Şimdi Ara

Ses sitemi konusunda Yardımcı olabilirim (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
6
Favori
54.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar acil yardım lazım ben point blank oynuyom ve team Speak 3 konuşma programıyla online olarak konuşurken oyunda ses kasmam lazım kısacası 2+1 hopörlörden den oyunun sesi kulaklıktan ta team Speak 3 gelmesi için napabilirim yardımlarınızı bekliyorum.? cevap yazın varmı böyle bişey
  • http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-paket-sistem-arikan-elk-en-iyisi-ve-en-uygunu-her-kes-kullansin-diye-ful-setk-105502044/detay/

1-JBL GT-5-12 1100 WAT SUB BAS

2-JBL İŞLEMELİ KABİN

3-JAMESON USA 434 1400 WAT ANFİ

4-EDİSON ED-1600 200 WAT MİD TAKIMI

5-CADENCE SİLİKONLU KAPLO SETİ

Sistem Nasıl Arkadaşlar Yardımcı Olurmusunuz

• http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-paket-sistem-arikan-elk-en-iyisi-ve-en-uygunu-her-kes-kullansin-diye-ful-setk-105502044/detay/

2-JBL İŞLEMELİ KABİN

Nasıl Arkadaşlar Yardım

• Arkadaşlar merhaba bi konuda yardıma ihtiyacım var
    Geçenlerde Jbl Gto 1214 Br bass aldım fakat buna uygun bi anfi öğrenmek istiyorum bu konulardanda pek anlamıyorum
    Power Handling Rms 300W
    Power Handling Peak 1200 W
    Frequency Response 35Hz-300Hz
    Impedance 4 Ohms
    Sensivity 94

Bass budur fakat buna uygun bir anfi arıyorum hangi model nasıl güçte bir anfi almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca mid takımım yok arabanın kendi hoprlorlerini bağlıcam kaç kanallı ve kaç W almam gerekiyo kafama göre alıp basıı veya anfiyi bozmak istemiyorum.

Teşekkürler..
  • Bmw f20 kasa arabama HK ekletsem kaça mal olur bilgisi olan var mı ? Hi-fi a ek olarak olcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÜRCAN99

hocam normal bır pıoneer teyp (x3550uı) amfi olmadan pıoneer 600 watt hoparloru kaldırır mı?ses-kalıte kaybı olur mu?

ses kalite kaybı olur tabi kaldırır ama ses kaybı oluyor ayrıca aküyüde zorlar çabuk biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: donzaza

Bmw f20 kasa arabama HK ekletsem kaça mal olur bilgisi olan var mı ? Hi-fi a ek olarak olcak

örnek olarak link verirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FthArd

Arkadaşlar merhaba bi konuda yardıma ihtiyacım var
    Geçenlerde Jbl Gto 1214 Br bass aldım fakat buna uygun bi anfi öğrenmek istiyorum bu konulardanda pek anlamıyorum
    Power Handling Rms 300W
    Power Handling Peak 1200 W
    Frequency Response 35Hz-300Hz
    Impedance 4 Ohms
    Sensivity 94

Bass budur fakat buna uygun bir anfi arıyorum hangi model nasıl güçte bir anfi almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca mid takımım yok arabanın kendi hoprlorlerini bağlıcam kaç kanallı ve kaç W almam gerekiyo kafama göre alıp basıı veya anfiyi bozmak istemiyorum.

Teşekkürler..

Sizin 2000 W stereo bir amfi işinizi görür yaklaşık 150 TL civarında bulabilirsiniz eğer ileride mid takımı almam sadece bassı bağlıcam derseniz mono amfi öneririm 300-400 W "RMS" bir mono amfi alabilirsiniz o da 250 TL civarıdır.
    Aracınızın orjinal hoparlörlerni teybe bağlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: devgok

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-paket-sistem-arikan-elk-en-iyisi-ve-en-uygunu-her-kes-kullansin-diye-ful-setk-105502044/detay/

2-JBL İŞLEMELİ KABİN

Nasıl Arkadaşlar Yardım

Amfi sadece bassı bile bağlasınız yetersiz kalır 2000 W olması lazım en az mid takımlarıda daha iyi bir model olabilir onun dışında iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak26eses

Arkadaşlar acil yardım lazım ben point blank oynuyom ve team Speak 3 konuşma programıyla online olarak konuşurken oyunda ses kasmam lazım kısacası 2+1 hopörlörden den oyunun sesi kulaklıktan ta team Speak 3 gelmesi için napabilirim yardımlarınızı bekliyorum.? cevap yazın varmı böyle bişey

Bunun için çift girişli ses kartlarına bakın derim konunun yeri burası değil pek bilgim yok ama tek bir giriş olduğundan iki türlüde sesler karışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emres55

309d4/309s4/gt5 12/KFC W3012 Öneriniz nedir? Araç R19 SEDAN KASA!!!...

