esinlenilmiş genele hitap etmek için. Yabani hayvan, büyülü taş heykel filan istiyorum elinde tabanca olan adamlar değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expander_ -- 3 Nisan 2018; 11:46:43 >
  • expander_ kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Tomb Raider’daki açık dünya benim de hiç hoşuma gitmiyor. Hiç yakışmıyor. Tomb Raider dediğin, çizgisel ilerleyen sinema tadında bir oyundur. Açık dünya yüzünden atmosferi bozuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 3 Nisan 2018; 12:19:7 >
  • -Master kullanıcısına yanıt
    Rotr güzeldi ama bence bulmacalar sadece eski oyuncuyu tatmin etmek için sıkıştırılmış gibiydi. Benim ilk oynadığım oyun tomb raiderdır bütün oyunlarını tekrarlarca oynamışımdır. En sevdiğim oyun da tomb raider 3. Rotr deki bulmacaları yeterli bulmadım ben. Hatta yaptıkları en kötü hata yan görevlerdi bence rotrde. Bana açıkçası bu şunu demek gibi oluyor. Biz ana hikayeyi yeterince yapamadık o yüzden yan görev ekledik. Diğer açık dünya oyunlar için yan görev iyi ama tomb raider a aykırıdır. Ha şunu belirteyim kesinlikle rotr 2013ten daha güzel. İkisi de kötü oyun değil bana göre.

Rotrde beğendiğim şey bulmaca koymaları hatta kendi konusunda da yazmıştım yorumumu. Ama yeterli bulmadım malesef. Yeni nesil oyunlarda bulmaca işlemez diyenler için uncharted ı örnek gösteririm.

Yeni oyundan ümidim var. 2013ten rotr ye böyle geçiş olduysa aynı oranda güzelleşse yeter bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Master

Rise of the Tomb Raider'a kötü diyenler oyunun neresi kötüydü? Birde eski serilerle kıyaslanmış. Rotr Tomb Raider serisinin en iyi oyunudur bana kalırsa. 2013 oyunu neydi asıl? Lara'dan falan uzaklaşmış denmişde asıl Lara buydu zaten? Hatta daha profesyoneli. Yeni seri içerisinde en yakın Lara Rotr'daydı. Ve oyun çok çok güzeldi. Tr dil olmamasından beğenmediniz sanırım?

Rotr'da en beğendiğim yanı bütün Tomb Raider serisindeki mekanikleri derleyip toplayıp güzel bir şekilde oyuna yedirmeleri ve bulmacaların çok daha zor oluşuydu. Bulmacalar galiba zor geldi? Tomb Raider = Bulmacadır anlayın şunu. 2013 oyunu asıl bir Tomb Raider oyunu değildi. Rotr gerçekten efsane. Bütün Tomb Raider serilerini bitirmiş biri olarak en beğendiğim oyunu oldu.

Shadow of the Tomb Raider'ı da merakla bekliyorum. Ön Sipariş vermeyi planlıyorum zira Rotr beklentilerimin çok çok üstündeydi. Umarım o çizgiyi bozmazlar zira Adventure, Aksiyon ve Bulmacalar tam yerinde ayarlanmış. Bulmacalar ciddi anlamda zorlar vardı klasik serideki kadar olmasa da. Tomb Raider hiçbir zaman aksiyon oyunu değildi, 2013 serideki en saçma oyundu.

Rotr mekan tasarımları olsun, renk paleti olsun her şeyiyle mükemmel bir oyundu. Sizin beğenmemeniz seriyi aşağı çekmez. Bu serinin tek yaptığı hata Xbox One'a çıkarmaktı başta oda oyunun satışlarını mahfetti, gerekli ilgiyi göremedi.

