Şimdi Ara

Sevgiliye Yapılan Çılgınlıklar.. (Sizdende Yorum Alalım) :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
6
Favori
41.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversiteyi kazandık kütahyaya gitti ama ilişkimiz devam etti finalleri bitti benimde bitmişdi yanıma gel dedi dedim gelemem(ailevi meseleler)ayrılık triplerine girdi dayanamadım çok seviyorum bi ders çıkışı babamı aradım baba beni üniden. alırmısın bi şey konuşmam lazım dedim tamam oğlum dedi geldi aldı hayırdır dedi dedim baba ben *****'in yanına gitcem olmaz falan dedi nedenide tek çocuğum ya yolda başıma bişey gelirse naparlarmış neden bu kadar çok istiyosun dedi durdum biraz baba ben çok seviyorum dedim arabayı yavaşlattı aferin oğlun git dedi annemden habersiz beni ankaraya yolladı ben ordan kütahyaya geçtim annem ankaradayım bildi kız arkadaşımın yanına gittim arkadaşlarıyla tanıştım çok mutlu oldu okula el ele girer girmez millet oooo ****** kavuşmuşsunuz şeklinde tepki gösterdi sonra beraber ankaraya döndük bi kaç gün tatil yaptık sonra ben geri sivasa döndüm ve hala birlikteyiz 1,5 yıl oldu onu çok seviyorum onun için herşeyi yaparım

• quote:

Orjinalden alıntı: Darsh

Üniversiteyi kazandık kütahyaya gitti ama ilişkimiz devam etti finalleri bitti benimde bitmişdi yanıma gel dedi dedim gelemem(ailevi meseleler)ayrılık triplerine girdi dayanamadım çok seviyorum bi ders çıkışı babamı aradım baba beni üniden. alırmısın bi şey konuşmam lazım dedim tamam oğlum dedi geldi aldı hayırdır dedi dedim baba ben *****'in yanına gitcem olmaz falan dedi nedenide tek çocuğum ya yolda başıma bişey gelirse naparlarmış neden bu kadar çok istiyosun dedi durdum biraz baba ben çok seviyorum dedim arabayı yavaşlattı aferin oğlun git dedi annemden habersiz beni ankaraya yolladı ben ordan kütahyaya geçtim annem ankaradayım bildi kız arkadaşımın yanına gittim arkadaşlarıyla tanıştım çok mutlu oldu okula el ele girer girmez millet oooo ****** kavuşmuşsunuz şeklinde tepki gösterdi sonra beraber ankaraya döndük bi kaç gün tatil yaptık sonra ben geri sivasa döndüm ve hala birlikteyiz 1,5 yıl oldu onu çok seviyorum onun için herşeyi yaparım

güzel ama başlayan her şeyin bir de sonu vardır, üzgünüm ama biticek

• quote:

Orjinalden alıntı: deniz c

asy sokaklarında 2 bira çakar girerdik stada
    eski açıkta sesimiz kısılana kadar bağırırdık. .
    çıkışta aksaray sofulardaki şavak ustaya giderdik. .
    kebabımızı çiğ köftemizi yer üsttüne künefeyi çekerdik. .
    arabada selektör yaptığım yol vermezse..
    ulan şerefsize bak kağnı gibi gidiyo ya derdi basardı küfürü
    normalde hiç küfür etmez ama benim etmem gereken yerlerde ederdi
    hep istediğim sevgili oldu bana
    nazını eksik etmezdi fakat herşeyin sınırını bilirdi..
    doğum günümde Logitech MX3200 klavye mouse seti almıştı
    alışverişlerimizi beraber yapardık o seçerdi ben alırdım ben seçerdim o alırdı..

