Şimdi Ara

setleede kullanilar kameralar hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şu olumcul deney vb yuksek butceli filmlerde kullanilan kamera hangisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sony red yada arri alexa diye biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 23 Nisan 2016; 0:26:07 >
  • Konu hortlatmak gibi olacak fakat arkadaşın 2016 daki sorusuna 2019 'da cok net yanıt geldi.
    Hollywood ve NetFlix'te Arri kamler ve özellikle Arri Alexa modeli kullanılıyor. Sadece gövdesi $45.000 ve tasarımında ergonomi en son planda cunku ergonomik kullanım için değil sadece net görüntü için tasarlanmış o yüzden $1000'lik bir Sony'deki özelliklerin de hiçbiri yok. Sadece net görüntü var. Manyak bir dinamik aralık / dynamic range var. Vze tanıtım videosunda bahsedilmeyen bir ayrıntı daha var: çekimlerde ön plan ve arka plan oranları gözümüzle baktığımızda görüdğümüz oranlarla aynı. yani $1000'lik Sony, Canon vs oran ve perspektifi bozulmuş imaj gösterirken Arri Alexa gerçeği gösteriyor; Hollywood ve Netflix için "gerçekçi" imaj no.1 önemde olduğu için setlerde sadece bu pahalı ve kullanımı zor Arri Alexa'ları kullanıyor. Video. Zorunlu bir not: Foruma İngilizce video gönderirken Türkiye "dünya lideri" olduğu için bircoğumuzun İng bildiğini varsayarak gönderiyorDUM fakat son aylarda bazı sohbet ve deneyimlerde fark etmeye başladım ki coğu kişi hiç İng bilmiyor! Bu tabi ki başka bi yazının konusu ancak gönd video İng old için zorunlu olarak not düşme gereği hissettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.