Şimdi Ara

Sevmiyorsaniz gidin tutan yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az birseyler okuyayim diye giriyorum buraya garanti yurtdisi muhabbeti donuyor. Hayatinda turist olarak bile yurtdisina cikmamis gencler burda Netflix'den gordugu dizilerle filmler ama avrupada boyle degil diyor. Buraya erasmus'a gelenler zaten hepi topu 6 ay kaldigi surede kendini avrupali ilan ediyor. Tamam kabul ediyorum, egitim kotu cogunuz Ingilizceyi bile akici konusamiyorsunuz, para yok, imkanlar kisitli, herkes nefret dolu, suc oranlari yuksek vs. kotu olan bir cok sey var dogru. Buraya geldiginizde sorunlarinizin bitecegini sanmiyorum. Uyumsuz olan her yerde uyumsuz olur. Basarili olan, zengin olan kendi ulkesinde de basarili olur. Bati ozentiligiyle bir yere varamazsiniz ki zaten varamiyorsunuz da surunuyorsunuz bir omur boyu. Daha ulkesinde ana dilinde konustugu insanlarla anlasamayan bir kiz eli bile tutamamis insanlar ama avrupada herkes rahat yeaa diyor. Bu kafayla siz mutlu olamazsiniz. Elinizdekiyle yetinmeyi ogrenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nasıl tutan yok kör müsün, git havalimanına amerika uçağına binmeye çalış bak bakalım tutan varmı yokmu. amerika seni alacak mı zannediyorsun?
    Neymiş Tutan yokmuş tutan olmasa 1 dakika durmaz kimse.
    Avrupaya kapak atmış 65iq Türklere bayılıyorum ya bak istersen sen geri dönebilirsin ülkene. İşte bunda tutan yok.
    Bol bol elindekiyle yetinme challenge yaparsın hem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vizesini almak sıkıntı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ve beyin kosarak uzaklasir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 5 Aralık 2019; 20:4:2 >
  • Bu konuyu açan elemanın konumu yurt dışı
  • Yakinmayin arkadaslar bir seylerden de memnun olmasini ogrenin.

• Muhtemelen gidicem ama " Basarili olan, zengin olan kendi ulkesinde de basarili olur." buna katılmıyorum sistemimiz çalışmaya beceriye liyakata önem vermiyor. Batı özentiliğiyle alakası yok insanlar insan değeri görmek istiyor medeniyet görmek istiyor. Ülkemiz medeniyetten git gide uzaklaştırılıyor TÜRKİYE iyi yönetilse %90 avrupa ülkesinden daha iyi bir ülke olur burası kesin.
  • Evet sevmiyoruz gitme imkanım olsa arkama bile bakmam emin ol

edit : madem sen çok seviyorsun bırak almanyayı gel ozaman tr ye ? boş yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelyus -- 5 Aralık 2019; 23:34:54 >
  • Aynen kardeşim bak şuan gidiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam sevmiyormus gitmiş iste

• Katılmıyorum desem yalan olur. Hayatında sınır kapısının 2 adım ötesine gitmemiş insanlar kaçıcam, gidicem, avrupada amerikada hayat çok güzel vs vs diyor.
    Green card çekilişi başladığı zamanlarda da ayrı gülüyorum haberin yok ki adamlar meksikalılardan bıkmışlar üstüne "shithole countries" diye tabir ettikleri orta doğu, doğu avrupa ve rusyadan gelenlere de sen suriyelilere nasıl bakıyorsan o gözle bakıyorlar kısaca iğreniyorlar. Cumhuriyetçi veya demokrat farketmez adamlar istemiyor ki hak veriyorum ben kendilerine. Kültüre uyum sağlamayı geçtim 2 kelime ingilizce bilmeyen bir sürü göçmen var.
  • Tıpik laflar ile karın doymaz. Ancak kendinizi avutursunuz

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Boş tatava yapmayın be

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Boş tatava yapmayın be
    Hocam buyur git tutan yok ama hayat sonradan gidenler için dizilerdeki gibi değil maalesef
    Inanın çok düşündüm ama hayatım boyunca aylık 2500-3000 dolar alıp asla sevmeyeceğim boktan işler yapamam. Türkiye diplomanızın orda geçersiz olduğunu söylemiş miydim? Peki ülkede bolca bulunan meksikalı, jamaicalı, nijeryalı YASAL göçmenlerin bu parayı kazanmak için ya deli gibi overtime kovaladığını yada aynı anda 2 işte çalıştığını? Overnight çalışmakta bir seçenek tabi gecelerinizden ve uykunuzdan bolca feragat etmeniz gerekecek. Neredeyse olmayacak olan sosyal hayattan bahsetmiyorum bile.
    Onun yerine Türkiyede 5-6bin tl maaşla okulunu okuyup mezun olduğum ve severek yaptığım işi sürdürmeyi tercih ediyorum.
    Günümüz Türkiyesine ben de bayılmıyorum ama buradaki imkanlarım daha iyi.
    Çoğu göçmenin kredi çekip nerdeyse 60 yaşına kadar mortgage ödediğini söylemiş miydim? Zira ev alacaksanız hele bir de gidip downtowna yakın yerlerde yaşayacaksanız en aşağı 700bin usd'ye ihtiyacınız olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 6 Aralık 2019; 0:43:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