yaşımız 18 di inanılmaz güzel bir ilişkimiz vardı korkuyoduk yıpranmasından.. çünkü ikimizde henüz üniversiteye girmemiştik. .
    6 yıl bu aşkı nasıl yitirmeden yaşatırız diye düşünüyorduk ki olan oldu.. annesi olmadık bir zamanda ayrılmamızı istedi, aslında istediğimiz oldu aşkımızın bitmemesini belkide annesine borçluyuz

ailesinde yaşanan problemler oldu, çok zorlandık ama sonunda zorla kabullendik ayrıldık. ayrı kaldığımız günden bu güne her gece beni özel numaradan arıyor.. bazı geceler es geçiyor ama 2 günde bir mutlaka arar
    doğum günlerimizde tebrik mesajları, bayramda yeni yılda ise kutlama mesajlarından başka konuşmayız.. ayrılığımız 2 yıl oldu hala kopmadık bi 2 yıl daha sabredersek bu şekilde inanıyorum herşey çok güzel olacak

bu arada son doğum günümü arkadaşlarımla bir cafede kutladım, bazı arkadaşlarım hediye almış, bitanesini çok beğenmiştim.. 20 yıllık arkadaşım almıştı o hediyeyi, o arkadaşımla aynı apartmanda oturuyorum. sık sık evine giderim bi gün yine arkadaşımda kalıyorum, msni açıktı bi msn dikkatimi çekti bi baktım kız arkadaşım, hemen sohbet geçmişine baktım, aylarca konuşmalar vardı zorda olsa dosyayı rarladım ve mail attım kendime, hemen kalktım ve eve geldim, telaşla açtım konuşmaları..

konuşmaların hepsinde benim adım geçiyordu, nasıl olduğumu ne yaptığımı hepsini arakdaşım satır satır yazıyormuş.
    sonra hayatım boyunca okuyup en etkilendiğim satırladı okudum.. kız arkadaşım benim için hediye almış, arkadaşımla buluşmuş, ona vermiş oda bana kendi almış gibi vermiş hediyeyi. . ve bunu bildiğimi kimse bilmiyor..
    çok tatlı açık mavi bir kazak.. maviyi çok sevdiğimi iyi biliyordu

zaman geçiyor bakalım hayırlısı 2 yıl daha bu şekilde gidersek ileride çok mutlu olacağımızı düşünüyorum ama olmazsada ayrılığa alışkınız. . şuan herşeyin tam ortasındayız iki ihtimalede yakın.. hayırlısı neyse onu versin Allahım tek duam bu

Okuduğun ve zamanını ayırdığın için teşekkür ederim diğer arkadaşların yazdıklarıda çok hoş anılar hepsini okudum

Her türlü güzelliği hakediyorsunuz hocam ikinizde bu kızı sakın ama sakın bırakma bence senin için en uygun insan bu.Anlattığından anladığım kadarıyla birbirinizi tamamlayan iki parça gibisiniz böylesi zor bulunur.Bulunursa da hiç bırakılmaz.İnşallah kısa zamanda gelir buraya çok mutluyum mesajı atarsın

• quote:

Orjinalden alıntı: sitteisevir

quote:

Üniversiteyi kazandık kütahyaya gitti ama ilişkimiz devam etti finalleri bitti benimde bitmişdi yanıma gel dedi dedim gelemem(ailevi meseleler)ayrılık triplerine girdi dayanamadım çok seviyorum bi ders çıkışı babamı aradım baba beni üniden. alırmısın bi şey konuşmam lazım dedim tamam oğlum dedi geldi aldı hayırdır dedi dedim baba ben *****'in yanına gitcem olmaz falan dedi nedenide tek çocuğum ya yolda başıma bişey gelirse naparlarmış neden bu kadar çok istiyosun dedi durdum biraz baba ben çok seviyorum dedim arabayı yavaşlattı aferin oğlun git dedi annemden habersiz beni ankaraya yolladı ben ordan kütahyaya geçtim annem ankaradayım bildi kız arkadaşımın yanına gittim arkadaşlarıyla tanıştım çok mutlu oldu okula el ele girer girmez millet oooo ****** kavuşmuşsunuz şeklinde tepki gösterdi sonra beraber ankaraya döndük bi kaç gün tatil yaptık sonra ben geri sivasa döndüm ve hala birlikteyiz 1,5 yıl oldu onu çok seviyorum onun için herşeyi yaparım

güzel ama başlayan her şeyin bir de sonu vardır, üzgünüm ama biticek

Hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım (ne alakaysa artık) inş. bitmez çünkü biterse toparlabileceğimi sanmıyorum