seven birine neden bu oyunu sevdin demek ve sevmemesi için açıklama yapmak bence gereksiz ve anlamsız,sevmeyen birinede neden sevmedin diyerek açıklama yapmak aynı oranda gereksiz ve anlamsız.bu sadece oyun eğlenme ve hissiyat meselesi.bende seriyi ta en başından beri oynamış biri olarak şunu düşünüyorum(çıktığı zamanda ve çıktığı platformda tamamen kendi param ile).TR 2013 de Rise of tomb raider de tomb raider değil.bence anniversary saymazsak legend son TR ruhunu taşıyan oyundu.
    Değişim bu seri için şarttı ve bence olası en iyi değişimde bu oldu. en iyi ihtimalide yaptıklarını düşünüyorum.ben ve benim gibi düşünenlerin Rise of hakkında ki genel kanısı zaten genel ruhu yansıtmayan ve olası en iyi değişim şekli ile karşımıza çıkan oyunun sadece kopyala yapıştır ve bir önceki oyunun daha geniş mekanlısı olarak insanların önüne sunulması idi.
    ben seven leride anlıyorum sevmeyenleride.ama temennim yeni tomb raider ın kesinlikle Rise of Tomb Raider gibi olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykrr -- 3 Nisan 2018; 12:3:13 >

• İkinci oyun sıkıcıydı. Açık dünyası sıkıcıydı, bulmacaları sıkıcıydı ve oyna oyna bitmiyordu. Adamlar bitmeyen oyun yapmışlar. İlk oyunu iki kere bitirdim, indirimde görünce alsammı yine diyorum. İkinci oyunu bedava verseler bir daha oynamam çekilmez o bir kez daha. Üçüncü oyunda böyle olacaksa fena.

• Yeni oyundan istediklerim güzel hikaye, bolca bulmaca, açık dünya olmaması, mümkünse kar yerine açık güneşli hava, adam akıllı kötü adam, oyunun belli kısmında silahsız kalırsak o da güzel olur ve en önemlisi çift baretta

• The Mühendis kullanıcısına yanıt
    Evet yan görevler benimde hoşuma gitmedi ama çokta sırıtmıyordu bence. Bulmaca konusu bence yeterli düzeydeydi ne çok kolay ne çok zor. 4 düzeyinde olabilirdi tabii ama 3 düzeyinde olması demek seriyi bitirir. Zira yeni nesil bulmacalardan çok hazetmiyor. Tr3 ise zorluk bakımından en üst seviye oyunlardan biri. Bu nesile o oyun gitmez. En zorlandığım oyundu Tr3 bitirene kadar canım çıkmıştı. Açıkçası bende istemem bu kadar zor olmasono. 4.oyunun düzeyi ise iyiydi bence.

Zaten tr serisine geneline bakarsak (3 hariç) öyle çok üst seviye bulmacalar içeren bir seri değildi. Açıkçası çokta zorlanmamıştım ben hiçbir oyununda. Tr bu grafikler ve mekaniklerle çok zoe bulmacalar yapabilir tabii. Ama çok zor yapılırsa kim beğenir ki? 4.oyun gibi olsun yeterli.

• ykrr kullanıcısına yanıt
    Evet 2 oyunda tomb raider serisinin ruhunu taşımıyor doğru fakat rotr yeni seri içerisinde en yakınıydı. Bu oyun hem eski nesil hem de yeni nesil oyuncular için çok güzsl ayarlanmıştı bence. İkisinin birleşimi gibi bir şey. Lara ne çaylak, ne de klasik serideki kadar profesyonel. Bulmacalar ne 2013 teki gibi kolay ne de klasik serideki gibi zor. Tam ayarındaydı. Tr serisi içerisinde en uzak olan 2013'tü. Ve legend konusunda size katılmıyorum çünkü legend bir tomb raider olamayacak kadar basitti. 2013ten bile basit ve kısaydı hatta.

Fakat anniversary kısmı doğru (Oda remake gerçi) onda tr havası vardı ve gerçekten zor bir oyundu. Klasik tomb raider daha kolaydı hatta. 1996 yapımı oyununu bitirirken anniversary deki kadar zorlanmamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Master -- 3 Nisan 2018; 15:8:31 >
  • Rotr’da bulmaca mı vardı ? Yuh

• Rise of the Tomb Raider ne çizgiseldi ne de açık dünya. arada bi yerde quest serpiştirmişlerdi. bu açıdan ne bir açık dünya oyunun tadını verdi ne de çizgisel bir oyundaki senaryo bütünlüğünün verdiği macera hissini.
    ilkini ps3te birkaç defa bitirmeme rağmen ps4'e de aldım ve tekrar bitirdim.
    ikincisini questlere dokunmamaya çalışarak sırf bitsin diye bitirdim. tekrar oynamam muhtemelen.
  • Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Farklı oyunları oynadık herhalde? O açıdan bakarsan 1 ve 2 de de yoktu hatta 4'te. :D Bulmaca istiyorsan mezarları yapacaksın.

