Şimdi Ara

Ses sorunu acil destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar pc'imde ses sorunu mevcut ve artık kafayı yiyeceğim. Bu sebep ile son olarak size danışayayım dedim. Sorunu gelecek olursak.

Asus m5a99fx pro anakarta sahibim. Hdmi ile monitörden sorunsuz şekilde ses geliyor ancak ne hoparlörü takınca ne de kulaklık takınca ses gelmiyor.

Sizce bu sorunu nasıl halledebilirim? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hoparlörünüzü sisteminize bağlayın. Driverlar kurulu olsun.
    Sağ altta saatin olduğu görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklayıp "kayıttan yürütme aygıtları"na tıklayın.

Gelen pencerede Varsayılan Aygıt monitörünüz olmalı. Bu ekranda hoparlörünüzü seçip Varsayılan Aygıt olarak ayarlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErkanCo -- 13 Nisan 2017; 16:7:13 >
  • Hocam, öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Ancak bu yöntemi birden fazla kez denedim maalesef çözüm bulamadım. Sorunum birden fazla format atarken oluşmuştu. Anakarta hoparlör takınca sistemi görüyor. Ancak normal ses yerine cızıltı sesi geliyor. Hdmidan ses sorunsuz bir biçimde geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleqtro -- 13 Nisan 2017; 16:20:19 >
  • Elinizde bir kulaklık varsa anakartınızın ses çıkışına kulaklığınızı bağlayın. üst mesajdaki ayarları tekrar yapın ve varsayılan aygıt olarak kulaklığınızı seçin. Bu şekilde cızırtı var mı kontrol edin .
  • Sorun devam ediyor. Aynı hoparlördeki gibi cızırtı çıkıyor.

• Çıkış yuvası arızalanmış olabilir yada driver uyumsuzluğu aklıma başka bişeyde gelmiyor.
  • Hocam win10'dan (home premium)win7'ye geçeyim dedim. Geçtim de sorunsuz. Sonra win 7 ultimate yüklerim dedim. Bu sorun çıktı. Başına bu sorun geldi. Sonra win 10 attım. Düzelir diye düzelmedi. Bozuldu galiba.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.