• Bir Pikap Kiraladım Anadol Tarzı Birşey Gece 3 te evin önüne çektim arabayı birde yanar dönerli tabela vardı büyük , kızın isimi yazıyordu bastık tuşuna tabelanın çalıştırdık o tabelayı sokak aydınlandı sonra aldım mikrofonu çıkma teklifi ettim. kız ,annesi , babası cama çıktı babası'' ..... git '' dedi. kız gülüyordu bizde bastık kaçtık sonraki gün ilikimiz başladı. mikrafonda dandikti anasını satim ne dediğimi anlamamış kız çok egzantrik cümleler kurmuştum

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spoon! -- 19 Mayıs 2009; 12:55:50 >

• Sevdiğim kızın evi 2. kattaydı. Ama yere felan bayağı yakındı. Balkonlarına tırmanmıştım. Sabah 7 felandı. Odası da balkona açılıyo. Cama felan vurdum çıktı. Öptüm onu felan :D

öle işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: GEREDELİ

Konuyu daha yenı gördüm süper bi konu olmuş...

Şimdi de ben başlıyayım

Sevgilimle son buluşmamızdı ben ayrılmak ıstedım oda aglıyo bırakma ayrılmayalım dıye bende evıne gıt dıyorum sureklı sonra bayaa boyle ugrastım sonra bu aglaya aglaya evıne gıdıyo bende karanlıkta sokaklarda kafama gore gıdıyorum.sonra bırden vazgectım ve kızın arkasından kostum ama yetısemedım tam evıne gırecekmıs tuttum kızın kolundan ve yemın ederım aynı anda yagmur basladı...sonra sarıldık kaldık orda..senı sevıyorum dedım sonra barıstık...cok gusel bı geceydı

bıgun kız ızmırdeydı akrabasına gıtmıstı bende bartındaydım.onu gorebılmek ıcın 14 saat yol cektım gıttım gorustuk.snra tabı vakıt gece yarısı oldu.ızmırı hıc bılmıyorum kalcak yerımde yok.orda sevgılımın akrabalrı burda kal dedıler ama sevgılımın enıstesı olmaz dedı.bende gecenın bı yarısı enıstesıne dedım tamam ya ne bagırıyorsun yemedık evını dedım cıktım evden ama hıcbıyer bılmıyorum gece 1 saat bornovadayım...altındag tarafları.otogar yakınmıs bı sekılde otogara dogru gıtmeye calıstım ama yolumu once travestıler kestı laf attılar hızlı hızlı kostum ordan sonra bı tınercı cıktı hemen yol degıstrdım ve kosa kosa otogara gıttım...baktım otobus bulamadım gece donmeye.sonra otogarda banklarda uyumaya basladım.gece 2 oldu zarıl zarıl telefonum calıyor uyandım kız arkdsm arıo nerdsın cok merak ettık enıstem cok telaslandı senı aramaya cıktılar dıye.bende dedım otogardayım bosver ben burda yatarım dedım.gerek yok hersey ıcın hakkınızı helal edın dedım telefonu kapadım.sonra benı almaya gelmısler enıstesı de var gel oglum eve gıdelım falan dedı sonra tamam ama mecbur kalmasam gelmezdım dedım yınede gıtmıcektım ama bır yandanda sevgılımle aynı yatakta yatma ıhıtmalı var...:) dedım tamam gıdelım gıttık kızın enıstesı teyzesı falan uyudu baska odada.ben,sevgılım ve sevgılımın teyze kızı aynı odada oturduk sıgara ıctık muhabbet ettık kız bana orda dedı benı gercekten sevdgını anladım dıye içimden dedım (ulan sımdı mı anladın be yuh dıye) sonra sevgılımın teyze kızı sevgılmle benım aynı yatakta yatmamıza ızın verdı.oyle sabahlamıstık.sonrakı gunde gıtmıstım...

sevgılıme yolladıgım cıceklerın hedıyelerın haddı hesabı yok zaten...ayda bır ıs yerıne,evıne hatta yıne taa bartından ızmıre cıcek yollamıstım kargoyla...
    evde kımse yokken bırbırmızn evlerıne gıderdık...aksama kadar beraber yemek yapardık,eglenırdık,bıraz ayıp mı olur bılmem ama banyolarımızı bıle bırlıkte yapardık...daha ne dıyeyımkı...

