Şimdi Ara

Sessiz ve işini düzgün yapan klima tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, 1500-2000TL gibi bir bütçemiz var. Belki biraz daha aşabilir.

Model seçmekte zorlanıyorum çünkü "O Çin Malı, onun dış ünitesi kötü, boruları bakır değil..." vs. şeklinde çokça yorum olduğu için işin içinden çıkamadım ve bu başlığı açmaya karar verdim.

Aradığımız özellikler;

-Sessiz çalışabilmesi.
    -İşini sorunsuzca yapması.
    -A++ olursa da hârika olur. Sürekli ekonomik modda çalışacağı için elektriği tüketmek yerine koklamalı.

Çok hızlı ve yüksek soğutma performansı beklemiyoruz. Maksat odayı yaşanılabilir klasik oda sıcaklığında tutabilmek. Oda 20m² civârı, ileride daha büyük bir odada da kullanılabilmesi için 12000'lik düşünüyoruz.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 23 Haziran 2016; 14:05:13 >

• Gunaydin. Ozelden yazdiginiza buradan cevap vereyim. 9 ile 12 arasinda buyuk bedel farkliliklari olmamasi nedeniyle sizin gibi ileride bir degisiklik olabilirligi olan durumlarda 12 her zaman daha iyi tercih sebebi oluyor. Çin malı kotudur mantigi ezelinden beri yanlistir. Sorun çinlilerde degil bizdedir. Adamlar 10 ayri kalitede uretim yapiyorken biz israrla 10uncu kalite mali getirip vatandasimiza 2 veya 3 uncu kalte bedelinde satinca bunda çinlilerin hic bir kusuru olmuyor tabi ki. Buradan ornekle size sunu soyleyebilirim ki, en buyuk markalar dahil olmak uzere çin ile baglantisi veya alisverisi olmayan yoktur. Ister çinli olsun ister aborjin, sizin icin onemli olan, malin vaat ettigi isi yapip yapmamasi ve o malin arkasinda duran firmanin guvenirligi. Eger 7 yil veya 5 yil garantili bir urun aldiysaniz, istune 6502 sayili kanun da sizin yaninizdaysa o mal çin olsa ne olur? Aluminyum boru olsa ne olur? Bakir kullananlar acaba cevher bakirmi kullaniyor yoksa toplama bakirmi? Bakir kullananlarin boru kesiti kaç? Alm kullananlarin boru kesiti kaç? Hiç bunlarin cevaplarini verebilen oldumu size? hocam kimden ne bilgi aliyorsaniz teknik detayini sorunuz. Neden sonuç iliskisine baglayiniz konuyu mutlaka. Bu gün sizin için o borulardan bir tane kesip resmini paylasirim buraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Gunaydin. Ozelden yazdiginiza buradan cevap vereyim. 9 ile 12 arasinda buyuk bedel farkliliklari olmamasi nedeniyle sizin gibi ileride bir degisiklik olabilirligi olan durumlarda 12 her zaman daha iyi tercih sebebi oluyor. Çin malı kotudur mantigi ezelinden beri yanlistir. Sorun çinlilerde degil bizdedir. Adamlar 10 ayri kalitede uretim yapiyorken biz israrla 10uncu kalite mali getirip vatandasimiza 2 veya 3 uncu kalte bedelinde satinca bunda çinlilerin hic bir kusuru olmuyor tabi ki. Buradan ornekle size sunu soyleyebilirim ki, en buyuk markalar dahil olmak uzere çin ile baglantisi veya alisverisi olmayan yoktur. Ister çinli olsun ister aborjin, sizin icin onemli olan, malin vaat ettigi isi yapip yapmamasi ve o malin arkasinda duran firmanin guvenirligi. Eger 7 yil veya 5 yil garantili bir urun aldiysaniz, istune 6502 sayili kanun da sizin yaninizdaysa o mal çin olsa ne olur? Aluminyum boru olsa ne olur? Bakir kullananlar acaba cevher bakirmi kullaniyor yoksa toplama bakirmi? Bakir kullananlarin boru kesiti kaç? Alm kullananlarin boru kesiti kaç? Hiç bunlarin cevaplarini verebilen oldumu size? hocam kimden ne bilgi aliyorsaniz teknik detayini sorunuz. Neden sonuç iliskisine baglayiniz konuyu mutlaka. Bu gün sizin için o borulardan bir tane kesip resmini paylasirim buraya

ya hocam süpersin,sorulan sorulara daima düzgün ve mantıklı cevaplar...inşallah bizlere yardım etmeye devam edersiniz

