Şimdi Ara

Session için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • $kate = $pdo->query("select * from orders where order_status='1' and DAY(order_date) = DAY(CURDATE()) order by order_id desc Limit 0,10");
    while ($query = $kate->fetch()){

?>

<?php
    session_start();
    $_SESSION['masaNo']=$query['order_name'];
    ?>
    <tr>

<td>
    <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=135883961&url=siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>" data-href="siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>"><?=$query['order_date']?></a>
    </td>
    <td>
    <?=$query['order_name']?>

</td>

Arkadaşlar bir çok yerde araştırdım fakat bir türlü çözüm bulamadım. Burada ürünleri listelediğim bir döngü var. Bir sonraki sayfaya gittiğim de bir önceki id ait istediğim sessionu alamıyorum. 10 adet ürün var diyelim bu 10 ürünün ilk order_name değerini alıyor fakat ben seçtiğim id nin order_name getirmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bysoul -- 17 Kasım 2018; 21:49:58 >

• Netten bulduğun kodu copy paste edersen öyle olur.

10 tane ürün çekip birinin değerini istiyorsun.

Ya mysql den bir tane değer çekeceksin.

Veya çektiğin değerlerin içinde aradığını bulacaksın.

Senin kodun

$_SESSION['masaNo']=$query['order_name']; ile mysql den döndürdüğün sipariş adını session a yazıyor. 10 değer çektiğin ve bunlar içinde döndüğün için mysqlden çektiğin verinin sonuncusunun adını sessiona yazdırıyorsun.

eğer

<a onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?url=siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>" data-href="siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>" ><?=$query['order_date']?></a>

buna tıkladığındaki değeri sessiona atacaksan önce hangisine tıkladığını bileceksin. buda demek oluyor ki session kaydını bu sayfada yapamazsın çünkü daha hangi siparişe tıklayacağını bilmiyorsun.

Bu durumda ya tıkladığında bir ajax request atıp session a kaydadeceksin
    yada tıkladığında indiğin sayfaya bir şekilde url üzerinden id yi transfer edip kaydedeceksin.

Ki böyle bir şeye kalkışma sebebin de anladığım kadarı ile url yazmaman.

/ExternalLinkRedirect?url=siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>

bu şekilde bir url olmaz.

/siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>

olur buna tıkladığında ajax execute edeceksen.

eventi functiona bindirip preventdefault yapman lazım.

Ancak bunlar senin için biraz ileri teknikler oluyor. Önce düzgün bir şekilde navigasyon yapıp klasik metoda GET POST işleri nasıl yapılır bunlara alış

Sonra üzerine ajax koyabilirsin.

• Canım kardeşim netten bulmakla ne alakası var anlamadım aşağıda basit bir döngü var ve bir sonraki sayfada tablolarım değişiyor buradan ihtiyacım olan order_name bunu sessionla taşımak istedim, bilgisiz copy pateci ilan edildik. Linklerin içeriğine bakarsan "return dhExternalLinkRedirect(this)"
    bunun site tarafından otomatik yapıldığını da anlamış olmalıydın...

$kate = $pdo->query("select * from orders where order_status='1' and DAY(order_date) = DAY(CURDATE()) order by order_id desc Limit 0,10");
    while ($query = $kate->fetch()){

session_start();
    $_SESSION['masaNo']=$query['order_name'];
    ?>

<tr>

<td>
    <a (href)="siparisdetay.php?id=<?=$query['order_id']?>"><?=$query['order_date']?></a>

</td>
    <td>
    <?=$query['order_name']?>

</td>

Çözüm;

<? echo $_SESSION['masaNo'][$query['order_id']]; ?> Arkadaşlar satira sadece order_id eklemek gerekiyormuş benim gibi bu tarz problem yaşayan olursa çözüm bu şekilde oluyor. Bunu hayat hikayesi gibi önünüze koyanlara da itibar etmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bysoul -- 18 Kasım 2018; 15:44:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.