Şimdi Ara

Ses sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar masaüstü b.sayarı sabahları ilk açtığım zaman hiç sesi çıkmıyor.. bir müzik yada film açıp seslerinin tüm ayarlarını en sona aldığım zaman yaklaşık 10 15 dk. sonra sessizlik yerine birden çok şiddetli ( yayın olmayan radyo frekanslarının hışırtısı gibi ) bir hışırtı başlıyor 5 dk kadar sonra o cızırtının arkasından oynayan medyanın sesi derinden derinden gelmeye başlıyor ve yavaş yavaş hışırtı azalıp medya sesi öne geliyor ve nihayetinde eğer medyayı kapatmazsam 20-25 dk sonra hışırtı komple kesiliyor ses düzeliyor.. ancak her açtığım film yada müziğin ses şiddeti aynı olmuyor bazılarını son seste zor duyuyorum ama bazıları %25 seste bile tatminkar oluyor.. bu durum youtube videolarında yada pc medyalarda aynı şey oluyor.. şimdi sorunu çözmek için denediklerime gelirsek.. (b.sayarcı olduğumu varsayarak cevaplarsanız sevinirim)

ses driverlerini birkaç kez kaldırıp kurdum ( güncel driverler)

harici bir ses kartı denedim ( aynı sonuç )

xp ve win 7 ile formatladım ( değişmedi aynı sonuç )

bios güncelledim ( aynı sonuç )

anakarttan diye düşünüyorum ama anakartı değiştirmeden sonuca

varmak istiyorum.. buna benzer bir sorunu anakart değiştirmeden

çözebilen ( üzerinden parça değiştirerek yada değiştirmeden )

arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

anakart p4m900
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ses sisteminde olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat5885

Ses sisteminde olabilirmi

nasılda düşünemedik 2 kulaklık ve 7.1 ses sistemi denendi ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grafiker73 -- 24 Aralık 2014; 10:30:49 >
  • Ses kartındadır oz zaman
  • farklı ses kartı denemişsiniz, xp ve 7 kurmuşsunuz, başka hoparlör de denemişsiniz. sorun gerçekten ilginç. hiç bilgisayarı safe mode' da açıp ordan denediniz mi peki.
    çoğu ses kartı windows 7 de otomatik tanıyor ve ilk açtığınızda ses alırsınız. ondan sonra harici bir yardımcı program ya da sürücünün kendi yazılımını da kuruyor musunuz?
    onboard ses kartından ve harici ses kartından aynı hatayı aldığınıza göre donanımsal bir sorun sadece dediğiniz gibi anakartta olabilir ama o da uzak bir ihtimal gibi görünüyor.
  • Hocam en son xp kurdum eski bir anakart olduğu için xp bıraktım onunda son driverleri yüklü artık son çare anakartın üzerindeki kondansatörleri değiştirip deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncel arkadaşlar fikri olan paylaşsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.