Bunu bütün seriyi oynayıp bitirmiş biri olarak söylüyorum. (Rotr hariç henüz bitirmedim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Master -- 3 Nisan 2018; 16:24:45 >
  • Birde şu gerçek artık bu tarz işler satmıyor.rise of neredeyse TR 2013 yarısı sattı satmadı arası.yeni oyunda battle royal,co op,multiplayer ağırlıklı olursa hiç birimiz şaşırmayalım.

• Angel of Darkness her ne kadar serinin en sorunlu oyunu olsa da, atmosferi, hikayesi ve bulmacalarını çok sevmiştim. Ama o kadar sorunlu bir oyundu ki Core Design iflas etti. Keşke o kafada bir oyun gelse. Böyle karanlık atmosfere sahip, mısır piramitlerinden geçen bir oyun olsa falan.
  • Bence şimdiden yapımcı şirkete mailleri atmaya başlayalım. Bari efsanenin sonunu Türkçe altyazılı yapsınlar. Sağlam ingilizcesi olan bir arkadaş duygusal bir metin hazırlasa keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: westberlin

Bence şimdiden yapımcı şirkete mailleri atmaya başlayalım. Bari efsanenin sonunu Türkçe altyazılı yapsınlar. Sağlam ingilizcesi olan bir arkadaş duygusal bir metin hazırlasa keşke

Türkçe gelmez maalesef. Square Enix'in (Hitman Absolution hariç) Tr altyazı destekli hiçbir oyunu bulunmamakta ve muhtemelende gelmez. 5 TL'ye düşen TR2013'e çok para diyenler varken imkanı yok bu ülkede. Yeni oyunun fiyatı uygun olsun da yeterli.

Oyunu anlamak isteyip aylarca türkçe yama beklemek istemiyorsan (Rotr 1 senede çıktı ve eski sürüme oldu. DLC'lerin çoğu çalışmadı.) İngilizce öğrenmeye başlamalısınız. Tomb Raider'ın bulunan eser yazılarını saymazsak zor bir dili yok. Henüz ingilizce mi tam olarak geliştirmediğim halde Rotr'un büyük çoğunluğunu anladım. Şuan Nisandayız Eylüle kadar 5 ay var. 5 Ayda o oyunu anlayacak seviyeye rahatlıkla gelinebilir. Zaten belli gramer kuralları biraz kelime bilgisi (büyük çoğunluğu sık kullanılan kelimeler) biraz da sık kullanılan Phrasal Verbs'ler bitti. Oyunu rahatlıkla anlayabilirsin. Hatta bunu yapman bundan sonra hiçbir film, dizi ve oyuna türkçe gerektirmiyecek duruma bile getirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Master -- 3 Nisan 2018; 17:17:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tfn123

Angel of Darkness her ne kadar serinin en sorunlu oyunu olsa da, atmosferi, hikayesi ve bulmacalarını çok sevmiştim. Ama o kadar sorunlu bir oyundu ki Core Design iflas etti. Keşke o kafada bir oyun gelse. Böyle karanlık atmosfere sahip, mısır piramitlerinden geçen bir oyun olsa falan.

Angel of Darkness o kadar güzel bir atmosferle mahfedilmiş bir oyun ne yazık ki. Kontroller gerçekten berbattı. Ve o kontrollere rağmen atmosferi oynattırıyordu kendini. Heba edilmiş bir seri olmuş ne yazık ki.
  • Çok iyi İngilizce bilsem de, eğer oyunda kendi dilim varsa tercih ederim. 5TL'ye çok diyenler olduğu kadar, benim gibi parasını verip alanlar da var. Ayrıca koyacakları dilleri satış rakamına göre seçmiyorlar, geçen Playstation konusunda bir başlıkta bir arkadaş diller ve satış rakamlarını karşılaştırmıştı, bizden daha az satılan bölgelerin dilleri var oyunlarda. Önemli olan isteğimizi yapımcıya yansıtabilmek, ben ps1'den bu yana TR oynayan bir insan olarak kendi dilimi istemenin hakkım olduğunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.