• eagle35 E kullanıcısına yanıt
    Elimden geldiğince Hocam

Bu arada size bir alm Boru kestim, resimde gördüğünüz her iki borunun da çapı 1/2 ancak kesitleri arasındaki farkı görebilirsiniz.
    Tekrar ve tekrar söylüyorum ki evet, olması gereken bakır borudur, ısı iletim farkı, işleme kolaylığı, dayanıklılığı vs. Lakin yine yine ve yine yazıyorum ki ALM ile montaj yapılan klimalarda fabrikasyon verilere göre standart montaj prosedüründe kayda değer farklılıklar tespit edilmemiştir.
    nasıl ki bizler, 12 lik bir alana 9 luk takıp 30 dakika fazla çalışır yine amacımıza ulaşırız diyorsak, alm ile kaybedilen ısı farkı, klimanızın günde 10-15 dakika fazla çalışarak kapatabildiği bir açıktır. çok daha teknik veriler de paylaşabilirim lakin kafa karıştırır ve beni alm savunucusu yapar ki ben ne alm savunucusu ne de bir marka temsilcisi değilim sadece doğruları bilmenizi istiyorum o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Gunaydin. Ozelden yazdiginiza buradan cevap vereyim. 9 ile 12 arasinda buyuk bedel farkliliklari olmamasi nedeniyle sizin gibi ileride bir degisiklik olabilirligi olan durumlarda 12 her zaman daha iyi tercih sebebi oluyor. Çin malı kotudur mantigi ezelinden beri yanlistir. Sorun çinlilerde degil bizdedir. Adamlar 10 ayri kalitede uretim yapiyorken biz israrla 10uncu kalite mali getirip vatandasimiza 2 veya 3 uncu kalte bedelinde satinca bunda çinlilerin hic bir kusuru olmuyor tabi ki. Buradan ornekle size sunu soyleyebilirim ki, en buyuk markalar dahil olmak uzere çin ile baglantisi veya alisverisi olmayan yoktur. Ister çinli olsun ister aborjin, sizin icin onemli olan, malin vaat ettigi isi yapip yapmamasi ve o malin arkasinda duran firmanin guvenirligi. Eger 7 yil veya 5 yil garantili bir urun aldiysaniz, istune 6502 sayili kanun da sizin yaninizdaysa o mal çin olsa ne olur? Aluminyum boru olsa ne olur? Bakir kullananlar acaba cevher bakirmi kullaniyor yoksa toplama bakirmi? Bakir kullananlarin boru kesiti kaç? Alm kullananlarin boru kesiti kaç? Hiç bunlarin cevaplarini verebilen oldumu size? hocam kimden ne bilgi aliyorsaniz teknik detayini sorunuz. Neden sonuç iliskisine baglayiniz konuyu mutlaka. Bu gün sizin için o borulardan bir tane kesip resmini paylasirim buraya

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle Adem Bey.

Çin malı olup olmaması benim için önemli değil. Dediğiniz gibi Çinde üretilen iyi kalite mallar da var. Biz sadece Çinde üretilmiş kötü kalite ürüne denk gelmek istemiyoruz. Dünya dünyanın en iyi markaları belli bir kalitenin üstünde Çinde üretim yaptırıyorlar biliyorsunuz, içi mâliyeti düşük olduğu için.

Bakır boru, alüminyum boru kısmına da takılmıyorum. Belki boru alüminyumdur ama bakırdan daha kalın profil kesilmiştir ve ömrü bu şekilde bakır ile denkleşmiştir.

Konuyu açmamdaki amaç tüm kafa karışıklıklarından sıyrılarak fark marka ve aynı özellikleri taşıyan ürünlerden bir adım önde olanı tercih edebilmek. Mesela Baymak Elegant Plus A++ 1700TL civârı, Samsung olanı 2000TL civârı. İki ürün teknik özelliklerde aynı görünüyor, aradaki 300TL farktan kaçınıp ucuz olanı mı tercih etmeli, burayı çözemiyorum.

Ve özet olarak siz hepsinin belli bir yıl zaten kalitesi var, tüketici hakları kanunu da bunu destekliyor, hangisini alırsanız alın mı diyorsunuz? Muhtemelen birinin ürettiği ses diğerinden azdır, ben bunu tespit edip alabilmek istiyorum, biraz pahalı olmasını göze alarak da olsa.

Aslına bakarsınız direkt olarak marka model tavsiyesi çok işime gelir, bundan kaçınıyorsanız özelden tavsiye alabilirim.

Teşekkür ederim tekrar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 23 Haziran 2016; 14:05:53 >

• fuducuk kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;
    Özelden de olsa marka model belirtmiyorum. lakin markaları vermiş olduğunu için bu iki marka üzerinden örnek verecek olursam, benim öncelikli kıstasım garanti süresi, şu şartlar altında SAMSUNG da 30 hazirana kadar 5 yıl garanti verdiği için ben tercihimi SAMSUNG dan yana kullanırdım, ama 1 temmuzda bana aynı soruyu sorun o zaman BAYMAK derim. Ben yabancı düşmanı değilim, yerli savunucusu da değilim, sadece tüketici açısından en avantajlısını bulmaya çalışıyorum. SAMSUNG her ne kadar klima ürün gurubunda diğer markalardan çok da üstün olmasa da, MARKA güvencesi ve güvenirlik derecesinde bana daha ağır bastığından dolayı koşullar aynı olunca SAMSUNG u tercih ettim/ederim.

Şuna eminim ki BAYMAK kalitesi ile SAMSUNG kalitesi arasında uçurum yok

• Ado kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Mesaj alınmıştır, teşekkür ederim...
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim hocam
  • Ben de 12 lik fujitsi LLT almayı düşünüyorum. 2600 TL civarı. Bu klimanın enerji tüketimi performansı için ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.