Şimdi Ara

Sevin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevin. karşılıksız ve beklentisiz. çekinmeyin sevmekten ve karşılık görememekten. çünkü sahiplenmek, karşılık beklemek egodandır. bir insanı çok sevin. ölesiye değil, onun için yaşayasıya sevin. bu aslında çoğumuzun unuttuğudur: sevmek. ve etrafıma bakınca kimse sevmeyi bilmiyor. bunu görüyorum. tamamen mekanik. sosyal ilişkiler biraz zevk ve tatmin uğuruna yapılan maymunuluklar değil mi sizce? nerede bu insanlar? küçük tatminler uğruna bedenin kölesi olmuşlar!

bir süredir yoktum. okudum, araştırdım ve bilmediğimi bildim. çok cahil olduğumu bildim. ve çevremde cahil dahi olamayan robotlar gördüm. ve bir de baktım ki ben de robotum.

ve bu yüzden sevgili forumdaşlar, size sevmeniz gerektiğini söylüyorum. karşılıksız. sevgili olmak için değil, aşık olmak için sevin. bu anlamını yitirmeye yüz tutmuş "aşk" kelimesinin anlamını keşfedin. aşk ki neyi sevdiğini bilmemek, ne olduğunu ve olacağını göremeden huzur içinde yanmaktır.

bu nedenle sevin forumdaşlarım. sadece sevin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sevmeyi beceremeyince ben de becermeyi sevdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7C18139D2

sevmeyi beceremeyince ben de becermeyi sevdim.
  • Seveni s........ S..... S....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7C18139D2

sevmeyi beceremeyince ben de becermeyi sevdim.
    Mizahı severim. kaliteli espri.

• Yook ben hiç almayayım. Birini sevmek üzülmeyi göze almak demek. Ben yoruldum hayat gelme üstüme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D3F39B00

Yook ben hiç almayayım. Birini sevmek üzülmeyi göze almak demek. Ben yoruldum hayat gelme üstüme
    E hocam karşılık beklerseniz tabi acı çekersiniz. yoksa sevmek hiçbir zaman kötüyü getirmez. sevmek korkuyu da getirir fakat bardağı sevmeyip su içmeyi kesmek ne kadar mantıklı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-35D866EA7

E hocam karşılık beklerseniz tabi acı çekersiniz. yoksa sevmek hiçbir zaman kötüyü getirmez. sevmek korkuyu da getirir fakat bardağı sevmeyip su içmeyi kesmek ne kadar mantıklı?

Alıntıları Göster
    yahu insan karşılık beklemeden sevse de acı çeker. ha ama ben zaten karşılık beklerim tabi
  • Bakın ben burada kız tavlamayı, ilişki yaşama taktiklerini ya da karşı cinsi kendine çekmeyi anlatmıyorum. çok basit ve sonsuz anlamlı. sevin. sevgi tanrısı olun. herkese sevginizi verin ve hiçbişey istemeyin. sevginiz sonsuz zaten neden esirgeyesiniz?

• Aşk yok konu kilit üye ban
  • quote:

yahu insan karşılık beklemeden sevse de acı çeker. ha ama ben zaten karşılık beklerim tabi

Alıntıları Göster
    Hocam çok merak ettim hiç aşık oldunuz mu? bakın kıza karşı yürüdünüz mü?, çıktınız mı? diye sormuyorum. aşık oldunuz mu?

• quote:

Hocam çok merak ettim hiç aşık oldunuz mu? bakın kıza karşı yürüdünüz mü?, çıktınız mı? diye sormuyorum. aşık oldunuz mu?

Alıntıları Göster
    oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

Aşk yok konu kilit üye ban
    Hocam ama ya...

aşk yoksa ne anlamı vardı leyla ile mecnunun? bir işte aşk yoksa nerede o işin derinliği ve özü?

• Seversen sevilirsin(!)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

oldum

Alıntıları Göster
    O zaman nasıl olurda aşktan soğursunuz hocam. aşk insanı kör etmez aksine gözünü açar. aşık insan neyi arzuladığını veya sevdiğini bilmez. bilinmeyenin büyüsündedir o kişi. ağlar belki ama ayrılıktan veya acıdan değil. mutluluktan ağlar. aşık kişi kızla bir ilişki yaşamayı kafasına takmaz bile. sorsanız o kişiye "kardeşim ne buldun bu kızda?" diye, kaşı gözü der ama o da bilmez neye aşık olduğunu.

aşk mı diyosunuz aşk bu cümlelerin sonsuz kat ötesinde bişeydir.

• quote:

O zaman nasıl olurda aşktan soğursunuz hocam. aşk insanı kör etmez aksine gözünü açar. aşık insan neyi arzuladığını veya sevdiğini bilmez. bilinmeyenin büyüsündedir o kişi. ağlar belki ama ayrılıktan veya acıdan değil. mutluluktan ağlar. aşık kişi kızla bir ilişki yaşamayı kafasına takmaz bile. sorsanız o kişiye "kardeşim ne buldun bu kızda?" diye, kaşı gözü der ama o da bilmez neye aşık olduğunu.

aşk mı diyosunuz aşk bu cümlelerin sonsuz kat ötesinde bişeydir.

Alıntıları Göster
    bence aşık olmayan sensin. önceleri ben de böyleydim. inanılmaz güzel bir şey gibi gelirdi. ama acısını bir kez tadınca insan asla aşk falan istemiyor. senin dediğin şiirlerde, masallarda. gerçek dünyada çıkarcılar, yalancılar, şerefsizler var ve acı var.

• Kimyasal reaksiyonları bu kadar kasmayın
  • Aşk eskiden filmlerde olurdu şimdi filmlerde bile gerçek aşk yok hocam ne aşından bahsediyosunuz bu devirde aşk mı var
  • quote:

bence aşık olmayan sensin. önceleri ben de böyleydim. inanılmaz güzel bir şey gibi gelirdi. ama acısını bir kez tadınca insan asla aşk falan istemiyor. senin dediğin şiirlerde, masallarda. gerçek dünyada çıkarcılar, yalancılar, şerefsizler var ve acı var.

Alıntıları Göster
    Hocam anlıyorum sizi. genel olarak insanlarda görülen bişey kız yüz vermeyince arkasından laf söylemek. ve aşk hocam masallardakinden de farklı ve güzeldir. yahu birini sevip sonra sahiplenme (sevgili olma) isteği aşk olabilir mi? bunu çıkar eylemi olarak görmek aşk olabilir mi? bu egonun karşılık isteği ve acizliğine karşı gelişinden başka ne olabilir? Hayır. aşk egodan ve zihinden bağımsız bir huzur halidir. çıkarla ve öfke ile, yıkım ile işi olmaz. aşk yaratıcıdır çünkü.

• Luken Drew kullanıcısına yanıt
    :) eh insanlar hayvanlastı. zevk almaya aşk diyorlar ne diyelim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.