Şimdi Ara

Seyyar emlakçı oldum ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu anki bulunduğum ev benim değil kiracıyım. Ev sahibi evime satılık yazdırdı.Çok zor durumdayım gerçekten biraz süre istedim ikna edemedim. Daha önce evimi alan birisi şu anki oturduğum eve talip oldu. Benim de aklıma emlakçı gibi davranmak geldi ve evin sahibi gibi konuştum. Alıcı kişi tamam dedi 120 bine anlaştık. Ev sahibinede evi alırsam kaça verirsin dedim 100 bin tl ye tamam dedi. Şimdi ev sahibinden 100 bin tl ye evi almak istiyorum ve alıcıya 120 bin e satmak istiyorum. Bunun için ev sahibinden evi kendim almak ve diğer tarafa kendim satmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim. Yani iki tarafıda birbiriyle karşılaştırmadan 20 bin tl kazanmak istiyorum.Bu seyyar emlakçılığı zor durumda olduğum için yapmak zorunda kaldım.
    Yani alıcıdan kapora alarak alıcıdan ev sahibine gitsem ev sahibi toplam parayı vermeden tapuyu üzerime yapmaz. Yaparsa işim çözülür ama yapmazsa ev benim üzerime olmadığından alıcıya evi satamam. Lütfen bana bunu nasıl yapacağıma dair bir yol söyleyin.

• Kendi paran olmadan çok büyük risk demek.. Borçla işe girme...Taraflardan biri cayarsa ortada kalırsın....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.