bigece kızın evınde yatmıstım annesı kardeslerıde vardı...herkes kal falan dedı ole kalmıstım....

bigun yıne beraber gezıoruz bu vıtrınde bısy begendı bende dedım hımm guselmıs dıye...sonra gectık gıttık...öbür gun hemen ıstedıgnı aldım paket yaptrıp verdım..sırf mutlu olsun dıye...

bıkeresınde kız evde sorunlar yasıyodu babasıyla.kacıp kurtulmak ıstıyorum falan dıe msj atıodu bende sabahın 4unde evden cık dedım ve cıktı ole kacırmıstım ama bıldıgınız kız kacırma gıbı degıl sadece bıraz rahatlasın dıye baska bı akrabasına bırakmıstım babasıda aramıs bulamamıstı...bıgun de olsa babasına dersını vermıstık

yıne bıgun ben unıversıtedyım kızda yanına gelcem falan dedı baska sehrdeydım.geldı neyse otogardan aldım bunu.orda benı gorunce bı sarıldı...askım kactım sana dedı:) ne dıcegımı sasırdım...sonra nyse bıraz zaman gectı dedım dönmıcekmısın eve yok dıyo dönmem...:) benım ogrencı evınde beraber kalıoz:) sonra butun akrabalrı tabı ılk benı aradı bende yk dıyorum falan bısuru yalan soylmıstım onlara...snra kzın enıstesı aradı dıyo ıste oglum kız yanındaysa sole ben senın yanındayım dıye:) lan dedık belayı aldık...snra kızı ıkna edıp evıne kadar bırakmıstım...

sonra yıne ben unıversıteden mezun olurken mezunıyet haftası sevgılım gelmıstı bı hafta basbasa tatıl yapmıstık....

bikere radyo dınlıyorduk o kendı evınde yatmıs radyo dınlıomus uyumadan once banada dedı sen de ac radyoyu bırlıkte dınleyelım dıye actım dınlıoruz sonra hemen radyoya mesaj attım yerel bı radyoydu dj de arkadsımdı dedım sarkıyı yarıda kes işte x, y'yi cok sevıormus de dedım.dedı sonra kız msj atıo ıste askım harıkasın flan dıye...suprız yapmayı cok sevrdım ole...

arkadslar bunlar sadece uc bes aklımda kalan anılar...daha cok sey var yasanılan...yazsam gusel bı ask romanı olur heralde...

butun bolu adım adım bızım anılarımızla doludur...
    her baktıgım yerde bısy hatrlarım buda askın en acı veren yerı...unuttugunu sanıpta yanılmak...
    6 yıllık bı ılıskıydı bu...gerıye dönüp bakıyorumda ulan yasamadıgımız sey kalmamıs be dıyorum...ama noldu degdımı degmedı.sonunda cok fena kavga ettık küfürlesmeye kadar ve sonra annesı ayırdı bızı...suan baskasıyla sözlü. babası sözlendirmiş...fakat yaptıgım hıcbıseyden pısman degılım.cunku ılerde evlendıgınde kocasıyla yasadıgı herseyde benı hatırlıcak...herseyı bırlıkte yasadık cunku...hep aklına gelcek...bunu dusunmek bıle yetıyor bana.hersey gecmıste kaldı..

işte boyle bı hayat benımkısıde vaktınızı aldıgım ıcın sımdıden özür dilerim...

böyle düşünmek doğru mu sence madem ayrıdın mutlu olmasını iste bari niye acı çekmesini istiyorsun ki ...