Bu biraz zevk işidir bass vuruşları yumuşak uzun olsun derseniz gt5 12 (bendeki kicker çok sert geliyor zıngırtı yapıyor bu yüzden bunu önerirrm )
    orta diyorsanız 309d uygundur fakat performansı daha düşüktür.
    kfclere bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0si

quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Kicker comp 15 al 38 cm 2 tane bence..

Şuanki gt5-12 ler 275 rms zaten. Kicker alırsam cvr 12 den asagı almam. DD kullanan bi arkadasım vardı Soundmagus almıs 30 cm. Cok iyi calıyolar tok bi ses var. Kafam karıstı 3-4 cesit sub modeli var aklımda hangisini alcagıma karar veremıyorum

şuana kadar almadıysanız yardımcı olayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BrAsSs

quote:

Bu biraz zevk işidir bass vuruşları yumuşak uzun olsun derseniz gt5 12 (bendeki kicker çok sert geliyor zıngırtı yapıyor bu yüzden bunu önerirrm )
    kfclere bakmayın.

309d4 macustic M4 ile tam performans çalışır mı peki?

• 600 tl bütçe ile net ses ve orta düzeyde bass alabilecegim sistem onerirmisiniz.saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba bende aracıma 1000 lik bir sub ve sun anfisi almayı düşünüyorum ne önerebilirsiniz 250-350 arası bir bütçem var tşk.ler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0si

quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Kicker comp 15 al 38 cm 2 tane bence..

Şuanki gt5-12 ler 275 rms zaten. Kicker alırsam cvr 12 den asagı almam. DD kullanan bi arkadasım vardı Soundmagus almıs 30 cm. Cok iyi calıyolar tok bi ses var. Kafam karıstı 3-4 cesit sub modeli var aklımda hangisini alcagıma karar veremıyorum

şuana kadar almadıysanız yardımcı olayım.

Hayır almadm daha. satmaktan vazgecmistim ama satmaya karar verdim tekrar gt5 leri. sm düsünüyorum. tavsiyeniz nedir ?
  • Öncelikle tüm forum uyelerine Selamlar...

Şu an elimde 4 kanal zx650 anfi var (2.350rms).
    ben bu anfiyi köprüleyerek L7 40cm 1000rms bass bağlamak istiyorum (ileride zx1000 mono anfi alabılme imkanım var o yuzden bass ın rms değerini 1000 rms düşünüyorum)
    Şimdi ben bu 1000rms l7 yi zx650 ye göre (yani çift bobin 2ohm+2ohm) alırsam 1ohm veya 4ohm da çalacak. benım anfi 4ohm da 350rms veriyor. burda sıkındı yok.
    Ama eğer 350rms lik ses beni tatmin etmeyip zx1000 alırsam (anfi 4ohm 500rms , 2ohm 1000rms veriyor) bass da 4ohm de çalacağı için 500rms ile beslemiş olacam. +150rms için mono anfi almak saçmalık olur.
    4ohm+4ohm alırsam zx1000 alana kadar bass ız kalacam cunku zx650 ye olmayacak. 2ohm veya 8ohm çalmam gerekecek...

Şimdi ben l7 40 cm lik bassı zx650 ye 2ohm+2ohm mi alayım , yoksa zx1000 e göre 4ohm+4ohm mi alayım.
    ikisi arasında çakılıp kaldım. L7 yi 350rms de dinleyen varmı veya nasıl tatmın edici olur mu. veya bu işin baska cıkar yolu var mı. bilgi ve dusuncelerınızı hatta tavsıyelerınızı paylaşırsanız çok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum...
    SAYGILAR...!!!

• quote:

quote:

quote:

kfclere bakmayın.

309d4 macustic M4 ile tam performans çalışır mı peki?

sanırım vermez çünkü 1200 W peak 200 W rms yetersiz kalır en az 2000 W veya 300 rms gerekir.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.