Hocam buyur git tutan yok ama hayat sonradan gidenler için dizilerdeki gibi değil maalesef
    Inanın çok düşündüm ama hayatım boyunca aylık 2500-3000 dolar alıp asla sevmeyeceğim boktan işler yapamam. Türkiye diplomanızın orda geçersiz olduğunu söylemiş miydim? Peki ülkede bolca bulunan meksikalı, jamaicalı, nijeryalı YASAL göçmenlerin bu parayı kazanmak için ya deli gibi overtime kovaladığını yada aynı anda 2 işte çalıştığını? Overnight çalışmakta bir seçenek tabi gecelerinizden ve uykunuzdan bolca feragat etmeniz gerekecek. Neredeyse olmayacak olan sosyal hayattan bahsetmiyorum bile.
    Onun yerine Türkiyede 5-6bin tl maaşla okulunu okuyup mezun olduğum ve severek yaptığım işi sürdürmeyi tercih ediyorum.
    Günümüz Türkiyesine ben de bayılmıyorum ama buradaki imkanlarım daha iyi.
    Çoğu göçmenin kredi çekip nerdeyse 60 yaşına kadar mortgage ödediğini söylemiş miydim? Zira ev alacaksanız hele bir de gidip downtowna yakın yerlerde yaşayacaksanız en aşağı 700bin usd'ye ihtiyacınız olacak.

Alıntıları Göster
    USA'da yasama hakkinda bilgim yok. Bu sebeple yorum yapmayacagim ama Avrupa icin bir seyler soyleyebilirim. Buraya gelen hindistan banglades vesaire tayfa en dandik isleri yapiyor ve toplumdan izole yasiyorlar. Parasi olanlarinin, guzel isi olanlarin sevgilisi var kalani sap en dandik isleri yaparak yasiyor. Ama burdaki kiz eli tutmamis genclerden iyiler en azindan hayata tutunuyorlar. Burdaki gencler oturdugu yerden salliyor asiyor kesiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Nasıl tutan yok kör müsün, git havalimanına amerika uçağına binmeye çalış bak bakalım tutan varmı yokmu. amerika seni alacak mı zannediyorsun?
    Neymiş Tutan yokmuş tutan olmasa 1 dakika durmaz kimse.
    Avrupaya kapak atmış 65iq Türklere bayılıyorum ya bak istersen sen geri dönebilirsin ülkene. İşte bunda tutan yok.
    Bol bol elindekiyle yetinme challenge yaparsın hem.
    Bu arkadaşın cevabında sonra konuyu hala açık tutman...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-54CA7772D

USA'da yasama hakkinda bilgim yok. Bu sebeple yorum yapmayacagim ama Avrupa icin bir seyler soyleyebilirim. Buraya gelen hindistan banglades vesaire tayfa en dandik isleri yapiyor ve toplumdan izole yasiyorlar. Parasi olanlarinin, guzel isi olanlarin sevgilisi var kalani sap en dandik isleri yaparak yasiyor. Ama burdaki kiz eli tutmamis genclerden iyiler en azindan hayata tutunuyorlar. Burdaki gencler oturdugu yerden salliyor asiyor kesiyor.

Alıntıları Göster
    Hocam Amerikada da aynı şekilde genelde inşaatlarda, altyapı işlerinde, yol yapımlarında falan çalışırlar ve sahip oldukları haklardan haberleri bile olmaz çünkü dertlerini anlatacak kadar bile ingilizce bilmiyorlar.
    Orda da aynı şekilde toplumdan izole yaşıyor çoğu. Biraz samimiyet gösterince çok mutlu oluyorlar, gerçekten üzülüyorum çünkü çoğu kişi tarafından insan muamelesi görmüyorlar.
    Ama geldiği ülkede de zengin sayılabilecek kadar parası olan ve abdde akrabası vs olanlar topluma gayet adapte olup çevre edilebiliyorlar. Burda dilin de çok büyük önemi var. Meksikalıların çoğu sadece ispanyolca biliyor haliyle eğer sadece Meksikalıların yaşadığı ghettoda yaşamıyorsa 2 3 insan hariç kimseyle iletişime geçemiyorlar. Ghettoda yaşayan göçmenlerde genelde deport ediliyor zaten bulaşmadıkları suç kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 6 Aralık 2019; 1:8:11 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.