• quote:

alışverişlerimizi beraber yapardık o seçerdi ben alırdım ben seçerdim o alırdı..

yaşımız 18 di inanılmaz güzel bir ilişkimiz vardı korkuyoduk yıpranmasından.. çünkü ikimizde henüz üniversiteye girmemiştik. .
    6 yıl bu aşkı nasıl yitirmeden yaşatırız diye düşünüyorduk ki olan oldu.. annesi olmadık bir zamanda ayrılmamızı istedi, aslında istediğimiz oldu aşkımızın bitmemesini belkide annesine borçluyuz

ailesinde yaşanan problemler oldu, çok zorlandık ama sonunda zorla kabullendik ayrıldık. ayrı kaldığımız günden bu güne her gece beni özel numaradan arıyor.. bazı geceler es geçiyor ama 2 günde bir mutlaka arar
    doğum günlerimizde tebrik mesajları, bayramda yeni yılda ise kutlama mesajlarından başka konuşmayız.. ayrılığımız 2 yıl oldu hala kopmadık bi 2 yıl daha sabredersek bu şekilde inanıyorum herşey çok güzel olacak

bu arada son doğum günümü arkadaşlarımla bir cafede kutladım, bazı arkadaşlarım hediye almış, bitanesini çok beğenmiştim.. 20 yıllık arkadaşım almıştı o hediyeyi, o arkadaşımla aynı apartmanda oturuyorum. sık sık evine giderim bi gün yine arkadaşımda kalıyorum, msni açıktı bi msn dikkatimi çekti bi baktım kız arkadaşım, hemen sohbet geçmişine baktım, aylarca konuşmalar vardı zorda olsa dosyayı rarladım ve mail attım kendime, hemen kalktım ve eve geldim, telaşla açtım konuşmaları..

konuşmaların hepsinde benim adım geçiyordu, nasıl olduğumu ne yaptığımı hepsini arakdaşım satır satır yazıyormuş.
    sonra hayatım boyunca okuyup en etkilendiğim satırladı okudum.. kız arkadaşım benim için hediye almış, arkadaşımla buluşmuş, ona vermiş oda bana kendi almış gibi vermiş hediyeyi. . ve bunu bildiğimi kimse bilmiyor..

zaman geçiyor bakalım hayırlısı 2 yıl daha bu şekilde gidersek ileride çok mutlu olacağımızı düşünüyorum ama olmazsada ayrılığa alışkınız. . şuan herşeyin tam ortasındayız iki ihtimalede yakın.. hayırlısı neyse onu versin Allahım tek duam bu

Okuduğun ve zamanını ayırdığın için teşekkür ederim diğer arkadaşların yazdıklarıda çok hoş anılar hepsini okudum

Hade canım, geçen msn konuşmalarını koymadın mı sevgilinle.. hatta sevgilinin resmi vardı.. en fazla 17 yaşında sevgilin senin.. belkide 16. sende fazla değil gibisin

• Onlarca sevgilim oldu ama hiçbiriside hatrı sayılacak birşey hak etmedi... Şuanki sevgilim beni çok seviyor ama... ama işte
    uzatmaları oynuyoruz... Beni iyi tanıyan birçok arkadaşımın dediği gibi;
    Ciddi İlişkilerin Adamı değilim... En azından karşıma hala beni kendine aşık edicek birisi çıkmadı.

1 kişi oldu onunda 5-6 senelik sevgilisi vardı yalan oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kallavi_

Sevgilimle yaptığın fantezileri yazsam telekom kapatır siteyi

koptumm
  • Karşıma Çok Kız Çıktı Ama Onlar İçin Delilik Yapma Gereği Duymadım..Çünki Birgün Beni Unutcaklar Ve Bende Onları Unutcam..Yapan Ben Olcam Ama Unutan O Olcak..
  • quote:

Dumlupınara sende sevgilinde ele ele girdin hee
    Gölet, ördekler, tren yolculukları, vazo ve çevresi, doydoy, çalıkuşu, üniye giden otobüsler..
    Kütahya benim içinde anılarla dolu. Ama hepsi biten bir ilişkinin anıları. Umarım sonu aynı olmaz

• güzel konu
  • quote:

en romantik kısmı şavak ustalı bölüm.

ama kebabı gerçekten güzel

• recep ivedik kadar çılgın olamaz kimse..
  • güzel mesajlar olduğu kadar gereksiz mesajlarda var ama konu süper özellikle aşağıdaki mesaj kopardı beni

quote:

