Şimdi Ara

SGS3 te çekirdek kapama ve gpu ya ince ayar çekmek isteyenler içeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonun batarya süresini arttırmak ve ısınmasına engel olmak için s3ü 800mhz lik çift çekirdeğe ayarladım yani hem iki çekirdeği kapattım hem de açık olan iki çekirdeğin hızını yavaşlattım. Ve birde gpu hızlarını maksimum 266mhz ye ayarladım. Gpunun bu hızı s3 ün normal çalışma frekansının neredeyse yarısıdır. İstemediğim programları sildim ve ram olayında da rahatlama sağladım. Bunların hepsini siyah recovery, siyah kernel, stweaks kullanarak yaptım. Bu arada gpunun voltajlarını da tamamen kendi çabalarım sonucu olabilecek en alt seviyeye çektim. Bu en alt seviyeler gerçekten sizi şaşırtacak. Ve telefonun son hali bence süper oldu. Ne bir kasma ne bir başka problem. Nova launcher ile akıcılıkta en ufak bir problem bile yok. 1 haftadır bu şekilde doya doya most wanted oynuyorum ve cihaz bana mısın demiyor. Normal orjinal rom ile 10 dk most wanted oynasam o kadar çok ısınırdı ki moralim bozulurdu ve oyunu kapatırdım. Ama şuan 1 saat oynuyorum o kadar az ısınıyor ki 5dk gibi kısa bir sürede soğuyacak kadar. Şimdi burada gpununu frekans değerlerini ve voltajları paylaşacağım. Yalnız bu uygulayacaklarınız cihazınıza zarar verebilir
    siyah recovery odin ile telefona flashlayacaksınız pda bölümünden link buradahttp://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1439694&d=1351503581
    siyah kernel link burada:http://d-h.st/IZU
    Stweak GooglePlay Store linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhanmoral.stweaks.app&feature=search_result
    4.1.2 stok türkiye romu için geçerli olan ayarlamalardır. Ben diğerlerinde denemedim.

SGS3 te çekirdek kapama ve gpu ya ince ayar çekmek isteyenler içeri

NOT: Resimde step2 den başlayarak göstermiş yalnız step 1 gpu değeri de 160 mhz ve buna karşılık gelen step 1 gpu voltage değeri 725 olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unflattering -- 8 Ağustos 2013; 14:36:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gpu ve Cpu voltajlarini azaltiyor musunuz? Telefon surekli restart atabilir eger azaltiyorsaniz.cift cekirdek 800 yerine bence 4 cekirdek800 mhz daha saglikli olacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Gpu ve Cpu voltajlarini azaltiyor musunuz? Telefon surekli restart atabilir eger azaltiyorsaniz.cift cekirdek 800 yerine bence 4 cekirdek800 mhz daha saglikli olacaktir.

Evet sadece gpu voltajlarını azaltıyorum ve şuan kullanıyorum sıkıntı yaşamadım zaten deneye deneye bu değerlere ulaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unflattering -- 8 Ağustos 2013; 14:51:50 >
  • Gpu steplerini de ayarladiniz mi peki? 1 den 2 ye ne zaman gececek , ne zaman dusecek gibi? Cunku 1 ve 2 ayni frekansta ve kararsizlik olmuyor mu ? Ben hesap makinesi ile hesap yaparak ayarliyordum.Yoksa Gpu o.c yapilsa bile performans artmiyor, hatta azaliyordu.Bu ayarlarda ayarliysa pil icin gayet iyi demektir.
    Birde bu degerleri googy max kernelde dener misiniz? Siyah tabanliydi hrralde o da .Ustune birseyler katiyorlardi galiba?
    Kolay gelsin

• quote:

Gpu steplerini de ayarladiniz mi peki? 1 den 2 ye ne zaman gececek , ne zaman dusecek gibi? Cunku 1 ve 2 ayni frekansta ve kararsizlik olmuyor mu ? Ben hesap makinesi ile hesap yaparak ayarliyordum.Yoksa Gpu o.c yapilsa bile performans artmiyor, hatta azaliyordu.Bu ayarlarda ayarliysa pil icin gayet iyi demektir.
    Birde bu degerleri googy max kernelde dener misiniz? Siyah tabanliydi hrralde o da .Ustune birseyler katiyorlardi galiba?
    Kolay gelsin

Yo o ayarlarla oynamadım ve hiçbir problem yaşamadım. Siz benden bilgilisiniz sanıyorum. Ama ben bunları bazı arkadaşların isteği üzerine açtım. Sadece şunu söyleyebilirim ki sistem gayet kararlı çalışıyor.

• Ilginiz alakaniz ve calismalariniz icin tesekkuru bir borc bilirim. Emeginize saglik

• Benim asıl hayret ettiğim konu bu kısıtlamalara rağmen s3 böyle çalışabiliyorsa nasıl oluyor da mesela bir s3 mini bu kadar performanslı çalışmıyor. Yani şu söylediklerime göre s3 mini de 720p ekran var demektir ve performanslı çalışıyor demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: WonLt

Ilginiz alakaniz ve calismalariniz icin tesekkuru bir borc bilirim. Emeginize saglik

Ne demek dostum size bir ön ayak olur düşüncesiyle paylaştım.

• unflattering U kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam.Olmuşken en iyisi olsun diye söyledim.Yoksa ayarlar şimdi de gayet iyi.Zaman geçtikçe deneme yanılmayla öğreniliyor zaten.Sistem kararlı ise sıkıntı yok
  • quote:

Estağfurullah hocam.Olmuşken en iyisi olsun diye söyledim.Yoksa ayarlar şimdi de gayet iyi.Zaman geçtikçe deneme yanılmayla öğreniliyor zaten.Sistem kararlı ise sıkıntı yok

Aynen öyle deneme yanılma ile öğreniliyor. Bu ayarlar gerçekten işinize yarayacak. Bugün normali denedim telefon neredeyse patlayacak sandım o kadar ısındı. Ama benim ayarlar ile kesinlikle o kadar ısınma yapmıyor ve bence bu yüzden de daha performanslı çalışıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.