Orjinalden alıntı: SkyWrecker

Bir Pikap Kiraladım Anadol Tarzı Birşey Gece 3 te evin önüne çektim arabayı birde yanar dönerli tabela vardı büyük , kızın isimi yazıyordu bastık tuşuna tabelanın çalıştırdık o tabelayı sokak aydınlandı sonra aldım mikrofonu çıkma teklifi ettim. kız ,annesi , babası cama çıktı babası'' ..... git '' dedi. kız gülüyordu bizde bastık kaçtık sonraki gün ilikimiz başladı. mikrafonda dandikti anasını satim ne dediğimi anlamamış kız çok egzantrik cümleler kurmuştum

edit: imla

• Çılgınlık denemez ama anlatayım yinede. 2 hafta önce okulun istanbul gezisine gitmiştim. Hoşlandığım kız gelmemişti yolda mesajlaşıyorduk. Bu bana 1 mesaj attı işte otobüste bi arkadaş var rahatsız ediyo yine dedi şakasına. İşte biraz mesajlaştık bu çocukla aynı otobüsteymişiz aslında. Hemen gittim çocukla konuşup telefonunu aldım ve bu kıza o telefondan seni çok seviyorum ben X diye mesaj attım. Çok mutlu oldu çok sevindi öyle birşeye cesaret ettim diye şu an 1 haftadır çıkıyoruz deydimi deydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diethat -- 20 Mayıs 2009; 8:52:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Diethat

Çılgınlık denemez ama anlatayım yinede. 2 hafta önce okulun istanbul gezisine gitmiştim. Hoşlandığım kız gelmemişti yolda mesajlaşıyorduk. Bu bana 1 mesaj attı işte otobüste bi arkadaş var rahatsız ediyo yine dedi şakasına. İşte biraz mesajlaştık bu çocukla aynı otobüsteymişiz aslında. Hemen gittim çocukla konuşup telefonunu aldım ve bu kıza o telefondan seni çok seviyorum ben X diye mesaj attım. Çok mutlu oldu çok sevindi öyle birşeye cesaret ettim diye şu an 1 haftadır çıkıyoruz deydimi deydi

Çocuk dövmedi mi seni?

Harbiden çok güzel konu olmuş.Hele ilk sayfalarda yarıla yarıla güldüm

• ve hayatım boyunca unutamayacagım en çok iz bırakan olay ise ;) bir gün annesi beni eve davet etti adını söylemeyim benim sevdiğim bi yemek yapacaktı onun için davet etti çok şanslıyım melek gibi bi kayınvalidem olacak

nyse yemeğimizi yedik oturuyoruz annesi dediki ben şu yemekten bi tabakta komşuya götüreyim dedi bizde başbaşa kalacagız diye hiç sesimizi çıkarmadık tabi :D neyse annesi gitti 10 dk sonra kapı çaldı sevgilim annesidir diye kapıyı hemen açtı bende içerdeyim belki başka biridir diye dinlyorum kapıyı neyse sesi tok bi adam sesi geliyordu ben altıma sçttım resmen o heyecanla nereye saklansam die dusunurken bi odaya daldım o oda da yatak odasymıs

işten erken gelen babası ilk olarak üstünü değiştirir normal de ama o anda nasıl olduysa Allah bana yardım etti de babası tv de evlendirme programına baktı ona daldı o arada ben odadan çıkamıyorum çnkü odadan tam babası gorunuyordu bide kapının arkasına saklandım belki odaya gelir diye hııı ne zekice değilmi ama üzerimde kırmızı bi tshirt ve kapı camlı kapı yani bariz belliyim kıpırdasam babası o ne lan diye kalkıp beni karşılayacak oooo damat hoşgeldin ayakta kalma gel otur diyecekti

garibim sevgilimde ne yapsın babasını kapıda gorunce fırlamış komşuya annesini getrmeye gtmş ben babayla evde yalnızım yani beni linç etse ayıracak kimse yoktu

neyseki çok zeki bi kayınvalidem varda kocasını balkona sigara keyfine çıkardı

ben mi?? ben prrrrrr

• Nasıl özeniyorum sizlere yav... Ben bi kızı sevdim 3 ay falan birlikte olduk... 4 günümüz beraber geçti sadece
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.